Şimdi Ara

RIO Kulübü (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
982
Cevap
36
Favori
195.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alkan1905

Yeni kasa riolar gelmiş 1.25 manuel vites 85 beygir 57.000 tl giriş seviyesi boş paketi fiyatı benim gözüme çarpan çelik jant ve sis farı oldu ikisi de Benim için önemli değil. 1.25 performansı ve yakıtı ne durumda dır. Almışken Yen'i kasa almak istiyorum

Yeni kasa 1.25 kullanan var mı arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu kia rio nun orjinal çelik jantlarını Türkiyedde bulabilir miyiz ?

RIO Kulübü
     RIO Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 27 Nisan 2017; 14:34:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 1.5 crdi rioda , 1 vitese geçerken direniyor . Tam durmama rağmen bazen kalkışlardada geçmiyor. Sanki 2 kademe varmış gibi tık tık deyip yerine oturuyor. Yada geçmezse 2 ye atıyorum sonra tekrar 1 e atıyorum tam geçiyor.Yada debriyaja 2 kere bas çek bas çek yapııyorum ancak 1 e atabiliyorum. Sizdedede bu sorun vvarmıdır ? Varsa çözümü nedir , debriyajmı tam ayırmıyor yoksa bunların şanzımanımı böyledir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 3 Mayıs 2017; 11:37:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. vıtes gercekten bıraz garıp bendekı rıo da boyle.sankı gerı vıtes ıle 1. vıtes arasındakı dişlı cakısıyor, sorun yapıyor.
    bu yuzden cogu zaman 2yı kullanıyorum.sanırım arıza degıl hepsı boyle.
    ankarada bakım yedek parca ıcın tavsıye ettıgınız yer var mı bu arada?
  • Kısa bir süre önce 2013 1.4 fancy sedan rio ile ben de rio cu oldum. Arabayı düşünenler için öneririm. B sınıfı bir araç için donanımı fazlasıyla yeterli. Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.
  • fanatixxx kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam bende 1.25 hacback aldım,araç 85 bin kmde şuanda size sorum;90binde yapılacak bakım ne var?bunlar zincirliymis sanirim v kayisi 90 binde mı değişecek?

• 90 bin bakımına götürmedim ben. Bir önceki sahibi 2 bin km önce yağını suyunu filitrelerini değiştirmiş. Zaten satmadan 1 hafta önce uzun yola çıkmıştı. (Almak için gelmesini bekledim ) Arabayı aldığım adam da trigerinin zincirli olduğunu ve 160 binde değişeceğini söyledi. Arabayı kia yetkili servisi olan opal de ekspertiz yaptırdım. Oradaki görevli de değişmesi gerektiğini söylemedi. Aracın eski sahibi rutin bakım periyodu olan bir liste gösterdi. O listeye göre triger için 90 bin kontrol 160 bin değişim diye yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. V kayışı hakkında bilgim yok. Ama servis değişecek demedi. Eskimemiş demekki (yada daha önce değişmiş de olabilir).
  • fanatixxx kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler

• tyxk kullanıcısına yanıt
    Sedan var
  • Arkadaşlar bnde kararsız kaldim 2014 model benzinli 1.4 rio sedan mi 2008-2011 ararsı düşük kmli 1.4 dizel Toyota Corolla mi ? Siz olsanız ne yapardiniz araca en az bes yıl binmek icin alıyorum

• Lpgde hicbir problemim olmadi sukur aracdanda fazlasiyla memnunum lpg taktirmayi dusunen arkadaslara kesinlikle landrenzoyu oneriyorm yakit tuketimi lpg 2.40 tlden km ortalamam sehir ici 2.20 (amasya trafiginde) dustu.aracim 20000km ulasti.

• Merhaba arkadaşlar.
    Eşim için ikinci el bir otomobil almam gerekiyor.
    Otamatik olması önceliğim,30-40 bin lira civarı bütçem var.

Yakın bir tanıdığımda şöyle bir araç var ;
    2010 model Kia Rio 1.4 EX Advance,otomatik + LPG
    56 bin km'de , kaza-boya-darbe yok
    Fiyat: 36.000 Lira.

Sorularım şunlar ;
    1-Bu fiyata bu araç mantıklı mı?
    2-Aracın kronik bir arızası var mı ya da dikkat etmem gereken bir husus var mı ?
    3-Arka koltuklarda çocuk koltuğu için isofix bağlantı noktası var mı ?

Eklemek istediğiniz başka şeylerde varsa paylaşabilirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • drmert kullanıcısına yanıt
    hocam ben 2015 dizel kullancısıyım dolayısı ile sorularınızın hepsine cevap veremem.

kronikmidir bilmiyorum ama 2015 öncesi bir çok rio sahibinin kaloriferlerin ayak kısmına üfleme yapmama arızasından servise gittiğine denk geldim... garantiden hallettmişti denk geldiklerim.

aracı almak mantıklı olurmu, bu sorulara ben marka modelden ziyade alınacak arabanın temizliğine göre cevap verilmeli diye düşünüyorum... alacağınız araç temiz değilse elbettrki mantıklı olmayacaktır her araç gibi... tabi yol tutuş güvenlik vs rio lar muadillerinden aşağıda değildir.

• benzinli düşünen arkadaşlar bizim memlekette benzinli araç binilmez vazgeçin benzinlilerden:))

• drmert kullanıcısına yanıt
    Eğer otomatik şart olmasaydı, 1.5 dizeilini tavsiye ederdim. Benim bildiğüm 1.4 benzinlilerde bir problem yok, lpgye uyum konısunda bir bilgim yok. Araç tam otomatiktir yokuşta kaydırma yapmaz fakat 4 vitesli olduğu için bir tık fazla yakar şehir içinde..

Ama arıza çıkartmadan yıllarca binersiniz, fakat fiyatı bana fazla geldi. Pazarlık yapın.

• quote:

quote:

Yeni kasa riolar gelmiş 1.25 manuel vites 85 beygir 57.000 tl giriş seviyesi boş paketi fiyatı benim gözüme çarpan çelik jant ve sis farı oldu ikisi de Benim için önemli değil. 1.25 performansı ve yakıtı ne durumda dır. Almışken Yen'i kasa almak istiyorum

Yeni kasa 1.25 kullanan var mı arkadaşlar

bende aynı konuya değinecektim

dizel ile benzin arasında fark 14-15 binlere dayandı b sınıfında bile

ayda 500 km yapan biri için benzinli daha sağlıklı olacak ama bu motoru hiç bilmiyorum

concept versiyon 57 binlere kadar düşer bayi.. 61 liste fiyatı.. boş almaktasa full almak daha mantıklı

sahibinden de aynı fiyata kullanılmış satan var

......................................................

katalog da bilgi bulamadım yalnız..iç fotolarda 7-8 inç ekran var.. donanımlarda tek bilgi yok bu konu hakkında

• Merhaba beyler,
    Rio Hatchback almaya karar verdim. İlk aracım olacak.

Max. 45.000 TL bütçe.

1.4 Dizel ile 1.25 benzin arasında karar veremedim.

(Öğretmenim. İstanbul'da yaşıyorum. Okulum 1.5-2 km mesafede. Yaz tatili dışında uzun mesafe yapmıyorum)

İstanbul şartlarında hangisini almak daha mantıklı olur. Natty Fancy Comfort concept paketlerden hangsindem uzak durmalıyım. Ya da hangisini tavsiye edersiniz bu bütçe için en dolu model ne kadar mümkün olur

1.25 benzin almaya karar verirsem lpg'ye ihtiyaç duyar mıyım. Uzun mesafelerde, yazın, klima açık iken performans ne kadar düşüyor

Bu bütçelerde max 70bin km'de temiz araç bulabilir miyim.

Çok soru sordum. Özür dilerim bunun için. Vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sherlock88 -- 22 Temmuz 2017; 5:34:44 >
  • Merhaba,

Söylediğiniz bütçede rahat 1.25 Fancy (2014 öncesi full paket) alabilirsiniz. 2015 comfort da alabilirsiniz ama bence Fancy daha mantıklı. Kullanım senaryonuza göre kesinlikle 1.25 benzinli ideal görünüyor. Dizel versiyon yoğun kullanılmadıkça aradaki farkı karşılamaz. Hem bakımları ve tamiri daha masraflı herzaman.
    Ben de yakınlarda Rio HB natty aldım. Daha düşük bir bütçem vardı. Son derece memnunum. Şehir içi şehir dışı gaza çok basmama rağmen ortalama 6.2 lt.
  • tyxk kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim.

1.25 almaya karar verdim

Comfort
    Concept
    Fancy
    Natty

Bu paketler arasındaki farklar neler? En dolu paket comfort mu fancy mi?

Ayrıntılı gösteren bi tablo bulamadım
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.