Şimdi Ara

RK3188 çipsetli android mini pc destek ve bilgilendirme bölümü ( T428- MK802 IV ) (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.997
Cevap
26
Favori
109.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • recovery modunda acilmis. sayet bir sekilde reset dugmesi takili kalmamissa rom bir sekilde zarar gormus recovery modunda aciliyor demekki. reset dugmesini kontrol edin. ondan degilse yeni rom atin.
  • peki yeni rom yükleme için bi rehber varmı en güncel en kullanışlı rom hangisidir. uygulamalarda sorun çıkarmayan özellikle netten film izlerken takılmadan her filmi açması en çok işime yarayan özellik bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. daha önce hiç rom yüklemedim nasıl yüklerim ve dediğim gibi en güncel ve kullanışlı rom hangisi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimistic1983

peki yeni rom yükleme için bi rehber varmı en güncel en kullanışlı rom hangisidir. uygulamalarda sorun çıkarmayan özellikle netten film izlerken takılmadan her filmi açması en çok işime yarayan özellik bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. daha önce hiç rom yüklemedim nasıl yüklerim ve dediğim gibi en güncel ve kullanışlı rom hangisi ?

Epeydir girmiyordum foruma, freaktab diye bir site var, oraya girip cihazın için gerekli romu indirerek 15 dakikada halledebilirsin...

Korkma cihaza zarar gelmez...

Hiç olmadı bana gönder kendim de aynı cihazı kullanıyorum, sana en güncel stabil romu temizce kurup yollayayım.
  • arkadaşlar elimde 3 adet sıfır 3188..2 gb ram ..ve kameralı tv box var..ilgilenenler pm atabilir..fiyat havale 210 yada gg. ve sanalp.. ilan açılı 230 tl..
  • quote:

Orijinalden alıntı: axilic

Arkadaslar merhaba. Kısa süre önce geekbuyingden Q7 diye geçen asagıdaki tv box ı almıştım. Çoğunlukla xbmc ile internetten film vs izliyorum.Başlarda sorun yoktu ama sonradan sık sık kapanmaya başladı. Rom yükleme vs bilmiyorum, bu sorunla ilgili ne yapabilirim?
    NOT:İçini açtım, kartta ekli resimde görünen yazı var.
    http://www.geekbuying.com/item/Q7-TV-BOX-RK3188-Bluetooth-v4-0-Android-4-2-External-Wifi-Antenna-Ethernet-Port-with-2-4GHZ-wireless-Air-Mouse--Black-324259.html
     RK3188 çipsetli android mini pc destek ve bilgilendirme bölümü ( T428- MK802 IV )

Cihazın çok ısınıyordur bi kontrol et...

• Merhaba Arkadaşlar bende Tronsmart T428 Minipc andoid stick var bu cihaza her türlü programı yüklüyorum kuruyorum hiç bir bir sıkıntı yok ancak hotspot yükleyince-kurunca veya herhangi başka bir vpn kurunca aktif olmuyor dönünüyor dönüyor kabul etmedi şeklinde bir uyarı yazıyor bu cihazların genel özelliğimidir vpn çalışmaması veyahut içersinde ayarlar kısmında yapmam gereken bir ayar mı vardır bu konuda yardımınızı rica edeceğim.

NOT Aynı stcike kurmuş olduğum Hotspot programını vey başka bir VPN Programını N7000 Telefona kuruyorum onda çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidraa

quote:

Arkadaslar merhaba. Kısa süre önce geekbuyingden Q7 diye geçen asagıdaki tv box ı almıştım. Çoğunlukla xbmc ile internetten film vs izliyorum.Başlarda sorun yoktu ama sonradan sık sık kapanmaya başladı. Rom yükleme vs bilmiyorum, bu sorunla ilgili ne yapabilirim?
    http://www.geekbuying.com/item/Q7-TV-BOX-RK3188-Bluetooth-v4-0-Android-4-2-External-Wifi-Antenna-Ethernet-Port-with-2-4GHZ-wireless-Air-Mouse--Black-324259.html
     RK3188 çipsetli android mini pc destek ve bilgilendirme bölümü ( T428- MK802 IV )

aynı durum.. iş yerınde bır arkadasın q7 sınde de vardı... sonra kitkat versiyon yukledı cok cok ıyı oldugunu soyluyordu...

• quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

Orijinalden alıntı: hidraa

quote:

aynı durum.. iş yerınde bır arkadasın q7 sınde de vardı... sonra kitkat versiyon yukledı cok cok ıyı oldugunu soyluyordu...

Bende 2 tane tv box var biri 4.2 diğeri 4.4 cihazlarda havalandırma için yeterli delik yok ben fan taktım sorun çözüldü....

• Bende kitkat yükledim, şeytan kulağına kurşun xbmc'den 1080p video izliyorum ve alet buz gibi...

2 aydır bir yamuğunu görmedim maşallah...
  • arkadaşlar xbmc den nasıl türkçe altyazılı dizi izliyebilirim.eklentimi indircem nerden indi,rcem yardımcı olabilcek varmı
  • Ben de sorunlu Q7 me kitkat yükledim. Çok iyi oldu, hızlı oldu fakat aynı kapanma sorunu devam etti. Geekbuying ile de çat pat yazıştım. Onlar adaptörden olduğunu düşünüyorlar. Yeni fişle deneyin dediler. Yeni fiş alıp deneyeceğim. Benimkisi elektrik sorunu. Adaptör giriş jakından mı , adaptörün kendinden mi kaynaklandı bilmiyorum. Tak diye cihazın üzerindeki mavi ışık tamamen kayboluyor ve biraz sonra kırmızıya dönüyor.
  • quote:

Ben de sorunlu Q7 me kitkat yükledim. Çok iyi oldu, hızlı oldu fakat aynı kapanma sorunu devam etti. Geekbuying ile de çat pat yazıştım. Onlar adaptörden olduğunu düşünüyorlar. Yeni fişle deneyin dediler. Yeni fiş alıp deneyeceğim. Benimkisi elektrik sorunu. Adaptör giriş jakından mı , adaptörün kendinden mi kaynaklandı bilmiyorum. Tak diye cihazın üzerindeki mavi ışık tamamen kayboluyor ve biraz sonra kırmızıya dönüyor.

adaptor sorunu olabilir... yeni bir 5V/3A lik bir adaptor alın...
  • quote:

Ben de sorunlu Q7 me kitkat yükledim. Çok iyi oldu, hızlı oldu fakat aynı kapanma sorunu devam etti. Geekbuying ile de çat pat yazıştım. Onlar adaptörden olduğunu düşünüyorlar. Yeni fişle deneyin dediler. Yeni fiş alıp deneyeceğim. Benimkisi elektrik sorunu. Adaptör giriş jakından mı , adaptörün kendinden mi kaynaklandı bilmiyorum. Tak diye cihazın üzerindeki mavi ışık tamamen kayboluyor ve biraz sonra kırmızıya dönüyor.

Bu ani kapanma olayı sadece xbmc'de yani özellikle tek bir uygulamada mı oluyor, yoksa herhangi başka bir uygulamada da yaşanıyor mu ?

Niye söyledim, bazı xbmc'ler aletle çok uyumlu olmayabiliyor o yüzden...

Her uygulamada yapıyorsa geriye tek seçenek kalıyor adaptör sıkıntılı...

• Uygulamalardan bağımsız, her an olabiliyor. Bazen sistem daha tam açılmadan oluyor. Bazen de herhangi bir uygulamayla uğraşırken youtube uygulamasında, bazen goolge playde, bazen xbmc de dolaşırken.
  • Yüksek bir ihtimal adaptörden, yanlız başka adaptörde de aynı sorun devam ederse cihazda problem vardır ve yapılabilecek bir şey değil sanırsam... ( yazılımsal olmadığını düşünüyorum çünkü yeni romda da aynı sorun devam etmiş... )
  • Merhaba Arkadaşlar bende Tronsmart T428 Minipc andoid stick var bu cihaza her türlü programı yüklüyorum kuruyorum hiç bir bir sıkıntı yok ancak hotspot yükleyince-kurunca veya herhangi başka bir vpn kurunca aktif olmuyor dönünüyor dönüyor kabul etmedi şeklinde bir uyarı yazıyor bu cihazların genel özelliğimidir vpn çalışmaması veyahut içersinde ayarlar kısmında yapmam gereken bir ayar mı vardır bu konuda yardımınızı rica edeceğim.

NOT Aynı stcike kurmuş olduğum Hotspot programını vey başka bir VPN Programını N7000 Telefona kuruyorum onda çalışıyor.
  • RK 3188 işlemcili MK809 III TV box kullanıcısıyım..

İnternette pekçok yerde bu cihazı PC den yönetme hakkında yazılar, kaynaklar araştırdım..

En sonunda AİR Droid ve Teamviewer Quicksupport yazılımları ile %80 cihazı yönetmekteyim.. tek sorunum kaldı.. Ekran görüntüsünü, PC ye birebir aktarmak istiyorum ama ROOT yetkisi istiyor.. Ama sorun şu ki ROOT edemiyorum..

Bilen arkadaşlardan ricam..Bu tv box nasıl rootlanır ?? Root etme ile ilgili pek bilgim yok ama yöntemi anlatılırsa denemekten çekinmem.. Lütfen yardım..

Yada Bu tv boxu PC den birebir yönetebileceğim başka bir yazılım önerebilir misiniz? Şimdiden Teşekkürler..
  • 1 yıldır kullandığım tv box (cs968 rk3188) ekranının yarısında bugün sadece bazı yatay çizgiler var. Açılışta 4 penguen çıkıyor, ardından beklemeye geçiyor, açılınca da ekranın sağ yarısında çizgiler çıkıp bekliyor. Zaten yeni bir ROM denemeyi düşünüyordum. Freaktab çözüm olacaktır ama baya derin mevzular. İlaç bir kaynak var mı önereceğiniz, ROM yükleme işlemlerini sırayla anlatan? Önereceğiniz ROM var mı?
  • Aşağıdaki sayfada yazılanları sırayla uygulayın.Sizin tv box farklıysa size ait ROM u önceden indirin pc nize.

http://tabletrepublic.com/forum/cloudnetgo-cr11s/cloudnetgo-cr11s-offical-firmware-downloads-5045.html

işlem tamam :)
  • Teşekkürler hocam
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.