Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar;

Çok yakın bir abimin 2000 model Opel Corsa 1.4 aracı var, buna hangi kit uygundur? Ankara'da tavsiye edeceğiniz yer neresi olur?
  • Arif kullanıcısına yanıt
    Damla Lpg Utku bey'e selamlarımı iletin lütfen sizinle ilgilenecektir efendim...
  • RFB kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim Rıza Bey, araç 2000 model Opel Corsa GLS 1.4 16V, uygun olan marka/model hangisidir.
  • Arif kullanıcısına yanıt
    Lovato E-go olabilir, Atiker Nanofast olabilir. Utku bey ile E-go yu görüşün bilgi alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RFB -- 5 Şubat 2019; 11:14:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Değerli takipçilerim hayırlı haftalar. BRC bin yeni ürünü BRC Comfort serisini 2 araçta denedik. Dönüşler güzel, performanslı bir kit. Şu an için %40 ları gördük tasarrufta. Ürün fiyatları ise gayet makul, Atiker Gold fiyatına BRC kalitesi, açıkçası ben çok çok memnun kaldım. Bence araçlarınız için servisinizle bir görüşün derim...
    Kalın sağlıcakla

• Rıza Bey merhaba, 2013 Hyundai İx 35 aracıma 42bin km de atikfast DI modüllü lpg sistemi taktırdım (modülün yakıt tasarrufunda etkisinin iyi olacağını anlattıklarından). araç şu an 57binde. sıkıntı yok diyorken 4 gündür araç benzinde çalışmıyor lpg anahtarına basılı tutarak çalıştırıyorum. 4 gündür lpg servisi ve hyundai servisi arasında tabiri caiz ise pinpon topuna döndüm. Şöyle ki:
    1. aracı kendim kontrol ettiğimde benzin pompasına elektrik gelmediğini ölçtüm
    2. benzin pompasında omaj kontrolünde direç gösteriyordu harici elektrik verince çalıştığını gördüm.
    3. lpg servisinde modül + uçlarını kısa devre yapıp harici 12 v hattı ile benzin pompasını çalıştırıp yüksek basınç pompasıda sıkıntısız çalıştı yani araç bu şekilde benzinle çalıştı.
    4. lpg sistemine takılan modül de hiç elektrik yok dolayısı ile pompaya elektrik gitmediğini düşünüyorum.
    yetkili LPG servisi modülü değiştirip arıza buradan değil diyerek servise yönlendirmeye çalışıyor.

konu hakkında tavsiyenizi alabilirmiyim?

• taner k. T kullanıcısına yanıt
    Merhabalar öncelikle;
    Şunu söylemeliyim ki modül çok işe yarayan, benzin yakıtını kesin düşüren bi parça değil bunu bilin istedim. Bazı servisler sağolsunlar 200 ile 450 tl arası ücret istiyor ballandıra ballandıra anlattıktan sonra, lakin dediğim gibi çok da bi faydası yok. Modülü iptal etsinler o halde yada yenisini taksınlar. Tesisatı kontrol etsinler birde modül kolay kolay arızaya geçmez su vb sıvı almadığı sürece. Sonucu da paylaşırsanız memnun olurum.
    Keyifli sürüşler diliyorum...
  • RFB kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba Rıza Bey. öncelikle gece yazılan mesaja sabah erkenden cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. böyle geri dönüş işiyapıp parayı alan bayide bile yok. bugün yetkili atiker servisinde modülü yenisi ile denedik sonuç aynı benzin pompası çalışmıyor. araç ana sigorta kutusunda 15 Amperlik benzin sigortasında voltaj var. yakıt pompa rölesi de sağlam. daha önce belirttiğim gibi modül ucuna 12 v. gelmiyor. buraya harici 12 v uyguladık (15 A) sigorta koyarak araç sıkıntısız çalışıyor. ama durum kesin çözüm değil servisinde dediği gibi. modüle gelen voltajın nerede kesildiğini bulmak lazım. göreve gitmem gerektiği için şimdilik araç bir hafta on gün bu şekilde binilecek mecburiyetten. dönüşte şema takibi veya aracın kendi ecu sunu kontrol ettireceğim gibi geliyor. sizin ilk önce şuraya bak dediğiniz nokta var mı?
    Teşekkürler...
  • Ara hatta, (yani beyin ile modül arası) bir problem olabilir. O kabloyu ohm metre ile ölçmek kısa sürede sonuca götürecektir. Pompanın ayrı bir rolesi var sigorta tablosunun orda. Kontrol etmemiz gerekebilir...

• Rıza Usta hayırlı işler, Sağlığın sıhhatin iyidir umarım, Landi ye ayar yapmaya başladın mı plusmax olan , Yapmaya başladıysan bir ara uğrarım , Aciliyeti yok gerçi , Bu enjektör nodüllerini küçülttüğümüzden beri araba gün geçtikçe az kaçmaya başladı.Aragaz vermeden yokuşta kalkamıyorum o derece benzinde stabil Allah'a emanet
  • _ahmet_ kullanıcısına yanıt
    Çok şükür iyiyim. Kaç sene önce seninle landi servisine gittik orda enjektör nozullarını değiştirdiler (küçülttüler) sanırım 5 sene oldu:) her geçen gün daha mı zayıfladı çekiş bu arada :) Neyse; maalesef bakamıyorum hala, üzgünüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RFB -- 22 Şubat 2019; 13:8:22 >
  • 2019 Toyota corolla 1.6 benzinli motor cvt şanzıman için tavsiyeniz nedir muhterem ustam ne derseniz onu yapacağım biliyorum tüpe uyumlu motor zaten onun için aldım lakin yılda 8.000 km civarı yapıyorum. LPG tavsiyeniz ne olur taktırırsam maliyeti ne olur tasarruf oranım net ne olur cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENCeBAY -- 24 Şubat 2019; 9:0:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılda 10.000 km altı kullanılan araçlara LPG dönüşümü tavsiye etmiyorum efendim.
    Dönüşüm düşünüyorsanız tabi saygı duyarım. BRC Lovato şiddetle tavsiye ederim. Obd destekli olucak bilginiz olsun. Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah. Keyifli sürüşler...

• Merhabalar Rıza usta Ford mondeo 1.5 ecoobus a hangi kiti onerirsin tesekurler kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Yılda 10.000 km altı kullanılan araçlara LPG dönüşümü tavsiye etmiyorum efendim.
    Dönüşüm düşünüyorsanız tabi saygı duyarım. BRC Lovato şiddetle tavsiye ederim. Obd destekli olucak bilginiz olsun. Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah. Keyifli sürüşler...
    Rıza ustam merhaba;
    hyundai i20 1.4 mpi otomatik araca lpg öneriniz nedir?
  • merhaba 2000 model 1.4 lpgli polom var, araçta son zamanlarda enjektörlerden çok fazla ses geliyor ve benzini biraz fazla tüketiyor gibi geldi. Ayar yaptırmaya goturdum 4.lpg enjektoru bozuk degısmesı gerekıyor dendı. Şuan böyle kullanıyorum 200 300 tl arasında ucret ıstenıyor enjektorlere. Enjektör bozuk oldgunda benzin kullanması gibi bir durum varmıdır acaba ? çekişte falan farklılık hıssetmedım sogukken seslı calısıyor sadece.
  • Hocam merhabalar Suzuki Vitara 2018 1.6 120 hp 4*2 aracım var . Hangi lpg kitini önerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cafercan83 C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar aracınıza tavsiyem Prins Vsi2 Di öneririm. Yakıttan %40 tasarruf sağlarız. Performans benzin ile neredeyse aynı olur. Sistemi ve motor yapısını, aracı tanıyan bir ustamız montajı yaparsa çok güzel verim alırız. Şimdiden hayırlı olsun...

• cacaz C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Atiker Gold, Grand değil kesinlikle bir iki aydır geri dönen çok aracımız oldu maalesef. BRC Comfort ve Prins Tecnomax müthiş uyumlu. Lovato C-obd2 de şiddetle tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun...

• Destny kullanıcısına yanıt
    Merhabalar benzin tüketimi ile alakası olmaz. Ses yapan enjektör motor için tehlike arz eder. En kısa zamanda değiştirmenizi tavsiye ederim..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.