Şimdi Ara

RKS 150 NASIL MOTOR ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
55.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

Orijinalden alıntı: omer_faruk01

EVET HALEN MEMMUNUM. 6000 KM OLDU VE BİR PROBLEMİNİ GÖRMEDİM ŞÜKÜR. ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN ALACAK ARKADAŞLARA.

Tavsiyen icin tesekkurler dostum ciddi manada cin havasindan uzak, tok kaliteli rutin calismasi olan bir motor mukemmel dengesi var, yakiti biraz fazla cokta hiz yapmiyor ama cidden cok sevdim. Yalniz hizindan dolayi birde pulsar alicam bugun yarin :)

Arkadaşımda titanic 150 var. Bende Pulsar var. titanic den inip pulsara bindiğimde Kendimi BMW ye binmiş gibi hissediyorum.

Titanic bana hiç güven vermiyor. Elimi ilk defa titanic in gidonuna koyduğum an büyük bir hayal kırıklığı oldu.
    Bana göre titanic sadece görüntüden ibaret.
     RKS 150 NASIL MOTOR ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mesmeyut

quote:

quote:

EVET HALEN MEMMUNUM. 6000 KM OLDU VE BİR PROBLEMİNİ GÖRMEDİM ŞÜKÜR. ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN ALACAK ARKADAŞLARA.

Tavsiyen icin tesekkurler dostum ciddi manada cin havasindan uzak, tok kaliteli rutin calismasi olan bir motor mukemmel dengesi var, yakiti biraz fazla cokta hiz yapmiyor ama cidden cok sevdim. Yalniz hizindan dolayi birde pulsar alicam bugun yarin :)

Arkadaşımda titanic 150 var. Bende Pulsar var. titanic den inip pulsara bindiğimde Kendimi BMW ye binmiş gibi hissediyorum.

Titanic bana hiç güven vermiyor. Elimi ilk defa titanic in gidonuna koyduğum an büyük bir hayal kırıklığı oldu.
     RKS 150 NASIL MOTOR ?

Ayni duygulari cbr den inip pulsara bindigimde bende hiseetmistim emin ol guvenle alakasi yok, agir motorun ve alismaktan ibaret tabiki pulsar gibi olamaz ama mondialin vitesli motorunu iki km kullanip sonra titanice bin ayni duygulari hissedeceksin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

RKS 150 NASIL MOTOR ?

Ayni duygulari cbr den inip pulsara bindigimde bende hiseetmistim emin ol guvenle alakasi yok, agir motorun ve alismaktan ibaret tabiki pulsar gibi olamaz ama mondialin vitesli motorunu iki km kullanip sonra titanice bin ayni duygulari hissedeceksin :)

Sen ne kadar güvenle alakası yok desen de, bana güven vermiyor. 100 km hızla giderken bile gidon çok hafif geliyor. Sanki her an yön değiştirecekmiş gibi. Vitesi nazikçe değiştirirken bile motor yönünü değiştiriyor. Herşeyi geçtim lastikleri tubeless bile değil. RKS yi hayatta tercih etmem o yüzden. Ona vereceğim parayla 2. el TVS yada YBR alırım. Mondial scooter hariç hiç bir modelini sürmedim. O yüzden onunla karşılaştıramam. Orada sen haklı olabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

RKS 150 NASIL MOTOR ?

Sen ne kadar güvenle alakası yok desen de, bana güven vermiyor. 100 km hızla giderken bile gidon çok hafif geliyor. Sanki her an yön değiştirecekmiş gibi. Vitesi nazikçe değiştirirken bile motor yönünü değiştiriyor. Herşeyi geçtim lastikleri tubeless bile değil. RKS yi hayatta tercih etmem o yüzden. Ona vereceğim parayla 2. el TVS yada YBR alırım. Mondial scooter hariç hiç bir modelini sürmedim. O yüzden onunla karşılaştıramam. Orada sen haklı olabilirsin.

Bu motor Çin malı Ramzey Yamahadan kat be kat kaliteli ve üstün sürüş keyfine sahip motordur. RKS dEn in yamahaya bin. Yeni yamaha bisiklet gibi kalıyor. Yamahanın adı çıkmış reklam gerisi fıss

• Arkadaslar ben bu motoru 2014 haziranda 3500 km de aldim suanda 8000 i gectim izmirde oturuyorum motorla ilgili goruslerimi tecrubelerimi yaziyorum motor benim ilk motorum sayilir motorun yol tutusu olsun virajlarda yan yatmasi olsun bana gercektwn guven veriyor ybr 125 le mondial 150 mr de ayni seyleri denedim sonucu kotu oliyordu kalite olarAk cok saglam motor bidaha motor degistirsem 200 cc sini alirim motorun orjinal lastikleri 1 2 km yol gittikten sonra kuru zeminde yere resmen yapisiyo islak zeminde tutamiyom motorumdan tek sikayetim titremesi en egzozdan gelen o zingirtilar bakima gitcek yakin zamanda gecermi bilmiyom ama frenler cok iyi motoru alali kac ay olmasina ragmen acele isim oldugunda yanlislikla ununu kaldiriyorum tork cok iyi iki kisi cirt atiyoz hic bir sikinti gucten duame yok 2vitesle yokus cikabiliyo son hizim 90 i gecmiyo suan ama ben 90la giderken mondialin kiler yanim da 70 80 le gidiyor hizin yeterli oldugunu duaunuyorum en uzun tek mars 2kisi 100 km yol yaptim kusasasina gittim motorda tik yok 100km den sonra agri basliyo ama yinede rahat gecen kaza yaptim araba carti yNdan ayagima pedal uzun oldugu icin agyagima bisey olmadi ayagimin arkasindaki pilastik kirildi arabaninda tamponu kirildi sasede yada pedalda hic sikinti olmadi hayret ettim simdilik bunlar yakiti tam hesaplayamadim ama soyle diyim 30 tl ile 120 km yi gectim tam bir hesap degil yuksek devir deli kullanirim biraz sormak istediginiz bisey olursa sorabilirsiniz
     RKS 150 NASIL MOTOR ? RKS 150 NASIL MOTOR ?

• Yazık lan paranıza gidin ikinci el bi cbf alın o paraya ya da ybr ya da cbr 125 ölüsü bunlar gibi 3 tane eskitir..
  • yani değer diyosunuz
  • mesmeyut kullanıcısına yanıt
    Çok normal çünkü ; bajaj pulsar la rks 150 arasında fark çok.Hacim gücünden tut , görünüme , boyuna , kilosuna kadar tut farklıdır. Biri 9000 bin lira iken diğeri 4000 liradır. Sen şimdi bunları bir tutamazsın. Pulsardandan in , ninja ya bin o zamanda diyeceksin abi çok fark var arada ;)
  • arkadaşlar konu hortlatacam ama şu anda 2 motor arasındayım rks 150 ve mondial vulture 150 yeni işe girdim kredi çekip alacam ahım şahım bi gelirim yok ama mondial biraz daha ucuz galiba güncel fiyatlarda ama illaki derseniz ki çok fark var rks alacam kararsızım.
  • rks al dostum. kalite farkı vs bilmiyorum motordan anladığım ve 2sinide canlı gördüm. rks daha kaliteli ilk bakışta. şeklide daha güzel. fiyatlarını blmiyorum ama.
  • Merhaba arkadaşlar motor tecrübem var motor alacağım RKS 200 mü Bajaj pulsar 200 ns mi? ikisi arasında kaldım ya?
  • 17 yaşındayım başlangıç için iyi bir seçim olacağını düşünüyorum, konuyu hortlatacam ama kusura bakmayın. Öncellikle bir kaç kez cub motor kullandım ve 1 kez elektrikli scooter kullandım motor tecrübem bu kadar az ve cub motorla park halindeki araca tosladım 2 ay önce :D Uzun zamandır scooter alıp tecrübe kazandıktan sonra satıp motorsiklet almak istiyordum fakat bunun bir anlamı olmadığı düşünüyorum artık bu sebeptendir ki 4750 lira gibi bir bütçe oluşturdum ve bu bütçeye uygun ilk tercihim rks titanic 150 modeli (Bütçeme göre daha iyi motor varsa önerin lütfen) ve 2. sırada kuba black cat var fakat cross başlangıç için gözümü korkutuyor. Titanic 150 hakında merak ettiklerim şunlar; 1. çin malı olduğu için biraz tedirginim, yolda bırakır mı veya sürekli sorun yaratır mı bana ? 2. başlangıç için ideal mi ? 3. yakıt tüketimi cep yakar mı ? 4. bu motorla 600 km'lik uzun yol yapılır mı (yapan var mı) ? 5. satarken zorlanırmıyım ve zarar edermiyim ? 6. Yedek parçasında bir sıkıntı yaşarmıyım, parçası pahalı mı ? 7. Servis ağı nasıl ilgileniyorlar mı (Mersinde yaşıyorum servisi var mı) ? 8. 2016 modeli yeni tasarımla karşımıza çıktı, ufak tefek değişiklikler olmuş tasarımda ve gösterge değişmiş. Açıkçası ben 2015 model beyazını fiyatına göre çok asil durduğunu düşünüyorum sitedeki bir komşumda var her sabah gözümü kamaştırır fakat 2016 beyaz değilde kırmızı çok can alıcı henüz canlı görmedim ama fotoları gözümü kamaştırıyor yani demem o ki 2016 tasarımdan başka neleri değiştirdi ? 2016 eski modellerden daha mı iyi veya 2015 model mi alınmalı ? Sorulara cevap veren, vermeyen herkeze çok teşekkür ederim. Tabi ki scooter bile alsam ekipmansız kullanmıyacam, tekeriniz taşa değmesin ALLAH'a emanet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berbatine -- 25 Ekim 2016; 0:33:21 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.