Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (252. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.353.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burak_okan

arkadaşlar mrb
    kir-pi hocam roaccutane kullanırken B vitamini takviyesi almamın sakıncası var mıdır acaba? tşk,sayg.

bir sıkıntı oluşturmaz ama b12 vitamini çok fazla alınırsa bazen akneleri uyarabiliyor abartmamak lazım
  • birde lekeler icin gece eritretin sürüp yatıyorum sabah soyulur gibi oluyor,

3 ayımdayım, doktor bitince kullan dedi ama kullanıyorum yanlıs olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

kirpi bey yukarda resimlerde gorulen baskısı olmayan roacutane in sahte olma ihtimali nedir ?

sahte olduğunu sanmıyorum kare kodu olmayan ürün satılamıyor, aynı kare kod sadece birkez kullanılabildiğine göre kutunun içine sahte ilaç konma ihtimali çok düşük bence belli seride baskı hatası vardır o kadar
  • arkadaşlar öncelikle herkese Allah şifa versin diyorum.Bu başlıktaki neredeyse herkes bizim akne(sivilce) sorunundan müzdarip.Bu ilaç ta tabiki akne ilacı.kimimiz tedavisini bitirdi.kimimiz başlayacak şüpheleri var ve kimimizin de tedavisi hala sürmekte.öncelikle burdan tedavi hakkında şüpheleri,korkuları olan arkadaşlarıma birkaç sözüm olacaktır.arkadaşlar akne yağlı cildin sorunudur.Kimseyle kendinizi kıyaslamayınız.Çevrenizdeki insanlar sivilce sorunu yaşamıyor olabilir.hatta sizinle farklı farklı şekilde alay edebilirler.bunlar sizin moralinizi bozmamalı.bizzat yaşadım biliyorum.Her neyse ben de zoretanin kullanıyorum.Şuan 6.ayımın ilaçları yazıldı.yarın gidip alacağım ilaçlarımı.Bugün çektiğim resimleri koymak istedim.arkadaşlarıma yön göstermesi açısından.

http://img26.imageshack.us/i/dedsax.jpg/ ------- > şuanki halim

http://img853.imageshack.us/i/dsc01362.jpg/ ------> şuanki halim

arkadaşlar yüzümde sivilce yok ancak görüldüğü üzere kırmızılıklar var.onlar da zamanla geçecektir.Hafıza kartımı bulduğumda sizlere ilaca başlamadan önceki halimin resmini koyacağım.Çok kötüydü yüzüm.Diğer arkadaşlarımızda koyarsa değerlendirmiş oluruz. ( İLK RESİMDEKİ YUVARLAK İÇİNDE OLAN KISIMIN AKNEYLE İLGİSİ YOKTUR.TIRAŞ OLURKEN KESTİM )

KİR-Pİ HOCAM BU MESAJIMI BİRKAÇ GÜN ÖNCE YAZMIŞTIM.YÜZÜM HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ.6.AYIN İÇERİSİNDEYİM.TEDAVİ SONUCU PEELİNG GİBİ İŞLEMLER GEREKLİ OLABİLİR Mİ ?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  • Hocam ayrıca Imex için ne düşünüyorsunuz. 1haftadır kullanıyorum sivilceler biraz matlaştı.Ve yeni sivilcede çıkmadı.

Cilt bakımında sıktırdığım sivilcelerin kızarıkları için ayrıca diacnel kullanıyımmı ?
    teşekkürler.
  • kirpi hocam , hergün duş alıyorum . ayrıyetten günde 2 kez nemlendirici sürdükten sonra suratımı sebamed adlı sabun ile yıkıyorum. çok mu fazla sizce azaltmalı mıyım ? bu arada şampuan da sebamed
  • Cevapladığınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar.
  • merhabalar roaccutane kullanıyorum 35 günüm aynı zaman da hormon ilacıda kullanıyorum doktorum her ay kan tasti istiyor
    altın çilek kapsülükullanmak istiyorum ama roacta bolca A vitamini var altın çilekle etkileşimi nasıl olur bilemiorum
    yarımcı olabilirmisiniz bana
    bu arada doktorum serkis barış kendisinede danıştım ama karşı çıktı roac kullanmasam bile karşıydı bu tür ilaçlara ama ben çevremden çok olumlu sonuçlar aldığım için diretiyorum sanırım sizinde görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  • Bazı arkadaşlar lazer felan diyolar. Bu ne amaçlı bi açıklayabilir misiniz? Bu kılları yoketmek için mi?
    Ya birde benim bi büyüğüm de kullanmış bu ilacı bi kaç sene öncesinde. İşte ilaçların bitiminde doktor bu sivilcelerin kzarıklıkları için bi krem vermiş toplam 150tl tutmuş. Bunlar ne kremleri bi bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatixx -- 6 Mart 2011; 1:51:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

arkadaşlar öncelikle herkese Allah şifa versin diyorum.Bu başlıktaki neredeyse herkes bizim akne(sivilce) sorunundan müzdarip.Bu ilaç ta tabiki akne ilacı.kimimiz tedavisini bitirdi.kimimiz başlayacak şüpheleri var ve kimimizin de tedavisi hala sürmekte.öncelikle burdan tedavi hakkında şüpheleri,korkuları olan arkadaşlarıma birkaç sözüm olacaktır.arkadaşlar akne yağlı cildin sorunudur.Kimseyle kendinizi kıyaslamayınız.Çevrenizdeki insanlar sivilce sorunu yaşamıyor olabilir.hatta sizinle farklı farklı şekilde alay edebilirler.bunlar sizin moralinizi bozmamalı.bizzat yaşadım biliyorum.Her neyse ben de zoretanin kullanıyorum.Şuan 6.ayımın ilaçları yazıldı.yarın gidip alacağım ilaçlarımı.Bugün çektiğim resimleri koymak istedim.arkadaşlarıma yön göstermesi açısından.

arkadaşlar yüzümde sivilce yok ancak görüldüğü üzere kırmızılıklar var.onlar da zamanla geçecektir.Hafıza kartımı bulduğumda sizlere ilaca başlamadan önceki halimin resmini koyacağım.Çok kötüydü yüzüm.Diğer arkadaşlarımızda koyarsa değerlendirmiş oluruz. ( İLK RESİMDEKİ YUVARLAK İÇİNDE OLAN KISIMIN AKNEYLE İLGİSİ YOKTUR.TIRAŞ OLURKEN KESTİM )

KİR-Pİ HOCAM BU MESAJIMI BİRKAÇ GÜN ÖNCE YAZMIŞTIM.YÜZÜM HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ.6.AYIN İÇERİSİNDEYİM.TEDAVİ SONUCU PEELİNG GİBİ İŞLEMLER GEREKLİ OLABİLİR Mİ ?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

fotoğrafların çekim açısı nedeni ile çöküklük olup olmadığını tahmin etmek zor duruyor ancak bana sanki biraz atrofik (çökük) izlerin var gibi geldi ancak derinlikleri sanırım fazla değil peeling ile daha iyi bir görünüme kavuşma ihtimali oldukça yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eqemen16

Hocam ayrıca Imex için ne düşünüyorsunuz. 1haftadır kullanıyorum sivilceler biraz matlaştı.Ve yeni sivilcede çıkmadı.

Cilt bakımında sıktırdığım sivilcelerin kızarıkları için ayrıca diacnel kullanıyımmı ?
    teşekkürler.

imex gündüz kullanıldığında hafif kapatıcı etkisi il birçok kişiyi memnun ediyor zaten sonuçta antibiyotik içeren bir krem tabiki faydasıda var, cilt bakımından sonraki 2 gün diacneal kullanmasan daha iyi olur fazla tahrişe neden olabilir sonuçta cilt bakımında zaten cilt yeteri kadar tahriş oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

kirpi hocam , hergün duş alıyorum . ayrıyetten günde 2 kez nemlendirici sürdükten sonra suratımı sebamed adlı sabun ile yıkıyorum. çok mu fazla sizce azaltmalı mıyım ? bu arada şampuan da sebamed

aşırı temizlikte bazen akneleri uyarabiliyor abartmamak lazım, ayrıca nemlendirici sürdükten sonra neden tekrar sabun kullandığını anlayamadım, hergün duş alıyorsan zaten 1 kez de sabunlaman yada temizleyici ile temizlemen gayet yeterli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulunay34

merhabalar roaccutane kullanıyorum 35 günüm aynı zaman da hormon ilacıda kullanıyorum doktorum her ay kan tasti istiyor
    altın çilek kapsülükullanmak istiyorum ama roacta bolca A vitamini var altın çilekle etkileşimi nasıl olur bilemiorum
    yarımcı olabilirmisiniz bana
    bu arada doktorum serkis barış kendisinede danıştım ama karşı çıktı roac kullanmasam bile karşıydı bu tür ilaçlara ama ben çevremden çok olumlu sonuçlar aldığım için diretiyorum sanırım sizinde görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

ne idüğü belirsiz şeyleri kullanmamanızı öneririm içinde ne olduğunu bilmiyoruz bu nedenle zarar verip vermeyeceği konusunda yorum yapmak mümkün değil en iyisi hiç bulaşmamak
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Bazı arkadaşlar lazer felan diyolar. Bu ne amaçlı bi açıklayabilir misiniz? Bu kılları yoketmek için mi?
    Ya birde benim bi büyüğüm de kullanmış bu ilacı bi kaç sene öncesinde. İşte ilaçların bitiminde doktor bu sivilcelerin kzarıklıkları için bi krem vermiş toplam 150tl tutmuş. Bunlar ne kremleri bi bilginiz var mı?

akne için değişik nedenlerle lazer yapılabilir aktif aknede bile lazerin etkileri vardır ama sadece aktif lezyonları hedef aldığı için bataklıkta sinek avlamakla eşdeğer görüyorum ve bu tür tedavileri (elimde uygun lazer olmasına rağmen) uygulamıyorum, ancak ilaç kullanamayan insanlar için uygun olabilir, lazer daha çok akne izleri için kullanılıyor, bahsettiğiniz kremler muhtemelen daha sonra akne tekrarlamasın diye verilen kozmetiklerdir, temizleyici tonik ve bakım kremi şeklindedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

kirpi hocam , hergün duş alıyorum . ayrıyetten günde 2 kez nemlendirici sürdükten sonra suratımı sebamed adlı sabun ile yıkıyorum. çok mu fazla sizce azaltmalı mıyım ? bu arada şampuan da sebamed

aşırı temizlikte bazen akneleri uyarabiliyor abartmamak lazım, ayrıca nemlendirici sürdükten sonra neden tekrar sabun kullandığını anlayamadım, hergün duş alıyorsan zaten 1 kez de sabunlaman yada temizleyici ile temizlemen gayet yeterli olur

şöyle hocam mesela akşam 6 da nemlendirici sürdükten sonra gece 12 de uyuyacağım. 12 de suratımı yıkayıp yeni bir nemlendirici sürüyorum .yani sürdükten sonra ,bir sonraki sürüşümden önce yıkıyorum

her nemlendirici sürmeden önce suratımı yıkamam gerekir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 6 Mart 2011; 18:42:50 >
  • quote:

şöyle hocam mesela akşam 6 da nemlendirici sürdükten sonra gece 12 de uyuyacağım. 12 de suratımı yıkayıp yeni bir nemlendirici sürüyorum .yani sürdükten sonra ,bir sonraki sürüşümden önce yıkıyorum

her nemlendirici sürmeden önce suratımı yıkamam gerekir mi ?

ben yanlış anlamışım demekki bende sandım ki nemlendirici sürüp bir süre sonra yıkıyorsun, bu yanlış bir uygulama olurdu, eğer nemlendiriciyi gerektiği kadar kullanırsan her seferinde yıkamaya gerek kalmaz ama sonuçta günde 1 defa yüzünü yıkamalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

arkadaşlar öncelikle herkese Allah şifa versin diyorum.Bu başlıktaki neredeyse herkes bizim akne(sivilce) sorunundan müzdarip.Bu ilaç ta tabiki akne ilacı.kimimiz tedavisini bitirdi.kimimiz başlayacak şüpheleri var ve kimimizin de tedavisi hala sürmekte.öncelikle burdan tedavi hakkında şüpheleri,korkuları olan arkadaşlarıma birkaç sözüm olacaktır.arkadaşlar akne yağlı cildin sorunudur.Kimseyle kendinizi kıyaslamayınız.Çevrenizdeki insanlar sivilce sorunu yaşamıyor olabilir.hatta sizinle farklı farklı şekilde alay edebilirler.bunlar sizin moralinizi bozmamalı.bizzat yaşadım biliyorum.Her neyse ben de zoretanin kullanıyorum.Şuan 6.ayımın ilaçları yazıldı.yarın gidip alacağım ilaçlarımı.Bugün çektiğim resimleri koymak istedim.arkadaşlarıma yön göstermesi açısından.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

fotoğrafların çekim açısı nedeni ile çöküklük olup olmadığını tahmin etmek zor duruyor ancak bana sanki biraz atrofik (çökük) izlerin var gibi geldi ancak derinlikleri sanırım fazla değil peeling ile daha iyi bir görünüme kavuşma ihtimali oldukça yüksek

hocam yani bu peeling işlemi sizce tahminen kaç seans sürer ? ve bir de korkuyorum.yüzümde çöküklük yok gibi.korkumun nedeni yüzümde iz kalması.sizce kalır mı ? Şuan zoretanin tedavisi oluyorum.peeling tedavi bitiminde mi yapılmalı ? peeling yapıldıktan sonra ne kadar süre güneşe çıkmamam gerekiyor ? cevaplarsanız sevinirim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzunsaclıkeladam -- 6 Mart 2011; 22:44:31 >
  • Arkadaşlar anlayamadığım bi şekilde ilacı düzenli kullanmama rağmen bugün burnumda yağlanma hissettim. Aslında iyide oldu suratım biraz rahatladıda niye böyle oldu şimdi anlamadım? Yediklerimden desem hep aynı yediklerim yağlı bişeyler zaten yemem..
  • bende zorretanin kullanmaya başladım doktor tavsiyesi üzerine 15 gün oldu kullanıyorum bende yanaklarımda çok sivilce izi var nokta halinde kızarıklıklar acaba zorretanin geçirirmi sivilce izlerini yoksa sadece iltihaplı sivilcelerimi geçirir kullananlar cevap verebilirimi şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.gamer

bende zorretanin kullanmaya başladım doktor tavsiyesi üzerine 15 gün oldu kullanıyorum bende yanaklarımda çok sivilce izi var nokta halinde kızarıklıklar acaba zorretanin geçirirmi sivilce izlerini yoksa sadece iltihaplı sivilcelerimi geçirir kullananlar cevap verebilirimi şimdiden teşekkürler

geçmez.
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.