DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Ritalin Kullananlar
199
Cevap
8
Favori
103.080
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1657 Mesaj
      13 Temmuz 2009 11:56:59 Konu Sahibi
      Doktorun aşırı dikkat dağınıklığı teşhisi ile 22 yaşında 3 gün önce ritaline başladım.5 mg x 3 içiyorum 5 saat ara ile.kulllanmadan önce dikkatim çok dağınıktı gözlerim sürekli istemediğim halde bir yerlere dalıyordu.hızlı hareket eden objeleri takip etmekte zorlanıyordum.şimdi bu problemler kalktı. cumartesi günü 10mg x3 alacağım ve öyle devam edecek.1 kutu ilaç bitince concertaya başlayacağım.

Bu ilacı uzun süre kullananlar problemler yaşadı mı yaşıyor mu.Uzun dönemde zararlarını görebileceğimden endişeliyim.Saygılarla.

|
      |

Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur. Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Binbaşı
      1657 Mesaj
      13 Temmuz 2009 14:02:48 Konu Sahibi
      yukarı..
      |
      |

Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur. Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Yarbay
      8541 Mesaj

iOS Beta Tester
      13 Temmuz 2009 14:07:19
      ben azıcık sorun yaşadım .10 yaşımdan beri kulanıyordum geçen sene bıraktım.15 yaşımda concerta ya başladım 16 yaşımda ihtiyaç olmadığını söylediler.1 senedir de psikoloğa da gitmiyorum.

15 yaşındayken soluk soluğa kaldığım için doktora gitmiştim,ritim bozukluğu çıktı kalpde ilacın yan etkisiymiş.

ama ilaçtan da olmayabilir sonra da kafeine hassaslık çıktı bünyem o tür maddelere ters tepki veriyor.
      |
      |

• Binbaşı
      1657 Mesaj
      13 Temmuz 2009 15:30:41 Konu Sahibi
      yukarıı
      |
      |

• Binbaşı
      1291 Mesaj
      13 Temmuz 2009 15:32:58
      ritalin beni kesmiyo rivotrili şeker niyetiyle yutuyodum zamanında
      |
      |

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
      Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
      Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
      İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
      Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
      Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
      Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler
    • Binbaşı
      1869 Mesaj
      13 Temmuz 2009 15:34:51
      Ritalin,Concerta Alayını Kullandım Seni Mal Gibi yapıyor uyuşuo kalbin
      2 adım koş kalbin yerinden cıkar allah belasını versin o ilacın
      |
      |

[font="Trebuchet MS"]Eli kanlı adamlar âlim olamaz. Yere kan dökmek yerine, mürekkep saç .
    • Binbaşı
      1657 Mesaj
      13 Temmuz 2009 15:38:43 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Dayfordie67

Ritalin,Concerta Alayını Kullandım Seni Mal Gibi yapıyor uyuşuo kalbin
      2 adım koş kalbin yerinden cıkar allah belasını versin o ilacın

deme be birader.ben sporda yapıyorum nasıl olacak o ikisi..Boy kilo yaş kaç senin ??
      |
      |

• Binbaşı
      1869 Mesaj
      13 Temmuz 2009 15:40:45
      20 ye Basıcam 1 Sene Ya Kullandım Kullanmadım
      Çok Kötü Birşey Ya Concerta Mg Fazla Olanıydı Galba Dikkat Dağınıklığı Ayağına Mal yaptılar
      İşe Gidemedim Anasını Satim Boşver
      |
      |

[font="Trebuchet MS"]Eli kanlı adamlar âlim olamaz. Yere kan dökmek yerine, mürekkep saç .
    • Binbaşı
      1657 Mesaj
      13 Temmuz 2009 15:45:55 Konu Sahibi
      quote:

20 ye Basıcam 1 Sene Ya Kullandım Kullanmadım
      Çok Kötü Birşey Ya Concerta Mg Fazla Olanıydı Galba Dikkat Dağınıklığı Ayağına Mal yaptılar
      İşe Gidemedim Anasını Satim Boşver

hocam bende araba kullanırken çok dikkatim dağılıyor kazı yapacam yoksa.gözlerim sürekli dalıyor...algılamam çok düşüktü.şimdi 5 mg ile bile çoook farketti.
      |
      |

• Binbaşı
      1869 Mesaj
      13 Temmuz 2009 15:49:29
      quote:

Orjinalden alıntı: unstoppable

Alıntıları Göster

hocam bende araba kullanırken çok dikkatim dağılıyor kazı yapacam yoksa.gözlerim sürekli dalıyor...algılamam çok düşüktü.şimdi 5 mg ile bile çoook farketti.

Herkesde Aynı etkiyi yaratmayabilir ama spor yaparken kullanma araba kullanırken felan sorun olmaz rahatlatır
      |
      |

• Binbaşı
      1657 Mesaj
      13 Temmuz 2009 15:53:28 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Herkesde Aynı etkiyi yaratmayabilir ama spor yaparken kullanma araba kullanırken felan sorun olmaz rahatlatır

Paylaşım için teşekkür ederim.Concerta içince spor nasıl yapacam 12 saat aktif sanırım o ??
      |
      |

• Binbaşı
      1869 Mesaj
      13 Temmuz 2009 16:04:30
      Concerta 20 Mg Spor Yaparken Kullanmamanı tavsiye ederim ama doktora danış genede yanlış bilgi vermiyeyim
      |
      |

• Yarbay
      8541 Mesaj

iOS Beta Tester
      13 Temmuz 2009 16:34:23
      aynı şey bendede oldu kalbim yetmedi sanki :s

güm güm atıyordu nefesim de yetmiyordu neyse şimdi iyiyim

açıkcası söyleyim o ilaç varken kavgalardada dayak yerdim ama geçen gün daha önce dayak yediğim çocuğunun anasından emdiği sütü burn undan getirdim,sanki heyecanlandığın zaman vücüt üstündeki etkin azalıyordu eskiden ben anlamadım gitti

http://www.hurriyet.com.tr/yasam/3918366.asp

şimdi bakıyorum da çocukluğum harbiden mal gibi geçmiş,futbol oynayamıyordum o zamanlar nedeni belli oldu.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Binbaşı
      1869 Mesaj
      13 Temmuz 2009 21:56:27
      quote:

Orjinalden alıntı: Gamlı Baykuş

aynı şey bendede oldu kalbim yetmedi sanki :s

güm güm atıyordu nefesim de yetmiyordu neyse şimdi iyiyim

açıkcası söyleyim o ilaç varken kavgalardada dayak yerdim ama geçen gün daha önce dayak yediğim çocuğunun anasından emdiği sütü burn undan getirdim,sanki heyecanlandığın zaman vücüt üstündeki etkin azalıyordu eskiden ben anlamadım gitti

http://www.hurriyet.com.tr/yasam/3918366.asp

şimdi bakıyorum da çocukluğum harbiden mal gibi geçmiş,futbol oynayamıyordum o zamanlar nedeni belli oldu.

Ulan Biliyordum Böyle Birşey olduğunu
      |
      |

• Çavuş
      62 Mesaj
      13 Temmuz 2009 22:17:26
      ritalin kokainle akraba bir etken madde bildiğim kadarıyla dopamin seviyesini arttırıyor anti depresanın tam tersini yapıyor yani nasıl uyuşukluk yaptığına gelince belirli saatlerde algın çok yoğun oluyor sonra düşüyor uyuşuk oluyorsun ritalin(tercihen concerta markası)+ kafein+ nikotin denemeye değer bence
      |
      |

İmzanız kural dışı.
    • Yüzbaşı
      476 Mesaj
      24 Eylül 2010 16:27:55
      arkadaşlar bu ilacı kullanan varmı forumda başka ? Farklı bir yan etkisini gördünüzmü ? Ben şimdi sınav dönemim oldugu için doktor tavsiyesiyle günde 1 tane kullanıyorum.
      |
      |
    • Binbaşı
      1145 Mesaj
      22 Ekim 2010 19:39:03
      bundan banada lazım,doktora ne dedinde verdi?
      |
      |

• Yarbay
      8541 Mesaj

iOS Beta Tester
      22 Ekim 2010 21:58:44
      sakın bulaşmayın bunlara,o ilaçlar sayesinde hayatımın en kötü dönemlerini yaşadım .
      |
      |

• Çavuş
      44 Mesaj
      24 Ekim 2010 21:35:35
      Antidepresan da kullanmayın arkadaşlar. Ot gibi yapıyor, üzülmüyorsunuz amaa mutlu olmayı da unutuyorsunuz. Mide bulantısı ve tansiyon dengesizliği de yan etkisi. Ben sosyal fobi için 3 ay kullandım sonra bu ilaçların yararından çok zararı olduğunu kendim anladım ve bıraktım.

100mg Lustral beynimi iptal ediyordu, canım konuşmak, oyun oynamak bile istemiyordu.

Kısaca ciddi hastalığınız yoksa bu ilaçlar kullanılmamalı bence.
      |
      |
    • Binbaşı
      1145 Mesaj
      25 Ekim 2010 11:29:54
      Arkadaşlar doktor bana concerta yazdı,fakat şu an sınav dönemide yaklaşıyor gereğinden fazla heyecanlandığımı hissediyorum,evet dikkat toplama konusunda başarılı bir ilaç ayrıca uykusuzlukta veriyor ama sınav stresi falan yaşıyosanız önermem bunu daha da arttırıyor bence.
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.