Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (144. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bir arkadaşımın cildi çok yağlı . Yani böyle dokunduğun an eline yağ geliyor . Öyle çok büyük bir akne problemi yok . Arada sırada çıkıyor onlarda ufak tefek . Ama suratındaki yağdan hiç hoşnut değil çünkü dokunamıyorsun 2 kg yağ geliyor . Önerebilceğiniz birşey var mı ?
  • Orijinalden alıntı: kir-pi

Orijinalden alıntı: EmrahG.

Merhaba Hocam;

Hocam Zoretanini biraktiktan sonra bende tekrar yağlanma basladi,Avene temizleme jelini kullaniyorum ama bir etkisini
    göremedim su ana kadar,Hocam ilk yağlanmaya basladigi zamanlarda,sadece alin kisminda asiri yağlanma var,diger yerlerde de az cok vardi ama bu kadar degildi.simdi alinda daha az var ama diger bölgelerde ensemde kulak arkamda,vucudumda sirtimda da var,Nizoral sampuanla yikiyorum,yarim saat bile gecmeden yağlanmaya basliyor,daha önce bu süre 5-6 saatten fazlaydi simdi yarim saatten bile az oldu,Zoretanin kullandiktan sonra.

Ne yapmami önerirsiniz hocam?Zoretanin/Roaccutanin bende yan etkisi cok fazla oluyor,onu da pek kullanmak istemiyorum,
    Baska bir tedavisi yok mu bunun hocam?Lüften yardim edin hocam.

Hocam asiri yağlanma icin Tetradoxun faydasi olur mu?veya bunu cözebilen tek ilac Roaccutan/Zoretanin gibi ilaclar mi?
    Hocam bir de,bir arkadasin basina da gelmis,gittigi dermatolog,Haftada 2-3 kez 10mg Roaccutan al demis,Böylede
    kullaniliyor mu?

Lüften hocam bana bir akil verin,yardiminiza cok ihtiyacim var.

sadece yağlanma içinse haftada 2-3 gün 10 mg genellikle yeterli oluyor ama ilaç kullanıldığı sürece etkili oluyor maalesef

Hocam öncelikle cevaplariniz icin cok tesekkür ederim.

Hocam tamamen etkili olmasi icin ne kadar kullanmaliyim?tekrarlamamasi icin total bir doz yok mu yağlanma icin?yoksa herne kadar kullanirsam kullaniyim,tekrarlayacak mi?

eğer kist ise sadece lokal antibiyotikli kremler ve antibiyotik tedavisi ile geçmesi zor ama cleocin t nin zararı olmaz kullanabilirsin

Hocam kist olup olmadigini bilmiyorum,yağ bezesi mi kist mi gercekten bilmiyorum,sadece sislikler var,
    Bunlar 2-3 ay önce yoktu,bir tane bile yoktu,ne zaman Zoretanin kullanmaya basladim,olusmaya basladi,
    alnimda var,kulak arkamda var.

Hocam cok agri yapiyorlar,dislerim agriyor,bazen kulaklarimin icleri agriyor.

Arkadasim Stafin isimli Antibiyotik ve Cleocin T kullanarak gecirdigini söyledi.

Hocam tamamen gecmesi degil,kücülsün ve yeniden baskalari cikmasin bana yeter.
  • merhabalar hocam forumunuzu ve yazılarınızı yeni gördm ve ara ara okudum. çok güzel bir iş yapıyrsunz teşekkürler. bende bu tedaviye başladım . doktorum bana günlük 30 mg. verdi kilom 53. kullanmaya başlayalı 11 gün oldu. doktorm bana ilaç hakknda hiç bi şey anlatmadı .inanırmısınz sadece kağıt imzalatıp kullan dedi. nasıl kullanacağm dediğimde orda yazdım eczacı anlatır dedi .
    bende böyle forumlardan az çok bilgi edindm. 11 gündür kullanıyrm ilacı ama etkileri hemen basladı. yüzümdeki deriler dökülüyr.

şimdi sizden ricam bana günlük kullanacağm kurutmayan temizleyici jel vaya benzeri bişey önerebilirmisinz? ve çok gerekliyse birde nemlendirici(pek kozmetikle aram yok) .birde artık kış aylarına yaklaştık ama güneş koruyucular önermişsinz onlar gereklimi?gerekliyse bir de ondan önerinizi alayım :D (bir arkadasım neutrogena nemlendirici losyon SPF 15 önerdi. 15 faktörlü güneş koruması da varmış bu ürün hakkında bilginz var mı?)

şimdiden ilginize çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arse16 -- 29 Eylül 2009; 2:27:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Mihrisah çıkmaması daha iyi . Herkeste çıkıcak diye birşey yok .

EVET ARKADASIM. HERKESTE CIKMAYA BILIYO. TABI BU BENIM ICIN SEVINDIRICI BIR DURUM. INS KULLANAN HERKES BI AN ONCE YAN ETKILERI ATLATIR VE BU SORUNLA BI DAHA KARSILASMAZ
  • quote:

Hocam bir arkadaşımın cildi çok yağlı . Yani böyle dokunduğun an eline yağ geliyor . Öyle çok büyük bir akne problemi yok . Arada sırada çıkıyor onlarda ufak tefek . Ama suratındaki yağdan hiç hoşnut değil çünkü dokunamıyorsun 2 kg yağ geliyor . Önerebilceğiniz birşey var mı ?

bende ilaca başlamadan ve bitirtikten sonra bu sorunu yaşıyorum şu öss münasebeti bitsin gelecek sene eylül ayında ilacı tekrar kullanmaya başlıyacağım.zaten şu sıralar lens kullanma zorunluluğum ve ilacın beni bitap düşmüş bırakması ve unutkanlık yapması sebebiyle kullanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_efendi -- 29 Eylül 2009; 16:12:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.yusuf_01

kir-pi hocam yaşım 17 ve 55 kiloyum 4.ayımdayım 4. aya başlamadan bi 15 gün ara vermiştik.. günde 30mg (sabah 20mg akşam 10mg) kullanıyorum.. size sormak istediğim soru ise aceba ben bu ilacı daha kaç ay kullanıcam? 1.5 aydır hiç sivilce çıkmıyor.. hatta doktorumun verdiği 15 gün arada bile hiç çıkmadı..sadece dudağımın kuruluğu geçmişti..cevabınız için şimdiden teşekkürler..Edit:yüzümde çokça kırmızımsı sivilce izleri var..

sizin 6600 mg ilaç kullanmanız gerekiyor şu ana kadar 2700 mg ilaç almışsınız yani daha en az 4 ay günlük 30 mg kullanmanız gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin0686

merhaba hocam.benim saçlı derimde aşırı derece de yağlanma var ne denediysem kurtulamadım.ve çok fazla şaçımı kaybettim bu yüzden.artık son çare bu ilacı kullanmak istiyorum.sadece yağlanma için bu ilacı hangi dozda ve ne kadar süre kullanmalıyım.ayrıca monodoks antibiyotik ve proscar kullanmaktayım herhangi bi etkilişimi olur mu?23 yaşındayım 184 boy 84 kiloyum.lütfen bana yardımcı olun:(

monodox tetrasiklin grubu olduğundan birlikte kullanamazsınız, sadece yağlanma için genelde 10 mg veya 20 mg dozlar yeterli oluyor yağlanam azaldıktan sonrada aralıklı olarak kullanabiliyorsunuz, ancak yağlanamayı tamamen durduracak ve bir daha olmayacak diye düşünmeyin ilacı bıraktıktan belli bir süre sonra yağlanmanız geri döner
  • hocam bende ilk 3 ay 30 mg kullandım 4. ayımaı 20 mg kullandım tirgselid yüksek die şimdi 5. ayımdayim 20 mg ile devam ediyorum hocam ben daha ne kadar kullanmam gerekiyor 57 kiloyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

hocam merhaba,

umarım güzel bir bayram ve tatil geçirmişsinizdir..
    hocam ben sizin tavsiye ettiginiz günden beri isotrexin kullanıyorum ve etkisi inanılmaz oldu..alevlenme dönemi geçti diyebilirim sanırım ama bir 3 gün kremi süremedigimde yine birsürü sivilce çıkmıştı...hocam kremi biraktıgımda ya yine çıkarlarsa yani sanki roaccutane hiç işe yaramıyormuş gibi geliyor bana...neyse...doktorum da isotrexine devam etmemi söyledi..komedonlarımı da azaltıyor gibi görünüyor.hala bir tahriş vs.yok..neredeyse 3 haftadır kullanıyorum.

bir de hocam kan tahlili yapılırken idrar tahlili de yapılmıştı ve idrarımda bol lokosit vardı.bunun için Roxin 2X500 mg. antibiyotik kullanmaya başladım üç gün önce ve hocam bu sabah uyandıgımda inanamadım.tüm yüzümdeki kırmızı sivilce izleri yarıya yakın oranda kayboldu...yani yanagımın bir tarafında neredeyse belli olmuyorlar..hocam bunun antibiyotikle bir alakası olabilir mi ??dün bugün kırmızı izler gittikçe hafifliyorlar.eger bu etki antibiyotikle alakalı ise acaba antibiyotik kullansam daha iyi olmaz mı ? normalde roxin i 1 hafta kullanıcam..daha uzun kullanmamın yada başka antibiyotigin bir yararı olur mu sizce ?
    teşekkürler
    kendinize iyi bakın...

antibiyotiğin tabiki sivilcelere faydası oluyor, zaten sivilcenin standart tedavileri arasında antibiyotikler yer alır, hatta fazla alevlenmesi olanlra dönem dönem antibiyotik kullanmalarını buradanda tavsiye ediyorum biliyorsunuz, antibiyotik uzun süre kullanılacak bir ilaç değil ben genellikle haftda bir kez 500 mg azitromisin içeren bir ilaç (azitro, azax, zitromax vb) öneriyorum bu gibi durumlardahem kullanımı kolay oluyor hemde epey işe yarıyor
  • hocam merhaba teşekkür ederim cevabınıza.ellerim iyileşmeye başladı.doktor excipal lipo ve hipokort verdi.ben de düzeliyor diye elecon almadım.hocam ben bayramdan önceki sonuçlarımı aldım.şöyle:

kan üre azotu : 13

kolestrol : 166

Trigliserdi : 35

AST : 22

ALT : 21

kreatinin : 0,60

hematoloji kısmında bazı yerlerde high ve low da yazıyor...
  • quote:

Hocam bir arkadaşımın cildi çok yağlı . Yani böyle dokunduğun an eline yağ geliyor . Öyle çok büyük bir akne problemi yok . Arada sırada çıkıyor onlarda ufak tefek . Ama suratındaki yağdan hiç hoşnut değil çünkü dokunamıyorsun 2 kg yağ geliyor . Önerebilceğiniz birşey var mı ?

maalesef çok sıkıntılı bir durum ama çok işe yarayan bişey yok, yüzünü ketoral şampuan ile veya protex ile yıkamayı deneyebilir
  • Orijinalden alıntı: EmrahG.
    Hocam öncelikle cevaplariniz icin cok tesekkür ederim.

Hocam tamamen etkili olmasi icin ne kadar kullanmaliyim?tekrarlamamasi icin total bir doz yok mu yağlanma icin?yoksa herne kadar kullanirsam kullaniyim,tekrarlayacak mi?

eğer kist ise sadece lokal antibiyotikli kremler ve antibiyotik tedavisi ile geçmesi zor ama cleocin t nin zararı olmaz kullanabilirsin

Hocam kist olup olmadigini bilmiyorum,yağ bezesi mi kist mi gercekten bilmiyorum,sadece sislikler var,
    Bunlar 2-3 ay önce yoktu,bir tane bile yoktu,ne zaman Zoretanin kullanmaya basladim,olusmaya basladi,
    alnimda var,kulak arkamda var.

Hocam cok agri yapiyorlar,dislerim agriyor,bazen kulaklarimin icleri agriyor.

Arkadasim Stafin isimli Antibiyotik ve Cleocin T kullanarak gecirdigini söyledi.

Hocam tamamen gecmesi degil,kücülsün ve yeniden baskalari cikmasin bana yeter.

öncelikle yağlanma için total doz yok genellikle ilaç bittikten belli bir süre sonra maalesef yağlanma geri dönüyor, ama bu durumda aralıklı olarak uzun süre kullanılabiliyor (mesela haftada 2 gün 20 mg veya 1 hafta 20 mg/gün sonra 3 hafta ara gibi), sanırım bahsettiğiniz şeler kist tabiki stafin kullanılabilir şöyle bir 10 -15 gün kullan bir dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: arse16

merhabalar hocam forumunuzu ve yazılarınızı yeni gördm ve ara ara okudum. çok güzel bir iş yapıyrsunz teşekkürler. bende bu tedaviye başladım . doktorum bana günlük 30 mg. verdi kilom 53. kullanmaya başlayalı 11 gün oldu. doktorm bana ilaç hakknda hiç bi şey anlatmadı .inanırmısınz sadece kağıt imzalatıp kullan dedi. nasıl kullanacağm dediğimde orda yazdım eczacı anlatır dedi .
    bende böyle forumlardan az çok bilgi edindm. 11 gündür kullanıyrm ilacı ama etkileri hemen basladı. yüzümdeki deriler dökülüyr.

şimdi sizden ricam bana günlük kullanacağm kurutmayan temizleyici jel vaya benzeri bişey önerebilirmisinz? ve çok gerekliyse birde nemlendirici(pek kozmetikle aram yok) .birde artık kış aylarına yaklaştık ama güneş koruyucular önermişsinz onlar gereklimi?gerekliyse bir de ondan önerinizi alayım :D (bir arkadasım neutrogena nemlendirici losyon SPF 15 önerdi. 15 faktörlü güneş koruması da varmış bu ürün hakkında bilginz var mı?)

temizleyici jel gerekli değil yüzünü yumuşak bişr sabun ile yıka bu sabun dove de olabilir, bazıları imexten bazıları nileranın sabunlarından memnun kalıyorlar deneyebilirisin, nemlendirici kullanman gerekecek anladığım kadarı ile artık güneşten koruyucu çok gerkli değil (eğer güney illerinde yaşamıyorsan) hem nemlendirici hem güneşten koruyucu bir ürün olan neutregenanın dediğin ürününü kullanabilirisin, nemlendirici olarak en çok fiyatıda uygun olduğu için ceradolin hydro losyonu öneriyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam bende ilk 3 ay 30 mg kullandım 4. ayımaı 20 mg kullandım tirgselid yüksek die şimdi 5. ayımdayim 20 mg ile devam ediyorum hocam ben daha ne kadar kullanmam gerekiyor 57 kiloyum

eğer 20 mg devam edilecek olursa maalesef 5-6 ay daha ilaç kullanman gerekir ama doz yükselirse tabiki sürede kısalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam merhaba teşekkür ederim cevabınıza.ellerim iyileşmeye başladı.doktor excipal lipo ve hipokort verdi.ben de düzeliyor diye elecon almadım.hocam ben bayramdan önceki sonuçlarımı aldım.şöyle:

kan üre azotu : 13

kolestrol : 166

Trigliserdi : 35

AST : 22

ALT : 21

kreatinin : 0,60

hematoloji kısmında bazı yerlerde high ve low da yazıyor...

hematoloji kısmını çok takma orada en önemlileri zaten WBC, HGB, PLT dir diğerleri bu ana grupların alt grupları veya hücrelerin büyüklük küçüklük gibi çok da bu ilaç için önem taşımayan kısımlarıdır, onlar özel durumlarda (kan hastalıkları gibi) önem taşır , biyokimya değerleriniz çok güzel sanırım benim deyimimle ot-çöp ile beslenen gruptansınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: arse16

merhabalar hocam forumunuzu ve yazılarınızı yeni gördm ve ara ara okudum. çok güzel bir iş yapıyrsunz teşekkürler. bende bu tedaviye başladım . doktorum bana günlük 30 mg. verdi kilom 53. kullanmaya başlayalı 11 gün oldu. doktorm bana ilaç hakknda hiç bi şey anlatmadı .inanırmısınz sadece kağıt imzalatıp kullan dedi. nasıl kullanacağm dediğimde orda yazdım eczacı anlatır dedi .

temizleyici jel gerekli değil yüzünü yumuşak bişr sabun ile yıka bu sabun dove de olabilir, bazıları imexten bazıları nileranın sabunlarından memnun kalıyorlar deneyebilirisin, nemlendirici kullanman gerekecek anladığım kadarı ile artık güneşten koruyucu çok gerkli değil (eğer güney illerinde yaşamıyorsan) hem nemlendirici hem güneşten koruyucu bir ürün olan neutregenanın dediğin ürününü kullanabilirisin, nemlendirici olarak en çok fiyatıda uygun olduğu için ceradolin hydro losyonu öneriyorum ben

çok teşekkür ederim hocam. çok makbule gecti etkilerinin bu kadar erken görülmesinde sorun yoktr herhalde değilmi. yüzüm çok kurudu ve saçlarımda aşırı dökülüyr daha 12. günümdeym.
  • teşekkürler cevap için bir de bepanthen vermişti doktor zoretanin yanında ben onu dudak kuruduğunda kullanıyorum yüz kurumasında kullanmıyordum ,1-2 gündür bepantheni yüz kuruyunca da uyguluyorum bepanthen kullanım kağıdında deride kurumada kullanılabileceğini yazmış ben de ondan 1-2 gündür kullanıyorum bir sorun olur mu ?2 gün sonra kontrol ve haplar bittiği için hap alımından dolayı doktora gidicem kuruma için losyon gibi bişi istesem mi nemlendirici olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: goal9090

teşekkürler cevap için bir de bepanthen vermişti doktor zoretanin yanında ben onu dudak kuruduğunda kullanıyorum yüz kurumasında kullanmıyordum ,1-2 gündür bepantheni yüz kuruyunca da uyguluyorum bepanthen kullanım kağıdında deride kurumada kullanılabileceğini yazmış ben de ondan 1-2 gündür kullanıyorum bir sorun olur mu ?2 gün sonra kontrol ve haplar bittiği için hap alımından dolayı doktora gidicem kuruma için losyon gibi bişi istesem mi nemlendirici olarak ?

zaten nemlendirci olarak devletin ödediği sadece excipial ürederm ve nutraplus ama akneli cilktlr için çokda uygun ürünler değil bence ucuz yollu tüm tedaviniz boyunca tecek yağsız bir nemlendirici alırsanız güzel olur, bephanten yüze kullanılabilir ama özellikle merhemi oldukça yağlıdır, buda bazen sivilce artışına neden olabiliyor, ancak sorun oluşturmuyora tabiki kullanmaya devam edebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih_efendi

bende ilaca başlamadan ve bitirtikten sonra bu sorunu yaşıyorum şu öss münasebeti bitsin gelecek sene eylül ayında ilacı tekrar kullanmaya başlıyacağım.zaten şu sıralar lens kullanma zorunluluğum ve ilacın beni bitap düşmüş bırakması ve unutkanlık yapması sebebiyle kullanmıyorum

sen neden tekrar başlıyosun ? tedavin bitmemişmiydi
  • hocam teşekkürler verdiginiz yanıt için...
    antibiyotik oldukça etkili oldu hala sivilce çıkıyor ama sadece kapalı komedonlarımın oldugu bölgede bu da sanırım beklenen birşey.kapalı komedonlarım geçmeden sivilce çıkışı bitmeyecek diye düşünüyorum ...
    hocam saçım aşırı kurudu.ve heryerim yanıyor..özellikle akşamları kafa derimden ve yüzümden alevler çıkıyor resmen..saçlarım için sizin veya arkadaşların önerebilecegi birşey war mı? yani şampuan harici birşey.hocam benim saçlarım çok uzun ve rasta o yüzden her şampuanla yıkayamıyorum ama saçıma derimirahatlatacak bir krem,nemlendirici,yag vs birşey önerebilir misinz?
    teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.