Şimdi Ara

RIO Kulübü (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
983
Cevap
36
Favori
195.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    42 litrelik simit depo 33.6 litre alıyor. min 400 max 500 km yapıyor. Brc comfort
  • 2012 Kia Rio 1.4 CVVT Sporty Otomatik için yorumları alabilir miyim? Kullanan var mı?
  • İyi akşamlar. Kia rio 2006 1.4 ex comfort hakkında bilgi verir misiniz? Fiyat aralığı sizce kaç olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019 1.4 kia rio elegance almayı düşünüyorum. Tekno paketi de alacağım beraberinde. Malzeme kalitesi genel olarak nasıl? Yani üst konsolda yumuşak mı sert mi plastik?

Bir de benzin olduğu için yakıtı yüksek olacaktır. 100 km'de kaç lt yakıyor?
  • Yeni aldığım Rio aracıma difüzör, direksiyon ve oto kılıfi taktirmak istiyorum. Ankara da fiyat bakimindan iyi ve işinin ehli bir yer tavsiye edebilirmisiniz

• herkese iyi forumlar diliyorum. birkaç sorum olacak.
    *55 lira bütçem var 1.25 fancy bulabilir miyim?
    *natty ile fancy arasındaki farklar nelerdir?
    düşük kmli almak ve uzun süreli kullanmak istediğim için natty daha bütçeme uygun gibi duruyor.

görüşlerinizi merak ediyorum. şimdiden teşekkürler.
  • _EsEsLee_ kullanıcısına yanıt
    geçen sene 55e 2014 modelini aldı bi arakdaş, ama 58den düşürdü sıkı pazarlıkla, araba 100binde ve temizdi. natty m, fancy miydi hatırlamıyorum yalnız.
    Bu kasada mutlaka dizel tercih etmelidisn, müthiş seri bi araç, ne polo, ne fiesta ne başka bir B segment araç Rionun görünüm anlamında rakibi olamaz, diğer güvenlik, konfor, iç mekan kalitesi vs ayrı konular.
    Şu anda 2.elde fiyatlar yüksek, sezon değil. denk gelirse alınabilir..
  • pelstina kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim. yıl içerisinde fazla km yapmadığım için dizel mantıklı olmayacaktır diye düşünüyorum. belirlediğim bütçeye düşük kmli dizel bulmak hayli zor olacaktır. fiyatların inanılmaz yükseldiği aşikar. fancy ile natty arasındaki farkları bulabileceğim bir yer var mıdır?
  • ben geçen ay 2016 model, 2017 çıkışlı 1,25 comfort modelini 59.000 e aldım. araç 23.000 km de.
    araç yenileneme dolayısıyla yukarıda kalmış logar kapağına çarparak airbag patlatmış fakat kaskodan Gül-Al da orjinaliyle değişmiş. servis sıkıntı olmadığını söyledi. başka kazası belası yok.
    aracı eşim kullanıyor ve çok yoğun trafikte 10 lt üzerinde yakıyor. bu miktar bana çok fazla geldi.
    araç çok keyifli. içi geniş, konforlu, kullanımı rahat.
    yakıt dışında memnunuz. bakımdan sonra yine bakacağım değerlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalles_papaz -- 16 Aralık 2019; 16:35:43 >
  • Klubü görmeden başka yere sordum birde buraya sorayım.
    2015 model 1.25 lik rio nun arka koltukları yatıyor mu.
    Yeni modelin 60/40 oranında yattığını gördüm. Sitesinde. Merak ettim.
    Bu arada yeni modeli yok sanırım hiç bir yerde.

• Abi’nin biri güzelce anlatmış

https://www.youtube.com/watch?v=8Y0JMpUbi2c&feature=youtu.be

Haftaya bu paketin saten gri rengini teslim alıyorum bayiden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. 2019 model bir kia rio alma arefesindeyim. Birkaç sorum olacaktı.

- Son zamanlardaki benzin fiyatlarını da düşünürsek, şehirici(özellikle Ankaradakiler [Dikmen]) ne kadar yakıyor?

- Yokuş performansı iyi dediler. Dikmen'de yaşadığım için soruyorum. Dik yokuşlarda bile yokuş kalkış desteği iyi çalışır mı ve yokuşta yığılma yapar mı? (Otomatik vitesten bahsediyorum.)

- Arabanın arka tarafında da usb girişi var mı? Bir video gördüm ama yabancıydı. Onlarda sunroof da var ama bizde yok sanırım.

- Başka yeni alacak birine söyleyeceğiniz olumsuz bir yanı var mıdır?

- Diğer B segmenti araçlardan elbette çok artısı var fakat sizin kararınızı etkileyen en önemli etken ne olmuştu alırken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akasha_Ether

Abi’nin biri güzelce anlatmış

https://www.youtube.com/watch?v=8Y0JMpUbi2c&feature=youtu.be

Haftaya bu paketin saten gri rengini teslim alıyorum bayiden
    Gayet güzel anlatmış. Aracı görünce keşke zamanında 208 yerine Rio alabilseymişim diyorum. Arada kalite açısından dağlar var. Üstelik tam otomatik. Varsın 3 litre fazla yaksın.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Önceki versiyonları 4ileri otomatikti iyi sayılmazdı.

• tetriser T kullanıcısına yanıt
    Mesajı yeni gördüm ama en azından cevap verilmiş olsun.
    1- Ben henüz 1000km lerdeyim, çok da sakin kullanırım 100 ü geçmedim bile. Şuan 6.5 - 7 arası yakıyor. Ama 7 diye sayın siz.
    2-Yokuşlarda hiçbir sorun ve kayma yaşamadım.
    3-Arka tarafta usb girişi var.
    4-Bir B segment araçta hangi olumsuzluklae varsa benzeri bu arabada da var. Süspansiyon sertliği, ortalama malzeme kalitesi vs. Motoru 1.4 atmosferik, performans beklentiniz varsa, yüksek tork bekliyorsanız, turbolu araç istiyorsanız sevmezsiniz.
    5- Bu fiyat seviyesinde 6 ileri tork konventörlü sağlam mekanik yapılı şanzıman, güvenlik donanımları ve diğer faktörleriyle öne çıktı. İ20nin elite donanımı ancak rio elegance tekno seviyesindeydi. 6 hava yastığı var Rio 2019 modelde. Özellikle ailem için önem verdiğim konuydu. Araba da beklediğimden ferah çıktı bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasttornado

Mesajı yeni gördüm ama en azından cevap verilmiş olsun.
    1- Ben henüz 1000km lerdeyim, çok da sakin kullanırım 100 ü geçmedim bile. Şuan 6.5 - 7 arası yakıyor. Ama 7 diye sayın siz.
    2-Yokuşlarda hiçbir sorun ve kayma yaşamadım.
    3-Arka tarafta usb girişi var.
    4-Bir B segment araçta hangi olumsuzluklae varsa benzeri bu arabada da var. Süspansiyon sertliği, ortalama malzeme kalitesi vs. Motoru 1.4 atmosferik, performans beklentiniz varsa, yüksek tork bekliyorsanız, turbolu araç istiyorsanız sevmezsiniz.
    5- Bu fiyat seviyesinde 6 ileri tork konventörlü sağlam mekanik yapılı şanzıman, güvenlik donanımları ve diğer faktörleriyle öne çıktı. İ20nin elite donanımı ancak rio elegance tekno seviyesindeydi. 6 hava yastığı var Rio 2019 modelde. Özellikle ailem için önem verdiğim konuydu. Araba da beklediğimden ferah çıktı bu arada.
    Hocam bilmiyorum ne kadar dikkat edersiniz ama trim sesi konusunda da yorum yapar mısınız? Özellikle virajlı ve hafif kasisli bozuk yollarda trim sesleri fazla var mı?

Bazı araçlarda düz asfaltta bile oluyor. Özellikle heçbek olanlarda.

Hayırlı olsun bu arada. Güle güle iyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 13 Şubat 2020; 21:24:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Açıkçası trim sesi hatırlamıyorum, hiç dikkatimi de çekmedi. Ama araç daha çok yeni zamanla oluşacaktır malzeme yapısı ve kalitesinden dolayı. Ne zaman ve nasıl olur onu bilemiyorum. Ben şunu kafamdan çıkarmadığım için sorum yaşamıyorum: Bu araç b sınıfı, dolayısıyla kalitesi de o kadar. Mekanik olarak kritik bir arıza çıkarmaması benim için yeterli. Örneğin çift kavrama olsaydı kesinlikle almazdım bu arabayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasttornado

Teşekkür ederim. Açıkçası trim sesi hatırlamıyorum, hiç dikkatimi de çekmedi. Ama araç daha çok yeni zamanla oluşacaktır malzeme yapısı ve kalitesinden dolayı. Ne zaman ve nasıl olur onu bilemiyorum. Ben şunu kafamdan çıkarmadığım için sorum yaşamıyorum: Bu araç b sınıfı, dolayısıyla kalitesi de o kadar. Mekanik olarak kritik bir arıza çıkarmaması benim için yeterli. Örneğin çift kavrama olsaydı kesinlikle almazdım bu arabayı.
    Haklısınız. Ben Peugeot 208 felaketinden sonra radarıma Rio'yu aldım. Hem makyaj görmüş kasa hemde 6 ileri tam otomatik. Elegance pakete ek Tekno paket alınca dokunmatik ekran da geliyor sanırım. Her yönüyle B segmentinin en doğru F/P modeli olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fasttornado F kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevap için. I20 çok hos görünüyor ama 4 vites maalesef. Ve sadece 2 hava yastığı vardı ona rağmen arada 10 bin vardı.

• Hyundai zaten KİA'nın ortağı. Rio bildiğiniz i20. Hiçbir eksisi yok, fazlası var. Tasarımları da bazı açılardan benzer ama Rio biraz daha uzun. Yanlış hatırlamıyorsam 15cm. Teknopaket opsiyon diye görünüyordu ben alırken ama almak mecburiydi. Fabrikadan öyle geliyor. Ekran da fena değil. Telefonu bağlayıp navigasyonu yansıtıyorum. Bu tip şeyler verdiğiniz para ve beklentiyle ilgili. Bunların hiçbiri verdiğimiz paraları hak etmez de neyse...

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.