Şimdi Ara

RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6800XT daha ucuz, daha performanslı ve daha az güç tüketiyor üstelik 16GB.

3080 in 4K da ortalama 5 fps daha fazla aldığına aldanmayın ileride gelecek oyunlarda 10GB belleğin nasıl sınırladığını göreceksiniz.

Üzülerek söylüyorum ki acele acele 10GB 3080 alanlara ciddi geçmiş olsun.

RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN.
    RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN.
    RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN.
    RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN.

• Yıllardır hep aynı amd pişmanlıktır.

Kullandığım vepişman olduğum kartlar:

hd3870

hd5870

hd7870xt 2gb

hd7950 3gb

Sonrasında pişman olmadığım kartlar

gtx 1060

gtx 1080

Ne driver sıkıntısı ne çökme ne siyah ekran vs. vs.

Amd ne yazık ki kaliteli bir donanım yapsada daima driver konusunda sıkıntılı oluyor.

Tam bir üstünlükten söz edemeyiz. Saf performansı iyi, güzel bir sıçrama yaptılar hele ki 57xx serisine göre muzzam fark ama Ray Tracing performansı yerlerde, Bunla alakalı seneye bir kart daha çıkarır AMD. DLS falan saymıyorum. Ray Tracing ve DLs önemsemeyenler, düz 1080 p oyunucusu için AMD tercih sebebi olabilir.

• RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN. 

• 4k, belleklerden kaynaklı muhtemelen. SAM gelişime açıksa çok iyi. Zamanla artış görülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzkdur -- 18 Kasım 2020; 17:31:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam bir üstünlükten söz edemeyiz. Saf performansı iyi, güzel bir sıçrama yaptılar hele ki 57xx serisine göre muzzam fark ama Ray Tracing performansı yerlerde, Bunla alakalı seneye bir kart daha çıkarır AMD. DLS falan saymıyorum. Ray Tracing ve DLs önemsemeyenler, düz 1080 p oyunucusu için AMD tercih sebebi olabilir.

• Aga alanlara geçmiş olsun demek ne demek yahu? adam karar vermiş, parası varmış ki almış veya AMD istemiyor demek ki? Hayır amd - nvidia - intel arası rekabet sadece ama sadece bizlere yarar fiyat performans oranında daha ucuz gelir ama gelip burda bir de "Alanlara geçmiş olsun" ya bunu demek harbiden ayıp yani.

Aslında sözüm meclisten dışarı bunu herkes herkese yapıyor "AMD işlemciler daha ucuz gidip thread vermeyen intele o kadar para bayılanlara geçmiş olsun" diyen de bunu diyen de, herkese lafım. Alana hayırlı olsun denmez miydi arkadaş yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

Yarın nvidia daha iyi bir teknoloji çıkarıp bunun desteğini maxwell'den 3000 e kadar uzatıp güzel bi fps artışı verince veya AMD yazılım sorununu çözemeyip (böyle bişi olmasın da hani RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN. ) fps sıkıntıları baş gösterince şey mi desin yeşil tayfa "AMD alanlara geçmiş olsun"

hoş değil demi :D?

neyse AMD eğer DLSS ve 2K stabilitesini bir de şu estetiği mükemmel Adrenalin driverlarını da yazılımsal olarak hallederse bir sonraki kartım kesin AMD olacak. Rekabet süper gidiyor RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN. RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN. RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN. 

• Neyse 2080 ti kullananlar biraz rahat nefes alır böylece. Bu tip gereksiz konu başlıklarının hedefi değişmiş oldu.

• 3080 alan da 6800xt alan da hayvanlar gibi oyun oynayabilecek verdiği paranın karşılığını alacak gibi duruyor tüm incelemelerde. fiyatları da zaten aynı birisi 50 dolar ucuz. haliyle kime niye geçmiş olsun. trollün de kalitelisine hasret kaldık.

• sürücüler sorunlu imiş ama

• Amd kartlar sıkıntılı 3 fps az olsun nvidia olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Champion39

sürücüler sorunlu imiş ama

RIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN.
  • Amd önceki seride de hd7000 de uçmuştu bu seride ki eksikleri de rx7000 de halleder

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah'tan param yok da böyle dertlerim yok.

• Gelir şimdi ray tracing jandarmasıRIP 3080, GEÇMİŞ OLSUN. 

• 1080p ve yüksek hz için(240hz/360hz) en iyisi 6800xt/6900xt

• 5000 serisinde de uçuyordu , kaçıyordu . Siyah ekranlar, resetler, wattmanlar neler neler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

5000 serisinde de uçuyordu , kaçıyordu . Siyah ekranlar, resetler, wattmanlar neler neler.

Yıllardır hep aynı amd pişmanlıktır.

Kullandığım vepişman olduğum kartlar:

hd3870

hd5870

hd7870xt 2gb

hd7950 3gb

Sonrasında pişman olmadığım kartlar

gtx 1060

gtx 1080

Ne driver sıkıntısı ne çökme ne siyah ekran vs. vs.

Amd ne yazık ki kaliteli bir donanım yapsada daima driver konusunda sıkıntılı oluyor.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Ray tracingi 3070’den iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Amd arap atı gibi sonradan açılıyor.Zaman içinde rx580'in gtx 1060ı nasıl geçtiğini hepimiz gördük.İlerleyen zamanlarda yeni driverlar ile özellikle yeni nesil oyunlarda biraz öne geçeceğini düşünüyorum.

• Biz hiçbirini alamayacağız onlar her geçen gün birbirlerini yensinler

• Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca.Stoklar gelsin öyle konuşalım,hangisinin stoğu var fiyatı insancıl, o en iyisidir.Nokta.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.