Şimdi Ara

Roadstar RD 9200U Android Navigasyon Multimedya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 09M 2015 tarihinde Roadstar RD 9200U Android Navigasyon Multimedya sistem satın aldım ve 2006 Model HONDA Civic ES aracıma montajını yaptım. Version Android 2.2 ama fiyatına göre çok iyi bir cihaz, Çinden sipariş ettiğim WİFİ li OBDII cihazı ile DashCommand android uygulaması gayet güzel cihaz ile çalıştı ve gayet güzel uyum sağladı. Araç sınıf atladı yol bilgisayarı, İnternet, bluetooth, WİFİ, 3G gibi bir çok özellik gayet güzel çalışıyor. Bu konuda soru sormak isteyen arkadaşlar var ise tecrübelerimi paylaşmak isterim.

• özelliklerini detaylandırabilir misin acaba?
    bi de şu ürünlehttp://www.otomultimedya.com/urun/android-honda-civic-multimedya-cihazi/ kıyaslarsan farklar ne? bilgilendirirsen sevinirim
  • sah21 S kullanıcısına yanıt
    Honda Civic uyumlu Universal
    Android Froyo 2.2 (Android'in eski sürümü)
    384 Mb. Ram DDR2.
    4 Gb. Dahili hafıza + 2 x 32 gb. micro sd kart ile artırılabilir hafıza.
    iGO Gps programı ile Türkiye haritası.
    Wifi ve 3G ile hızlı internet. (Wifi dahili, 3G modem opsiyoneldir)
    Tüm video formatlarını oynatır.
    Tüm audio formatlarını oynatır.
    Usb çoklayıcı desteği.
    OBD2 ile direk bağlantı ile ekranda, araç beyin bilgileri, arıza bilgilerini görebilirsiniz.
    800×480 yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran.

bahsettiğin cihaz ile arasındaki Fiyat farkı konfigrasyondan kaynaklanıyor, ama çok faiş bence,
  • sah21 S kullanıcısına yanıt
    Honda Civic uyumlu Universal
    Android Froyo 2.2 (Android'in eski sürümü)
    384 Mb. Ram DDR2.
    4 Gb. Dahili hafıza + 2 x 32 gb. micro sd kart ile artırılabilir hafıza.
    iGO Gps programı ile Türkiye haritası.
    Wifi ve 3G ile hızlı internet. (Wifi dahili, 3G modem opsiyoneldir)
    Tüm video formatlarını oynatır.
    Tüm audio formatlarını oynatır.
    Usb çoklayıcı desteği.
    OBD2 ile direk bağlantı ile ekranda, araç beyin bilgileri, arıza bilgilerini görebilirsiniz.
    800×480 yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran.

bahsettiğin cihaz ile arasındaki Fiyat farkı konfigrasyon ve OEM cihaz olmasından kaynaklanıyor, yani araca özel çıkartılmış anlamında.
  • Birde ODBII cihazı alırsanız Android DashCommand yazılımı ile aracınıza sınıf atlatırsınız, tüm teknik verileri wifi sayesinde multimedya cihazınızdan takip edebilir, arıza silebilirsiniz.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.palmerperformance.DashCommand&hl=tr
  • bende birebir bu konuyu açaçaktım . Hazır siz açmıssınız ürününüz bu mu

Link:
    http://www.hepsiburada.com/liste/roadstar-rd-9200u-double-din-android-cd-dvd-internet-multimedya-ve-navigasyon-sistemi/productDetails.aspx?productId=otaytrd9200u&categoryId=60001687

yani kullanış acısından araçta bir android nasıldır ?
    normal şartlarda android çok beğenerek kullanıyorum .

birde tv özelliğin anten takarat kullana biliyor musun ?

Aracım : peugeto 207 Sw Outdoor 2009

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DesiqN -- 2 Nisan 2015; 15:02:37 >

• DesiqN D kullanıcısına yanıt
    TV Tunner diye bir cihaz alman gerekir karasal yayın için, şu an TÜRKİYE de karasal yayın başlamadı, kısaca TV özelliğini kullanman şu an için zor.
    Cihazın sizin araca uygunluğu konusunda bilgim yok, satıcı ile görüşüp öyle almanızda fayda var. link teki cihaz orta sınıf işinizi fazlasıyla görebilecek bir cihaz, kendim kullanıyorum.
  • Benim de aynı cihazdan var. Tek sıkıntım igo 1 çalışıyor, 5 çalışmıyor. Siz iGOnun hangi versiyonunu kullanıyordunuz? Tam versiyonu yazarsanız çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.
  • Abi kullanıcısına yanıt
    igo 9.7 android kullanıyorum. ayrıca skin özellikli 9.29.46 var, ikinci söylediğim daha detaylı.
  • Merhaba,

Bende bu cihazdan almayı düşünüyorum. Bluetooth lu OBD cihazı bağlanabilir mi acaba?
  • Hayatinizin hatasi llur bencr almayin.. pisman ettirdi 10 ayda..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mathematiche kullanıcısına yanıt
    para ve köfte denklemi gibi, ne kadar para o kadar köfte, bu fiyata bu kadar oluyor demek ki.
  • merhaba
    wifi li obdII cihaz ne işe yarıyor... anlatırmısınız...
    birde bu cihazda tv izlemek için googleplay üzerinden vodefone tv gibi programları inidrmek istedim ama üzerinde simcard yok diye mi olmadı bilmiyorum.. yardımcı olursanız sevinirim..
    şimdiden teşekkürler...
  • wifi li OBD ye uygun

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Aracınızın 2000 li yılların başlarında otomobil sektörünün birçoğu araçlara, hız, yakıt, ivme, arıza ve hatalar v.s. teknik verileri almak için elektronik bir soket taktı, işte bu soketten bu verileri toplamak için takılan veri iletişim soketinin adı OBD'dir, yeni nesil OBD lerde kablosuz olarak wi-fi ve Bluetooth uyumlu akıllı telefon, tablet, laptop, multimedya double din v.s. cihazlara kurulan uygulamalar sayesinde iletişim kurulup verileri bir arayüz sayesinde görsel efektlerle harika bir şekilde ekrandan görebiliyoruz, yani bir nevi geliştirilmiş yol bilgisayarı oluyor, hatta lpg gaz arızasını bile silebiliyoruz. şu an için bu ODB cihazı bu yöntemle bilen ve kullanan çok az. araç sınıf atlıyor resmen.

Roadstar RD 9200U cihazdan karasal yayın alabilirsin, oda henüz ülkemizde yayına başlamadı, başlarsa bir aparat ile izleyebilirsin.
    Senin bahsettiğin TV izleme yöntemi cihaza kuracağın uygulama ile internet üzerinde yayın alma, bu cihazın onu kaldıracağını düşünmüyorum.

• aynen öyle

• Merhaba. Ben de bu cihazı yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Memnunum diyebilirim. Obd konusunu biraz daha anlatır mısınız. Soketi obd çıkışı var arabanın bu çıkış ile cihazı nasıl bağlıyoruz.
    Varsa foto yükler misiniz. Herkese selamlar..

• o.kaya O kullanıcısına yanıt
    http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/9b/66/f9/9b66f9cf9f9db78b2aec3ec172aafb4f.jpg&size=6&border=1&bound=3

bu cihazdan alıp sokete tak. (Aliexpres'te 15-20 tl civarında)
    düğmesine bas kırmızı ışık yanıp söner.
    google playden double din için uygulama apk indir (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.palmerperformance.DashCommand&hl=tr)
    double din'den wifi bağlantısından ODB soketine taktığın cihazı seç
    indirdiğin uygulamayu aç eşleştir bağlan (connect)
    sonrası sana kalmış.
    android ve ios cep telefonlarından da aynı işlemle arayüze girebilirsin.
    arıza sıfırlama, araç verisini canlı izleme v.s. v.s.
     Roadstar RD 9200U Android Navigasyon Multimedya

Roadstar RD 9200U Android Navigasyon Multimedya Roadstar RD 9200U Android Navigasyon Multimedya

• Yardimlariniz icin Cok tesekkur ederim.
    Obd den akaryakit bilgisi de geliyor mu(anlik tuketim gibi).
    Selamlar...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.