Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (251. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevap için teşekkürler hocamız nasıl birşey önerecek bakalım.
  • Hocam, Gözeneklerim için fraksiyonel lazer yaptırmayı düşünüyorum.ama yanaklarımda az da olsa sivilceler var ama benım yaptırmak istediğim bölgelerde yok bu sivilceler engel teşkil eder mi ?

Birde burnumda ve elmacık kemiğime yakın yerde gözenekler açık tahminen ne kadar olur fiyatı ?
    Tek seansta geçme ihtimali ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChuckPalahniuk -- 3 Mart 2011; 23:34:02 >
  •  Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

Arkadaşlar, resme bakın alttaki eskiden kullandıgım 20mg roaccutane, üstteki yeni aldıgım, ve üstünde yazılar yok...bu ilacın sahte olma ihtimali nedir ?? sizdeki yeni üretim ilaçlarda bu şekil mi ? lütfen cevap bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 4 Mart 2011; 0:43:23 >
  • Ya bende geçen bi kutu öyleydi önünde yazı yoktu. Sahte değildir ya herhalde.. Yani galiba
  • ilk ay roaccutane, şu anda içinde bulunduğum 2 . ayda ise acnegen isimli ilacı kullanmaktayım. roaccutane sanırım daha etkili . yan etkileri daha fazla oldu acnegene göre bu yüzden böyle düşünüyorum

suratıma nemlendirici sürmeden duramazdım . acnegen' de ise böyle birşey olmuyor duştan sonra bile boynumda , suratımda aşırı kuruma hissetmiyorum canım yanmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

ilk ay roaccutane, şu anda içinde bulunduğum 2 . ayda ise acnegen isimli ilacı kullanmaktayım. roaccutane sanırım daha etkili . yan etkileri daha fazla oldu acnegene göre bu yüzden böyle düşünüyorum

suratıma nemlendirici sürmeden duramazdım . acnegen' de ise böyle birşey olmuyor duştan sonra bile boynumda , suratımda aşırı kuruma hissetmiyorum canım yanmıyor

iki ilaç da etken madde olarak "izotretinoin" içerir.Yani iki ilaç da aynıdır.Sadece roche ilacı bulan firmadır.Acnegen de aynı etken maddeli fakat başka bir kuruluşun ürettiği ilaçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

Arkadaşlar, resme bakın alttaki eskiden kullandıgım 20mg roaccutane, üstteki yeni aldıgım, ve üstünde yazılar yok...bu ilacın sahte olma ihtimali nedir ?? sizdeki yeni üretim ilaçlarda bu şekil mi ? lütfen cevap bekliyorum.

arkadaşlar sizdeki yirmilik ilaçlardada yazı kalktımı ? sahte felan içmiyorumdur umarım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

quote:

ilk ay roaccutane, şu anda içinde bulunduğum 2 . ayda ise acnegen isimli ilacı kullanmaktayım. roaccutane sanırım daha etkili . yan etkileri daha fazla oldu acnegene göre bu yüzden böyle düşünüyorum

iki ilaç da etken madde olarak "izotretinoin" içerir.Yani iki ilaç da aynıdır.Sadece roche ilacı bulan firmadır.Acnegen de aynı etken maddeli fakat başka bir kuruluşun ürettiği ilaçtır.

biliyorum dostum biliyorum ... roaccutane daha etkili sanırım bunu söylemek istiyorum veya daha az yan etkisi var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

quote:

biliyorum dostum biliyorum ... roaccutane daha etkili sanırım bunu söylemek istiyorum veya daha az yan etkisi var

bilmiyorum etken madde olarak ikisi de aynıdır.onu biliyorum.ancak yardımcı madde falan olayı var.belki orada farklılık olabilir.ilacı ne kadar süredir kullandığını bilmiyorum ama sana tavsiyem öyle yan etkilere falan takılma.çok yağlı şeyler yeme.kolesterol yükselebilir.yan etkiler çok rahatsız edici değilse takma zaman öyle bir geçiyor ki.imkanın varsa ayda 1 kere falan enginar yemeye bak.enginarın karaciğeri yenilediğini duymuştum televizyonda.gerisini salla gitsin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacred36

akne kızarıklıgı değil sadece kızarıklık ve soyulma ...Zoretanin kullanırkende oluyordu ama çok nadir oluyordu bu aralar costu isotrexin sebep olmuş olabilir diacnel kullanıcam ama yeni sivilceler çıkıyor hala :) Tama çok fena yiyorum 10 15 günde bir çıkıyor ama kafamı bozuyor yahu...

Buyrun kızarıklığın resmi fazla belli olmuyor ama akne izi değil...

sanki tahrişe bağlı bir olay gibi duruyor buranın üzerine herhangi bir ilaç sürme sadece nemlendirici kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcuseyhan

ilacı bırakılı 1 ay kadar oluor hocam peelinge 10 gün sonra başlıcam zaten ama lazere ne zaman başlamalıyım ilacı bırakılı nerdeyse 1 ay oldu. ve lazerle peelingi bi arada yaptırsam bi zararı olur mu? tüyler maalsefki acık renk değil ben görüyorum ve benim psikolojimi bozmaya yetiyor :( son sorum lazer kaç seanta veya ayda biter ? şimdiden teşekkürler ...

lazer ve peeling arasında en azından 1 hafta fark olmalı, lazer ile tüylerin bitme garantisi ne yazıkki verilemez, ortalama bir süre dersen yüz için 6-8 senastır ama bunun kat kat üzerinde uygulama gerektiren hastalar gördüm
  • arkadaşlar mrb
    kir-pi hocam roaccutane kullanırken B vitamini takviyesi almamın sakıncası var mıdır acaba? tşk,sayg.
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_b1907

Hocam merhaba

Yeni üye oldum size bir soru sormak için..3 aydır Zoretanin kullanıyorum..Yüzümde ve sırtımda çok akne vardı..O kadar çoktu ki sürekli sıkar,patlatırdım.O yüzden izleri de çoktu.İlacı kullanmaya başlayalı tek akne dahi çıkmadı.Bu arada teşhis olarak Akne Vulgaris idi tanısı..

Benim sorum ise şu: Yüzümde benler çıkmaya başladı (ya da ben daha önce sivilcelerden dolayı dikkatimi çekmediğinden yeni çıktığını düşünüyorum)..Keza kolum ve sırtımda da..Fakat nişanlıma sorduğumda "onlar daha önce vardı "diyor (bu arada nişanlım tıp fakültesi 5.sınıf öğrencisi)..Benlerini say ve tanı dedi.Yeni çıkarsa o zaman doktoruna sorarsın dedi bana..Cilt kanseri vs.gibi lafları günümüzde çok duyduğumuzdan tedirgin oldum..Acaba bu Zoretanin ilacının yan etkisi olabilirmi ?

Bu arada sorulara bıkmadan verdiğiniz cevaplar her türlü takdire layık.Saygılar

İlaç ile ben çıkması arasında bir ilişki yoktur, muhtemelen daha önce gözüne batmayan benlerin şimdi sivilcelerin geçince gözüne batmaya başlamışyır, güneşten koruyucu kullanmayı ihmal etme, her ben kansere dönüşmez ama dikkat etmektede fayda var tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hhhas

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

jilet veya makina farketmez aslında bilinenein aksine jilet makinadan daha fazla tahriş edici oabiliyor makina işi tercihe kalmış herkes farklı makinalardan memun kalabilir ama ben hemen hiç jilet kullanmadın hep makina ile traş oldum ama marka vermeyeceğim çünkü benim beğendiğim makina bir başka kişi için uygun olmayablir

teşekkür ederim hocam biraz araştırıyım bende makinaya geçiyim bari hem sakallar izleri biraz kapatıyo jiletle sinekkaydı oluyo izlerde çok belli oluyo..
    1 soru daha aklıma takıldı cevaplandırırsanız sevinirim. Güneş çıkmaya başladı.. Ben doktorumdan güneş kremi istemiştim geçen sefer gittiğimde bu ay gerek yok bence nisanda başlarsın demişti ama yinede bana bi tane güneş koruyucu ismi vardı adı copportane mi öyle bişiydi daha almadım.. Baktım biraz bu güneş koruyucusuna buna sivilce yaptığını söylüyor bazı kişiler.. Ve ben güneşe pek çıkmıyorum yani okula gittiğim için mecburen arada sırada çıkıyorum ama çok çıkmıyorum bi zararı olur mu ?? Yani en azından 2 hafta sonra tedavimde 5.ayım bitmiş olcak o zaman doktora gittiğimde yine istesem 2 hafta güneş koruyucusuz dolşasam sorun olmaz dimi ? Birde diyelim ki güneş kremine başladım okula gidiyorum sabahları sürdüm kremi ama üstünde 1-2 saatte bir yenileyin yazıyor nasıl olcak biz okulda 7-8 saat durcaz sabahki sürdüğümüz işe yaramıcak mı yani ? Veee bu lekeler geçer mi ? Bazıları kırmızı bazıları hafif kahverngiye benziyor koyu..

coppertone spf 45 losyon birçok kişi uygun bir güneş koruyucudur, sadece sabah bile sürmen çoğunlukla yeterli olur ancak güneş duyarlılığı fazla olanlar günde 2 veya 3 kez tekrarlamalı , yazın bile hiç güneş koruyucu kullanamayn hastalarım oluyor , herkes için durum farklıdır , eğer ilaç çok kızarıklık yapıyor ve bugüneşe çıkınca artıyorsa koruyucu şarttır, bunun dışında kullanılmasada olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisanus

Hocam merhaba daha öncede mesaj atmıştım tedaviyi bitireli 2 ay oldu ve saç dökülmem var diye. Saçlarımın dökülmesi şuanda 6 ay civarı oldu durdu. Ama 6 ay gibi bir süre baya yıprattı ve saçlarımın üstünde ve yanlarda ciddi açılmalar oldu. Şuanda da çok soluk böyle hiç yağı yok uçları sağa sola kıvrılıyor durumda. Çok kötü bir halde saçlarım ve bu psikolojime etki ediyor. Kış olması dolayısıyla şapka vs takarak bunu geçiştiriyorum ama yazın ne yaparım bilmiyorum. Buna önerebileceğiniz birşey var mı ? Doktoruma bittikden 2 ay sonra gittim saçlarım dökülüyor felan dedim bir karışım vermişti sanırım e vitaminli birşey ama pek bir faydasını görmedim. Saçlarımın düzelmesi canlı görünmesi ve dökülenlerin geri gelmesi gibi bir olasılık var mı ? Bu bioksin vs tipi tedaviler işime yarar mı ? Teşekkürler hocam ellerinize sağlık.

placenta şampuan ve placenta losyon dene , eğer bunlar fayda etmezse rogan veya minoxil kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: thakan

6 yıldır bioxin kullanıyorum, yaşım 32 saçlar neredeyse tamamen yerinde. Ama bioxinden midir yoksa zaten erken dökülmeyeceklermiydi bilemem. Saçlarım ince telli, zayıf, seyrek ve yağlı (akneternt nedeniyle yağlı kısmı şu an geçerli değil tabi . bioxine başlamadan önce dökülme epey fazlalaşmıştı, sabahları yastıkta sanki kedi yuvarlanmış gibiydi. Benim ellerim yara bere içinde bu aralar, ilaçtan sanırım, bu konuda öneriniz varsa mutlu olurum.

bol nemlendirici, ellerin daha az suya sabuna temas etmesi ve eğer çok kötü ise kısa süreli kortizonlu pomadlar işe yarayacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThieF

ellerin yara olması normal. bende olmustu 2 ay öncesine geçmek üzere.
    saç konusuna gelince. 2 haftadır saçlarım inanılmaz derece yıprandı.saçlarımı uzatıyorum 10cm civarındalar su an.ama 2 haftadır cok kötü durumdalar ilaçtan mıdır? ayrıca saçlarımın dolgun ve yaglı olmasını istiyorum eskisi gibi. neler önerirsiniz? ayrıca bazı yan etkiler kişiden kişiye değişiyor. hiç kimsede olmayan bir etki başka bir kişide olabiliyor...

ilaç kullanırken saçlı deride çok kuruduğu için yağlı saçlar için değil kuru saçlar için olan şampuanların kullanılması daha doğru olur, hafif şampuanlar kullanılabilir, mesela Ducrey elutin gibi, bunun yanında saç dökülmesi için olan bioxcin, placenta dermalute gibi şampuanlar fayda sağlayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eqemen16

Hocam, Gözeneklerim için fraksiyonel lazer yaptırmayı düşünüyorum.ama yanaklarımda az da olsa sivilceler var ama benım yaptırmak istediğim bölgelerde yok bu sivilceler engel teşkil eder mi ?

Birde burnumda ve elmacık kemiğime yakın yerde gözenekler açık tahminen ne kadar olur fiyatı ?
    Tek seansta geçme ihtimali ?

fraksiyonel lazer genellikle tüm yüze uygulanır bölgesel uygulama tercih edilmez, aktif akneler çok sayıda ve büyük değilse engel teşkil etmez fiyat konusu uygulayan yere göre değişir , tek seansta oldukça azalır ama iki seans daha iyi olur, bu arada frkasiyonel lazer yapılınca yaklaşık 5 gün dışarı çıkamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

baskı hatası olma ihtimali daha yüksek hele kare kod olayından sonra sahte ilaç çok zor
  • kirpi bey yukarda resimlerde gorulen baskısı olmayan roacutane in sahte olma ihtimali nedir ?
  • 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.