Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (506. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı şey benim için de geçerli 2.ay bitti hastanelerde dolu ne yapacağım bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de 4.ayımdayım.. günlük 30 mg kullanıyorum
    acaba aile hekimi yazmaz mı sağlık ocagına gitsek??
    yarıda bırakmak da istemiyorum
  • canım hapım 8-9 yıl önce kullandım giden sivilcelerin izi hala durur. acaba ergenlik deyip bıraksaydım kendi kendine geçse izler durur muydu merak konusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zibidi Gonzales

ben de 4.ayımdayım.. günlük 30 mg kullanıyorum
    acaba aile hekimi yazmaz mı sağlık ocagına gitsek??
    yarıda bırakmak da istemiyorum
    kardeşim, aile hekimin yazsa bile, her ay teste girmen gerek. Çok sağlıksız bi durum öyle kafanıza göre yazdırı kullanmayın.

Ben 1 aydır kullanıyordum, Ama corona sebebiyle doktora hayatta gitmem şuan.

Sivilceli gezerim daha iyi.

Getirip aileme bulaştırsam ömür billah acı çekerim.

Tavsiyem;

1- Doktor kontrolleri olmadan devam etmeyin. Yan etkileri çok fazla, karaciğeri elinize alırsınız.
    2- Virusu ciddiye al, evde kal, en azından hastaneye gitme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKavinsky

kardeşim, aile hekimin yazsa bile, her ay teste girmen gerek. Çok sağlıksız bi durum öyle kafanıza göre yazdırı kullanmayın.

Ben 1 aydır kullanıyordum, Ama corona sebebiyle doktora hayatta gitmem şuan.

Sivilceli gezerim daha iyi.

Getirip aileme bulaştırsam ömür billah acı çekerim.

Tavsiyem;

1- Doktor kontrolleri olmadan devam etmeyin. Yan etkileri çok fazla, karaciğeri elinize alırsınız.
    2- Virusu ciddiye al, evde kal, en azından hastaneye gitme.

Alıntıları Göster
    geçen ay teste girdim,kan değerlerim oldukça iyidi
    beslenmem aynı şekilde devam etti,30 mg çok uçuk bir doz değil
    4 ay sabredip de yarıda bırakmak istemiyorum,sadece bu dertten muzdarip olanlar anlar beni
    ama dediğin gibi ortalık bayağı karışık bilmiyorum,gidişata göre yaparız bir şeyler
  • quote:

geçen ay teste girdim,kan değerlerim oldukça iyidi
    beslenmem aynı şekilde devam etti,30 mg çok uçuk bir doz değil
    4 ay sabredip de yarıda bırakmak istemiyorum,sadece bu dertten muzdarip olanlar anlar beni
    ama dediğin gibi ortalık bayağı karışık bilmiyorum,gidişata göre yaparız bir şeyler

Alıntıları Göster
    Anlıyorum, 1 ay kullandım, ağzım burnum gözlerim her tarafım ayrı bi rahatsızlandı. Hatta bağırsaklarım bile.

4 ay sonrasını tahmin edemiyorum, kaldıki ben günlük 20mg aldım

ama 1 ay ben yeni olduğum için bırakıcam. 4 ay uzun bir süre, sende haklısın.
  • aLCoHoL111 kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba benimde yüzüm şişti ben şuan hala kullanıyorum çok aşırı şişlik değil fakat şiş sizde ki şişlik geçtimi kaldımı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKavinsky

Anlıyorum, 1 ay kullandım, ağzım burnum gözlerim her tarafım ayrı bi rahatsızlandı. Hatta bağırsaklarım bile.

4 ay sonrasını tahmin edemiyorum, kaldıki ben günlük 20mg aldım

ama 1 ay ben yeni olduğum için bırakıcam. 4 ay uzun bir süre, sende haklısın.

Alıntıları Göster
    dün doktora gittim,kapıda ne için geldiniz
    işiniz acil mi vs diye sordular,randevusuz gittim,beklemeden sıram geldi
    kimse yoktu benden başka
    tahlil vs yapmadan 30 mg ile devam dedi
  • quote:

dün doktora gittim,kapıda ne için geldiniz
    işiniz acil mi vs diye sordular,randevusuz gittim,beklemeden sıram geldi
    kimse yoktu benden başka
    tahlil vs yapmadan 30 mg ile devam dedi

Alıntıları Göster
    Hocam şehir neresi? Bana ilk ay sabah 10 akşam 20 verdi. İkinci ayda sabah 20 akşam 20 verdi. Şimdi ne olacak bilmiyorum. Herhalde ben de gitmek zorunda kalacağım...

• quote:

Orijinalden alıntı: koloby0223

Hocam şehir neresi? Bana ilk ay sabah 10 akşam 20 verdi. İkinci ayda sabah 20 akşam 20 verdi. Şimdi ne olacak bilmiyorum. Herhalde ben de gitmek zorunda kalacağım...

Alıntıları Göster
    edirne hocam,ilk ay 40 ile başlamıştım sonra 50 yaptı benimkini de..
  • İyi günler şey roaccutane tedavisinde benim 3.ayım ama korona virüs nedeniyle hastaneye gidemiyorum sağlık ocağında yazarlar mı yada napıcam

• Rabiş22 R kullanıcısına yanıt
    Uzman doktorun yazmasi lazim.Doktorunuza ulasip durumu izah edin, roaccutane ara verilmeden kullanilmasi lazim yoksa fayda saglayamazsiniz.

• Merhaba geçtiğimiz bir ay içerisinde Zoretanin ile serüvene başladım ki bir ayda etkisini göstermeye başladı. Memnun bir şekilde kullanıyordum ancak iki gün önce ilacım bitti. Şu sıra devlet hastanesine pek gitme taraftarı olmadığım için dün aile hekiminde kan tahlili ile ilacı tekrar yazdırdım. İlacı almaya gittiğim eczane farketmeden Zoretanin yerine Aknetrent vermiş (ki bu konuda çok efsane arkadaşlar, insan bir sorar muadilini veriyorum alıyor musun diye?) eve geldikten sonra farkettim. Evden şu sıra pek çıkma niyetim olmadığı için acaba Zoretanin'den Aknetrent'e geçmek herhangi bir şey değiştirir mi? Bu ay Aknetrent devam edip gelecek ay Zoretanin'e dönüş yapmak ne kadar mantıklı ya da sakıncalı?
  • Roaccutane sivilce ilacı hakkında önemli bir bilgilendirmedir. Öncelikle bu ilacı piyasada tutanların ve gencecik insanlara bile bile reçete edenlerin Allah belasını versin. Ne yazık ki Türkiye'de yanlış duyulmuş bir yan etkisini açıklamak için yazıyorum. Hayatım boyunca doktorlara güvendim, geleneksel tıp karşıtı batı tıbbına güveni tam bir insan oldum. Halk arasında bu ilaç kısır ediyor diye bir haber dolaşıyor ve doktorlar buna hurafe diyorlar. Evet doktorlar yine biliyorlar çünkü bu ilaç kısır etmiyor. İngilizce araştırırsanız dahi kısırlıkla ilgili bir bağlantısını bulamıyorsunuz. Bu entry ' yi Allah'ını seven duysun, duyursun. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Cahil halkımız kısırlık ile cinsel işlev bozukluklarının farkını bilmedikleri için kısırlık olarak yayılmış. Bu ilaç dozdan bağımsız olarak kalıcı ereksiyon problemi, libido kaybı, uyarılma ve orgazm bozuklukları gibi kalıcı sorunlara yol açıyor. Sebebi bilinmiyor, tedavisi yok ve hiç bir doktor buna inanmıyor. Cinsel fonksiyonların psikoloji ile olan bağlantısı sebebiyle kendine başvuran genç insanları psikiyatriye yönlendiriyor doktorlar. İlacın sahibi Roche durumun farkında, ama prospektüste bahsetmiyor. Prospektüste sadece depresyon yazıyor. Bu sorunu yaşayan insanlar depresyona giriyorlar, Roche de bu insanların hastalığı olan cinsel bozuklukları değil sadece bir semptom olan depresyonu prospektüse yazarak işten kurtuluyor. Sadece 5 hap alıp bu duruma yakalanan var, sadece 1 hap alıp bu duruma yakalananlar var. 3 ay alıp yakalanan var. Dozdan bağımsızdır. Bu sorunu yaşayıp duyurmayan çok sayıda insan olduğu gibi, bu sorunu yaşayıp farkında olmayan insanlar da var. 14 yaşındaki çocuk bu ilacı kullanıp cinsel fonksiyonlarını kısmi kaybederse bunun farkına varmayacaktır. Her şeyin normal olduğunu düşünecektir. Herneyse, bu entry ' yi okuyup kullanmaktan vazgeçen insanlar şükür namazı kılsınlar. İnanmayanlar istediği gibi kullanmaya devam edebilirler. Bana yanlış bilgi veriyorsun diye kesinlikle çıkışmasınlar. Bu türk halkına bıraktığım, bedelini hayatımla ödediğim bir tecrübemdir. Bu duruma sebep olabilen 3 çeşit ilaç var. Birincisi SSRI antidepresanlar, bir diğeri finasteride(saç dökülmesine karşı bir ilaç), ve biri de Isotretinoin(Roaccutane). Dermataloglar cellattır. Prospektüste yazan intiharların sebebi de bu yan etkidir. Bu durumla mücadele eden bir çok insan olduğu gibi, mücadeleyi başaramayıp intihar eden bir çok genç var. Bu yan etki dozdan ve yaştan bağımsızdır. 35 yaşında yakalanan da var, 15 yaşında yakalanan da var. Son olarak şunu belirtmek isterim ki bu yan etkiler herkeste görülmez. Bu ilacı kullanmaya başlamak isteyenler bu uyarıyı kabullenmeden başlamasınlar. Benim önerim kesinlikle vazgeçsinler. Zaten kullanmış ve şuan kullanmakta olan arkadaşlar korkmasınlar. Bunu okuyana kadar bir sorun farketmedilerse zaten kendilerinde bu yan etkiler oluşmamış demektir. Ama her ihtimale karşı dozu yavaş yavaş azaltarak acilen ilacı bıraksınlar. Aniden bırakmasınlar. Bu hastalık sizi bulduğunda ölmeden gömülmüş olacaksınız. Hem gencecik yaşta cinselliğinizi kaybedeceksiniz, hem bu durumu hiç kimse anlamayacak, doktorlar inanmayacak psikiyatriye yönlendirecekler. Deli muamelesi göreceksiniz. Kan tahlillerinde bir sorun çıkmayacak. Hayatınız kararacak. Sorunun ne olduğu bilinmiyor. Sadece teoriler vardır. Androjen reseptör hasarı, nörolojik hasar, epigenetik değişiklikler vb. gibi. Sivilcelerinize doğal çözümler arayınız. Doğal çözümlere inanmıyor olabilirsiniz ancak bu hastalığa yakalanırsanız inandığınız/inanmadığınız her şeyi deneyecek duruma düşeceksiniz. Hiç biri de sizi tedavi etmeyecektir. Çok fazla para kaybedeceksiniz, işinizi kaybedeceksiniz, hayatınızı kaybedeceksiniz. Bana birşey olmaz demeyiniz. Hayatı boyunca hiç bir ilaçtan etkilenmeyen sapa sağlam çok sağlıklı bünyeler, cinsel gücü çok yüksek bireyler bu hastalığa yakalandılar. Aşağıda paylaştığım forumlarda türk de çok var. İngilizce konuşuyorlar. Bir tanesi bile bu durumu duyurmak için çabalasaydı belki bir hayat kurtaracaklardı. Tekrar hatırlatmak istiyorum bu yan etkiler herkeste görülmez. Kullanan arkadaşlar korkup da psikolojik sorun yaşamasınlar. Ama kullanmayan, kullanmayı düşünen arkadaşlar ne olur etmeyin. Ben belki yakın zaman sonra ölmüş olacağım ama bu entry yi sizlere emanet ediyorum. Allah' ını seven yaysın, duyursun. İntihar affedilmez bir günah ama bir gün engel olamazsam bu entry yi okuyup kurtulan arkadaşlar affedilmem için, eğer ölmediysem iyileşmem için dua ederlerse çok sevinirim. Henüz 18 yaşında hayalleri olan son derece mutlu, başarılı, çok fazla seveni olan bir gençtim. Sadece 5 adet 20mg hap aldım. Şimdi 80 yaşında hissediyorum ve doğal bir ölüm için dua ediyorum. İntihar dışarıdan hiç hoş görünmeyecek çünkü. Roaccutane depresyona sebep olmaz. Zaten depresyon ile bir bağlantısı da bulunamamıştır. Roaccutane intihara sebep olmaz. Bunlar prospektüsteki yanıltıcı ifadelerdir. Roaccutane erkek ve kadınlarda cinsel fonksiyonları kalıcı olarak bozar. Bu durum depresyona ve intihara sebep olur.

Kaynaklar:

Bu linki yorumlar ile beraber sonuna kadar okuyun(Hayatınız kurtulacak):
    https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=tr&u=https%3A%2F%2Frxisk.org%2Faccutane-30-years-of-trading-our-sex-lives-for-clear-skin%2F

Hayattan koparılan gencecik bir insan:
    https://www.dailymail.co.uk/health/article-6431453/Thousands-prescribed-Roaccutane-theres-disturbing-evidence-leave-men-suicidal.html

Bu soruna yıllardır çözüm arayan insanlardan oluşan 700 sayfalık bir başlık:https://www.acne.org/forums/topic/295030-repairing-the-long-term-damage-from-accutane/

Bir hayırsever vatandaşın kurbanlara yardım çabası:https://www.reddit.com/r/DrownedIce/comments/airftd/recovering_from_postaccutane_side_effects/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

Bu ilaçların kurbanı olan insanların toplanmış olduğu bir forum:https://www.propeciahelp.com/

Bir başka link:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6004900/
  • quote:

Orijinalden alıntı: xedizx

Merhaba geçtiğimiz bir ay içerisinde Zoretanin ile serüvene başladım ki bir ayda etkisini göstermeye başladı. Memnun bir şekilde kullanıyordum ancak iki gün önce ilacım bitti. Şu sıra devlet hastanesine pek gitme taraftarı olmadığım için dün aile hekiminde kan tahlili ile ilacı tekrar yazdırdım. İlacı almaya gittiğim eczane farketmeden Zoretanin yerine Aknetrent vermiş (ki bu konuda çok efsane arkadaşlar, insan bir sorar muadilini veriyorum alıyor musun diye?) eve geldikten sonra farkettim. Evden şu sıra pek çıkma niyetim olmadığı için acaba Zoretanin'den Aknetrent'e geçmek herhangi bir şey değiştirir mi? Bu ay Aknetrent devam edip gelecek ay Zoretanin'e dönüş yapmak ne kadar mantıklı ya da sakıncalı?
    Hocam ikisi de aynı sayılır, ben de aile hekiminden yazdırayım çünkü hastane gerçekten akıl işi değil.
    edit: Tam olarak ne yaptınız? Yani kan verdiniz ve miligramını mı arttırdı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koloby0223 -- 6 Nisan 2020; 11:4:2 >
  • koloby0223 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam aynı mg yazdı. Kan tahlili verdikten sonra değerlerin normal olduğunu ve aynı dozda devam etmemi söyledi. Yalnız hocam reçeteye "hasta güvenlik zımbırtısını onayladı" gibi bir ibare yazmalı doktor, aksi takdirde eczane vermiyor ilacı. Doktora söylersiniz onandı formu lazım anlayacaktır yüksek ihtimal. Tam kullandıkları ibareyi hatırlamıyorum kusura bakmayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,
    bu ilaç reflü yapıyor mu bilen var mı?

• koloby0223 kullanıcısına yanıt
    Bende tedavinin 3. Ayı bitti bende gidemedim nasıl olucak ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Rabiş22

Bende tedavinin 3. Ayı bitti bende gidemedim nasıl olucak ki
    Ben instagramdan doktoruma yazdım tc ni gönder dedi aynı mg yazdı sağlık ocağından kan verdim ertesi gün gidip değerlerimi gösteren pc ekranının fotosunu attım sanırım eczaneden onay olayı var onu da söyledim onaylattı vs halloldu yani

• Bilmiyorum ki sen doktorunu bulmuşsun yine ama ben bulurmuyum bilmiyorum ayrıca her yer tehlikeleli dışarı çıkamıyoruz kii doktoru bulursam bende öyle yapayım

• 
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.