Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.353.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maidonisse

İyi akşamlar hocam. Ben üstteki soruya devam gibi bir soru sorucam. O zaman tedavimiz bitince, almamız gereken dozu aldıktan sonra ilacı bırakmasak, çok düşük dozda devam etsek hatta madem 15 günde vücuttan atılıyor haftada 1 kezde olsa düşük dozda alsak, herhangi bir zararı olur mu vücudumuza, birde bu sayede sivilce çıkmasını tekrar önleyebilir miyiz? Teşekkür ederim.

buna gerek yok, kimde tekrarlayıp kimde tekrarlamayacağını bilmemiz pek mümkün değil bu nedenle boşu boşuna vücuduma kimyasal bir madde almış oluruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam tırnak izi geçti.cevabınıza teşekkür ederim.. ben de arkadaşlarıma benzer bir soru soracağım.ilacı tek kür 7200 mg kullanmak yetmez mi?bir de ilaca 1 ay falan ara verildiğinde tedavi sekteye uğramaz mı?bunun bir süresi yok mu yani kopuk kopuk zamanlarda da tedavi olur mu?tayinden dolayı şu an hastaneye gidemiyorum sevk alamadım.ilacım bitecek endişeleniyorum bu yüzden.1 hafta bile ara vermek istemiyorum.çünkü korkuyorum yeniden sivilce çıkmasından.

1 hafta veya 1 ay gibi aralar çok önemli olmasa da sürekli ara vererek kullanmak ilacın başarı ihtimalini düşürür, ama elinizde olmayan nedenlerle 1 hafta 10 gün gibi bir ara vermeniz çokda önemli değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lightandwithlove

Kir-pi hocam benim tetradoxun 4 kutusu bitti.Yani 2 ay doldu.Dudak kuruluğu dışında ve azıcık mide yanması dışında bir yan etkisini görmedim.Yüzümde hiç sivilce ve kızarıklık kalmadı çok şükür.İlacı kullanmayı bıraktım eğer tekrar çıkarsalar tekrar kullanayım mı.? Uzun vadede kalıcı bir rahatsızlık yaratmasından korkuyorum.

tetradox nasıl olduda dudak kuruluğu yaptı anlamadım klasik bir yan etkisi değil çünkü, sivilceler tamamen geçti ise bir müddet de lokal bir akne ilacı ile tedaviye devam etmeniz tekarlamasını geciktirmek açısından faydalı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam bulutlu havalardada güneş koruyucu sürelimmi avene 50 spf güneş koruyucu bitmek üzere evde hamilton 30 spf var geçen seneden onu kullanayımmı yenisini alayımmı istanbulda zaten güneş açmıor bile 25 drece felan hava sıcaklıgı ama siz ne dersiniz ?

kapalı havalarda da ultraviyole A ışını bolmiktarda bulunur, sizde hangi ışına duyarlılık olduğunu bilemeyeceğimizden bunu test etmeden bişey söylemek mümkün değil bir gün kullanmayın bir deneyin duyarlılık oluşmuyorsa demek ki sizde bu havalarda güneş koruyucu kullanmak gerekli değildir sonucunu çıkarabiliriz
  • Arkadaşlar merhaba.1.ayımı bitirmeme az kaldı.Yan etki olarak hafif depresyon var evet.Ama sakın korkmayın,gelip geçiçi.Yani mesela çok mutlusunuz,gülüyorsunuz fakat yarın mutsuz oluyorsunuz.Biraz göreceli oluyor.Bazen çok durgunlaşıyor,konuşmak istemiyor,sadece uyumak istiyorsunuz ama bunlar haftada en fazla 1-2 kez oluyor.Saolsun arkadaşlarım çok yardımcı oluyorlar.Bilgisayarı bayadır açmıyorum ve baya sosyalleştim.Ve bu sayede olayın depresyon tarafı bana pek koymuyor gibi

Bel ağrısı biraz çekiyorum,gözlerim acayip kurudu.

Kir-pi hocam size bir sorum olacak.Okuduğum yazılara göre herkezin ilk ay aşırı artıyormuş.Ama bende böyle bir durum olmadı.Aksine ilaç yüzümü kuruttu.Elimi yüzüme sürdüğümde artık yüzümün yağlı olduğunu hissetmiyorum.Aksine kupkuru.Ve ilk ay olmasına rağmen Maaşallah baya yarar gösterdi.Sizce neden böyle oldu tedavi normal seyrinde devam etmiyor mu acaba? Bi terslik falan yok değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: Lightandwithlove

Kir-pi hocam benim tetradoxun 4 kutusu bitti.Yani 2 ay doldu.Dudak kuruluğu dışında ve azıcık mide yanması dışında bir yan etkisini görmedim.Yüzümde hiç sivilce ve kızarıklık kalmadı çok şükür.İlacı kullanmayı bıraktım eğer tekrar çıkarsalar tekrar kullanayım mı.? Uzun vadede kalıcı bir rahatsızlık yaratmasından korkuyorum.

tetradox nasıl olduda dudak kuruluğu yaptı anlamadım klasik bir yan etkisi değil çünkü, sivilceler tamamen geçti ise bir müddet de lokal bir akne ilacı ile tedaviye devam etmeniz tekarlamasını geciktirmek açısından faydalı olur

Hocam normalde 3-4 saatte yağlanan cildim şimdi hiç yağlanmıyor.2 günde aşırı yağlanan saçım 4-5 günde ancak biraz yağlanıyor.Dudak kuruluğu da öyle çatlak filan değil.Çok hafif bir kuruluk.Dışardan da belli olmuyor zaten. Keşke çok daha önce kullansaymışım diyorum.Demek ki ilaçtan tam verimini alıcak bir durumdaydım ki etkisi böyle iyi oldu diye düşünüyorum.

Hocam bence bu tetradox normal sivilcelerden çok böyle cilt fazla yağlandığında ortaya çıkan , sabah aynaya baktığımızda gördüğümüz o küçük beyaz sivilceler için ideal.Tabi siz daha iyi bilirsiniz
  • Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Umarım benim de kafamdaki problemlere bir çözüm bulabilirsiniz.

22 yaşında bir öğrenciyim. Bugüne kadar ciddi denebilecek bir sivilce problemim olmamıştı. Ama son 1 kaç aydır yüzümde kist şeklinde sivilceler oluştu.Dokunduğumda çok daha derinlerde olduğunu hissedebiliyorumdum. Bunun sebebi son 3 ayı Belçika'da geçirmiş olmam olabilir diye düşünüyorumdum. Yemekleri ne yazık ki inanılmaz yağlı ve kızartmalar mutfaklarının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Türkiye'ye döner dönmez bugün doktora gittim. Testlerde trigliserid 221 çıktı. Diğer tüm değerler normal değerler içerisinde. Doktor test sonuçlarına göre sabah(20 mg) + akşam (20mg) kullanılmak üzere Zoretanin adlı ilacı yazdı. Nemlendirici krem olarak Nadixa, dudaklarımdaki kuruluğu gidermek için de Pantenol kullanmamı söyledi. Benim kafama takılan şey trigliserid oranının bu kadar yüksek olduğu bir durumda bu ilacı kullanmak ne kadar doğrudur?

İkinci olarak sakal ve sivilce ilişkisini sormak istiyorum. Lise yıllarımda düzenli olarak traş oluyordum ve hiç sivilce problemi yaşamamıştım. Üniversiteye başladıktan sonra sakallarımı daha az sıklıkla kesmeye başladım. Bir süre sonra da tamamen jiletle traş olmayı bırakıp, makineyle 2 haftada 1 sakallarımı kısaltmaya başladım. Bununla beraber yüzümde sivilce görünme oranı arttı. Belçika'ya gittikten sonra da traş olma sıklığım iyice azaldı ve sakallarımı kessem bile oldukça uzun bırakıyordum. Kist şeklinde oldukça derinlere inen sivilcelerle de burada karşılaşmaya başladım. Acaba gerçekten bu ikisi arasında bir ilişki var mı bunu nerak ediyorum aslında.

Son olarak da doktor bir sabun kullanmamı söylemedi ama burada yazılanları okuduktan sonra kullanmam daha doğru galiba. Bu konuda sizin düşünceniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahn !

Arkadaşlar merhaba.1.ayımı bitirmeme az kaldı.Yan etki olarak hafif depresyon var evet.Ama sakın korkmayın,gelip geçiçi.Yani mesela çok mutlusunuz,gülüyorsunuz fakat yarın mutsuz oluyorsunuz.Biraz göreceli oluyor.Bazen çok durgunlaşıyor,konuşmak istemiyor,sadece uyumak istiyorsunuz ama bunlar haftada en fazla 1-2 kez oluyor.Saolsun arkadaşlarım çok yardımcı oluyorlar.Bilgisayarı bayadır açmıyorum ve baya sosyalleştim.Ve bu sayede olayın depresyon tarafı bana pek koymuyor gibi

Kir-pi hocam size bir sorum olacak.Okuduğum yazılara göre herkezin ilk ay aşırı artıyormuş.Ama bende böyle bir durum olmadı.Aksine ilaç yüzümü kuruttu.Elimi yüzüme sürdüğümde artık yüzümün yağlı olduğunu hissetmiyorum.Aksine kupkuru.Ve ilk ay olmasına rağmen Maaşallah baya yarar gösterdi.Sizce neden böyle oldu tedavi normal seyrinde devam etmiyor mu acaba? Bi terslik falan yok değil mi

Merak etme bir terslik yok, herkesde ilk ay artacak diye bir durum söz konusu değil, ne güzel işte problem çıkmadan dirk etki etmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodrayne11

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Umarım benim de kafamdaki problemlere bir çözüm bulabilirsiniz.

22 yaşında bir öğrenciyim. Bugüne kadar ciddi denebilecek bir sivilce problemim olmamıştı. Ama son 1 kaç aydır yüzümde kist şeklinde sivilceler oluştu.Dokunduğumda çok daha derinlerde olduğunu hissedebiliyorumdum. Bunun sebebi son 3 ayı Belçika'da geçirmiş olmam olabilir diye düşünüyorumdum. Yemekleri ne yazık ki inanılmaz yağlı ve kızartmalar mutfaklarının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Türkiye'ye döner dönmez bugün doktora gittim. Testlerde trigliserid 221 çıktı. Diğer tüm değerler normal değerler içerisinde. Doktor test sonuçlarına göre sabah(20 mg) + akşam (20mg) kullanılmak üzere Zoretanin adlı ilacı yazdı. Nemlendirici krem olarak Nadixa, dudaklarımdaki kuruluğu gidermek için de Pantenol kullanmamı söyledi. Benim kafama takılan şey trigliserid oranının bu kadar yüksek olduğu bir durumda bu ilacı kullanmak ne kadar doğrudur?

İkinci olarak sakal ve sivilce ilişkisini sormak istiyorum. Lise yıllarımda düzenli olarak traş oluyordum ve hiç sivilce problemi yaşamamıştım. Üniversiteye başladıktan sonra sakallarımı daha az sıklıkla kesmeye başladım. Bir süre sonra da tamamen jiletle traş olmayı bırakıp, makineyle 2 haftada 1 sakallarımı kısaltmaya başladım. Bununla beraber yüzümde sivilce görünme oranı arttı. Belçika'ya gittikten sonra da traş olma sıklığım iyice azaldı ve sakallarımı kessem bile oldukça uzun bırakıyordum. Kist şeklinde oldukça derinlere inen sivilcelerle de burada karşılaşmaya başladım. Acaba gerçekten bu ikisi arasında bir ilişki var mı bunu nerak ediyorum aslında.

Son olarak da doktor bir sabun kullanmamı söylemedi ama burada yazılanları okuduktan sonra kullanmam daha doğru galiba. Bu konuda sizin düşünceniz nedir?

Öncelikle trigliserid oranınız çok yüksek değil, bu nedenle ilaca başlanmasında bir sorun yok, ikinci olarak bazı kişilerde traş şekli ile akne arasında bağlantı olabiliyor, bazen makine ile traş akneleri arttırabiliyor, ama hiç traş olmamakla akne arasında direk bir ilişki kurmak çok zor çünkü o zaman sakalı olan herkesde böyle bir problem beklenirdi, sadece sizin akneye yatkın cildinizde traş olmamak sivilceleri arttırıyor olabilir, ilaç cildi zeten kuruttuğu için genellikle ek lokla tedavi önermiyorum ama illaki bir sabun derseniz nileranın sivilceli ciltler için olan tipini deneyebilirsiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bloodrayne11

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Umarım benim de kafamdaki problemlere bir çözüm bulabilirsiniz.

Öncelikle trigliserid oranınız çok yüksek değil, bu nedenle ilaca başlanmasında bir sorun yok, ikinci olarak bazı kişilerde traş şekli ile akne arasında bağlantı olabiliyor, bazen makine ile traş akneleri arttırabiliyor, ama hiç traş olmamakla akne arasında direk bir ilişki kurmak çok zor çünkü o zaman sakalı olan herkesde böyle bir problem beklenirdi, sadece sizin akneye yatkın cildinizde traş olmamak sivilceleri arttırıyor olabilir, ilaç cildi zeten kuruttuğu için genellikle ek lokla tedavi önermiyorum ama illaki bir sabun derseniz nileranın sivilceli ciltler için olan tipini deneyebilirsiniz

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba.1.ayımı bitirmeme az kaldı.Yan etki olarak hafif depresyon var evet.Ama sakın korkmayın,gelip geçiçi.Yani mesela çok mutlusunuz,gülüyorsunuz fakat yarın mutsuz oluyorsunuz.Biraz göreceli oluyor.Bazen çok durgunlaşıyor,konuşmak istemiyor,sadece uyumak istiyorsunuz ama bunlar haftada en fazla 1-2 kez oluyor.Saolsun arkadaşlarım çok yardımcı oluyorlar.Bilgisayarı bayadır açmıyorum ve baya sosyalleştim.Ve bu sayede olayın depresyon tarafı bana pek koymuyor gibi

Merak etme bir terslik yok, herkesde ilk ay artacak diye bir durum söz konusu değil, ne güzel işte problem çıkmadan dirk etki etmiş

Saolun hocam
    Bi de hocam bi şeyden daha korkuyorum.Şimdi biliyorsunuz geçen günlerde yağmur yağdığı için hava gölgeli ve serindi.Bende bunu fırsat bilerek arkadaşlarımla gezdim.Dediğinize göre ultraviole ışınları gölgeli havalarda da oluyormuş.Şimdi eğer yüzüm tahriş olduysa nasıl anlayabilirim? Işınlara maruz kalıp kalmadığımızı anlayabiliyor muyuz? Yüzümüz de bir belirtisi oluyor mu?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZincirlemeKüfürTamlaması -- 15 Eylül 2009; 14:33:54 >
  • Hocam Merhabalar Size Bir sorum olcak. Ben 1 haftadır Alweyna kil maskesi ve Erica salyongoz özlü krem kullanıyorum. kremi sürdükten itibaren sivilceler üstünde bir kaşınma oluyor ve iyileşme habercisi olarak ümit ediyorum.bugün doktora gittim ve tahliller sonucu bana AKNETRENT ve yanında kurumayı önleyici pomat verdi. ben Aknetrentle birlikte Salyangoz kremi ve kil maskesini kullanabilirmiyim?? Zararı olurmu..
  • hocam merhaba...
    isotrexini daha ince sürmeye başladım ve dün ara verdim..oluşan o kuruluk düzeldi yine.hocam benim cildim hala dogru düzgün kurumuyor.yani neredeyse 3 aydır zoretanin kullanıyorum 40 mg üstüne 2 haftadır isotrexin sürüyorum hala kuruma yok.sadece çookkk ufak bir bölüm kurumuştu o da geçti şimdi.hala çogu gün nemlendirici dahi kullanmama gerek kalmıyor.acaba bu sebepten çok iz oluşmuş olabilir mi?veya bu tedaviyi olumsuz etkileyen bir durum mu?yani ilacın etki etmedigini gösteriyor olabilir mi?ben la roche possay effeclar jel kullanıyorum temizleyici olarak günde 1 kez yıkıyorum..bu kurumama ters giden birşeyin gösterebilir mi?bir de bugün 6 tane sivilcem çıktı minikler ama.bir de hocam 3 tane kist oluşmuştu 1 ay önce hala geçmediler,beyazlaşmadılar sadece kırmızı ve şişler ve etraflarında 4-5 tane çukur kırmızı izler oluştu ama sivilce çıkmadı hiç...bu neden olabilir?
    teşekkürler kusura bakmayın sizi soru bombardımanına tuttum
    size hayırlı günlerrr
  • hocam bir de ben hiçbir makyaj malzemesi kullanmıyorum kapatıcı olarak ama imex kullansam sivilce izlerini ve sivilceleri kapatmak için olur mu?sivilce izleriminin oldugu yerde herhnagi bir tahriş kuruluk vs yok..
  • Doktor bey birde sivilce çıkıyordu ben imex krem sürdüm düzenli olarak burun kenar bölgesinde bir yer aradan 7 ay geçti şişlik kaldı hiç inmedi.. hep bu bölemi kalıcak yoksa AKneks hap bunada etki edermi...
  • merhaba hocam ben de bu ilaca başlayalı 1 ay oldu(günde 40 mg yaş 22 boy 1.80 kilo 80)bugun kan tahlili yaptırdım trigliserit:343 kolestrol:184 neut:49.5 pdw:17 çıktı özellikle trigliserit yüksek cıkınca korktum doktoruma sordum devam et dedi ama içimde bir kuşku var!!!6 ay kadar önce fraksiyonel lazer oldum onun bu tedaviye herhangi bir etkisi olabilir mi ve son olarak lazer tedavisi esnasında sivilcelerden dolayı olusan cukurlara doktor bi dolgu malzemesi enjekte etmişti onunda bi sakıncası olur mu?
  • quote:

Saolun hocam
    Bi de hocam bi şeyden daha korkuyorum.Şimdi biliyorsunuz geçen günlerde yağmur yağdığı için hava gölgeli ve serindi.Bende bunu fırsat bilerek arkadaşlarımla gezdim.Dediğinize göre ultraviole ışınları gölgeli havalarda da oluyormuş.Şimdi eğer yüzüm tahriş olduysa nasıl anlayabilirim? Işınlara maruz kalıp kalmadığımızı anlayabiliyor muyuz? Yüzümüz de bir belirtisi oluyor mu?

Teşekkürler.

Merak etme bişey olmamıştır ışık duyarlılığı olmuş olsa engeç 3-4 gün içinde ortaya çıkmış olurdu şu ana kadar bişey olmadığına göre bundan sonra bişey olma riski yok, ışık duyarlılığı yüzde kızarıklık ve yanma şeklinde kendini belli ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbaykall

Hocam Merhabalar Size Bir sorum olcak. Ben 1 haftadır Alweyna kil maskesi ve Erica salyongoz özlü krem kullanıyorum. kremi sürdükten itibaren sivilceler üstünde bir kaşınma oluyor ve iyileşme habercisi olarak ümit ediyorum.bugün doktora gittim ve tahliller sonucu bana AKNETRENT ve yanında kurumayı önleyici pomat verdi. ben Aknetrentle birlikte Salyangoz kremi ve kil maskesini kullanabilirmiyim?? Zararı olurmu..

kullanabilirsin, ancak kil maskeside cildi kurutucu bir ürün olduğundan yüzün çok fazla kurursa onu uygulamayı bırakırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

hocam merhaba...
    isotrexini daha ince sürmeye başladım ve dün ara verdim..oluşan o kuruluk düzeldi yine.hocam benim cildim hala dogru düzgün kurumuyor.yani neredeyse 3 aydır zoretanin kullanıyorum 40 mg üstüne 2 haftadır isotrexin sürüyorum hala kuruma yok.sadece çookkk ufak bir bölüm kurumuştu o da geçti şimdi.hala çogu gün nemlendirici dahi kullanmama gerek kalmıyor.acaba bu sebepten çok iz oluşmuş olabilir mi?veya bu tedaviyi olumsuz etkileyen bir durum mu?yani ilacın etki etmedigini gösteriyor olabilir mi?ben la roche possay effeclar jel kullanıyorum temizleyici olarak günde 1 kez yıkıyorum..bu kurumama ters giden birşeyin gösterebilir mi?bir de bugün 6 tane sivilcem çıktı minikler ama.bir de hocam 3 tane kist oluşmuştu 1 ay önce hala geçmediler,beyazlaşmadılar sadece kırmızı ve şişler ve etraflarında 4-5 tane çukur kırmızı izler oluştu ama sivilce çıkmadı hiç...bu neden olabilir?
    teşekkürler kusura bakmayın sizi soru bombardımanına tuttum
    size hayırlı günlerrr

kuruluk tedavi sırasında ortya çıkan bir yan etkidir herkesde değişik derecelerde ortaya çıkar mesela 80 mg kullanan bir hastada hiç kuruluk olmadığı gibi 20 mg kullanan bir hastada aşırı derecede kuruluk olabiliyor, kuruluğun olmaması ters giden bişey olduğunu göstermez, sizde demekki ancak etkisini göstermiş ki pek yeni akneniz çıkmıyor, bundan sonra daha fazla düzelme gözlemlersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

hocam bir de ben hiçbir makyaj malzemesi kullanmıyorum kapatıcı olarak ama imex kullansam sivilce izlerini ve sivilceleri kapatmak için olur mu?sivilce izleriminin oldugu yerde herhnagi bir tahriş kuruluk vs yok..

imex aktif sivilce varsa daha iyi olur yok eğer aktif sivilceniz yoksa hiç imex kullanmayın başka hafif bir kapatıcı kozmetik ürün kullanın
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.