Şimdi Ara

RJ45-den gelen interneti dağıtmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 oda öteden Uydunet interneti rj45 kablo ile çalışma odama çektim, iş için macbook ve evde masaüstü bilgisayarım var.

Her defasında kabloyu birinden çıkar diğerine tak zor oluyor, bunu en uygun yollu nasıl dağıtabilirim?

Modem olmadan basitce olan çözüm var mı? illa modem mi almak lazım?
    İyi Günler

• 4 port veya 8 port switch alarak interneti dağıtabilirsiniz. Gigabit switch alırsanız daha ileriye dönük olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler, elektrik hattı da çekmem gerekiyor, bu durumda tüm prizler dolu
  • Powerline ethernet alabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mugurgok M kullanıcısına yanıt
    swicht için pasif poe kullanabilirsin priz olan yerden taktın mı tamam...
  • Eğer rj45 connector penseniz varsa şöyle yapabilirsiniz. Ethernet kablosunda 8 adet kablo var ethernet kablosunun her iki ucuna da ikişer connector takarak sanki bir ethernet kablosunu 2 ethernet kablosu imiş gibi kullanabilirsiniz. Bağlantınız gigabit ise 100 megabit e düşer ancak memleket şartlarındaki internet hızı düşünülürse dosya paylaşımı yapmıyorsanız farkı hissetmezsiniz. Bunun için bilgisayarların olduğu yerdeki kablonun connector takılı bir ucunu 2. cihaza uzatmak için basit rj 45 uzatma aparatı ve kısa bir ethernet kablosu kullanabilirsiniz.

Kablonun her iki tarafına da 2 adet connector aşağıdaki gibi bağlanmalı

1. connector
    1. Turuncu Beyaz
    2. Turuncu
    3. Yeşil Beyaz
    6. Yeşil

2. connector
    1. Mavi Beyaz
    2. Mavi
    3. Kahverengi Beyaz
    6. Kahverengi

Bu da uzatma aparatının linki. Bunu denemedim internetten örnek olsun diye buldum.
    https://urun.n11.com/diger/adsl-kablo-uzatma-aparati-rj45-ek-cat5-ara-P341324926?gclid=EAIaIQobChMIpt3cw_zP6QIVyfhRCh1QWwxkEAQYASABEgJIGPD_BwE&gclsrc=aw.ds

daha kaliteli bir aparat daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hipnoa -- 26 Mayıs 2020; 0:38:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.