Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (339. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Preszsbuild -- 27 Aralık 2018; 5:33:2 >
  • ArkadasLar 4 ay qbi kuLLandım cok aqır qeldi bırakmak zorunda kaldım . 1 haftadır almıyorum Fakat yüzümde cok kızarıklık var Gecermi ? .s
  • quote:

merhaba arkadaşlar.. Geçen cuma günü sırtımdaki kistik büyük sivilceler için doktora gittim. daha önce sırtım için herhangi bi krem vs. bişey kullanmadıgımı ama yüzüm için 1 aydır düzenli olarak imex krem ve cleocin t losyon kullandıgımı antibiyotik olarakta 4 günde 1 azitro kullandıgımı belirttim. Tshirti çıkarmamı istedi ve hımm yaptı. Direkt Roaccutane diye bir ilacımız var, yakın çevrenizden arkadaşlarınızdan duymuşsunuzdur muhtemelen dedi. Bunun için bana bi kitapçık verdi, bunu incelememi tedavi için bunu uygulamamız gerektigini söyledi. Yüzümde tek bi sivilce bile yoktu! Daha sonra kan verip tahlil sonuçlarını getirmemi isterse tedaviye hemen başlayabilecegimizi söyledi. Benim merak ettigim daha tahlil sonuçlarına bakmadan etmeden başka bi tedavi yolu denemeden sırtım için neden direkt olarak Roaccutane dedi ? böyle bir şey normal mi sizce? bu kadar ağır olmayan Roaccutane e muadil bi ilaç var mı? yaz geliyo arkadaşlar yazın 3 kat zor olur bu ilacın yan etkileri. Doktor güneş kremi kullanırız falan sıraladı ama, koca sene bu yaz ayını bekliyoruz bildigin feragat etmem lazım! kafam çok karıştı gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Edit: vücut geliştirme ile ilgileniyorum. protein tozu, amino asit falan kullanıyorum. günlük protein ihtiyacı için yüksek miktarda yumurta ve beyaz et tüketiyorum. bunlardan da mı vazgeçmem gerek ?

neler hıssettıgını ılacın 6.ayını bıtırmek uzere olan bırı olarak cok ıyı anlıyorum, cevap verme geregını ben de vucut gelıstırme yaptıgım ıcın duydum.Kesınlıkle proteın tozu vs alamazsın.Buyuk rısk olur cunku karacıgerde enzımlenen bır ılac kullanacaksın uzun surelı baya bı uzun surelı..amıno asıt glutamın proteın bunlarla da yuklenırsen cok rıske gırersın..ben bıraktım 6 altır natural olarak calısıyorum sadece kutleyı korudum sayılır kılo verdım falan bıraz karına yuklendım..ılacın bıtmesını beklıyorm yuzde 85 gectı sayılır zaten..ılgınc olan 6. ayda da aylar sonra bır tane kucucuk sıvılce cıktı ozlemısım :) kullanmaya basladıgım gunden berı cıkan ılk sıvılce...benım 7 ay surecek kaldı 38 gun falan .. merak edıyorsan soylıyım doktora falan gıdıpte kafamı bulandırmadım hıc sporumu yaptım dıyetımı yaptım cok sukur ınsallah kurtulacam..bı tane kıst gıbı bısı var yanagımın ıcınde bı tek o kaldı beklıyoruz bakalım..tavsıyelerım bu yonde umarım sen de atlatırsın..
  • Arkadaşlar bende ilacı kullanmaya başlayalı 3 ay 20 gün oldu. 10 gün sonra 4. ayım dolacak. Ama ne sivilcelerimde azalma var nede başka bir şey hatta bu hafta normalden daha fazla çıktı. İlk 3 ay 40 mg kullandım bu ay kolestrolüm yükseldiği için 30 a düşürdü doktor. Acaba ilaç bende işe yaramadı mı? Herkeste bu aylarda sivilce çıkması durmuş bende hala çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

1. ayımı bitirdim günde 20 mg. a devam sırtımda sivilce kalmadı burun kanamalarım 2-3 günde bir oluyor halı saha maçlarından sonra eklemlerim ağrımıyor suratım artık soyulmuyor bir tek dudak kuruması kaldı ona da katlanıcaz artık

Hocam ben 2.aydayım geçen gün halısahada bir maç yapalım dedik yapmaz olaydım.Daha 5.dakikada inanılmaz yorulduğumu hissettim,2 deper attım üstümden kamyon geçmişe döndüm.Maç esnasında bir pozisyonda kaydım ve dizim çizildi biraz.Günlerce o yara kapanmadı eve gittim bir ilaç sürüyüm dedim sanki dizime alkol basmışım gibi hissettim yok böyle bir acı.Onun dışında 2 gün yürüyemedim her yerim acıyordu.Bu ilaci kullanırken spor yapmak pek akıllıca değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yspolat

quote:

1. ayımı bitirdim günde 20 mg. a devam sırtımda sivilce kalmadı burun kanamalarım 2-3 günde bir oluyor halı saha maçlarından sonra eklemlerim ağrımıyor suratım artık soyulmuyor bir tek dudak kuruması kaldı ona da katlanıcaz artık

Hocam ben 2.aydayım geçen gün halısahada bir maç yapalım dedik yapmaz olaydım.Daha 5.dakikada inanılmaz yorulduğumu hissettim,2 deper attım üstümden kamyon geçmişe döndüm.Maç esnasında bir pozisyonda kaydım ve dizim çizildi biraz.Günlerce o yara kapanmadı eve gittim bir ilaç sürüyüm dedim sanki dizime alkol basmışım gibi hissettim yok böyle bir acı.Onun dışında 2 gün yürüyemedim her yerim acıyordu.Bu ilaci kullanırken spor yapmak pek akıllıca değil.

doktor zaten ilacı verirken spor yasak demişti
  • dudak kuruluğu için bepanthen kullanabilirsiniz iyi gelir.
  • ilacı kullanıp öneren varmı başka ?
  • 4. ayım bitmek üzere büyük bir iyileşme var cildimde.. 2 hafta da bir yine sivilceler çıkıyor (hemde daha önce çıkmayan gırlat kısmında) sonra geçiyor 3-4 güne..

Sanırım 2 ay daha kullanıp 6. ayın sonunda tedavim son bulur.. :) İlaca ara verenlere sormak istiyorum.. İlaca şimdi ara versem 4-5 güne vücudumdaki kuvvet artar mı, yorgunluk, halsizlik geçer mi? İlaca 5 gün ara vermek istiyorum. 5. gün daha dinç olmam lazım, faydası olur mu?

Birde ilaca başlamadan önce yan etkisi olan işitme kaybından bahsetmiştim, ne kadar etkiledi bilmiyorum ama eskisi gibi duyduğumu sanmıyorum, arkadaşlar yanımda konuşurken anlamıyorum bazı konuşmaları..
  • Roaccutanne 20 mg 2. ayımı bitirmek üzereyim.Son 2 haftadır sivilceler aşırı artmış durumda,sürekli iltihaplı çıkıyorlar ve gerçekten yüzüm mayın tarlasına döndü.Bu durum normal mi?Birde ben bunları dayanamayıp sıkıyorum sakıncası var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yspolat

quote:

Ben roaccutane kullanırken vücut geliştirme gibi bir sporu yaptım.Bana hiçbir şey olmadı.Ayrıca herkeste olan dudak kuruması bile bende 3-4 hafta falan oldu sonra kayboldu ortadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 19 Mayıs 2012; 12:01:36 >
  • ya arkadaşlar bende 16 yaşındayım ve sırf şu sivilceler yüzünden aynalara bakamıyorum biri bana baksa kafamı çeviriyorum dh halkı cildiyeciye gitsem bu ilacı alabilrmiyim

hiç birşey fayda etmedi jel falan hikaye kaç ton sürdüm 1 tane bile gitmedi
  • Benim 5.ay bitmek üzere yani 6.aya girecem.6.ay'dada günlük 60 alacam

6 ayda toplam 10800 doz oluyor ve doktor buna yeter diyor

ama kilom 90, max 150 ile çarpınca 13500 almam gerekiyor.7.ayda günlük 90, yani aylık 2700 alıp bitirmek istiyorum son ay'ı.kan değerleri uygun

bidaha kullanmak istemediğim için son ayı 2700 alıp max. dozda bitirmek istiyorum sizce bir sıkıntı olurmu?
    --------

diğer sorum ise, şuana kadar ilaçları hiç aksatmadım ama saatlerim çok düzensin.bazen gece 3de 4 tane içtiğim oluyor bir zararı olurmu? yani sabah aksatırsam hepsini akşama yada geceye aktarıyorum şuana kadar hiç aksatmadım ne kadar saatler düzensizde olsa, bu ilacın etkisinde bir sıkıntı yapmaz dimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resid€nt Evi! -- 21 Mayıs 2012; 15:18:26 >
  • ya bu kılo*120 olayını sordum bugun dozun tamamına terek yoık yeterlı gorursem tedavıyı bıtırırım dıyor 2.5 aydır kullanıyorum ılk 1.5 ay 40 mg kullandım 1 ay 20 mg kullandım bu ayda 20 mg kullancam
  • Benim 3,5 ay bitti dudaklarım acayip kuruyup soyuluyor hala bepanthene ve lip balm kullanıyorum onlarla baya azalıyo
    2 haftadır bacaklarımda acayip eklem ağrıları oluyor ayağa zor kalkıyorum ama yüzüm acayip ölçüde düzeldi :D kistik sivilceler geçti sadece kırmızı izleri kaldı onlarda geçicek inş hepinize sabır diliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glonox

Roaccutanne 20 mg 2. ayımı bitirmek üzereyim.Son 2 haftadır sivilceler aşırı artmış durumda,sürekli iltihaplı çıkıyorlar ve gerçekten yüzüm mayın tarlasına döndü.Bu durum normal mi?Birde ben bunları dayanamayıp sıkıyorum sakıncası var mıdır?

çok normal 5 aydan önce durmasını bekleme ama siviceleri patlatma izi kalır tedavi bittikten sonra bide izlerle uğraşırsın...
  • herkese selam

2-3 yıl önce aknetrent tedavim bitti. çok iyi sonuç vermişti ama tek tük sivilce çıkmaya başladı moralim bozuluyor. doktor eritretin verdi ama onu çıkan sivilceye mi süreceğim yoksa çıkmadan mı süreceğim anlamadım. ufak tefek izler kaldı son çıkan sivilcelerden. onlara da fayda eder mi acaba? bende yeniden siyah nokta falan da oluşuyor. strese bağlı sanırım. piyasada bir sürü temizleme ürünü var. hangisini alacağımı da şaşırıyorum. eskiye göre çok iyiyim ama ilacı ilk bıraktığım yıl gibi güzel olsun istiyorum cildim.

çok gür dalgalı saçlarım vardı ama ilaçtan sonra sağlığını kaybetti döküldü.

kir-pi hocam umarım yine buralardasınızdır bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum
  • herkese merhaba bende acnegen kullanıyorum 40mg gunde 20 20 olarak yuzumde ızler saçlarımda bıle sıvılce ve kıstler dudak kuruluğu ıcın bebanten merhem kullansam? birde şöyle bir sorum olacakkk yuzumde akneli sivilce çıktı sıkmalımıyım yoksa kurumasını mı beklemeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yido22

herkese merhaba bende acnegen kullanıyorum 40mg gunde 20 20 olarak yuzumde ızler saçlarımda bıle sıvılce ve kıstler dudak kuruluğu ıcın bebanten merhem kullansam? birde şöyle bir sorum olacakkk yuzumde akneli sivilce çıktı sıkmalımıyım yoksa kurumasını mı beklemeliyim?

Aman hocam sıkmayın bide onlarla ugrasmayin . Dudak icin en iyi bepanthen merhemdir sac kurulugu icin bilmiyorum ama kullanan arkadaslar soyler. Bende 47.gunumdeyim kilom 70 gunde 30 mg aliyorum cogu sivilce gecti ama yuzumde kirmizi kirmizi izler var :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende artık bu ilaca başlayacam son çare olarak hiç bi fayda etmedi kremler olsun antibiyotikler olsun. 4 senedir gittikçe artıyor suratımdaki sivilceler. En büyük korkularım yan etki olarak kilo almak, yüzümün şişmesi ve depresyon. Zaten ruh halim iyice bozuldu çoğu şeyden eskisi gibi zevk almıyorum en ufak bir şeye takıyorum sinirleniyorum. Her önüme gelen insan yüzümle ilgili yorum yapıyor. Yok sen çok bulgur yiyorsun bulguru kes acı yemeyi kes sokakta yürürken ya da minübüste tanımadığım teyzeler sesleniyor arkamdan, suratım için konuşuyor benimle tavsiye vermek için doktora gitmem için Yani anlıyacağınız endişeliyim bu ilaca başlamak konusunda Bide ygs - lys çalışmaya başlıcam. İnşallah bu ilaç yüzünden iradem etkilenmez.
  • 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.