Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (146. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (4 Mobil) - 10 Masaüstü4 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EmrahG.

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Emrah G çinko için zinco kapsul, b vit için apikobal veya beneksol olabilir

Hocam evde Solgar çinko var,100 tablet,kardesim almisti 1 ay önce acilmamis,kullanmamisti daha sonra.

Onu kullanabilir miyim?Zinc kapsül galiba söylediginiz Berko firmasina ait olan Cinko,o 50mg.bendekiyse,22mg.
    50mg doza cikmak icin günde 2 tane mi kullaniyim hocam?

Hocam b vit icin ilaclar genelde 50 tabletmis,hem cinko hemde b vit. icin günlük ne kadar doz almak gerektigi
    hakkinda bilgi verirseniz cok sevinirim hocam.

simdiden cok tesekkür ederim.

her ikisinden de 1 er adet başla yetmezse ikisini de 2 adete çıkarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

HOCAM ben et de yiyorum hatta kırmızı eti çok severim.yağlı da yerim hiç dikkat etmem.hatta maalesef yemekleri aşırı tuzlu yiyorum.ot çöp dediniz ya salatayla hiç aram yoktur.ama yemek çok yemem.yavaş ve az yerim.lokantada yemeğimi bitirdiğimi hiç hatırlamam.

bu arada bizim ailede kalp krizi vakaları çoktur.annem dün by pass oldu 5 damarına...ben de çok ağır grip oldum öksürüyorum yanında bırakmadılar beni.hocam refakatçiydim ilacım evdeydi 2 gündür falan kullanamadım.şimdi de gribim eve geldim ama ilaç alayım mı?antibiyotik kullanıyorum.

bir de bu kolestrol falan beni çok korkuttu.annemin hiç ağrısı falan yoktu.(şeker hastaları ağrı duymazmış.)nefes alamıyor diye götürdük hemen anjiografi ve ameliyat.yemek yemekten korkar hale geldim.

şunu da söyleyeyim.rahatsızlık duymasak bile kalbimizi kontrol ettirmeliymişiz.2 gün önce okulumuzda orta yaşlı bir öğretmen arkadaşımız kalp krizi geçirip vefat etti.aynı gün annemin ameliyat olacağını öğrendim.kalp beni çok korkutmaya başladı.

cevap yazmamam kırgınlıktan falan değil demekki görmemişim, birde ben tam bir cevap atarken o sırada bir mesaj gelirse benim cevapların arasında kaldığından dikkatimi çekmeyebiliyor böyle bir durumda olabiliyor zaman zaman, çünkü ben genelde cevapları toplu yazıyorum biliyorsunuz (boş kaldıkça ancak bu şekilde oluyor), ilacınıza birkaçgün ara vermek bir sıkıntı oluşturmaz o nedenle eğer ağır bir grip geçiriyorsanız bence ilaca ara vermekte fayda var çünkü viral infeksiyonlarda karaciğeri çok yoruyor ben grip vakalarından sonra karaciğer testleri yükselmiş çok hasta gördüm 15 gün sonraki kontrollerinde ise normale dönmüşlerdi, bu nedenle eğer böyle bir durumla karşılaşırşam hasta toparlayıncya kadar ilaca ara verdiriyorum, kalp hastalığı konusa gelince birçok hastalık maalesef genetik yatkınlık zemininde oluştuğundan ailede olan hastalıklar konusunda maksimum dikkat göstermemiz gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet600

Merhaba hocam aknetrent günlük 50 mg kullanıyorum 20 yaşındayım 72 kiloyum toplam kaç mg almam gerekiyor ayrıca 4 ay kullandım doktor 2 ay bi ara verdi ama sivilce izleri hala duruyor havalar sogudukça daha çok belli ediyor.ben bu izlerden nasıl kurtulacam fondoten sürsem zararı olurmu.nemlendirici olarakta nutroplus kullanıyorum bitmek üzere deiştirsem hagisini önerirsiniz.

toplam 8400 mg ilaç almanız gerekiyor günlük 50 mg aldığınıza göre 5.5-6 ay kullanmanız yeterli , kızarılık şeklinde olan izler zaman içinde geçiyor biraz zamana bırakın, nutraplus biraz yağlı olabilir onun yerine daha yağsızürünler var ceradolin hydro losyon, avene clean ac, sebamed visio hidrojel gibi onları kullanmanı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlumesut

KİR-Pİ HOCAM HERHABA...ARTIK TEDAVİ SÜRECİMİN SONUNA GELİYORUM SANIRIM...BU AYIN 11'İNDE 8. AYIM BİTECEK ANCAK DOZUMU TAMAMLAMIŞMI OLUYORUM ONU SORMAK İSTEDİM ROACCUTANE KULLANIYORUM, 21 YAŞINDA 58 KİLOYUM GÜNLÜK DOZUM 30 MG...TEŞEKKÜRLER...

8 ayda tam 7200 mg almış oluyorsunuz ki sizin için 120mg/kg lik total dozda budur
  • hocam kusura bakmayın.çok hastayım ve çok huzursuzum.her yönden çökmüş durumdayım.uyuyamıyorum da.ilacı 3 gün içmedim.bugün de içmeyeceğim.zaten antibiyotik kullanıyorum.

Allah doktorları eksik etmesin.iyi ki varsınız hocam.
  • quote:

hocam kusura bakmayın.çok hastayım ve çok huzursuzum.her yönden çökmüş durumdayım.uyuyamıyorum da.ilacı 3 gün içmedim.bugün de içmeyeceğim.zaten antibiyotik kullanıyorum.

ilacı bir müddet alamayacağım diye hiç dert etme kesinlikle hiç bir sorun oluşturmuyor belki siz sadece kendinizi değerlendiriyorsunuz ama biz hergün birçok hasta görüyoruz inanın değişik nedenlerde 1-2 hafta aralar vererek gelen o kadar çok hastamız oluyorki şimdiye kadar ben bu nedenli bir sorun çıktığını pek görmedim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmrahG.

quote:

Emrah G çinko için zinco kapsul, b vit için apikobal veya beneksol olabilir

Hocam evde Solgar çinko var,100 tablet,kardesim almisti 1 ay önce acilmamis,kullanmamisti daha sonra.

Onu kullanabilir miyim?Zinc kapsül galiba söylediginiz Berko firmasina ait olan Cinko,o 50mg.bendekiyse,22mg.
    50mg doza cikmak icin günde 2 tane mi kullaniyim hocam?

Hocam b vit icin ilaclar genelde 50 tabletmis,hem cinko hemde b vit. icin günlük ne kadar doz almak gerektigi
    hakkinda bilgi verirseniz cok sevinirim hocam.

simdiden cok tesekkür ederim.

her ikisinden de 1 er adet başla yetmezse ikisini de 2 adete çıkarsın

Tesekkürler hocam.
  • quote:

quote:

hocam kusura bakmayın.çok hastayım ve çok huzursuzum.her yönden çökmüş durumdayım.uyuyamıyorum da.ilacı 3 gün içmedim.bugün de içmeyeceğim.zaten antibiyotik kullanıyorum.

ilacı bir müddet alamayacağım diye hiç dert etme kesinlikle hiç bir sorun oluşturmuyor belki siz sadece kendinizi değerlendiriyorsunuz ama biz hergün birçok hasta görüyoruz inanın değişik nedenlerde 1-2 hafta aralar vererek gelen o kadar çok hastamız oluyorki şimdiye kadar ben bu nedenli bir sorun çıktığını pek görmedim

sağ olun hocam ben kararsızdım ama zararı yokmuş. ilacı birkaç gün içmemeye devam edeyim o zaman çünkü benim hemen iyileşmem lazım annemin odasına almıyorlar beni öksürdüğüm için.ilaç da kullanıyorum ama hiç geçmiyor.

bir de bu ilacı kullanan arkadaşlara bazen perhiz yap diyorsunuz.ama ben hiç dikkat etmiyorum aylardır eskisi gibi besleniyorum.mesela gece yemek yemeyi çok seviyorum.(hiç kilo problemim olmadı aksine zayıflıyorum bazen.)
    öğle yemeklerinde dışarıdayım artık.et yememde, yağlı falan yememde sakınca var mı?ot çöpü pek sevmiyorum ben:) şimdi de kolestrolüm çıkacak diye yemek yemekten korkuyorum.okula sadece et türü yemekler geliyor.benim de kafam karıştı geçen hafta yemek yemedim bu yüzden.haftada 1-2 kez et yememde sakınca olur mu?yukarıdaki değerler bayramdan önceye ait.
  • sanki bu ilacı kullanmasaydim diyorum. yüzüm lekelerle doldu 5. ayın ortasındayim dudaklarım desen kabuk kabuk günde daha az sürebilceğim ev uzun süreli nemli tutacak bişi varmı acaba okulda cok kötü olyuor eskidenn evdeydi idare ediliyordu banyodan sonra kıp kırmızı oluyor yüzüm nemlenrici sürerken sızlıyor :( yüzüm krem felan sürünce kırzılasıor sonradan gecior.
  • BOşver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahovahocuk -- 25 Ocak 2012; 14:27:59 >
  • quote:

quote:

quote:

sağ olun hocam ben kararsızdım ama zararı yokmuş. ilacı birkaç gün içmemeye devam edeyim o zaman çünkü benim hemen iyileşmem lazım annemin odasına almıyorlar beni öksürdüğüm için.ilaç da kullanıyorum ama hiç geçmiyor.

bir de bu ilacı kullanan arkadaşlara bazen perhiz yap diyorsunuz.ama ben hiç dikkat etmiyorum aylardır eskisi gibi besleniyorum.mesela gece yemek yemeyi çok seviyorum.(hiç kilo problemim olmadı aksine zayıflıyorum bazen.)
    öğle yemeklerinde dışarıdayım artık.et yememde, yağlı falan yememde sakınca var mı?ot çöpü pek sevmiyorum ben:) şimdi de kolestrolüm çıkacak diye yemek yemekten korkuyorum.okula sadece et türü yemekler geliyor.benim de kafam karıştı geçen hafta yemek yemedim bu yüzden.haftada 1-2 kez et yememde sakınca olur mu?yukarıdaki değerler bayramdan önceye ait.

kolesterol trigliserid değerleri yüksek çıkmadıkça perhiz yapmaya gerek yok, ama sürekli fastfood yada türk işi kebapda yememek lazım sonuçta çok sağlıklı bir beslenme türü olmaz bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

sanki bu ilacı kullanmasaydim diyorum. yüzüm lekelerle doldu 5. ayın ortasındayim dudaklarım desen kabuk kabuk günde daha az sürebilceğim ev uzun süreli nemli tutacak bişi varmı acaba okulda cok kötü olyuor eskidenn evdeydi idare ediliyordu banyodan sonra kıp kırmızı oluyor yüzüm nemlenrici sürerken sızlıyor :( yüzüm krem felan sürünce kırzılasıor sonradan gecior.

dudaklarına akşam saf vazelin sürmeyi denedin mi birde bir arkadaş kantoron yağından bahsediyordu deneyebilirsin
  • teşekkür ederim hocam...
  • Hocam ben kullanıyordum uzun suredır.Yaz boyunca ara vermıstım.1 ay önce gittim yine doktora tahlil yapmadan ilacı verdi.20mb 4-5 tane kullanmıştım ki ilacı kaybettım.1 ay sonra yine gittim doktora.

Doktora 1 ay boyunca kullandım dedım ama aslında kaybettıgım ıcın kullanmamıstım tahlıllere baktı ve iyi deıl sonuç merhemle ıdare et dedi.

Acaba ben kullanmadıgım halde kullandım dedıgım ıcın mı yanlıs bı anlaşılma oldu?Yine akneler cıkmaya başladı ne önerirsiniz bana neler değerleri yükseltir acaba ne yapayım ben ilaca devam edebılmek ıcın akneler cıkıyor bende hala rahatsız edıcı seviyede.
  • ben kullandımarkadaslar.gecti fakat tekrar geri geldi.başka bi ilaç kullandım yine geçti ve geri geldi.bunlardan sanırım hiç kurtuluş yok.7senedir bu problem başımda.su an 25 yasındayım düşünün.en son doktor ne dedi biliyor musunuz?ergenlik sivilcesidir dedi.tebrik ediyorum bu doktorları ve ceketimi iliklemek istiyorum önnlerinde.
  • Merhaba hocam ben 2 yıl kullanmıştım 20mg bu ilacı.Artık tamamen geçti herşey ve bende 6 aydır kullanmıyordum.Ama şimdi yine çıkmaya başladı akneler ve doktora yine gittim.

Doktor 20mg yazdı yine ben 10 tane kullandım anında 5 aydır kullanıyormuşum gibi etki yarattı ve dudaklarım paramparça oldu.Bende 3 günde 1 tane 20mg almaya karar verdim.Acaba doktor kan testinin sonucuna bakarken bir sorun çıkarır mı bu olay ?Kan değerlerinde anormal bişeyler olup doktorum ilacı kullanmayalım der mi?
  • vazelini denemedim ama denerim. Kantoron yağını deniyen varmı parlama felan yapmıor dimi onude denemek lazım aslında.
  • Merhabalar tekrar

Hocam ben Antalyada yaşadığım için yazın 1 ay ara veren kişiyim:)

bu süre içinde ağustos ayında ilacı 1 ay bıraktım. 2. haftasında dudaklarımdaki kuruluk geçti. ara vermek güzel oldu rahatladığımı hissettim...eylül ayında başladım tekrar. su an toplamda 4. ay içindeyim. hiç sivilcem çıkmadı. sadece sırt ağrılarım başladı. değerlerim de çok normal. arkadaşlara bol bol elma yemelerini tavsiye ediyorum (günde en az 2)

bepanthen merhem çok işe yarıyor. 3 tüp bitti su ana kadar. ki gün içinde onlarca kişiye info veriyorum. bu arada malesef ferritin değerim 4 e düşmüştü. en son 10 sene önce olmuştu. ferrum sanol sanırım onu kullanıyorum aynı zamanda. 34 e yükseldi . sanırım ilaçtan dolayı düştüğ bu kadar. sizce ferritinle ilgisi var mı bu ilacın?

sevgilerimle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zampara_Alper

Hocam ben kullanıyordum uzun suredır.Yaz boyunca ara vermıstım.1 ay önce gittim yine doktora tahlil yapmadan ilacı verdi.20mb 4-5 tane kullanmıştım ki ilacı kaybettım.1 ay sonra yine gittim doktora.

Doktora 1 ay boyunca kullandım dedım ama aslında kaybettıgım ıcın kullanmamıstım tahlıllere baktı ve iyi deıl sonuç merhemle ıdare et dedi.

Acaba ben kullanmadıgım halde kullandım dedıgım ıcın mı yanlıs bı anlaşılma oldu?Yine akneler cıkmaya başladı ne önerirsiniz bana neler değerleri yükseltir acaba ne yapayım ben ilaca devam edebılmek ıcın akneler cıkıyor bende hala rahatsız edıcı seviyede.

ilaca bağlı tahlil yükseklikleri genelde 15 gün içinde normale döner sizin tetkiklerde ya teknik bir sorun oluşmuş olabilir, yada yükselten başka bir faktör vardır bunun nedenini en iyi bir iç hasatlıkları doktoruna görünerek çözebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: inferno!

Merhaba hocam ben 2 yıl kullanmıştım 20mg bu ilacı.Artık tamamen geçti herşey ve bende 6 aydır kullanmıyordum.Ama şimdi yine çıkmaya başladı akneler ve doktora yine gittim.

Doktor 20mg yazdı yine ben 10 tane kullandım anında 5 aydır kullanıyormuşum gibi etki yarattı ve dudaklarım paramparça oldu.Bende 3 günde 1 tane 20mg almaya karar verdim.Acaba doktor kan testinin sonucuna bakarken bir sorun çıkarır mı bu olay ?Kan değerlerinde anormal bişeyler olup doktorum ilacı kullanmayalım der mi?

sizin ne kadar ilaç kullandığınız kan tahlillerine bakılark değil eğer kayıtlar tutuluyorsa (devlet hastanelerinde tutulmayabilir ama özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinde tutulur) dosyanıza bakılarak anlaşılabilir yada sayfalı sağlık karneniz varsa bir önceki geliş tarihiniz ordan anlaşılabilir, siz zaten ilacı önerilenden az kullanacaksınız kan testinde sorun çıkma ihtimali çok çok azdır o kullanacağınız dozda
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.