Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: goal9090

kirpi hocam ben şu an ilacın 7.günündeyim hocam dudaklar biraz kuruyor dille felan biraz idare ediyorum kuruluğu sürmüyorum şu anda çok kurumadığı için sizce ilerde kurur diye sürmelimiyim kremi dudaklara şimdiden ?

kuruyan dudaklarınızı kesinlikle diliniz ile yalayarak nemlendirmeye çalışmayın bu yapacağınız en büyük yanlıştır daha çok kurumasına neden olur, hemen bir lip stick edinip kullanın ve dudak için verilen kremi mutlaka kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam tatilden gelmeden önce yüzümde kızarıklık hiç klammamıştışimdi yüzümü normal su ile yıkasam hemen kzarıor yüzüme en ufak bişi deyse kırmızlaşıor yüzümü yıkadıntan sonra nemlenrince geçior ama en küçük bir şeyde kırmızılaşıor

tatil insanda stres falan bırakmaz o nedenli olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: roazor

arkadaşlar ben bu ilacı 7 ay kullandım tedavim bitti çok şükür.dudak kuruluğu için neutrogena yı tavsiye ederim. bana çok iyi geldi çok rahat atlattım. 2 ya da 3. ayına gelip sivilceleri geçmeyen arkadaşlar ümitsizliğe kapılmasın benim 4. ayıma kadar sivilce artışım devam etti. 5. ayda azalmaya başladı ve şu an bir tane bile sivilcem çıkmıyor çok şükür. sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum ümitsizliğe yer yok.

Bu şekilde tedaviyi bitiren arkadaşlarda olumlu olumsuz yorumlarını yazarlarsa ve yan etkiler için kendilerinin fayda gördüğü ürünleri yazarlarsa şu an için ilaç kullanan arkadaşlarına destek olmuş olurlar, teşekkürler roazor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi
    Bu şekilde tedaviyi bitiren arkadaşlarda olumlu olumsuz yorumlarını yazarlarsa ve yan etkiler için kendilerinin fayda gördüğü ürünleri yazarlarsa şu an için ilaç kullanan arkadaşlarına destek olmuş olurlar, teşekkürler roazor

o zaman 3-5 cümle bi şeyler de ben yazayım ben ilaç değil de bi kaç tavsiyede bulunayım, yaşadıklarımı anlatayım
    öncelikle şunu söyliyim ki bu ilaç kesinlikle sabır işi, 20 mg kullanıyordum ve 7 ay kullandım. Şu anda tedavim bitti ve yaklaşık 1 haftadır ilaç almıyorum, herşey normal, dudaklarım da normale dönmek üzere Sizi de en uyuz edecek şey dudaklarınızın çatır çatır çatlaması herkeste öyle mi bilmiyorum ama benim yüzümün kuruması bi süre sonra geçmişti, yani yine kuruyordu ama çok azdı. Yine de harbi harbi ilaçtan bezdiğim anlar oldu ama o kadar ayın zayi olmaması için sabrettim yine de ve şu anda hiç sivilcem kalmadı. Hani sivilcem kalmadı dediysem arada bir çıkıyo filan da değil HİÇ kalmadı be arkadaş Uzun süredir görüşmediğim insanlar beni gördüğünde gerçekten şaşırıyolar bu harika düzelme karşısında. Ben bu ilacı sivilceler çıkmasından uzun süre sonra kullandım ama izlerin dahi çoğu geçti, babyface kokusunu alabiliyorsunuz yani Dediğim gibi sadece sabredin ne olursa olsun, ve yine belirttiğim gibi sizi en çok zorliyacak şey dudaklarınız. Hani öyle kurur ki, yemek yerken acı çekersiniz, gülemezsiniz, ama 1001 türlü krem ilaç milaç var, burdaki "kir-pi" arkadışım tavsiyelerde bulunuyo, diğer arkadaşlar tavsiyelerde bulunuyo, kendi doktorunuz da söyler, onları göz ardı etmeyin, ve tedaviniz bittiğinde ayna karşısına geçip deli gibi gülmeye bakın Ha bi de son olarak, "kir-pi"ye bol bol teşekkür etmeyi unutmayın Şu topic'e bakıp verdiği emeği gördüğünüzde saygı duymamak mümkün değil Ona da burdan koca bi alkış Hadi Allah kolaylık versin
  • hocam galiba tretinden 2 gün kullandım çeneme azcık fazla kaçtı tahriş oldu cene bölgesi diğer yelerde hafif sızlıo hemen bıraktım çenemdeki tahrişlik geçer dimi hocam bu durum devam edermi diğer bölgelerdede :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: EmrahG.

Hocam Zoretanin nedeniyle daha önce benim etkilendigim yan etkiler bazi kisilerede daha olmus,internette bu konu hakkinda
    arastirma yaparken rastgeldim,ortak nokta;onlarda da deride soyulma olmamis,Hocam benim damarlar bile görünüyor acik sekilde,alnimda solda sagda ve ortadaki damarlar görünüyor resmen,bugün iyice dikkat inceledim de,cok belli oluyorlar,Zoretanine baslamadan önce böyle bir sey yoktu.

Bu arada bana bir nemlendirici önerebilirmisiniz hocam?alin kismi icin Cleocin Tde kullandim,derim cok inceldi,kalinlasma icin
    nemlendirici mi kullaniliyor pek bilmiyorum ama.

Bepanthen krem miydi neydi nemlendirici icin onu kullanabilir miyim hocam?Bana uygun mu?Beyaz olanin nemlendirici
    etkisi oldugunu duymustum.

Bu arada kusura bakmayin hocam,cok fazla soru sordum.

Cevaplariniz icin cok tesekkür ederim,gercekten cok yardiminiz oluyor hocam.

damarları bu kadar belirginleştirecek kadar cilt incelmesi yapması imkansız, dediğin kadar incelme olabilmesi için cilt altı yağ dokusunun çok azalması lazım, bu şekilde bir etki klasik yan etkiler arasıında yok, değişik yan etkiler nedeni ile sizin dikkatinizi daha çok çeker hale geldiğini düşünüyorum, bephantene krem kullanabilirsin

Cevap icin tesekkürler hocam.

Hocam bende bir aciklama bulamiyorum böyle seylerin neden oldugu konusunda.Zoretanin kullanmadan önce
    hic bir sorunum yoktu,sadece yağlanma vardi.baskada hic bir sorunum yoktu.bunlarin hepsi ilaci kullanmaya basladiktan sonra olustu,tabalasma ilk15 günde falan olustu,digerleride ilac kullanimiyla zamanla olusan seyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam galiba tretinden 2 gün kullandım çeneme azcık fazla kaçtı tahriş oldu cene bölgesi diğer yelerde hafif sızlıo hemen bıraktım çenemdeki tahrişlik geçer dimi hocam bu durum devam edermi diğer bölgelerdede :S

tahriş olan bölgeye 2-3 gün kadar günde 2 kez prednol krem sürersen sorunun düzelir
  • hocam merhaba..size tırnak izlerini sormak istiyorum. dudak çevreme yakın yanağımda çok kuruma soyulma vardı.kaşınıyordu bu yüzden.gece farkında olmadan çizik çizik yapmışım.ben tırnak izinin geçmediğini duymuştum.daha doğrusu ikiz yeğenlerim var biri birinin yüzünü tırnağıyla yaralamış ve 1 senedir iz duruyor çocukta.çevreden de tırnak izi geçmez dediler.ama onun izi içe çökük bendeki dışa kabarık.geçmez mi?yara kremi sürüyorum.(pantenol)

bir de yüzümde tek bir sivilce vardı.dokunmadım ama iz bıraktı.şu an izler için de hiçbir şey kullanmıyorum.zamana bıraktım.hatta peeling bile yaptırmayacağım.geçmezse bu kış değil gelecek kış yaptırırım.kapatıcı da çok nadir kullanıyorum.

benim ilaca olan güvenim ilk zamanlarda yoktu ama şu an gerçekten faydasını gördüm.3. ayımın bitmesi yaklaşıyor.dudak soyulması, kas-kemik ağrısı, ciltte aşırı hassaslık, ruhsal gerginlik gibi sorunların tedavi bitince geçeceğine de inanıyorum.
  • Hocam ilaç kullanıyorum diye iyice saldım kendimi spordan elimi eteğimi çektim yağlanma başladı . Body salonuna yazılsam en fazla ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam merhaba..size tırnak izlerini sormak istiyorum. dudak çevreme yakın yanağımda çok kuruma soyulma vardı.kaşınıyordu bu yüzden.gece farkında olmadan çizik çizik yapmışım.ben tırnak izinin geçmediğini duymuştum.daha doğrusu ikiz yeğenlerim var biri birinin yüzünü tırnağıyla yaralamış ve 1 senedir iz duruyor çocukta.çevreden de tırnak izi geçmez dediler.ama onun izi içe çökük bendeki dışa kabarık.geçmez mi?yara kremi sürüyorum.(pantenol)

bir de yüzümde tek bir sivilce vardı.dokunmadım ama iz bıraktı.şu an izler için de hiçbir şey kullanmıyorum.zamana bıraktım.hatta peeling bile yaptırmayacağım.geçmezse bu kış değil gelecek kış yaptırırım.kapatıcı da çok nadir kullanıyorum.

benim ilaca olan güvenim ilk zamanlarda yoktu ama şu an gerçekten faydasını gördüm.3. ayımın bitmesi yaklaşıyor.dudak soyulması, kas-kemik ağrısı, ciltte aşırı hassaslık, ruhsal gerginlik gibi sorunların tedavi bitince geçeceğine de inanıyorum.

geçmeyen tırnak izleri tek derin çizik şeklinde olanlardır bunlar aslında olsukça derin izlerdir ancak çok ince olduklaarından dışarıdan pek anlaşılamazlar, sizinkiler muhtemln kaşımaya bağlı erezyon dediğimiz yüzeyel soyulmalardır bu nedenle onlarda geçicidir, pntenol sürmekle doğru yapmışsınız sık sık sürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam ilaç kullanıyorum diye iyice saldım kendimi spordan elimi eteğimi çektim yağlanma başladı . Body salonuna yazılsam en fazla ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim ki ?

çok ağır olmamak kaydı ile spor yapabilirsin zaten, ordaki hocalar size uygun bir program çizerler durumunuzu anlattığınızda
  • Hocam geçen gittiğimde sordum dermatolojiden pek anlamadıkları için sivilce hapıyla bunun ne alakası var çalışabilirsin dediler . Hocam çok ağır çalışırsam ne gibi bir sorun olur ki ? Yani günlük 2 saat felan çalışırım sanırım . Bu çok mu fazla ?
  • hocam merhaba öncelikle.

1.5 ayımı doldurdum zoretanin kullanıyorum. Artık sivilce çıkışı resmen durdu ben de. bazen çok minicik bir şey çıksada o da ertesi gün yok oluyor. Yüzüm pürüzsüz gibi ama resmen heidi gibi yanaklarım ve alnım mesela sabah kalkıyorum yüzüm iyi gibi pempelikler hafif kızarıklar felan oluyor. yüzümü yıkayıp kremi(ceradolin) sürdükten sonra çok hafif bir yanma hissiyle birlikte kıpkızarık oluyorum görseniz boyanmış gibi. sonra 1 saat içinde bu kızarıklık gidiyo ve normale dönüyor. hararet bastığında ya da insanın içine birden terleme hissi gelir ya o zaman tekrar kızarıyorum sanki yüzümün altında çıkmaya hazır büyük büyük lekeler var. bu his gittikten sonra yarım saat 1 sonra normale dönüyorum ancak bu sosyal hayatımda çok zorluk yaşatıyor. günümün yarısı beyaz birası pembe birazı kızarık geçiyor. bunun nedeni derimin incelmesinden ve hassaslaşmasından dolayımıdır ? normal mi yani bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoyatan

hocam merhaba öncelikle.

1.5 ayımı doldurdum zoretanin kullanıyorum. Artık sivilce çıkışı resmen durdu ben de. bazen çok minicik bir şey çıksada o da ertesi gün yok oluyor. Yüzüm pürüzsüz gibi ama resmen heidi gibi yanaklarım ve alnım mesela sabah kalkıyorum yüzüm iyi gibi pempelikler hafif kızarıklar felan oluyor. yüzümü yıkayıp kremi(ceradolin) sürdükten sonra çok hafif bir yanma hissiyle birlikte kıpkızarık oluyorum görseniz boyanmış gibi. sonra 1 saat içinde bu kızarıklık gidiyo ve normale dönüyor. hararet bastığında ya da insanın içine birden terleme hissi gelir ya o zaman tekrar kızarıyorum sanki yüzümün altında çıkmaya hazır büyük büyük lekeler var. bu his gittikten sonra yarım saat 1 sonra normale dönüyorum ancak bu sosyal hayatımda çok zorluk yaşatıyor. günümün yarısı beyaz birası pembe birazı kızarık geçiyor. bunun nedeni derimin incelmesinden ve hassaslaşmasından dolayımıdır ? normal mi yani bu ?

Moralini bozmak istemem ama 1.5 ayda sivilceyi tamamen kesemez bence .
  • Bende kullandım roaccutane biteli 1 sene olucak nerdeyse saçlarımın yağlanmasından şikayetçiyim şuan prozync kullanıyorum 2 senedir ama normalde 4 günde saçlarım yağlanırken artık hergün yıkamak zorunda kalıyorum saçlarımı önerebileceğiniz böyle etkili şampuanlar varsa tavsiye edebilirmisiniz ? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam geçen gittiğimde sordum dermatolojiden pek anlamadıkları için sivilce hapıyla bunun ne alakası var çalışabilirsin dediler . Hocam çok ağır çalışırsam ne gibi bir sorun olur ki ? Yani günlük 2 saat felan çalışırım sanırım . Bu çok mu fazla ?

süreden ziyade yapacağın spor önemli 2 saat boyunca yavaş yavaş kasları çalıştıran bir hareket yapmak sorun olmaz ama iki saat boyunca tüm kaslarını aşırı yoracak faaliyetler yaparsan hem kas ağrıların aşırı olur hemde karaciğer teslerin bile yükselebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoyatan

hocam merhaba öncelikle.

sizin kızarıklıklarınız stres veya heyecan kaynaklı da olabilir bu durumda, ayrıca ceradolin sürdükten sonra kıpkırmızı oluyorsan sana yaramıyor olabilir başka bir nemlendirici deneyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelberTh

Bende kullandım roaccutane biteli 1 sene olucak nerdeyse saçlarımın yağlanmasından şikayetçiyim şuan prozync kullanıyorum 2 senedir ama normalde 4 günde saçlarım yağlanırken artık hergün yıkamak zorunda kalıyorum saçlarımı önerebileceğiniz böyle etkili şampuanlar varsa tavsiye edebilirmisiniz ? Teşekkürler.

Hiçbir şampuan yağlanmayı tam anlamı ile azaltıp kesemez ancak sürekli aynı şampuanı kullanmakda bazı kişilerde soruna neden oluyor birkaç yağlanma azaltıcı ve etken maddesi farklı şampuanı dönüşümlü kullansanız daha iyi olur
  • kirpi hocam eylül başı zerotanin tedavisine başladım burayada yazmıştım zaten doktordan 1 aylık kullanım aldım ekim başı ben memleketimde olmayacağım tam 1 ayı doldurmayacak yani 25 gün falan olup doktoruma gitsem 1 aylık süre dolmadan bana bir sürelik daha zoretanin yazabilir mi yani sölemek istediğim şu reçete 1 aylık yazılıyormuş ben öle duydum ne kadar doğru bilemem illa 1 ayı doldurduktan sonra mı reçeteyle ilaç alabiliriz sigortada böle bişi var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goal9090 -- 13 Eylül 2009; 5:08:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goal9090

kirpi hocam eylül başı zerotanin tedavisine başladım burayada yazmıştım zaten doktordan 1 aylık kullanım aldım ekim başı ben memleketimde olmayacağım tam 1 ayı doldurmayacak yani 25 gün falan olup doktoruma gitsem 1 aylık süre dolmadan bana bir sürelik daha zoretanin yazabilir mi yani sölemek istediğim şu reçete 1 aylık yazılıyormuş ben öle duydum ne kadar doğru bilemem illa 1 ayı doldurduktan sonra mı reçeteyle ilaç alabiliriz sigortada böle bişi var mı ?

elinizde ilaç göründüğü sürece sigorta veya devlet memurunun çalıştığı kurum reçeteye ödeme yapmaz, yani diyelim ağustos'un 25 inde ilacı aldınız 30 günlük olduğuna göre ilacınız 23 eylül'de bitiyor görünecek en erken 23 eylülde yazdırırsanız ilacı tekrar alabilirisiniz, tam olarak kaç gün olduğunu bilmiyorum ama (max 3 gündür) birkaç gün öncesinde ilacınızı yazdırabiliyorsunuz, ne zaman tekara yazdırabileceğini öğrenmenin en garanti yolu eczaneye gidip baktırmaktır onlar sistemden ne zaman ilaç alabileceğinizi hangi tarihte tekrar yazdırabileceğinizi görebiliyorlar
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.