Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tubi38

HCM GNYDN!

AZ ÖNCE DOKTORDAN GELDİM SON AYIM ARTIK AMA DOKTOR YAVAŞ YAVAŞ BIRAKALIM DEDİ BANA GÜNLÜK 60 MG DOZ ALIYORUM SEN HER AY SADECE 1 HAFTA AL SICAKTA ZOR OLMASIN SANA DEDİ TAHLİLLERİM FALAN HERSEY NORMAL BEN KULLANMAK İSTİYORUM HCM HEPSİNİ SON AY ZATEN BİTSİN İSTİYORUM Bİ AN ÖNCE Bİ ZARARI OLUR MU YARDIMCI OLUR MUSUNUZ LÜTFEN?

Ben hiç bir zaman azaltarak bıraktırmıyorum direk kesiyorum, azaltarak bırakma çok gerekli olan birşey değil, ilaç ile muhatap olma süreniz uzadığından tekrarlayacaksa bile daha geç tekrarlamasına sebep olmaktan başka pek bir işe yaramıyor azaltarak bırakmak
  • TEŞEKKÜR EDERİM HCM O ZAMAN ARA VERMEDEN DEVAM EDİYORUM!BU AYLA BİRLİKTE TOPLAMDA 7500 DOZ KULLANMIŞ OLCAM YETERLİ OLUYO MU HCM 62 KİLOYUM!

BİRDE SON AYA GİRDİĞİM İÇİN ÇOK HEYECANLIYIM Bİ AN ÖNCE BİTSİN İSTİYORUM GÜNLÜK MAK.DOZU ARTIRSAM SORUN OLUR MU ÇÜNKÜ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM 100 MG YAZMIŞTINIZ Bİ HASTANIZA!
  • quote:

TEŞEKKÜR EDERİM HCM O ZAMAN ARA VERMEDEN DEVAM EDİYORUM!BU AYLA BİRLİKTE TOPLAMDA 7500 DOZ KULLANMIŞ OLCAM YETERLİ OLUYO MU HCM 62 KİLOYUM!

BİRDE SON AYA GİRDİĞİM İÇİN ÇOK HEYECANLIYIM Bİ AN ÖNCE BİTSİN İSTİYORUM GÜNLÜK MAK.DOZU ARTIRSAM SORUN OLUR MU ÇÜNKÜ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM 100 MG YAZMIŞTINIZ Bİ HASTANIZA!

Sen bana bakma ben yazarım , şaka bir yana problem yoksa doz arttırılabilir tabiki, 7500 mg total doz sizin için uygun bir doz
  • merhaba hocam ben aknetrent kullanıyordum 1 ay bitti şimdi doktor zoretanin verdi tahlil sonuçlarım şunalar hocam
    AST 28
    AST 17
    Trigliseid 140
    Kolesterol 161

hocam birde raoc. kullanıosan kilo aldırıomus zoretanin ise zayıflatıormuş doğrumu bu hocam aknetrent le bu ilacın farkı ney hocam varmı bir farkı. Şimdiden teşekkür ederim.
  • hocam bu arada yaşım 16 kilom 57 sabah 20mg akşam 10 mg alıyorum düzelme kapalı zannedersem yapmıor yeniden budan cevaplamk zorunda kaldım
  • HCM YARINDAN İTİBAREN 100 MG İÇİYİM Mİ?BİŞEY OLMAZ DİMİ NORMAL DOZUM 60 MG!
  • hocam birde dirseklerimde hafif soyulmalarbirde kolumda 2 3 tane yara gibi bişi var hocam bu ilaçtanmıannem sedef başlangıcı olabilir felan diyor içim karardı hocam nerden anlıcam sedefmi deilmi

hocam resimler şunlar dirsekihafif soyulmalar belli olmuyor ama yara gibiler oluyor

• quote:

HCM YARINDAN İTİBAREN 100 MG İÇİYİM Mİ?BİŞEY OLMAZ DİMİ NORMAL DOZUM 60 MG!

80 iç gitsn abartma o kdarda :D bende son ayımda 60 80 mg içiyodum çabık bitsin die normal dozum 40tı
  • quote:

Orjinalden alıntı: black5423

merhaba hocam ben aknetrent kullanıyordum 1 ay bitti şimdi doktor zoretanin verdi tahlil sonuçlarım şunalar hocam
    AST 28
    AST 17
    Trigliseid 140
    Kolesterol 161

hocam birde raoc. kullanıosan kilo aldırıomus zoretanin ise zayıflatıormuş doğrumu bu hocam aknetrent le bu ilacın farkı ney hocam varmı bir farkı. Şimdiden teşekkür ederim.

tahliller normal, roaccutane/zoretanine/aknetrent hepsi aynı ilaçalar birinin zayıflatıp diğerinin kilo aldırması gibi bir olay yok kişisel farklılıklar nedeniyle olur bu tür farklar
  • quote:

HCM YARINDAN İTİBAREN 100 MG İÇİYİM Mİ?BİŞEY OLMAZ DİMİ NORMAL DOZUM 60 MG!

60 alıyorsan birden 100 e çıkma ya hiç olmazsa birkaç gün 80 dene sonra hız sınırını aşarsın
  • quote:

hocam birde dirseklerimde hafif soyulmalarbirde kolumda 2 3 tane yara gibi bişi var hocam bu ilaçtanmıannem sedef başlangıcı olabilir felan diyor içim karardı hocam nerden anlıcam sedefmi deilmi

hocam resimler şunlar dirsekihafif soyulmalar belli olmuyor ama yara gibiler oluyor

muhtemelen ilaçtandır daha önceden böyle bir durumun yoktu değil mi?
  • evet yoktu hocam annem abartmış sanırsam içimi karartı kullanan bir kaç kişidede olmuş zannedersem interneten baktım sedefe belirtisi ile ilgili bende bişi yoktu
  • quote:

evet yoktu hocam annem abartmış sanırsam içimi karartı kullanan bir kaç kişidede olmuş zannedersem interneten baktım sedefe belirtisi ile ilgili bende bişi yoktu

merak etme o zaman ilacın yaptığı kuruluktandır nemlendiric sür geçer çok kafaya takma
  • hocam ben bu tedaviyi 40 gündür görüyorum yüz kurması için eczane Pantenol verdi kullanıyımkı hocam iyimi sizce artış felan yaptırırmı yoksa başka bişimi kullansam
  • quote:

Orjinalden alıntı: simbat_1990

hocam ben bu tedaviyi 40 gündür görüyorum yüz kurması için eczane Pantenol verdi kullanıyımkı hocam iyimi sizce artış felan yaptırırmı yoksa başka bişimi kullansam

pantenolün kremi olabilir ama yinede fazla yağlı gelebiliyor bazı kişilere eğer maddi olarak problem yoksa avene clean ac, ceradolin hidro, sebamed visio hidrojel kullanabilirisin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..duygusuz..

roaccutane kullanmadım ama çok arkadaşım vardı kullanan 1 yada 2 hafta sonra kurudular hepsi

bi erkek arkadaşım nemlendirici sürüyodu ruj şeklinde erkekler ruj sürmeye kalksa ne kadar komik olucaklar onda görmüştüm...

ama o ilaç çok etkili bi ilaç doktor kontrolünde ol her zaman kortizonlu bi ilaç bildiğim kadarıyla yada öyle bişey işte hormonları etkiliyor...

dikkatli ol merak etme yakında kurursun

Benimde yakın bi arkadaşm kullanıyrdu yanlız bu ilacın tüm vucuda etki etmesi kötü,adam sadece yüzünden şikayetçiydi fakat tüm vucudu kurutuyomuş.
  • Hocam bu ilaç tam olarak ne yapıyor karaciğere?
  • quote:

Orjinalden alıntı: inferno!

Hocam bu ilaç tam olarak ne yapıyor karaciğere?

hemen hemen her ilacın yaptığından çok farklı bişey yapmıyor aslında bir çok ağrı kesici ve antibiyotikden daha güvenlidir diyebilirim karaciğere olan etkisi bakımından, ağrı kesicileri veya antibiyotikleri kesintisiz 6-8 ay alsanız kimbilir neler yaparlar
  • hocam ben bu ilacı kullanmadan önce 1 yıl önce ameliat oldum ağır belimden mecbure ağır antibyotikler felan 3 4 ay sonra 2 ay felan sivilce icin 2 ay tetra antibiyotik kullandım ve bıraktım 3 ay sonrada bu ilaca başladım babam felan diior böbreklerini çürütmesin cünkü bayağı antibiyotikler felan aldım bana bir zararı olurmu gittiğim doktor ameliat oldugumu biliyor bu ilacı verdi zarar oldugunu sanmıyorum ama içimde soru işareti kaldı öyle bişe yaparmı acaba
  • hocam size bende danışayım dedim 7 aydır zoretanin kullanıyorum sonuçlarından gayet memnunum. 28 yaş 187 boy 95 kilo
    1.ay 40 mg
    2.ay 20 mg (ilk ay verilen 40 mg kaşıntı yapmıştı bu nedenle 20 mg düştü doktor)
    3,4,5 aylar 30 mg
    6.ay 40 mg
    7.ay 60 mg (13.günündeyim)

tedavi uzun sürmesin diye benim isteğim ve doktorun onayı ile 60 mg a çıktık şimdiye kadar dudak kuruluğu dışında fazla bir yan etkisini görmemiştim yanlız 60 mg çıktıktan sonra gözlerimde aşırı bir şekilde kızarıklık yani kanlanma başladı bu beni fazla rahatsız etmiyor ama yoğun bir tempoda çalışmam nedeniyle gözlerimdeki kızarıklıkları çevremdekilere açıklamak zorunda kalıyorum. visine ve tears naturel aldım kullandım ama bir faydasını görmedim bana birşeyler önerirseniz sevinirim.

bu arada tedavi sürecim çok enteresan ilerliyor ilaca başladıktan sonra 1.haftasında çenemin altında ceviz büyüklüğünde ne olduğunu anlayamadığım bir şişlik oluştu o anda ilacı kesmek istedim ama olacakları merak edip devam ettim 1 gün sonra şişlik patladı ve tüm gün pamuk ve selpakla gezmeme neden olan bir akıntı oldu.ilacı kullanmamın daha 1 ayı dolmamışken yüzümdeki ve vücudumdaki tüm sivilceler yok oldu 6 aydır sırf dozu tamamlıyayım diye kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.