Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (254. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

arkadaslar sizdeki ilaçların ön yüzleri hangisi gibi ?
  • ARKADAŞLAR 3 AYDIR ZORETANİN KULLANIYORUM SİZE BAŞIMA GELENLERİ ANLATAYIM;

YÜZÜMDE SADECE T BÖLGEMDE SİVİLCE ÇIKIYODU BÜYÜK VE SARI SİVİLCELER

İLACA İLK BAŞLADIĞIM HAFTA YALNIZCA DUDAKLARIMDA KURULUK BAŞLADI

İKİNCİ HAFTA KAS YIRTILMASINDAN HASTANELİK OLDUM YAN ETKİ YAPMASIN DİYE BAŞKA BİR İLAÇTA KULLANAMADIĞIM İÇİN 1 HAFTA RESMEN AĞLAYA AĞLAYA DOLAŞTIM ÇEVREMDE HERKES BIRAKTIRMAYA ÇALIŞTIRDI İLACI BEN DİRENDİM

SONRAKİ HAFTA DAHA FAZLA SİVİLCE ÇIKMAYA BAŞLADI VE 1 AY BU BÖYLE DEVAM ETTİ

İKİNCİ AYIMDA KAN DEĞERLERİMDE KARACİĞER ENZİMLERİMDEN (ATS) BİRİNDE ARTIŞ OLDUĞU İÇİN İLACIN DOZUNU GÜNDE 40 mg KULLANIRKEN BİR GÜN 40 BİR GÜN 30A DÜŞÜRDÜ DOKTORUM

SONRAKİ KAN TESTİMDE DEĞERLERİM DÜZELDİ GÜNDE 40 mg DEVAM EDİYORUM YÜZÜMÜN SOL TARAFINDA Bİ KAÇ BELİRGİN İZ VAR VE 1 TANEDE DERİ ALTI SİVİLCEM VAR YÜZÜMDE ŞU ANDA DİĞERLERİNDEDE İZ KALDI SABIRLA GEÇMESİNİ BEKLİYORUM BU İLAÇ SABIR İSTİYOR MALESEF

NİŞANLIM ROUCTAN KULLANMIŞ 16 YAŞINDA ONUN YÜZÜ HARİKA UMARIM BENİMKİDE OLUR AMA BEN SİGARA İÇİYORUM SANIRIM İZLERİM DAHA GEÇ İYİLEŞİCEK =(((
  • quote:

Orijinalden alıntı: seymasezgin

ARKADAŞLAR 3 AYDIR ZORETANİN KULLANIYORUM SİZE BAŞIMA GELENLERİ ANLATAYIM;

İKİNCİ HAFTA KAS YIRTILMASINDAN HASTANELİK OLDUM YAN ETKİ YAPMASIN DİYE BAŞKA BİR İLAÇTA KULLANAMADIĞIM İÇİN 1 HAFTA RESMEN AĞLAYA AĞLAYA DOLAŞTIM ÇEVREMDE HERKES BIRAKTIRMAYA ÇALIŞTIRDI İLACI BEN DİRENDİM

İKİNCİ AYIMDA KAN DEĞERLERİMDE KARACİĞER ENZİMLERİMDEN (ATS) BİRİNDE ARTIŞ OLDUĞU İÇİN İLACIN DOZUNU GÜNDE 40 mg KULLANIRKEN BİR GÜN 40 BİR GÜN 30A DÜŞÜRDÜ DOKTORUM

SONRAKİ KAN TESTİMDE DEĞERLERİM DÜZELDİ GÜNDE 40 mg DEVAM EDİYORUM YÜZÜMÜN SOL TARAFINDA Bİ KAÇ BELİRGİN İZ VAR VE 1 TANEDE DERİ ALTI SİVİLCEM VAR YÜZÜMDE ŞU ANDA DİĞERLERİNDEDE İZ KALDI SABIRLA GEÇMESİNİ BEKLİYORUM BU İLAÇ SABIR İSTİYOR MALESEF

NİŞANLIM ROUCTAN KULLANMIŞ 16 YAŞINDA ONUN YÜZÜ HARİKA UMARIM BENİMKİDE OLUR AMA BEN SİGARA İÇİYORUM SANIRIM İZLERİM DAHA GEÇ İYİLEŞİCEK =(((

yaşınız kaç acaba ?
  • hocam uyarılan kıllar derken anlamadım orayı .. Azalma olucak yanı seyrekleşme anladığım kadaryla bide dedığınız kremide arastırdım hem türkiyede bulunmuyomus hemde cok pahalıymıs baska careside yokmu lazerde okumuo ama benim gozume var gibi gelıyor ki biraz var zaten cok olmasada :( bi yandan ilac iyi gelyor bi yandan kötü :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

arkadaslar sizdeki ilaçların ön yüzleri hangisi gibi ?

arkadaşım kir-pi hocam sorunu cevaplamıştı.muhtemelen basım hatasıdır demişti.kare kodlu ilaç içiyorsun sonuçta.yani öyle kaçaklık vb.bişey olmaz bence.kafana takma bu kadar.ben zoretanin kullanıyorum üstünde hiçbişey yazmıyo ama içiyorum.rahat ol takma bu kadar.
  • quote:

Yani yazınızı büyük yazmanızdan dolayı bazı şeyleri vurgulamak istediğinizi düşünüyorum.Burda bu kadar insan bu ilacı kullanıyor ve herkes farklı yan etkileri yaşıyor.Siz bu kadar sorun yaşamışssınız.Ancak bakın ki ben zoretanin kullanıyorum.6.aydayım.Sadece dudağım kuruyor o kadar.Yanımda taşıdığım lipsticklerle dudağımı nemlendiriyorum.Yetiyo.Siz zaten bilmiyor muydunuz bu ilacı kullanırken böyle şeyler olabileceğini.Doktorunuz size anlatmadı mı şöyle şöyle yan etkileri var diye.Ya da siz imzalamadınız mı kullanıcı onay formunu.Siz bu yan etkileri bile bile bu tedaviye başladınız.O yüzden burda tedaviye başlamakta tereddüt eden veya tedavisinin başında olan arkadaşlarımızın moralini bozacağınız yerine biraz daha anlayışlı olsanız derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

arkadaşım kir-pi hocam sorunu cevaplamıştı.muhtemelen basım hatasıdır demişti.kare kodlu ilaç içiyorsun sonuçta.yani öyle kaçaklık vb.bişey olmaz bence.kafana takma bu kadar.ben zoretanin kullanıyorum üstünde hiçbişey yazmıyo ama içiyorum.rahat ol takma bu kadar.

usta dogru diyonda. dozum arttıgı halde, dudaklarımdaki kuruluk azaldı, kemiklerim agrımıyor eskisi gibi. yorgunluk bas agrısıda azaldı. kıllanıyorum hepten.
  • quote:

quote:

Yani yazınızı büyük yazmanızdan dolayı bazı şeyleri vurgulamak istediğinizi düşünüyorum.Burda bu kadar insan bu ilacı kullanıyor ve herkes farklı yan etkileri yaşıyor.Siz bu kadar sorun yaşamışssınız.Ancak bakın ki ben zoretanin kullanıyorum.6.aydayım.Sadece dudağım kuruyor o kadar.Yanımda taşıdığım lipsticklerle dudağımı nemlendiriyorum.Yetiyo.Siz zaten bilmiyor muydunuz bu ilacı kullanırken böyle şeyler olabileceğini.Doktorunuz size anlatmadı mı şöyle şöyle yan etkileri var diye.Ya da siz imzalamadınız mı kullanıcı onay formunu.Siz bu yan etkileri bile bile bu tedaviye başladınız.O yüzden burda tedaviye başlamakta tereddüt eden veya tedavisinin başında olan arkadaşlarımızın moralini bozacağınız yerine biraz daha anlayışlı olsanız derim.

mesajın son bölümlerinde memnun olduğunu yazmış bence yararlı bir yazı bu tür yan etkiler yapabiliyor bu ilaç okuyan arkadaşlar bilgilenir. herkesin kaldırabileceğini düşünmüyorum ayrıca her türlü depresyon halini bu ilaca bağlayan insanlar var öyle olacaksa hiç kullanmasınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

quote:

quote:

mesajın son bölümlerinde memnun olduğunu yazmış bence yararlı bir yazı bu tür yan etkiler yapabiliyor bu ilaç okuyan arkadaşlar bilgilenir. herkesin kaldırabileceğini düşünmüyorum ayrıca her türlü depresyon halini bu ilaca bağlayan insanlar var öyle olacaksa hiç kullanmasınlar

Ya bakınız ben kimseyi sorgulamaya çalışmıyorum.yanlış anlaşılmasın.Bu ilaçtan kaç kişi memnun kalmadı ? Bu ilacı kullananlara %100 garanti veriliyor.Tamam tekrarlamama oranı %80.ama bu ilaçla herkes bir umut buluyor.Ee peki sen bu ilaca bunları bilerek başlamadın mı ? Peki bu forumda herkes bu ilaçla kötü bir izlenimini belirtseydi sen bu ilacı kullanır mıydın bilmiyorum.Ben bırakırdım kullanmayı.Yani diyeceğim şudur ;ben o mesajı yazan ARKADAŞIMIZIN hitap tarzını pek hoş bulmadım.Sonuçta bu bir tedavi ve hepimiz bu tür yan etkileri göze alarak bu ilacı kullanıyoruz.Tamam arkadaşımız yan etkileri ağır şekilde yaşamış,bizimle paylaşmış.Ne kadar güzel.Daha güzel bir şekilde anlatabilirdi diye düşündüm."BEN BU İLACI KULLANDIM İLK AYDA DUDAKLARIM KURUDU,KASIM YIRTILDI" VB. cümlelerle ilacı kullanmaya cesaret edemeyen insanların cesareti kırılıyor belkide
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThieF

dün suratıma peeling yaptırdım. temizledi ilk önce sonra sürdü suratıma kimyasalı. bayagı yaktı suratımı sonra krem falan verdi. ben hemen anında temizleyecek sanıyordum. cumartesi tekrar gidicem kontrole. o zamana kadar locoid lipokrem ve contratubex verdi. bazı yerlerim hafiften yara oldu. hocam tamamiyle ne zamana kadar biter suratımda ki izler?

hangi peelng solusyonu uygulandı bilemiyorum ama genellikle yüzeyel peeling ile yara oluşmaması lazım hatta kabuklanma bile olmaz biraz kızarıklık olur o kadar, izlern ne kadarda biteceğini söylemek zor, bu arada iz kalmış bir deri hiçbir zaman eski hali gibi olmayacaktır, beklentin bu yönde olmasın sadece daha iyi bir görünümü olacaktır o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

Bir sorum olacak, 3. aydayım ;

ilk iki ayki kadar kuruma yaşamıyorum artık, kemiklerimde eskisi kadar agrımıyor, hemde doz arttırıldıgı halde.

ilaca bagısıklık kazandıgımdan mıdır bu durum ?

bünyenin alışması ile alakalı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eqemen16

kaç günde normale döner dediler ? yüzünün kırmızılığı için

yüzeyel pelinde en çok 1 gün sürer orta ve derin peelingde ise süre çok daha uzundur bu süre zarfında güneşten ciddi anlamda korunma lazımdır yoksa leke kalabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcuseyhan

hocam uyarılan kıllar derken anlamadım orayı .. Azalma olucak yanı seyrekleşme anladığım kadaryla bide dedığınız kremide arastırdım hem türkiyede bulunmuyomus hemde cok pahalıymıs baska careside yokmu lazerde okumuo ama benim gozume var gibi gelıyor ki biraz var zaten cok olmasada :( bi yandan ilac iyi gelyor bi yandan kötü :(

vaniqa kremin türkiyede bir sitesi var bildiğim kadarı ile ve sipariş kabul ediyor ama gerçekten çok pahalı lazerin seansı bile daha ucuz ama lazerin etki etmeyeceği kıla lazer yaptırmak o ayva tüylerini uyarıp kıla dönüştürebilir bu nedenle hiç olmazsa bioder falan kullanın faydası olabilir, uyarılan kıllar derken bu ilaç veya başka bir nedenin uyardığı kılları kastetmiştim kıl bir defa uyarıldımı genellikle geri dönüşü yoktur
  • bugün tedaviye başlayalı 14 gün oldu. sivilce çıkmasında azalma oldu eskiden daha çok çıkıyordu.
    dudağım kupkuru. dudaklarım için telvis plus ezetec diye bi dudak kremi var ruj şeklinde onu kullanıyorum.

yanağımdaki bi sivilce duşta suyun sert gelmesiyle kopmuş duştan cıktıktan sonra kanıyordu bende sıktım daha önce hiç karşılaşmadığım şekilde siyah yara oldu sanırım ilaçtan kaynaklanıyor çünkü daha önce hiç böyle bir iz olmamıştı. iyileşmesini bekliyorum ayrıca diyabet olduğum için bu tür yaralar çoook geç iyileşiyor vücudumda. belki daha erken ama kuruluktan başka hiçbir yan etkisini görmedim.

ayrıca kir-pi hocam yanıtlarınız için tekrar teşekkürler.
  • mrbb ben 3 aydr zoretanın kullnıyorm cok fazla sıvılcem yoktu ama cıldım cok yaglıydı ve sıyah noktalrım vardı sımıdı hepsınden kurtuldm ılk ay 40mg kulndım agr gelnce gun de 20 mg düşürdu doktor hala gunde bı r atne 20mg kullnıyorm acba daha ne kadr kullncam sırnaktaym ve doktora gdemdgım içn sıze soruyorm yardmcı olursnz sevırmm
  • fazla sivilcem yok fakat izler var bide alnım hafif pütür pütür doktor yazar mı acaba ilacı bana bide izleri geçiriyo mu
  • izler kırmızı veya pembemsi derin değil bu ilaç geçirir mi ona göre doktora başvurcam yardım lütfen bu arada bazı izler 2 3 yıldır duruyor geçecek gibi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugracar -- 10 Mart 2011; 2:18:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: ThieF

dün suratıma peeling yaptırdım. temizledi ilk önce sonra sürdü suratıma kimyasalı. bayagı yaktı suratımı sonra krem falan verdi. ben hemen anında temizleyecek sanıyordum. cumartesi tekrar gidicem kontrole. o zamana kadar locoid lipokrem ve contratubex verdi. bazı yerlerim hafiften yara oldu. hocam tamamiyle ne zamana kadar biter suratımda ki izler?

hangi peelng solusyonu uygulandı bilemiyorum ama genellikle yüzeyel peeling ile yara oluşmaması lazım hatta kabuklanma bile olmaz biraz kızarıklık olur o kadar, izlern ne kadarda biteceğini söylemek zor, bu arada iz kalmış bir deri hiçbir zaman eski hali gibi olmayacaktır, beklentin bu yönde olmasın sadece daha iyi bir görünümü olacaktır o kadar

su an agzımın 2 tarafıda kabuklu sekilde hatta çatlamışgibi. ama hiç birşey değişmedi gibi geliyor bana hocam. ileri ki zamanlarda mı belli olur? yada önümüzde ki 1-2 hafta. doktor geçmezse 2. seansı yaaparız dedi.o kadar derin değil izlerim ya. diğer insanlarınkinide görüyorum. acaba para için mi böyle birşey yapmış olabilir mi sizce?
  • ilacı günlük 50mg dozda kullanıyorum henüz 1 ay olmadı ama yüzüm tamamen deri değiştirdi defalarca özellikle sabahları kahvaltı yaparken çene hareket ettiği içinmi artık biraz can yakıyor yüzdeki derinin inceliği cildin kuruluğu ve hafif sakalında etkisi sanırım yüz için nasıl bir nemlendirici kullanılmalı bir tane dove nın nemlendiricisini aldım ama yüz için değil sanırım bu daha önceden pek krem falan kullanmadığım için bilgim yok bana tavsiye edebileceğiniz kuru yüz nemlendiricisi varmı şimdiden teşekkürler
  • yüz için bas bepanteni.
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.