Şimdi Ara

Riot'u Tüketici Hakem Heyetine Şikayet Etmek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
3
Favori
6.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    e-devletten bu sayfaya yönlendirdi zaten. karara bağlandı yazıyor sadece ama sonuç yok.
  • OnurAlpG7 kullanıcısına yanıt
    Adres olarak nereyi verdiysen o mahallenin muhtarını ara tebligatla ilgili. Ayrıca telefonla da ilgili birimi arayabilirsin lakin aleyhine sonuçlanmış ve üzerinden zaman geçmişse itirazda da bulunamazsın. Yeni sonuçlandığına eminsindir umarım. Böyle şeyleri takipten bırakmamak lazım. Bir an önce ilgili kuruma başvurup sonucu detaylı şekilde öğren. Ayrıca uyuşmazlık bedeli olarak 600 tl istemen az kalmış. 1 500 - 2 000 tl isteseydin keşke. Riot'un sezon 3'ten hemen önce açtığı Türkiye sunucusunda tl ile rp satışına başlaması haliyle öncesinde dolar veya euro kurunda alışveriş yapman, ne kadar tl ile rp ve kostüm satışı yapsa da dolar kurunu baz alarak satış yapması (bir sene içerisinde 2 kez zam yapması, 2 sene içinde fiyatların %200 oranında artması vs. vs.) gibi durumlardan ötürü normalde 600 tl gibi bir harcama yapmışsınsan bu sebeplerden ötürü rahat 2000 tl'yi kazanabilirdin.

• Yorgun Dedektif kullanıcısına yanıt
    o sıra bir celalle böyle bir dilekçe vermiş oldum, artık zaten hesabında falan değilim. eğer olumlu sonuç geldiyse bu karar birçok kişi için emsal olacaktır ve oyuncularımızı haklarını arama yolunda cesaretlendirecektir. Belki Riot Games Türkiye ofisi de kendine bir çekidüzen verir.. fikirleriniz için teşekkür ederim, pazartesi günü bilgilendireceğim forumdan ayrıntıları.
  • şimdi bu şikayet kaale alınırsa, ki mesele oyun emeği olarak görme, oyunda yaşanan sorun olarak gör, o zaman söven kişilerde şikayet edilebilir, iyice oyun içine girilir

ha bide knightta çarı soyulupda öyle bilişimle uğraşıp sonuç alamayan çok kişi var

inşallah hesabını geri alabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnurAlpG7 kullanıcısına yanıt
    Dostum merakla bekliyoruz cevabı. Riot Türkiye ofisinde çalışan birçok insanı yeterince tanıyorum. Gerçekten inanılmaz gereksiz bir şekilde yüksek meblağlar alıyorlar. Tüm işi ana ofis yaparken bunlar sadece sözde yerelleştirme işindelerdi ki artık onu bile beceremiyorlar. Rastgele sözcüğünü rasgele olarak kullanmaları ve tdk değil de başka bir kişinin sözlüğünden referans alarak bunu açıklamaları da ayrı komikti. Ben size yetenek ve eşya açıklamalarında o kadar çok anlatım bozukluğu ve anlamsal olarak çeviri hatası bulurum ki bunları da hep ingilizce orijinal metinleri okuyarak fark ettim. Birçok kişinin parasını gereksiz yere gereksiz çalışanlara aktaran saçma bir ofis var ülkemizde ne yazık ki.

• hocam takip benim de hesabım askıya alındı riot destek cevap vermiyor haksız kazanç sağlamak için oyun istemcisiyle oynamışım bilgi istiyorum hangi maçta, girilen pc mac adresi, haksız kazanç sağladığım nokta hiçbirini cevaplamıyorlar copy paste seninki olursa e devlete girip onayla butonuna basıcam abi haftada 5 6 oyun atıyorum tüm zevkimi aldılar yav

• Yakinda 1 sene olacak çok uzamiş iş. Hakem heyeti en fazla 6-7 ayda sonuçlandiriyordu.
  • O 25 soru gerçekten çok saçma. Aldığın ilk 5 hero, hesabı açtığın tarih, iadelerin, aldığın rp kostüm falan nerden biliyim kardeşim Kıytırık bi oyun için günlük mü tutuyum e postayı vermişim mailden girip verdiğin linke tıklamışım daha neyin davası?

• Bunları soracaklarini keski başta söyleseler mesela en az 20 hesap acmisimdir hiçbirini hatırlamıyorum :D öğrendikten sonra RP kodları falan kayıt altına aldım anca

• Paetzold kullanıcısına yanıt
    Ankara'nın göbeğinde başvurdum, 1 seneyi geçmediğine şükrediyorum ben :) az önce tekrar arayıp durumu sorguladım fakat imzaya yeni alındı, kaymakamlık vs. birşeyler dedi anlamadım da kısacası 1 ay sonra tamamıyla hallolur postaya verilir 1 ay sonra arayın dedi.
  • Wobsai W kullanıcısına yanıt
    takipte kal hocam tüketici şikayetlerinin %96 sı lehimize sonuçlandığından benim umudum var açıkçası... yalnız e devletten başvurduktan sonra dosyaları ıslak imza ile birlikte heyete götürüp elden teslim etmen gerekiyor illaki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurAlpG7 -- 19 Nisan 2017; 15:46:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurAlpG7

Ankara'nın göbeğinde başvurdum, 1 seneyi geçmediğine şükrediyorum ben :) az önce tekrar arayıp durumu sorguladım fakat imzaya yeni alındı, kaymakamlık vs. birşeyler dedi anlamadım da kısacası 1 ay sonra tamamıyla hallolur postaya verilir 1 ay sonra arayın dedi.

Riot avukatlari itiraz ederse birde o zaman gör şöleni
  • Ağlamayın 9 hesabım perma yedi xD
  • JJimi kullanıcısına yanıt
    ağlamıyoruz güzel kardeşim senin haklı yere banlanmışken benim haksız bak banım da açıldı zaten :Dd,

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Öyle ama bu yüzden kimseyi de mağdur etmeye hakları yok. Belirttiğim gibi başvuruların %96 sı tüketici lehine sonuçlanıyor umarım haklı bulurlar da hesabı geri alırım. Bu arada hangi kredi kartlarıyla çektin, veya aldığın sitelerde kayıtlar duruyordur ordaki pin kodlarını emsal gösterebilirsin. Hesabını aldığında kullandığın ilk e-posta, oynadığın ip adresi vs. bu gibi bilgileri cevaplayabilirsin.

Riot sözleşmesin de hesap riota kullanımı oyuncuya aittir diyor. Yapabileceğin pek fazla birşey ne yazık ki görünmüyor. Sonuçlanması minimum 6 ay. Onun yerine eski mail adresini recovery yapsan daha kısa olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beginyou kullanıcısına yanıt
    eski mail adresine hala erişimim var zaten. en son çözüm olarak başvurdum ben. sözleşmeler hakkında yazılan birçok bilgi içerikli yazı var bu başlığın altında, okuduysan bunu yazman anlamsız geldi açıkçası. bu noktada önemli olan benim mağduriyetim ve bunun giderilmesi. senin gibi düşünsek elimizi kolumuzu bağlayıp oturalım o zaman uğraşmayalım oyuna girerken sözleşmeyi kabul ediyoruz diye :)
  • quote:

eski mail adresine hala erişimim var zaten. en son çözüm olarak başvurdum ben. sözleşmeler hakkında yazılan birçok bilgi içerikli yazı var bu başlığın altında, okuduysan bunu yazman anlamsız geldi açıkçası. bu noktada önemli olan benim mağduriyetim ve bunun giderilmesi. senin gibi düşünsek elimizi kolumuzu bağlayıp oturalım o zaman uğraşmayalım oyuna girerken sözleşmeyi kabul ediyoruz diye :)

He kardeş anlamsız. Devletin işi gücü yok senin 50 60 liralık hesabına baksın.

Devlet 10 kuruşluk tekli sakızlardan vergi alabiliyor ise bunun 50-60 lira ile alakasız olarak ülke içerisinde yaşanılan tüm olay, olgu ve durumlarla uğraşmak zorundadır. Sana kalsa ülkede sadece zengin bireylerib işi görülsün, varoş ve standart kesim nefes almasın? Kaldı ki mahkemeler internet üzerinde kabul etmiş olduğun sözleşmeyi öyle güzel yok sayıyor ki hakkını her seferinde araman gerektiğini tekrar tekrar sana hatırlatıyor. Bil istedim sadece.

Klaore arkadaşımız güzel bir cevap vermiş zaten, uzatmayacağım bu nedenle. Ayrıca devlet ne alaka kardeşim? yargıyı devletle niye bağdaştırıyorsun :) hem isterse 30 lira olsun ortada bir haksızlık varsa bunu dilediğin gibi giderebilirsin ki ben bu durumu lol'ün panolar sayfasında da paylaştım ve bir riot games yetkilisinin verdiği cevapta da görebilirsin, hesaba oldukça emek ve para harcanmış olduğu aşikar. konu hakkında bir hakimiyetin bile yokken nedir bu atar gider yani.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.