Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (488. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (4 Mobil) - 8 Masaüstü4 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oaccutane 9 ay kullandim gunde 60mg dan. Ben 80 kg im. Yani gerekenden cok daha fazla kullandim. Ilac bitti, istedigim gibi degildi sonuc. Biteli 3 ay oluyor, differin ve nilera mavi sabun verdi. Yuzum eskisinden beter yaglaniyor. Neden?
  • Bende bu ilaçtan kullanmıştım tedaviyi bitireli 1.5 sene felan oldu ama tedavi sırasında yüze ateş basması ve kızarması sorunu hala geçmedi günde 1 veya 2 kere tekrarlıyor bu varmı bu sorunlan karşılaşıp çözen?
  • Arkadaşlar ilacı eczaneler satıştan kaldırdımı.Eczaneme 1 aydır gelmiyor.Ne zaman gelir bilmiyorlar.Başka eczanelerdede durum aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razorre34 -- 29 Mart 2017; 17:27:54 >
  • herkese merhaba.

roaccutane biteli 4.5 ay oldu izler için differin verdi doktor ama o da yaktı yanaklarım kırmızı noktalarla doldu. her sabah yağlanma için nilere okyanus sabununu vermişti onu bırak 1 hafta günde 7 8 kere hametan sür dedi.

e yüzüm aşırı yağlanıyor nasıl olacak? duru suyla da gitmiyor ki yağ? bir de roaccutane'dan sonra neden yağlanıyor ki - hani geçiyordu bu yağlanma :(
  • merhabalar,bu konu hala aktif tartışılıyorsa bi soru sormak isterim;
    28 yaşındayım ve 10 11 yıldır ara ara da olsa bu akne illetiyle başım baleda defalarca roaccutane kullanmaya karar verip doktora gitsem de özel doktorlar da dahil ne yazık ki trigliseridim 250 civarı çıkıyor doktorlar başlamaktan korkuyorlar kremler vs de artık işe yaramıyor çözümsüz kalmış durumdayım ankarada bu konuda doktor tavsiye edebilecek var mı ?
  • Ben aksam icmeyi unnutum ne yapmam lazımm
  • Beyler ben ilacı hergün düzenli saatlerde kullanmıyorum. Sabahı öğlen 1 de 2 de akşamı 9 da 10 da kullanıyorum sıkıntı olur mu sizce ? Doktora söyledim olmaz gibi bi cümleyle kestirip attı.
  •  Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 7 Aydır kullanıyorum ilacı. Yaşım 18 82 kiloyum. 40 MG kullandım her ay. Ondan dolayı tedavim uzadı. Son ayımı kullanıyorum. Doktor 3 ay sonra Eylül de gelip iz tedavisine başlayalım dedi. İlk başlarda ben çok korkuyorum. Bazıları karaciğer iflas ettirdi gibi haberler çok okudum. Gerçekten zor bir şey değil. Dudaklarınız kuruyor, yüzünüz kuruyor, VB kuruluk ile ilgili şeyler oluyor. Ama doktor önerdiyse korkulacak bir şey olmaz diye düşündüm. Allah'a şükür da baya geçti. En son resimleri bugün çektim, önceki resimler tarihleri karışık.
  • 3. ayım bitti doktorum yurtdışında olduğu için ilacı yazdırmıyorum. Kullanmaya 10 gün falan ara versem bir sıkıntı olur mu? Yoksa başka bir doktordan yazmasını mı istesem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

Beyler ben ilacı hergün düzenli saatlerde kullanmıyorum. Sabahı öğlen 1 de 2 de akşamı 9 da 10 da kullanıyorum sıkıntı olur mu sizce ? Doktora söyledim olmaz gibi bi cümleyle kestirip attı.

Sorun olmaz, doktor demişti

@Doom. Olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DT Swiss -- 12 Mayıs 2017; 2:30:12 >
  • Aknetrent tedavimin 4. ayı bitti 20 mg,30 mg,40mg,40 mg olmak üzere 4 ay kullandım 53 kiloyum fakat halen büyük iltihaplı sivilcelerim çıkıyor kapalı komedonlar daha belirgin hale gelmesine karşın sivilceye dönüşüp geçmediler halen duruyorlar.Doktoruma şikayetlerimi söylediğimde ilacımı 30 mg a indirdi ve ilacın yanında aknefloks , imex krem ve büyük sivilcelerimin üstüne sürmek için ihtiyol pomad verdi.Kremler daha çok yağlandırıyor gibi hissediyorum acaba bu kremlerin tedaviyi hızlandırıcı etkisi var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: damladmla

Aknetrent tedavimin 4. ayı bitti 20 mg,30 mg,40mg,40 mg olmak üzere 4 ay kullandım 53 kiloyum fakat halen büyük iltihaplı sivilcelerim çıkıyor kapalı komedonlar daha belirgin hale gelmesine karşın sivilceye dönüşüp geçmediler halen duruyorlar.Doktoruma şikayetlerimi söylediğimde ilacımı 30 mg a indirdi ve ilacın yanında aknefloks , imex krem ve büyük sivilcelerimin üstüne sürmek için ihtiyol pomad verdi.Kremler daha çok yağlandırıyor gibi hissediyorum acaba bu kremlerin tedaviyi hızlandırıcı etkisi var mıdır?

5.aya kadar benimde aynı şekilde devam etmişti sonra çıkması durdu bence biraz daha sabretmelisin.
  • Tedaviyi bitiren arkadaşlara bir sorum var, ilaci kullanmayi biraktiktan sonra dudaktaki kurumanin bitmesi ne kadar zaman aldi? Son aydayim, yakinda yurtdisina cikacagim umarim dudaktaki etkisi cabuk biter. Toplamda 10.600mg kullanmis olacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKADAM.

quote:

Aknetrent tedavimin 4. ayı bitti 20 mg,30 mg,40mg,40 mg olmak üzere 4 ay kullandım 53 kiloyum fakat halen büyük iltihaplı sivilcelerim çıkıyor kapalı komedonlar daha belirgin hale gelmesine karşın sivilceye dönüşüp geçmediler halen duruyorlar.Doktoruma şikayetlerimi söylediğimde ilacımı 30 mg a indirdi ve ilacın yanında aknefloks , imex krem ve büyük sivilcelerimin üstüne sürmek için ihtiyol pomad verdi.Kremler daha çok yağlandırıyor gibi hissediyorum acaba bu kremlerin tedaviyi hızlandırıcı etkisi var mıdır?

5.aya kadar benimde aynı şekilde devam etmişti sonra çıkması durdu bence biraz daha sabretmelisin.

yaklaşık 1.5 aydır acnegen kullanıyorum etkisi aynı sadece adı farklı heralde ilaçların ve şuan sivilcelerim arttı ayrıca sizce sakal özenle kesilmeli mi kesilmemelimi teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewdewdwe

quote:

Orijinalden alıntı: TEKADAM.

quote:

yaklaşık 1.5 aydır acnegen kullanıyorum etkisi aynı sadece adı farklı heralde ilaçların ve şuan sivilcelerim arttı ayrıca sizce sakal özenle kesilmeli mi kesilmemelimi teşekkürler.

Ben makine ile kesiyorum sıkıntı olmuyor.Sivilce artışını kafana takma benim yüzümde çok kötü olmuştu şimdi geçti sadece izleri kaldı 3,4 yerde.
  • 21 yaşındayım sivilcelerim ilk olarak 2011 yılının basında cıktı o zamanlar cok cekirdek yiyordum ve stress yapmıstım tam 6.5 yıl geçmedi sürmediğim krem sabun karısım kalmadı bu ılaçla ilgili bir sürü kötü yorum duyunca vazgectım zamanla gecer dedim son 8 ayda body yaptıgım ıcın ıyıce arttı son care olarak doğru beslenip magnezyum cınko kullandım yıne gecmedı 10 gün önce doktora gittim dikrekt bu ilacı yazdı tahlil falan da yapmadı 10 mg yazdı bir de krem yazdı 10 günde %10 gecti sivilcelerim malesef internette cok fazla prenses muhallebi cocugu insan var eli kanasa kolu kopmus tepkisi verir hicbir seyden memnun kalmaz böyle insanları dınlemeyın arkadaslar benım 3.5 yıl sivilceli dolasmama sebep oldular yan etkileri elbette oluyor ama dayanılmayacak seyler değil en kötü baktınız olmuyor kullanmayı kesersiniz benım gıbı ciddi tüm suratı sivilce olanlar varsa doktora gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill4time

21 yaşındayım sivilcelerim ilk olarak 2011 yılının basında cıktı o zamanlar cok cekirdek yiyordum ve stress yapmıstım tam 6.5 yıl geçmedi sürmediğim krem sabun karısım kalmadı bu ılaçla ilgili bir sürü kötü yorum duyunca vazgectım zamanla gecer dedim son 8 ayda body yaptıgım ıcın ıyıce arttı son care olarak doğru beslenip magnezyum cınko kullandım yıne gecmedı 10 gün önce doktora gittim dikrekt bu ilacı yazdı tahlil falan da yapmadı 10 mg yazdı bir de krem yazdı 10 günde %10 gecti sivilcelerim malesef internette cok fazla prenses muhallebi cocugu insan var eli kanasa kolu kopmus tepkisi verir hicbir seyden memnun kalmaz böyle insanları dınlemeyın arkadaslar benım 3.5 yıl sivilceli dolasmama sebep oldular yan etkileri elbette oluyor ama dayanılmayacak seyler değil en kötü baktınız olmuyor kullanmayı kesersiniz benım gıbı ciddi tüm suratı sivilce olanlar varsa doktora gitsin

Bu ilaç tehlikelidir. Bu gibi muhallebi çocukları tanımlamaları yapan kendini bilmez insanların tavsiyelerine kulak asmayın. Zararlarını sayıyorum, ona göre karar verin.
    1. İlacı neden imza ile kullandırıyorlar? Zararlı olmasa imzaya ne gerek var?
    2. İlacın yan etkileri kullanımı bıraktıktan sonra devam edebilir.
    3. ABD de bu ilaç (roaccutane, yani Roche markasının accutane'ı) pazardan çekildi. Sebebi de Ödemek zorunda kaldığı tazminatlar. Roche firması bu ilaç yüzünden özellikle kalıcı bağırsak rahatsızlıklarından dolayı milyon dolar tazminat ödemiştir.
    4. Bu ilaç endokrin sistemini bozup, hormonal dengenizi alt üst edebilir. Bu da genç yaşta erkeklik ile ilgili problem yaşamanıza neden olabilir (accutane'ın hormonlar üzerinde etkisi vardır) (Testosteron'un dht'ye çevrilmesini inhibe ettiği kanıtlanmıştır)
    5. Bu ilaç saçı inceltir ve saç dökebilir. Eğer ilaçtan dolayı saçınız dökülürse, bunu ıspatlayamazsınız, dökülen saçlarınızla kalırsınız.
    6. Bu ilaç a vitamini sentezidir. A vitamini reseptörlerini tıkadığı için gece körlüğü yaşayabilirsiniz. İlacı kullanmayı bırakınca reseptörler düzelmeyebilir, gece körü kalırsınız. Ispatlayamazsınız.
    7. Bu ilacın sadece görünen cilt ve dudağı kuruttuğunu sanmak saflıktır. Aynı şekilde görmediğiniz iç organlarınızı da kurutur. Vücudu yıpratırsınız.
    8. Bu ilaç kulak çınlaması yapabilir, kullanmayı bırakınca düzelmeyebilir. Bu ilaçtan olduğunu ıspatlayamazsınız.
    9. Düzenli kan tahlili istenir. Masum bir ilaçsa neden düzenli kan testi istenir?
    10. Bu ilaç kontrollü a vitamini zehirlemesidir.

İlacı kullanmak size kalmış. Ama bilip bilmeden "muhallebi çocuğu" gibi laflar kullanan cahil kişilere kulak asmayın. Yarın yukarıda yazdıklarımı yaşayabilirsiniz, o zaman ilgili cahile sorduğunuzda "ne bileyim ben, bana mı güvendin" der, kendi başınıza kalırsınız.
  • Cronic kullanıcısına yanıt
    cool story bro içtiğiniz plastik şiseden su da sizi kanser yapabilir uyku hormonu salgılayan melatonin hormunun da dahi uykusuzluk yapabilir yazıyor ama içipte faydasını görmeyen kimse yok hayatta her sey kaar zarar meselesidir verdiğiniz karar ya faydanıza ya da zararınıza olur ya sivilceli dolasırsınız ya da kac binde bir rastlanan zararlara ugramayı göze alırsınız istatistik olarak bu ilacı 20 milyona yakın insan kullandı ve bu ilactan ölen ciddi sorun yasayan kişi sayısı tek tüktür en kötü gidin geçmiş mesajları okuyun cogu ınsanın memnun kaldığını görürsünüz ha benım cok mu umrumda değil buraya yazma amacım benım gıbı yıllarca sivilce ile dolasıp tereddüt eden insanlardır 5 6 yıl bu çileyi cekmesinler diye muhallebi cocuklarının sizi manipüle etmesine izin vermeyin herkese bol şans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kill4time -- 18 Haziran 2017; 1:2:11 >
  • kill4time K kullanıcısına yanıt
    Özelden onlarca mesaj aldım yazdığım ve @cronic arkadaşın paylaştığı yan etkileri yaşayıp bin pişman olan. Bilip bilmeden öyle muhallebi çocuğu demekle olmuyor kardeş,bu ilaç bir kemoterapotik ajan yani ilk çıkış amacı bir cilt kanseri tedavisi. Hakkında yayınlanan onlarca makale var sen ben kullandım birşey olmadı diyorsun. Söylediğin doğru olan şu; riski alıp kullanırsın;zaten biz de o risklere karşı uyarıda bulunuyoruz. Sen risk alıp kullanın diyorsun biz risk alıp kullanmayın diyoruz. Sana mantıklı gelen risk almaksa buyur sen rambo ol,biz muhallebi çocuğu oluruz. Ha bir de lütfen herşeyi de bilmeyin. Ben doktor olarak uyarıyorum siz?
  • drdogan79 kullanıcısına yanıt
    sizin yaptıgınız sey 10 binde bir 100 binde bir görülen yan etkileri her içen görürmüş gibi manipüle etmek eğer sivilceler cok umrunuzda değilse 100 binde bir de olsa riske girmem diyorlarsa içmesinler elbet ama benım gibi tedirgin olup içse %50 karaciğer yetmezliği olacağını sanan insanlara kötülük yapıyorsunuz kimse bir ömür sivilceli yasamak zorunda değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kill4time -- 18 Haziran 2017; 3:47:34 >
  • 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.