Şimdi Ara

Rise of The Tomb Raider ve Middle-earth: Shadow of Mordor Türkçe Yaması çıktı (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
543
Cevap
8
Favori
50.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alternatif çeviri sitesi mi kaldı kardeş. Sektör bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lennon54

Alternatif çeviri sitesi mi kaldı kardeş. Sektör bitti.

O kadarda vahim değil durum. U-crew, techno game, tom veya benim bilmediğim diğer başka siteler varsa iyi veya kötü ayakta kalmaya devam ediyorlar.

Normalde oyun çeviri sektörü alıp başını şaha kalkması gerekirken ne yazık ki bizler kendi kendimizi baltalıyoruz. Bir takım artist insanların bu işe çomak sokmaya kalkışmasıyla birlikte türk insanı yine yeniden fevri hareket edip duygusallığına yenik düşüyor ve sektörden çekiliyor.

Bu çeviri camiasında bir çevirmen kişisinin veya bir grubun bence biraz kararlı, dirayetli ve her türlü engele göğüs geren ve buna bir çözüm bulup bu yolda ilerlemeye devam eden bir yapıya sahip olması gerekir. İşte o zaman kafamızda kurguladığımız o ideallerimizi gerçekleştirebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obasar84 -- 21 Haziran 2017; 21:20:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • obasar84 O kullanıcısına yanıt
    U-crew ücretli yama için yeniden yapılanmada ama olmazsa bırakacaklar. Technogame resmi projelere ilgileniyor artık sadece. Tom da ben biliyorum çevirmen kalmadı fazla, kalanlar elinden geleni yapıyor ama nereye kadar. Onun dışında bağımsız diyebileceğimiz ufak gruplar var ama onlarda büyük projelere girmekte zorlanıyorlar.

Eğer birileri taş koymasaydı ve bu ücretli çeviri işi planlandığı gibi hayata geçseydi, bırak mevcut çevirmenleri piyasaya girmeye hazırlanan bir sürü yeni çevirmen vardı. Yani sektör yeniden canlanacaktı. Ama hukuk okuduktan sonra iş bulamayıp burda takılan tayfalar yüzünden o işde olmayacak gibi. Sana bir zararı yokken neden şikayet edersin o da ayrı bir konu babanın şirketi sanki sanane.

Yani senin bahsettiğin o engeller şirketlerle hukuki mücadeleyi kapsadığı için kimse de böyle bir mücadeleye girmez. Girmek için salak olmak lazım.
  • Hukukla insanları korkutmak bu ülkenin mayasında var.

Ücretli çeviri yapılabilir, buna hukuken itiraz yoktur. Şirketleşme ve vergilendirme kısmı bu işi meslek olarak yapan adı üzerinde, 'şirketler' için geçerli.

Çeviri yapan kişi ya da grupların bağış almalarında sorun yok.

Oldu olacak Fifa 17'de canlı yayın yapıp bağış toplayan Twitch kullacılarından da vergi alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Algenthor -- 21 Haziran 2017; 22:10:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lennon54

U-crew ücretli yama için yeniden yapılanmada ama olmazsa bırakacaklar. Technogame resmi projelere ilgileniyor artık sadece. Tom da ben biliyorum çevirmen kalmadı fazla, kalanlar elinden geleni yapıyor ama nereye kadar. Onun dışında bağımsız diyebileceğimiz ufak gruplar var ama onlarda büyük projelere girmekte zorlanıyorlar.

Eğer birileri taş koymasaydı ve bu ücretli çeviri işi planlandığı gibi hayata geçseydi, bırak mevcut çevirmenleri piyasaya girmeye hazırlanan bir sürü yeni çevirmen vardı. Yani sektör yeniden canlanacaktı. Ama hukuk okuduktan sonra iş bulamayıp burda takılan tayfalar yüzünden o işde olmayacak gibi. Sana bir zararı yokken neden şikayet edersin o da ayrı bir konu babanın şirketi sanki sanane.

Yani senin bahsettiğin o engeller şirketlerle hukuki mücadeleyi kapsadığı için kimse de böyle bir mücadeleye girmez. Girmek için salak olmak lazım.

U-crewide sudan sebep bahanelerle kaybetmek istemem doğrusu. Zaten öyle her önüne gelende giremeyecek siteye VIP üye olma şartı taşıyan kişilere ayrıcalıklı hizmet verilecek. Hele bi taşlar yerine otursunda önümüzü bi görelim bakalım hayırlısıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obasar84 -- 21 Haziran 2017; 23:28:30 >
  • bu oyunun ikincisi Middle Earth: Shadow of War ismiyle çıkacak.
  • yazık çürüdük burda
  • quote:

Orijinalden alıntı: jrking

bu oyunun ikincisi Middle Earth: Shadow of War ismiyle çıkacak.

Hazır bu kadar beklemişken ikinci oyunuda çevirip öyle yayınlasınlar bari. Öyle yaparlarsa 2023 yılına yetişir herhalde.

• Oyunu DLC'leriyle birlikte Steam üzerindeki indirimlerden makul bir fiyata aldım halen beklemedeyim. Shadow of War yamadan daha önce çıkacak herhalde.
  • Rise of the Tomb Raider aldım, 1 GB bi şey indirerek 688.1 sürümüne geçtim. Yamayı kurdum oynuyodum, Baba Yaga DLC'sini oynarken oyundan attı. TR yama yüzünden sandım yamayı kaldırdım ve dosya doğrulama yaptım 2,7 GB indirdi ama olmadı. Okuduğuma göre 688.1 sürümü yüzündenmiş. Yeni sürüme geri alayım Baba Yaga'yı geçiyim bari dedim, betalar kısmından tekrar ''beta programlarına katılma'' işaretledim bi 1.7 GB da orda indirdi, bu sefer oyun hiç açılmadı. Allah'tan oyun dosyalarını yedeklemiştim. Yedekten kurdum tekrar 1 GB indirerek 688.1 yaptım bu sefer yamayı kurarken ''bigfile.007.tiger Dosyası bulunamadı ya da Türkçe yamayla uyumlu değil '' hatası verdi. Dosya doğrulamak gerekiyomuş, tekrar 2.7 GB indirerek doğruladım, yamayı kurdum ama bu sefer de altyazılar lehçe kaldı. Yamayı baştan kurayım dedim ve yine bigfile.007.tiger hatası verdi.

Yani yaptığınız yapacağınız iş bu. Tüm çeviri ekibine selamlar
  • Bu yeni oyunçeviri grubu çok egolu. Bir facebook mesajına görüldü atıp cevap vermiyorlar. Bu oyun üzerinde neyi yaptıkları da belli değil. Bence Tomb Raider gibi başkaları yamaya başlamasın diye bunlar salladı %100 diye şimdi yapmaya başladılar. Bitiremiyorlar habire sallıyorlar bilmem ne bozuk vs. diye. İşin komik tarafı yama çıkmazsa artık oyunçeviri diye bir şey kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShirnkTR

Bu yeni oyunçeviri grubu çok egolu. Bir facebook mesajına görüldü atıp cevap vermiyorlar. Bu oyun üzerinde neyi yaptıkları da belli değil. Bence Tomb Raider gibi başkaları yamaya başlamasın diye bunlar salladı %100 diye şimdi yapmaya başladılar. Bitiremiyorlar habire sallıyorlar bilmem ne bozuk vs. diye. İşin komik tarafı yama çıkmazsa artık oyunçeviri diye bir şey kalmaz.

Nasıl bir soru sordunuz acaba bir görsel atabilir misin Facebook mesaj kısmından.

Ben 3 - 4 mesaj attım Shadow of mordor hakkında ve 2 saat içinde 1 gün içinde hepsine de cevap verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinterSoldier10

quote:

Bu yeni oyunçeviri grubu çok egolu. Bir facebook mesajına görüldü atıp cevap vermiyorlar. Bu oyun üzerinde neyi yaptıkları da belli değil. Bence Tomb Raider gibi başkaları yamaya başlamasın diye bunlar salladı %100 diye şimdi yapmaya başladılar. Bitiremiyorlar habire sallıyorlar bilmem ne bozuk vs. diye. İşin komik tarafı yama çıkmazsa artık oyunçeviri diye bir şey kalmaz.

Nasıl bir soru sordunuz acaba bir görsel atabilir misin Facebook mesaj kısmından.

Ben 3 - 4 mesaj attım Shadow of mordor hakkında ve 2 saat içinde 1 gün içinde hepsine de cevap verdiler.

Rise of The Tomb Raider ve Middle-earth: Shadow of Mordor Türkçe Yaması çıktı

Gördüğün gibi gayet de düzgün atmışım hayret :D

4 günde cevap vermeyince sinirli bir mesaj atmışım :D

Gördüğün gibi 4 gündür cevap ve görülme bile atmamışlar melek gibi sorduğum soruya.
  • quote:

quote:

Gördüğün gibi 4 gündür cevap ve görülme bile atmamışlar melek gibi sorduğum soru
  • quote:

quote:

quote:

Gördüğün gibi 4 gündür cevap ve görülme bile atmamışlar melek gibi sorduğum soru

Yahu hala oyunçeviriden bir hayır işi mi bekliyorsunuz siz? Adamlar o kadar vurdumduymaz oldu ki facebook sayfalarında ülkenin ne 19 mayısını kutlamışlar ne de ramazan bayramını. 23 nisandan beri ölü takliti yapıyorlar. Siz bekleyin hala yama çıkacak diye.

Şimdiye kadar shadow of mordor 3 kere çevrilir 3 kerede testi yapılırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obasar84 -- 3 Temmuz 2017; 16:13:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: obasar84

quote:

quote:

quote:

Yahu hala oyunçeviriden bir hayır işi mi bekliyorsunuz siz? Adamlar o kadar vurdumduymaz oldu ki facebook sayfalarında ülkenin ne 19 mayısını kutlamışlar ne de ramazan bayramını. 23 nisandan beri ölü takliti yapıyorlar. Siz bekleyin hala yama çıkacak diye.

Şimdiye kadar shadow of mordor 3 kere çevrilir 3 kerede testi yapılırdı.

Dediğimi okumadın galiba ben zaten biliyorum oyunçevirinin yamayı yapmadığını. Başkaları Tomb Raider mevzusunda ki gibi yamaya başlamasınlar diye %100 diye salladılar şimdi bitirmeye uğraşıyorlar. Hepsi yalancı dolandırıcı oldu gittiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obasar84

quote:

Orijinalden alıntı: jrking

bu oyunun ikincisi Middle Earth: Shadow of War ismiyle çıkacak.

Hazır bu kadar beklemişken ikinci oyunuda çevirip öyle yayınlasınlar bari. Öyle yaparlarsa 2023 yılına yetişir herhalde.

ben oyunu bitirdim zaten. tomb raiderın yaması çıktıktan sonra yamayı denedim.

ve yapılan ceviriyi görünce oyunu kapayıp shadow of mordora basladım. :D

oyun 3 leme olacak 3. oyunun ismi

middle earth : shadow of ring olacak belki o zaman toptan çıkarırlar.
  • Yapma yav,

Elemanlara ekmegini suyunu sen veriyorsun galiba sanki kardes az ote oyna falan senin yasin kac hele,

Bu sanal alemde kactane delikanli tanidinda verilen sozlere inaniyorsun, baktin adamlar cevirmiyor eyvallah der yoluna bakarsin bunlarla ne uğraşıyorsun? İssizmisin sen.

Uzerine basa basa söylüyorum bu adamlari hic tanimam etmem 2 oyunun gevregini yapiyorsun sozlerini tutmadilar deyip zamanini burada oldurdugun icin sana yaziyorum oda topic e yanlislikla girmis bulundum oysaki hic isim olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: canpinar

Yapma yav,

Elemanlara ekmegini suyunu sen veriyorsun galiba sanki kardes az ote oyna falan senin yasin kac hele,

Bu sanal alemde kactane delikanli tanidinda verilen sozlere inaniyorsun, baktin adamlar cevirmiyor eyvallah der yoluna bakarsin bunlarla ne uğraşıyorsun? İssizmisin sen.

Uzerine basa basa söylüyorum bu adamlari hic tanimam etmem 2 oyunun gevregini yapiyorsun sozlerini tutmadilar deyip zamanini burada oldurdugun icin sana yaziyorum oda topic e yanlislikla girmis bulundum oysaki hic isim olmaz.

Yoo gülüm zamanımı burda harcamıyorum arada sırada yamaların durumuna bakmak için giriyorum sadece.

Verilen sözlere de inanmıyorum bilader söz verdiysen yapıcaksın buna inanıyorum. Ayrıca eyvallah derim demem bu bana kalmış uğraşmıyorum kimseyle soranlara cevabı veriyorum. Hadi az ötede oyna arabana filan bak sen dolandırılma dikkat et.
  • Tam dayaklik veletsin serefsizim. Laflara bak utanmaz herif
    Allah akil fikir versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canpinar -- 5 Temmuz 2017; 17:35:50 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.