Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FireStorm

DLM neden tavsiye etmiyorsunuz biraz açmanız mümkün müdür?
    Gen3 olarak gelen kitlerde neler değişti ve bu sıvı sistemde kronik bir sorun var mıdır?
    sıvı sistemi özellikle motorda bir delme işlemi yapılmadığı ve kalorifer tesisatına müdehale olmadığı için düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Sıvı sistemi kalkıyor malesef...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

Dacia sandero 1.0 ambiance 75 beygir atmosferik motor

Alıntıları Göster
    Sadece adaptasyon açık kalsın, diğer klik'ler işaretlenmemeli...(hata düzeltme, arıza silme vs)
  • ustam merhabalar. 1.6 ti vct ford focus için BRC comfort kitini düşünüyorum. 2700 liralarda. yukarda bir arkadaşa pipolu şekilde montajı hava alabileceği için önermemişsiniz. hava almaması için birşeyler yapılabilir mi? montajda ya da ayarda dikkat edilmesi gereken ayrıca birşey var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Sadece adaptasyon açık kalsın, diğer klik'ler işaretlenmemeli...(hata düzeltme, arıza silme vs)

Alıntıları Göster
    Obd düzeltmesi kapalı mı açık mı olmalı anlamadım şimdi. Obd düzeltmesi iyi bir şey diye biliyorum da o yüzden

• Ustad yeni kasa aveo 1.4 otomatik icin en uyumlu kit nedir ogrenebilir miyim? 2400 liraya atiker fiyat verdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: zincirkıran

ustam merhabalar. 1.6 ti vct ford focus için BRC comfort kitini düşünüyorum. 2700 liralarda. yukarda bir arkadaşa pipolu şekilde montajı hava alabileceği için önermemişsiniz. hava almaması için birşeyler yapılabilir mi? montajda ya da ayarda dikkat edilmesi gereken ayrıca birşey var mıdır?
    Pipo için malaesef...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgndgn2

Ustad yeni kasa aveo 1.4 otomatik icin en uyumlu kit nedir ogrenebilir miyim? 2400 liraya atiker fiyat verdiler.
    Atikerin hangi modeli için bu fiyat..?
  • RFB kullanıcısına yanıt
    Atiker gold

• Ustam merhabalar, geçen ay doktor ilk sahibinden 1996 model infiniti i30 araç aldım. (3000 cc v6 motor 193 beygir) araç yetkili servis bakımlı emsalleri arasında çok düzgün bir araç bu yüzden ince eleyip sık dokuyarak hem en uyumlu en tavsiye edilen hem de montajı düzgün bir lpg uygulaması arıyorum. marka model olarak ne tavsiye edersiniz acaba? bu arada izmir'de ikamet ediyorum manisa'daki işime gidiş gelişte hergün kullanıyorum aracı. izmir - manisa yolu malumunuz çok rampa çıkışlı bu yüzden rampa çıkarken benzine geçmeyecek birşey olsun istiyorum özellikle.
  • 2016 model vw jetta 1.2 tsi bmt icin lpg uyumu konusundaki degerli yorumlarinizi merak ediyorum..

• rıza hocam selamlar, ne güzel herkese tek tek cevap vermişsiniz ya hay ALLAH sizden razı olsun .. denizli de olsanız çayınızı içmeye gelirdim..

2016 model 1.6 tgdi 176 bg 4x4 sportage aldım sırf tüp taktıracağım için bu aracı aldım aslında.. yılda ortalama 15.000 km yapıyorum aracada en az 2-3 yıl bineceğim araç (allah nasip ederse) biraz üstlerde sportage için verdiğiniz cevabı da okudum ama ben şunu soracağım prins vsdi taktırmakla atiker taktırmak arasında parasını çıkarma konusunda ne kadar fark çıkarır atıker taktırdığımızda benzinde 11 lt yakan (şuanda 77 krş) yakan araç kaç yakacaktır hem atıker hemde prins için tahmini bir cvp alabilir miyim hocam saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgndgn2

Atiker gold
    Bir miktar daha pazarlık yapınız, yada depoyu fullesinler hediye etsinler indirim yapmazlar ise...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

Ustam merhabalar, geçen ay doktor ilk sahibinden 1996 model infiniti i30 araç aldım. (3000 cc v6 motor 193 beygir) araç yetkili servis bakımlı emsalleri arasında çok düzgün bir araç bu yüzden ince eleyip sık dokuyarak hem en uyumlu en tavsiye edilen hem de montajı düzgün bir lpg uygulaması arıyorum. marka model olarak ne tavsiye edersiniz acaba? bu arada izmir'de ikamet ediyorum manisa'daki işime gidiş gelişte hergün kullanıyorum aracı. izmir - manisa yolu malumunuz çok rampa çıkışlı bu yüzden rampa çıkarken benzine geçmeyecek birşey olsun istiyorum özellikle.
    Merhabalar. Atiker Grand taktırın, max redüktör (basınç 1.30 mbar olucak ayarları yapılırken) Enjektör nozulları 2.4 mm ve içeri sallama dediğimiz uygulama yapılacak manifolt sökülerek, alt yakıt boruları 8 mm olucak ve gaza geçiş ısı değerleri 40 derece ve gaz keserek 1400 rpm ayarlanıcak. Tüm tesisat lehimlensin akü başları devir ucu kontak dahil... Obd bağlanmayacak dikkat edelim buraya lütfen... Kolay gelsin keyifli sürüşler diliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: tafo0911

2016 model vw jetta 1.2 tsi bmt icin lpg uyumu konusundaki degerli yorumlarinizi merak ediyorum..
    Bmt blue motion... Rica etsem motor no paylaşırmısınız? Yüksek ihtimal yapabiliriz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearuq

rıza hocam selamlar, ne güzel herkese tek tek cevap vermişsiniz ya hay ALLAH sizden razı olsun .. denizli de olsanız çayınızı içmeye gelirdim..

2016 model 1.6 tgdi 176 bg 4x4 sportage aldım sırf tüp taktıracağım için bu aracı aldım aslında.. yılda ortalama 15.000 km yapıyorum aracada en az 2-3 yıl bineceğim araç (allah nasip ederse) biraz üstlerde sportage için verdiğiniz cevabı da okudum ama ben şunu soracağım prins vsdi taktırmakla atiker taktırmak arasında parasını çıkarma konusunda ne kadar fark çıkarır atıker taktırdığımızda benzinde 11 lt yakan (şuanda 77 krş) yakan araç kaç yakacaktır hem atıker hemde prins için tahmini bir cvp alabilir miyim hocam saygılar..
    Öncelikle çok teşekkürler...
    177 hp motorlar için kia hyundai G4FJ olmalıydı turbo yazılım, sorun çıkarmıyor Atiker'de. Şu an elimde de var montaj bandında. Modül ile prins değerlerine çok yaklaştık. 7800 tl gerçekten çok, 2700 tl ye taktırmak ekstra 600 tl ile 850 tl arası da modül için ödeme yapmak bana daha mantıklı geliyor... Performans konusunda aynı, bir değişiklik yok inanın. Manifoltu söksünler, içeri sallama uygulaması yapsınlar, G4FJ yazılım, gaza geçiş 600 rpm ve her zaman geçiş, ısı eşiği 30 derece, alt boru 8 mm, redüktör basıncı ise 1.25 mbar. 10.000 km bakımınız 50 ile 60 tl, Prins bakımları 20.000 km fakat 200 ile 260 tl arası. Her türlü her anlamda karlısınız bence... Amerikan Nissan'ımda 6 yıldır Atiker var, Audi Rs6'mda da yine Atiker vardı, A6 3.0 quattro'mda Lovato vardı sorunsuz du... Karar sizin artık, keyifli sürüşler diliyorum...

• 2 gün önce yolda giderken araç hafif titredi boğuldu ve stop etti. Zar zor benzinde çalıştırıp kenara çektim. Sorunun şöyle geliştiğini tespit ettim. Aracın kaydettiği arıza kaydını silip benzinde binersem hiçbir sıkıntı yok tekrar arıza kaydı da oluşmuyor. Ama LPG ye alırsam 4 km sonra boğulup titriyor stop ediyor ve araba "silindir 4 ateşleme yok" hatası veriyor. Sadece LPG de bu hata. Yetkili serviste yapılan kontrol sonrası 4.enjektör arızalı çıkıp garantiden değiştirildi ve sorun çözüldü.herkese iyi günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Bmt blue motion... Rica etsem motor no paylaşırmısınız? Yüksek ihtimal yapabiliriz...

Alıntıları Göster
    Hocam motor kodu CYV

• quote:

Orijinalden alıntı: tafo0911

Hocam motor kodu CYV

Alıntıları Göster
    Sorun yok montaj gerçekleşmekte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: afterthefog

2 gün önce yolda giderken araç hafif titredi boğuldu ve stop etti. Zar zor benzinde çalıştırıp kenara çektim. Sorunun şöyle geliştiğini tespit ettim. Aracın kaydettiği arıza kaydını silip benzinde binersem hiçbir sıkıntı yok tekrar arıza kaydı da oluşmuyor. Ama LPG ye alırsam 4 km sonra boğulup titriyor stop ediyor ve araba "silindir 4 ateşleme yok" hatası veriyor. Sadece LPG de bu hata. Yetkili serviste yapılan kontrol sonrası 4.enjektör arızalı çıkıp garantiden değiştirildi ve sorun çözüldü.herkese iyi günler dilerim.
    Selamlar. Özelden mesaj attınız ve cevaben tam yazcaktım ama sonucu merak ettiğim için yazmadım. Tahminen yazdıklarım ve size sadece gönderdiğim mesajım... Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu arada aracınızın düzelmesine sevindim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.