Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Porsche Cayenne Lpg dönüşümü sonrası yol testi ve yol ayarları...
    Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.2lt ye de Lpg olurmu demeyin değerli takipcilerim, bu gördüğünüz araç İstanbul içi tam 9 lt 100 km de yakıt harcıyor. Klima açıkken de 10.5 litreleri saymazsak tabi. Malum hal böyle olunca tek çıkış yolu, bu motora Lpg dönüşümü yapmak kalıyor... Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

• LPG dönüşümünü gerçekleştirdiğimiz aracımız bu kez Mini :) Yol ayarı testimizde bu aracın bana, bize göre olmadığını keşfettim. Çok sert, vites geçişleri biraz kararsız, ve ses yalıtımı ki bu benim, bizim için de öyle çok iyi değil. Bana çok kullanışlı gelmedi açıkcası... Bu arada İstanbul içi 11.4 lt yakan bi araç:) Ben bu aracı tutmadım malesef...
    Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

• Değerli takipçilerim bu aracımız ise 40.000 km önce Lovato c-obd2 otogaz dönüşümü uygulaması yaptığımız BMW 635 Ci kullanıcımız ise 4. Bakımına sorunsuz bir şekilde ulaştı. Gayet memnun, İstanbul trafiğinde ise 14 lt Lpg ile gayet iyi bir ekonomi sağlamış. Kendisine uzun kilometreler sorunsuz kullanımlar diliyoruz...
    Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

• Bu kez Lpg dönüşümü sonrası yol testi aracımız Alfa Romeo Giulietta 1.4lt 170 hp
    Bu motor beni hep heycanlandırmıştır :)
    Araç bi kere çok sessiz, muazzam bi tork dengesi var, her zaman spor araç kullanım ruhu hissettiren bir enerjiye sahip. Direksiyon tepkimeleri muhteşem, süspansiyon nefis, ivmelenme harikulade...
    Lakin test sırasında yolda kaldık, evet evet çok ciddiyim yolda kaldık. Servise 7 km uzaklıkta Allahtan :) Benim nazarım mı değdi ne, keşke benim olsa da demedim ama:)
    Kurallarımdan biri de test sırasında araç kullanmam araç sahiplerine kullandırırım.
    Aracın debriyajı boşaldı, yolun ortasında kaldık spor yaptık biraz. Çekici geldi falan filan işte. Neyse ki çabuk halloldu ve sorunsuz uğurladık... Bu araç bi harika :)
    Bu arada Atiker Atikfast otogaz dönüşümü uygulaması yaptık. Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

• RFB kullanıcısına yanıt
    2010 model A14XER euro 5 motor. Subaplardan korktuğum için sordum. Lovato obd2 li kitim var. Hocam benzin takviyesini Verdiğiniz ayarlardaki gibi mi yapayım
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    Çok iyi olur, zaten biraz da hararetli makineler...

• RFB kullanıcısına yanıt
    Anladım ustam. Değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim. Aynen ben de sizin gibi titiz bir araç kullanıcısıyım. Araç zırt pırt arıza yaparsa lpgye geçti geçmedi olayı olursa araçtan soğuyorum.
    Peki Volvo 2011 model
    S60 1.6 160hp veya S60 2.0 203hp motorlu araçlar için görüşleriniz nedir ustam?
  • Merhabalar, 1.2 degisken subap zamanlamali, atmosferik 3 silindirli cvt aracima lpg taktirmak istiyorum.

Iki model arasinda kaldim, biri brc seq32, diğeri atiker grand.

Iki kit arasinda benim ulasabildigim rakamlara gore 1200tl fark var.

Sakin süren biriyim, brc de bu farka değecek fayda elde edermiyim. Montaj hatasi olmadigini farz edersek iki kit arasinda tuketim farki olur mu?

Tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leonidas26 kullanıcısına yanıt
    Ford Volvo aynı motoru kullanmakta ve Lpg dönüşümü sonrası benzin tüketimi çok fazla. Bence cıvı sistem düşünün volvo ve Ford motor gruplarında. Lakin fiyatları oldukça tuzlu. Ya da araç alma arifesindesiniz Lpg uyumlu bi araç bakın derim...

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Araç mitsubishi mi? Bence Lpg takmayın sene de 10.000 km üzerine çıkmıyorsanız bu motorda...

• quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Araç mitsubishi mi? Bence Lpg takmayın sene de 10.000 km üzerine çıkmıyorsanız bu motorda...
    Senede 20 bin yapıyorum malesef. Evet mitsubishi. Aylik 700-800lira yakit parasi veriyorum.

Evet motor benzinli motora gore cok ekonomik 6.5-7 litre arası tuketimi var ama malesef devir kotu bir devir malumunuz.

Su otv olayi kalkınca hele benzin 7 lirayi gececek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 7 Ağustos 2018; 9:58:5 >
    Grand taktırın. Aradaki fark ile bedava gezin :)

• quote:

Grand taktırın. Aradaki fark ile bedava gezin :)
    Tesekkur ederim cevabiniza, brc ile arasinda uzun omurluluk haric ( atikerde 100bin km sonra regulator enjektor vb sorun yapabilir dedi konuştuğum ustalar farki budur brc ile dediler) bir kaybim olmaz o halde?

100.000 km sizde 5 yıl demek sanırım, bence gerek yok. Grand taktırın, düzgün bi işçilik ile sorun olmaz efendim...

• quote:

100.000 km sizde 5 yıl demek sanırım, bence gerek yok. Grand taktırın, düzgün bi işçilik ile sorun olmaz efendim...
    Cok tesekkur ederim.

Ne demek efendim ben teşekkür ediyorum...

• Bir soru daha sorsam, tank seçiminde gonlum silindir tanktan yana, bana o stepne yuvasina konulan tanklar arkadan darbelere cok acik gibi geliyor evet, tanklarin saglam olduklarini biliyorum ama arka koltuklarin arkasina silindir koysam arkadan bir kazada hic darbe gormeyecek olmasi daha mantikli geliyor, diger turlu tampon yok malum yeni araclarda hemen eziliyor stepne yuvasi.

Ayrica aracimda arka koltuklar sabit yani bir fonksiyon kaybimda olmayacak, bagajimda 450 litre olusacak hacim kaybini tolare edebilir yani.

Siz ne dersiniz?

Su lpg takip sonra lpgsinden utanan gizlemeye calisanlardan da degilim. Kural kanun neyse o.

• Rıza Ustam Merhabalar,

Bir soruda ben sormak isterim. 2015 model 1.4 Turbo Otomatik Opel Astra Sedan aracım var. Aracıma LPG taktırmaya karar verdim. Atiker Grand taktırmayı düşünüyorum. Sizce hangi LPG kitini taktırmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılarımla Ustam.
  • .
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.