Şimdi Ara

RİO 1.5 CRDİ YAKIT TÜKETİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar 1.5 crdi rio 2006 model yeni aldım yanlız yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi gibi sabah 10km ve akşam 10 km kullanıyorum istanbul içi 10 km yi 30 dk da alıyorum ve 7-7.5 lt yakıyor kullanan arkadaşlardan bilgi almak istedim sizlerce normalmi araç servis bakımlı ve bu değerler sakin sürüş yani ortalama 2000 devir gibi

• toplam km ve toplam yakıtı sunsanız fikir beyan edebiliriz..

bende merak ediyorum şahsen.. sınıfının en hızlı dizeli ama yakıtı nasıl?
  • full depo 45lt 135tl 600 km şehir içi. detay yukarda var hepsi bu yolda yapılıyor.
  • gazlı kullanıyorum ben ve o fiyat aralığı.. hatta daha fazlasını ödüyorum.. bence gayet iyi..
  • Merhaba arkadaşlar;

Bende de bir tane advance 2006 110 bg var;

Şehir içi : 6 - 6,5 bunun üzerine pek çıkamıyorum (ancak sıkışık trafik yok)
    Uzun yol: 4,9 (geçen sene istanbul - mersin arası 90-100 km sürat ile..)
  • kimse araç kullanmıyor heralde yorum yokmu
  • 2007 Comfort - Şehir İçi + Şehir Dışı (TEM Ataşehir-Gebze) Bir depo ile 700 KM civarı agresif sürüş ile. :)
    Sakin kullanırsam ki hiç kullanamadım. 750 KM gider.
  • Merhabalar 2008 Kia rio comford benzinli 1.4cc 97 hp otomatik vitesli aracım var 100 TL lik benzin ile ancak 300 km yol yapabiliyordum defalarca denedim sonuç aynı hep 300km aracın fazla yakmasından ve benzin fiyatlarının canım ülkemde pahalı olmasından dolayı BRC marka lpg taktırdım şuanda 165 TL gaz ile 820 km yol yaptım. 45 lt lik depo 70 TL lik gaz ile fulleniyor ve bir depo gaz ile 350 km yol yapıyorum.
  • Düzeltme 1 depo gaz (70 TL) ile 371 km yol yaptım uyarı sesi geldi...(şehir içi şehir arası karışık)
    LPG Tavsiyem olur.

selamlar...
  • Merhaba Arkadaşlar
    Ben 2009 1.5 CRDI Advance kullanıyorum. Aracımın deposunu Ordu Fatsa da doldurdum. Samsun'a kadar ve Samsun içinde kullanarak 118 km yol yaptım. Bunun 15 km şehir içi ve tamamında klima açık. Samsun'da tekrar doldurdum ve 18,50 TL tutarında yakıt aldım. Her iki dolumda tabanca ilk attığında dolumu kestirdim. Buna göre kilometrede yaklaşık 16 kr yakmış görünüyor. Aracın çekişi ve hızlanması çok iyi. Samsun-Ankara yolunda Merzifon Havza arasındaki rampaları hem gidiş hem dönüşte 4 yetişkin iki çocuk ve dolu bagajla hiç zorlanmadan 5. vites ile çıktım. Bu nedenle yakıt tüketimi bana normal geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis055 -- 8 Ağustos 2010; 23:04:04 >
  • Bende de 2007 advance sedan kasa var. Yakıt tüketimi şehir içi 8 litrelerde çok yüksek geliyor. Hele kısa mesafe (sabah 4 km gidiş akşam 4 km dönüş) yakıt tüketimi 10 litreyi geçiyor. Bahsettiğim araç dizel. Bu kadar yüksek olmasındaki neden nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.