Şimdi Ara

Rise Of The Tomb Raider (PS4/PRO ANA KONU) (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
727
Cevap
13
Favori
28.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O çok eski oynamıştım bir zamanlar. Bol bulmacaliydı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS4 de bazı yerler de kasmalar oluyor bende arada karşılaşılan bir durum mu bu yoksa benim sistemden kaynaklanan bir sıkıntı mı? Kasmadan kastım bildiğin ekran görüntüsü birbirine giriyor hiç bir şey görülmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eonmg

PS4 de bazı yerler de kasmalar oluyor bende arada karşılaşılan bir durum mu bu yoksa benim sistemden kaynaklanan bir sıkıntı mı? Kasmadan kastım bildiğin ekran görüntüsü birbirine giriyor hiç bir şey görülmüyor.

Oyunu Xbox' da bitirdim, şimdi de PS4 de oynuyorum, hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • o sırada içinde başka bir oyunun cdsi vardı internetten de indirme yapılıyordu belki ondan kasmıştır. İnşallah ondandır yani.

• Arkadaşlar ben sec hak olarak aldım daha önce kendi hesabımda demosunu almıştım şimdi ben sec hesaptan indirirken 14 gb diyor ?
    Sizce düzelir mi indikten sonda yoksa silip yeniden mi yüklemeliyim ?

Wd2 dede aynı şekilde oldu geçen gün 23 gb indi tam boyut olarak daha sonra 11 gb daha indirmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 4 Ağustos 2017; 20:38:32 >
  • Oyuna yeni başladım. birkaç birşey soracağım cevaplarsanız sevinirim.

öncelikle gift kısmından 10-15 paket açtım birsürü silah, perk felan çıktı bunları solo modda kullanamıyoruz sanırım.

oyunu pro üzerinden oynuyorum birkaç grafik ayarı var. 4k modda kaplamaların kalitesi artarken görsel efekt kalitesi düşüyor Enhanced Visuals modunda ise kaplama kalitesi aynı kalırken görsel efekt kalitesi artıyor gibi bununla ilgili pro da oynayanların yorumu nedir ?
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    4k modunda supersampling yapıyor ve böylece görüntü çok netleşiyor. Visuals seçeneği biraz tasarruf modu gibi. Fan çok daha sessiz çalışıyor. Biraz görsellik katsa da 4k kadar görsellik katamıyor. En iyisi bana göre 60 fps modu ama fanı ağlatıyor resmen. Görsel olarak da visual modundan aşağı değil.

• Rise of the tomb raider ve tomb raider definitive edition ps4 sürümlerini almak istiyorum fakat daha önce hiç bu seriye girme fırsatım olmadı. Direk bu son iki oyundan oynamaya başlarsam hikaye bazında çok şey kaybeder miyim?

• Geçmiş oyunlar ile bağlantılı değiller

• ben biraz bağlantılı diye biliyorum.rise of the tomb raider sonu yarım kalmış.3.oyun buradan devam edecek felan diyorlardı
    sadece birincisini oynadım.2.oyun grafik bakımından Uncharted 4 e yakın.fakat hikaye 1.oyundan daha kötü.neredeyse hikaye yok demiş çoğu kişi.
    kısaca shadow of the tomb raider için ilk iki oyunu oynarsan iyi olur.oynamazsanda fazla birşey kaçırmazsın.zaten düzgün bağlantılı bir hikaye yok oyunda
  • Oyunda VR modu nasıl ?

• İlk oyunda ok kullanmak süperdi, ok ile vuruş hissi çok iyiydi, yine oyunun sonlarında pompalı ile tüm düşmanları öldürmek de zevkliydi. Ama bu oyunda vuruş hissi berbat ne ok ile ne herhangi bir silah ile vuruş hissi sıfır. Metal Gear Phantom Pain ile mesela bir silahla headshot aldığında baya bir zevk alıyordum bunda hiçbir zevk alınmıyor. Tırmanma, aşırı açık dünya olması çok sinir bozucu. Bir yere gittiğimde nereye gideceğimi bulmak için veya bulmacalı tarzda bir yere gelince ne yapacağımı bulmak için video izlemekten bıktım. Bugün oynarken gideceğim yeri 4-5 saatte bulamadım, artık sinirden oyunu silip çıktım. Bir oyun bu kadar açık dünya olmamalı kesinlikle.

• oyunu nereden buldunuz bu ne hızdır spotçular erken çalışmış galiba

düzeltme: shadow of the tomb raider ile karıştırdım yanlış gelmişiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer-x -- 28 Ağustos 2018; 15:39:11 >
  • Bu oyunda platinyum kupa alan var mı? İşkence çeker miyim :)
  • Önceki tomb raider çok kötüydü şlk birkaç saat sonrası durmadan aksiyon, durmadan çatışma bitmiyordu. Uncharted'ları da sevmiyorum onlar da çok kötüydü ilk üç oyun durmadan aksiyon durmadan saçma sapan sekanslar.

Hepsinin senaryoları da kötü. Şimdi bu oyunu beğenir miyim? Aradığım abartılmamış, b*ku çıkarılmamış az aksiyon ama daha çok zekice yapılacak bulmacalar(unchartedlerdeki gibi ateşi tuttuğun yerde ve defterde gideceğin yeri gösterecek şekilde özürlülerin seveceği tarzda değil), hazine ve güzel görüntülü mekanları keşfetme veee en önemlisi canavarsız/hayaletsiz oyun arıyorum. Unchartedlar,2013 tomb raider'den bu yüzden nefret ettim.

Bunu alsam pişman olur muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 22 Aralık 2018; 10:15:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

Önceki tomb raider çok kötüydü şlk birkaç saat sonrası durmadan aksiyon, durmadan çatışma bitmiyordu. Uncharted'ları da sevmiyorum onlar da çok kötüydü ilk üç oyun durmadan aksiyon durmadan saçma sapan sekanslar.

Hepsinin senaryoları da kötü. Şimdi bu oyunu beğenir miyim? Aradığım abartılmamış, b*ku çıkarılmamış az aksiyon ama daha çok zekice yapılacak bulmacalar(unchartedlerdeki gibi ateşi tuttuğun yerde ve defterde gideceğin yeri gösterecek şekilde özürlülerin seveceği tarzda değil), hazine ve güzel görüntülü mekanları keşfetme veee en önemlisi canavarsız/hayaletsiz oyun arıyorum. Unchartedlar,2013 tomb raider'den bu yüzden nefret ettim.

Bunu alsam pişman olur muyum?
    Selam. O kadar oyun sonrası bu türü sevmediğinin farkına varmadın mı. Sorun bunu sevip sevmeyeceğin değil. Sen aslında bu oyun türünü sevmiyorsun. Bence buna da bulaşma. Hele 2013 tomb raider'ı sevmediysen bunu hiç sevmezsin. Çünkü yeni nesil tomb raider'lar arasında en sağlamı 2013'de çıkanıdır. Rise of tr, shadow of tr ilkinin hala yanına çok yaklaşamadı.

neyi sevip neyi sevmeyeceğini söylemek tabi ki haddim değil ama 1. oyun hariç uncharted'lar çok güzel keyifli oyunlardır, Bahsettiğim gibi tr 2013 de muhteşem bir oyundu bana kalırsa. Nasıl bir oyun aradığını açıkçası tam olarak çözemedim. Tam tarif edersen belki bir şeyler tavsiye edebiliriz.
  • kubillian kullanıcısına yanıt
    2013 tomb raider başta güzel başladı, harita karışıktı ama bulmacaya rastlayınca seviniyordum onun dışında durmadan, bitmeyen aksiyon irrite etti beni. üstüne f'nalde canavarlarla savaşmaya başlayınca oyundan nefret ettim.

uncharted'larda da bazı sinematik qte ve kovalamaca sahneleri haricnde aynı tr 2013 gibi kötü geldi bana. Çok fazla durmayan aksiyon, b-movie tarzı boş senaryo, üstüne canavarlı/hayaletli sahneler. Üstelik yan görev olarak bulmaca keşfetme de yoktu galiba ana görevdeki bulmacalarsa çocukçaydı.

Aradığım şey bu oyunlardaki gibi durmayan, sürekli aksiyon değil. Çok daha az aksiyonlu güzel mekanlar keşfetme- zekice bulmacalı içinde canavar/hayalet olmayan düzgün bişey. Rotr ilk bir saat baktım mekanlar falan çok güzeldi benim merak ettiğim şey bu oyunda bahsettiğim oyunlar gibi mi?

• Arkadaşlar konu hortluyor gibi ama. Elimde Q8400 işlemci var 1060 3gb Asus dual ile kullanıyorum. 4 gn da Ram var fps değerleri 35 40 arası gidip geliyor en yüksek ayarlar da. Darboğaz yaptığı için. Acaba bu oyunun hangi ayarlarını kısar isek işlemciyi daha az yormuş oluruz ve rahatlatıriz. Çünkü hepsini kızınca bu sefer de işlemci ye çok yük biniyor ekran kartı boşta kalıyor.

• shankssan kullanıcısına yanıt
    Hocam burası PS4 konusu. PC konusu aşağıdaki linkte:

https://forum.donanimhaber.com/rise-of-the-tomb-raider-cikti-ana-konu--109084108
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Hocam burası PS4 konusu. PC konusu aşağıdaki linkte:

https://forum.donanimhaber.com/rise-of-the-tomb-raider-cikti-ana-konu--109084108
    Hiç dikkat etmemişim çok teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.