Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.353.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kirpi hocam kolay gelsin yeni katıldım bu foruma çünkü yeni başladım sayılır roaccutane 11 gün oldu , ilk başlarda bende de etkisi yok gibiydi..ilk 1 hafta bir kaç sivilcem çıktı içleri dolu dolu şimdi öyle fazla çıkmıyo sönmüş durumda sivilcelerim acaba kusma dönemini yaşamıcam mı yada bundan sonra bi kusma yaşarmıyım bu durumu merak ediyorum...bide yüzümde soyulmalar başladı nemlendırıcı olarak la roche-posay effaclar h nemlendırıcı kullanıyorum daha etkili bişey öneririmisiniz....dudaklarım zaten mütiş kuruyo lıpcare siz dolaşmıyorum...bide hametanım var gece dudakalrıma falan sürüyorum ama burnum soyuldu ya orayada sürsem işime yarar mı acaba , öyle herseyıde yüzüme sürmek istemıyorum ...hocam benı bı aydınlatırsanız sevınırım....
  • Ocean95
    daha çok yeni başlamışsın bu nedenle özellikle ilk 2 ayda her an için kusma dönemi beklenebilir, kullandığın nemlendirici güzel bir ürün, ancak daha ucuz hemen hemen aynı etkiyi gösterecek ceradolin hydro losyon var onu deneyebilirisin, hametan burun için fazla yağlı gelebilir ancak gece yatarken buruna sürebilirsin bir sorun oluşturmaz
  • teşekkürler hocam cvp verdiğiniz için o zaamn ben her an kusma olabilirmiş gibi bekliyim ...

hocam bıde bende bepantol var onu yüzüme sürsem olur mu (şöle tasaruflu büyük bi nemlendirici olsun bol bol yüzüme süriyim istiyorum ufacık diğerleri bide pahalı)???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean95

teşekkürler hocam cvp verdiğiniz için o zaamn ben her an kusma olabilirmiş gibi bekliyim ...

hocam bıde bende bepantol var onu yüzüme sürsem olur mu (şöle tasaruflu büyük bi nemlendirici olsun bol bol yüzüme süriyim istiyorum ufacık diğerleri bide pahalı)???

bephantol olabilr tabi ama ceradolinde çok pahalı değildir, 200 ml 25 lira tüm tedavin boyunca 1 kutu yetebilir
  • Selam arkadaşlar ben zoretanin de 2.ayımdaym.ßnim su an sivilcelerim söndü çıkmıyor ama bu kırmızı lekeler kaldı.Acaba bu ilac kırmızı lekelerin gecmesinde bir etkisi oluyormu.ßilgisi olan varmı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacisgs

Selam arkadaşlar ben zoretanin de 2.ayımdaym.ßnim su an sivilcelerim söndü çıkmıyor ama bu kırmızı lekeler kaldı.Acaba bu ilac kırmızı lekelerin gecmesinde bir etkisi oluyormu.ßilgisi olan varmı..

Hocam yanlış anlamassa ben cevap vereyim bildiğim kadarıyla; o lekelerin çoğu zamanla yokoluyor. Özellikle yazın hiç leke kalmamıştı kullanan arkadaşlarımda falan.
  • hocam benim sorumu cevaplamamışsınız ben kaldım ortada
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarpuz

hocam benim sorumu cevaplamamışsınız ben kaldım ortada

uzun süredir hiç bir soruya cevap yazamamıştım, tekrar sorunuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacisgs

Selam arkadaşlar ben zoretanin de 2.ayımdaym.ßnim su an sivilcelerim söndü çıkmıyor ama bu kırmızı lekeler kaldı.Acaba bu ilac kırmızı lekelerin gecmesinde bir etkisi oluyormu.ßilgisi olan varmı..

emmmreee arkadaş yeterli cavap vermiş ama bende tekrarlayayım, kırmızı renkli lekeler zaman içinde kendiliğinden kayboluyor, aslında ilaç yara iyişelmesini geciktirdiği için bu lekelerin iyileşme sürecide bu nedenle uzuyor
  • Merhaba forum sakinleri.. Bu konu ile ilgili bu kadar yorumu bir arada gormek harika..

Ben de exfoliaclardan kremlerden biktim bir ise de yaramadi, en azindan fazla surmuyor olumlu etkisi.. Kalici cozum ariyorum, biktim artik cunku inanilmaz bir dert oldu bu yuzumdeki sivilceler..

Bana Istanbul`da tavsiye edebileceginiz bir dermatolog var midir... ?? Roaccutane konusunda deneyimlerine guvendiginiz biri... Buiraya yazmak uygun degilse ozelden mesaj atabilen olursa cok sevinirim.

Cok tesekkurler arkadaslar...
  • Bu ilacı kullanırken yediklerinize dikkat edin deniliyo biz şimdi neleri yicez neleri yemicez ...mesela süt ürünleri diye duydum peynir,yoğurt vs.. yemicez mi
  • hocam bende bu ilacı kullanmak istiyorum suratımda aşırı sivilce ve siyah nokta var
    ve aşırı derecede yağlı suratım.bende Roaccutane kullanmak istiyorum ama benim bi sorunum var ben bi ara
    pankreatit hastalığı geçirmiştim. yani bu hastalık kullanmamı etkilermi??

teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean95

Bu ilacı kullanırken yediklerinize dikkat edin deniliyo biz şimdi neleri yicez neleri yemicez ...mesela süt ürünleri diye duydum peynir,yoğurt vs.. yemicez mi

aslında doğal gıdalar çok önemli değil, özellikle trigliserid ve kolesterol değerleri yükselmedikçe diyete pek gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarpuz

hocam bende bu ilacı kullanmak istiyorum suratımda aşırı sivilce ve siyah nokta var
    ve aşırı derecede yağlı suratım.bende Roaccutane kullanmak istiyorum ama benim bi sorunum var ben bi ara
    pankreatit hastalığı geçirmiştim. yani bu hastalık kullanmamı etkilermi??

teşekkür ederim

bu ilaç çok nadiren pankreatit yapabiliyor tabi bu sizin için ekstra bir risk, düşük doz sıkı takip ve kanda yağların yükselmeye başlaması ile birlikte tedavi kesilmesi şartıyla kullanılabilir, ancak bu konuda birde gastroenterolog görüşünün alınması iyi olur
  • Arkadaşlar başka bir foruma daha takılıyorum zoretanin ile ilgili . Geçende bir konu açmışlar Zoretanin kullananların yüzü bi değişik oluyor diye . Kimisi benim tipim değişti yüzüm bi garip oldu felan yazmış . Bende düşünüyordum tipim değişti son zamanlarda diye . Yalnız değilmişim felan dedim . Sizdede var mı böyle bişey ? . Ben yüzümün eskiye göre daha şiştiğini düşünüyorum .
  • hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için...
  • Benim bu ayın 10'udna 1 ayım bitiyor. Yarın kan tahlileri yaptırıcam ve cuamrtesi doktora götürücem. Bakalım sonuç ne. Kullanmnaya başladığımdan beir 3 sivilce çıktı 3'üce iltihaplı koca koca sivilceler. Hele sonuncusu yılbası aksamı cıktı hala duruyor kotu gozukuyor ama napalım

Dudaklarım içinde ruj'a benzeyen nemlendirici alıcam çok kuruyor yahu
  • Merhabalar ben 15 gündür zoretanin kullaniyorum.
    Tahlil sonuclarimi bugun aldim.
    Total Kolesterol: 238
    HDL: 58
    LDL:155
    Trigliserid:128
    AST : 34
    ALT:39
    GGT:12
    Bu degerlerime gore kolesterol seviyeleri normalden yüksek veya düşük kalıyor.
    Günde 30 mg kullanıyorum. Doktorum kırmızı et yeme, ilaca devam et dedi.
    Kirpi hocam sizin görüşünüzü almak istiyorum. Sizce bu degerler karaciger acisindan risk olusturuyor mu?
    Yan etki olarak halsizlik, uyku, dudakta ve ciltte kuruma var..Biraz da baş ağrısı..
    Tüm arkadaşlara pürüzsüz cilt dilegiyle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vivasheva

Merhabalar ben 15 gündür zoretanin kullaniyorum.
    Tahlil sonuclarimi bugun aldim.
    Total Kolesterol: 238
    HDL: 58
    LDL:155
    Trigliserid:128
    AST : 34
    ALT:39
    GGT:12
    Bu degerlerime gore kolesterol seviyeleri normalden yüksek veya düşük kalıyor.
    Günde 30 mg kullanıyorum. Doktorum kırmızı et yeme, ilaca devam et dedi.
    Kirpi hocam sizin görüşünüzü almak istiyorum. Sizce bu degerler karaciger acisindan risk olusturuyor mu?
    Yan etki olarak halsizlik, uyku, dudakta ve ciltte kuruma var..Biraz da baş ağrısı..
    Tüm arkadaşlara pürüzsüz cilt dilegiyle :)

sadece kolesterol ve LDL değerleriniz yüksek, karaciğer testlerinizde sınırda biraz diyet biraz eksersiz ile denemek lazım, bundan sonraki değerlerinizin yükselip yükselmediği çok önemli
  • o kadar şey kullanmama rağmen dudaklarım çatlamaya devam ediyo bana etkili bi çözüm lütfen(hametan, bepanten ve dudak stıcklrı dışında etkili bi çözüm varmıdır??)
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.