Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (487. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 485486487488489
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drdogan79

Hâlâ devam ediyor olamazsın?

Ediyorum mecbur son aya geldim. göz kuruluğundan mı böyle oldu ilaç bitince mi düzelecek hiç bilmiyorum. Umarım düzelir bakalım yarın göz doktoruna gideceğim
  • GANN1CUS kullanıcısına yanıt
    Size inanamıyorum. Göz kuruluğundan olsa sadece batma ve ağrı hissedersiniz. Siz görme kaybı yaşıyorsunuz ve optik sinir hasarı yada papil ödemi olabilir.Hele de başağrılarınız da varsa durum daha ciddi. Gözünüzü birkaç sivilceye tercih etmeyin. Belki ömür boyu gözlük kullanırsınız ve bu durum ilacı bıraksanız bile düzelmeyebilir. Göz doktorunuzdan detaylı muayene isteyin,göz dibi muayenesi yaptırın mutlaka.

Çok geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drdogan79 kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınızdır muhtemelen tıbbı bılgım yok ama 23 yasındada sıvılcelerle ugrasmak moral bozucu oluyor :S
  • redemption5 kullanıcısına yanıt
    23 yaşında sivilce ile uğraşmak iktidarsızlık ile uğraşmaktan,kalıcı saç kaybı ile uğraşmaktan,görme kaybı ile uğraşmaktan vs vs vs bin kere daha tercih edilecek bir şeydir. Belliki işe yaramamış ısrar etme lütfen başına iş açma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drdogan79

23 yaşında sivilce ile uğraşmak iktidarsızlık ile uğraşmaktan,kalıcı saç kaybı ile uğraşmaktan,görme kaybı ile uğraşmaktan vs vs vs bin kere daha tercih edilecek bir şeydir. Belliki işe yaramamış ısrar etme lütfen başına iş açma.

Hocam saçım kalmadı zaten artık hem sivilcenın stresınden hem bu ılactan dolayı, baska yolu yokmudur hocam bu sıvılcelerı gecırmenın yıl olmuş 2017 tıp halen cağre bulamadımı :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unbelievable7

up

4 yil once uplamisim o zamanlar sol yanagimda sivilce eksik olmazdi 6 ay kadar surdu bu durum ondan sonra hic bir sekilde sivilce sikntisi cekmedim.

Ilac v.s kullanmadim kendi kendisine gecti

• 6 ay kullanımım sonucu cilt kuruluğu,göz yanması haricinde yan etkiye rastlamadım. Bol su için bir şey olmaz. Kullananlar çok korkutmuş buradakileri. Yok gözünden olursun falan :D İlaç bittikten sonra maksimum 2 aya geçiyor tüm yan etkiler. Korkmaya gerek yok. Başlayın ve bir an önce sivilcelerinizi yok edin.
  • dawnshadow kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kendi adına konuş lütfen. Sende olmaması başkasında olmayacağı anlamına gelmez.Başkasında olması da herkeste olacağı anlamına gelmez ama binlerce insan var bu etkileri yaşayıp hâlâ çözülmeyen problemleri olan. Kaç tane bilimsel makaleye girmiş bu etkiler sen gelmişsin korkma birşey olmaz diyorsun. Niye etki yaşadım diyene inanmıyorsun da yaşamadım diyene inanıyorsun tercih sebebin nedir?İsteyen kullansın,isteyen kullanmasın ama herkes neyle karşı karşıya olduğunu bilsin istiyoruz. Çünkü bunlardan kimse bahsetmiyor. Çoğu cildiye doktorunun haberi bile yok. İlacın prospektüsünde bile yazıyor neler olduğu sen gelmişsin yok diyorsun. Şuu aşağıdaki linkleri okumanı öneririm.

http://www.acne.org/messageboard/topic/295030-repairing-the-long-term-damage-from-accutane/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/16447596/

Başına birşey gelmemiş şanslı kişilerdensin,haline şükret. Başkasının başına gelmemesi için çabalayanları da sizi korkutuyorlar diye yargılama.

Aynı şeyleri bende yaşadım. Yan etkilerini günlerce araştırdım , korktum. Bende kimsenin korkmaması gerektiğini söylüyorum. Görüşümü paylaştım. Senin görüşüne de saygı duyuyorum.
    Hocam göz doktoru ile görüştünüz mü,ne çıktı muayene sonucunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdogan79 -- 23 Mart 2017; 22:48:9 >
    Gittim doktora hocam, o gün doktora giderken gözlerim biraz düzelmisti, daha iyi görüyordum uzağı. Söyledim böyle böyle şu ilacı kullanıyorum, gözlük taktı bana duvardaki yazıları okuttu inceltti tekrar okuttu hepsini okudum. Sıkıntı yok dedi, ilacın yaptığı kuruluktan bulanik görüyorsun ilacı bırakınca duzelecektir. Suni gözyaşı yazdı tekrardan. İlacı bırakayım mi diye sordum 6. Aydayim, son aya geldin devam et bitir tedavini dedi.

Giderken cildiye doktoruna uğradım tekrar oda ilaçtan yapıyor dedi. Loş ortamda daha bulanik görüyorum,bunlar ilacin bilinen yan etkileri diye birakinca düzeleceğini söylüyor. Bazı günler düzgün görüyorum bazi günler yine bulanık.

20 günüm kalmış ilaca bende sıkıldım artık inşallah tedaviyi uzatmazlar da bu ay biter.

Yalniz anlamadığım kuzenimin gözlüğünü takınca her yeri net görüyorum.

Yani hocam ben bu ilaci lisedeyken 1 ay kullanıp bırakmıştım gerçekten lanet birşey. Sivilceler için denemedigim şeyler kalmadi, geçmiyor lanetler. İnsanın çok psikolojisini bozuyor hala izler var onlar bile canımı sıkıyor, hele 21 yaşına gelmiş bir insan için. Mecburiyetten kullandim yan etkilerini bilerek. Parayi verdim özel doktora gittim son çaren bu ilac dedi

İnşallah geçer şikayetlerin ama ısrarla söylüyorum ki çoğu doktor bu ilacın yan etkilerinin farkında değil. Bilmediği şeyi araştıramıyor insan.

• Ben 2. Senemdeyim, göz sorunu doğru ama iki damla attıktan sonra hasar kalmıyor, şuan 1 gün aralıklı içiyorum, tek kutu ve bu son kutum, eylül ayı gibi lazer tedavisi yaptırmak istiyorum, tavsiyem; Eğer sivilceniz fazlaysa kullanın. Pırıl pırıl yüz beklemeyin, bu işin ilacı sabırdır.

Kimseye aldırış etmeyin(olumsuz yorumları görmezden gelin)

• Kalıcı yan etkileri yaşayan ve muzdarip olan binlerce insan boşuna konuşuyor,ilacın içindeki yazılan bütün uyarilar boşuna,size imzalatılan evrakların da hiçbir sebebi yok. Kimseyi dinlemeyin evet,bu şanslı arkadaşımız ne derse onu yapalım.

• Küçük kırmızı lekeler var. Bu ilaç onları geçirir mi? Sivilce gibi değiller ama kırmızılar. Leke gibi bir şey.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerShaf -- 28 Mart 2017; 10:5:20 >
  • Reid Rider kullanıcısına yanıt
    --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerShaf -- 28 Mart 2017; 10:4:55 >
  • Argümanını seveyim. Birşeyi kötülemek için para alıyorsam karşısına başka birşey koymam lazım. Ben roaccutane kullanmayın ama yerine şunu kullanın diye birşey söyledim mi bak bakalım eski mesajlara? Sen reklam yaptığına göre para alan sensin. Su içmişmiş,spor yapmışmış. Prospektüsünde spordan uzak durun diyor bir de. Maşallah sen çok iyi biliyorsun. Bunları da tıp fakültesinde öğrendin heralde.. Eskiden her kahvede antrenör başbakan vardı şimdi de bir ilaç kullandı diye başımıza farmakoloji uzmanı olanlar çıktı.

Konuyu güzel sahiplenmişsin, böyle devam et.
    Para geldi bana aldın mı ?
  • 
Sayfa: önceki 485486487488489
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.