Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: simbat_1990

hocam ben bu ilacı kullanmadan önce 1 yıl önce ameliat oldum ağır belimden mecbure ağır antibyotikler felan 3 4 ay sonra 2 ay felan sivilce icin 2 ay tetra antibiyotik kullandım ve bıraktım 3 ay sonrada bu ilaca başladım babam felan diior böbreklerini çürütmesin cünkü bayağı antibiyotikler felan aldım bana bir zararı olurmu gittiğim doktor ameliat oldugumu biliyor bu ilacı verdi zarar oldugunu sanmıyorum ama içimde soru işareti kaldı öyle bişe yaparmı acaba

Zaten tahliller yapılarak kullanılıyor o nedenle bir problem çıkacağını zannetmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: xxlgazi07

hocam size bende danışayım dedim 7 aydır zoretanin kullanıyorum sonuçlarından gayet memnunum. 28 yaş 187 boy 95 kilo
    1.ay 40 mg
    2.ay 20 mg (ilk ay verilen 40 mg kaşıntı yapmıştı bu nedenle 20 mg düştü doktor)
    3,4,5 aylar 30 mg
    6.ay 40 mg
    7.ay 60 mg (13.günündeyim)

tedavi uzun sürmesin diye benim isteğim ve doktorun onayı ile 60 mg a çıktık şimdiye kadar dudak kuruluğu dışında fazla bir yan etkisini görmemiştim yanlız 60 mg çıktıktan sonra gözlerimde aşırı bir şekilde kızarıklık yani kanlanma başladı bu beni fazla rahatsız etmiyor ama yoğun bir tempoda çalışmam nedeniyle gözlerimdeki kızarıklıkları çevremdekilere açıklamak zorunda kalıyorum. visine ve tears naturel aldım kullandım ama bir faydasını görmedim bana birşeyler önerirseniz sevinirim.

bu arada tedavi sürecim çok enteresan ilerliyor ilaca başladıktan sonra 1.haftasında çenemin altında ceviz büyüklüğünde ne olduğunu anlayamadığım bir şişlik oluştu o anda ilacı kesmek istedim ama olacakları merak edip devam ettim 1 gün sonra şişlik patladı ve tüm gün pamuk ve selpakla gezmeme neden olan bir akıntı oldu.ilacı kullanmamın daha 1 ayı dolmamışken yüzümdeki ve vücudumdaki tüm sivilceler yok oldu 6 aydır sırf dozu tamamlıyayım diye kullanıyorum.

Muhtemelen dozunuz biraz fala gelip aşırı göz kuruluğu yapmıştır tearzs naturale düzeltmiyorsa bir göz hekimine muayene olmakta fayda var daha etkili birşeyler önerebilir veya ilaç dozunu azaltırsınız olur biter
  • hocam zoreatanin e deçtiğinden beri doktor artış olmaya başladı bu sivilce artışlarını engelbiyelilimiyiz yada en aza nasıl indircez yüzüm git gide ötüleşiyor en aza nasıl indirebilirim
  • hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
  • hocam gözüm çok ağrıyor ilaçla bi alakası var mıdır? bi kaçgün oldu kendiliğinden geçer dedim ama dahada arttı ağrısı yanma veya acı değil ağrıı var.
    ne yapmam lazım hocam yada başına gelen varsa anlatabilir mi? şu göz kuruluğundan falan olabilir mi? ama benim gözlerim hep yaşlı duruyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: black5423

hocam zoreatanin e deçtiğinden beri doktor artış olmaya başladı bu sivilce artışlarını engelbiyelilimiyiz yada en aza nasıl indircez yüzüm git gide ötüleşiyor en aza nasıl indirebilirim

Antibiyotik eklenebilir, ilaca biraz ara verilip tekrar düşük doz başlanıp arttırılabilir, doktoruna başvurursan gerekeni yapar merak etme
  • quote:

Orjinalden alıntı: wlkn_alcn

hocam gözüm çok ağrıyor ilaçla bi alakası var mıdır? bi kaçgün oldu kendiliğinden geçer dedim ama dahada arttı ağrısı yanma veya acı değil ağrıı var.
    ne yapmam lazım hocam yada başına gelen varsa anlatabilir mi? şu göz kuruluğundan falan olabilir mi? ama benim gözlerim hep yaşlı duruyo

Mutlaka bir göz doktoruna muayene ol ilacın yan etkilerinden biri kafa içi basıncını arttırmasıdır bu optik sinire etki edebilir belki ondan ağrı yapıyordur, yada tek taraflı sinüzitin falan olabilir sen onu göz ağrısı gibi hissediyor olabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orjinalden alıntı: wlkn_alcn

hocam gözüm çok ağrıyor ilaçla bi alakası var mıdır? bi kaçgün oldu kendiliğinden geçer dedim ama dahada arttı ağrısı yanma veya acı değil ağrıı var.

Mutlaka bir göz doktoruna muayene ol ilacın yan etkilerinden biri kafa içi basıncını arttırmasıdır bu optik sinire etki edebilir belki ondan ağrı yapıyordur, yada tek taraflı sinüzitin falan olabilir sen onu göz ağrısı gibi hissediyor olabilirsin

hocam bende sinüzit yok geçen sinüs grafiği çektirdim biliyorum olmadığını.pazartesi günü gün boyu baş ağrısı çektim bi alakası olabilir mi acaba? korktum biraz şimdi........!
  • Öncelikle sadece Waters grafisi ile sinüzit olmadığını tam olarak söylemek zor o grafide görünemeyen sinüslerde vardır, Baş ağrısı çok şiddtli ise o da kafa içi basınç artışı kaynaklı olabilir şimdi sadece gözünde ise önce gözcüye bir mutlaka görün zaten o seni yönlendirecektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Öncelikle sadece Waters grafisi ile sinüzit olmadığını tam olarak söylemek zor o grafide görünemeyen sinüslerde vardır, Baş ağrısı çok şiddtli ise o da kafa içi basınç artışı kaynaklı olabilir şimdi sadece gözünde ise önce gözcüye bir mutlaka görün zaten o seni yönlendirecektir

sağolun hocam ilk işim hastaneye gitmek olucak
  • Çok teşekkür ederim hocam bilgilendiriğiniz için
  • İlacı bırakalı 8 gün oldu.
    Gözlerimdeki kuruluk hala geçmedi ama yüzüm artık kurumuyor dudadklarım daki kurulukta eskisi gibi değil çok az kuruluk var hatta gün içinde bazen gayet normal olduğuda oluyor.
    Özellikle ilacı kullanırken neden bitirenler yan etkilerinne zaman geçtiğini yazmıyor die düşündüğü için ilacı bıraktıktan sonraki etkileride yazmaya devam edecem. Bırakıp kaçmak yok bizde:))
    Ayrıca,
    Hocam sırtım için acnelyse kullanmamda bi sakınca var mı?
  • merhaba hocam ben aknetrent kullanıyorum 6 hafta oldu benım bir sorunum var kimseye danışamadım utandıgımdan durduk yere boşalıyorum bunun ilaçtan yan etkisi olurmu ?yada bu forumda bunu sorabilecegim bi görevli varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kayipkita

İlacı bırakalı 8 gün oldu.
    Gözlerimdeki kuruluk hala geçmedi ama yüzüm artık kurumuyor dudadklarım daki kurulukta eskisi gibi değil çok az kuruluk var hatta gün içinde bazen gayet normal olduğuda oluyor.
    Özellikle ilacı kullanırken neden bitirenler yan etkilerinne zaman geçtiğini yazmıyor die düşündüğü için ilacı bıraktıktan sonraki etkileride yazmaya devam edecem. Bırakıp kaçmak yok bizde:))
    Ayrıca,
    Hocam sırtım için acnelyse kullanmamda bi sakınca var mı?

Aslında dediğniz gibi herkes tecrübelerini paylaşsa çok iyi olur çünkü kişiden kişeye o kadar değişkenki bazı şeyler cevap vermek neredeyse mümkün olmayan şeyler var, ayrıca biz zaten hastayı tedavi bittikte sonra genellikle sadece 1 kez görüyoruz ve ona göre ortlama cevaplar yazıyoruz, Acnelyse sadece sırta güneş görmeyecek şekilde kullanabilirsin ama o kremi o bölgeye süremek oldukça zor olsa gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmet600

merhaba hocam ben aknetrent kullanıyorum 6 hafta oldu benım bir sorunum var kimseye danışamadım utandıgımdan durduk yere boşalıyorum bunun ilaçtan yan etkisi olurmu ?yada bu forumda bunu sorabilecegim bi görevli varmı?

Daha öncesinde olup olmadığını bilmekte fayda var, ilaç çok değişik etkiler yapabilir, bence bir üroloğa mutlaka görün
  • merhaba arkadaşlar..ben 23 yaşında bir öğretmenim..3 yıldır akne şikayetim vardı.doktor tam 1 hafta önce aknetrent yazdı..ama tedavi sürecine 1 haftadır dayanamıyorum..dudaklarım çok fecii.2 ayrı merhem denedim olmadı..yüzüm acıyo ve kaşınıyo.dün bioder kullanmam gerekiyordu.yüzüme sürdüğümde dayanılmaz bir acı hissettim.moralim çok bozuk...dudaklarım için bir öneri lütfen çok kötü durumda...
  • kir-pi hocam lütfen bir öberide bulunun..daha 6 ay var nasıl geçecek?hep böyle dudakalrım acıyacak mı?yüzüm de kaşınıyo acıyor..
  • edibe hocam kir*pi hocam daha iyi bilir ama dudağın içib bepanten merhem ,yüzün içinde krem kullanmalısın.
    Akşam yatmadan önce kremi kullanırsan kuruluğa iyi gelir.
    Ayrıca yazın kullanmanın bence hem faydası hem zararı var.
    Faydası hava nemli olduğu için kuruluk etkisi daha az ,zararı ise malum güneş.
    İlk haftalarda benim hem kulaklarım hem burnumun kenarları bile kurumuştu sonra sadece dudak kenarı kurudu yaza doğruda etkisi azaldı
  • hocam yanagımda kızarıklık oldu pembemsi hafif 38.günümdeyim kızarıklık için nele yapabilirim belogent var uzun süre kullanmayın demiştiniz diye bıraktım onu kızarıkoık için zannedersem kağıdında yazıor sürsem akşam kızarıklık gitsin diye sivilcede artış olurmu yada başka nasıl gider kırmızılık
    Şimdiden Teşekkür ederim hocam
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.