Şimdi Ara

Rigler satılmaya başlanmış ufak ufak,kriptoparalar çöküyor mu? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
3
Favori
36.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu olay sadece yeni gelecek RTX 3060 serisini etkilemiyor mu? Piyasadaki bu hareketlilik ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt

Onlarda sisirdikleri için fiyatları işlerine geldi bu mining furyası stok erittiler iyice.Akli dengesi yerinde adam nasil garantisiz rx570 580 e 5000-6000 verir bu piyasada fakat bu furyadan sonra çöpe gider hepsi direk.

• VolkanCOO kullanıcısına yanıt

herkesin aldığı risk kendine  üretim hep aynı gidecekmiş gibi hesap yapıp büyük paraların altına giriyorlar.

geçen haftalarda letgoda konuştuğum adam şuan kart almaktan vazgeçmiş. adamın alınık ilanı 5700xt 9000 Tl şeklindeydi. böyle devam ederse veya piyasa şu anki gibi sabit kalırsa önümüzdeki aylarda çok daha uyguna kart alabiliriz. hem stok olur hem fiyatlar düşmeye başlar. bana göre iyi fiyatlı 2.el bir kaç aylık mining kart denk gelirse onlar bile alınabilir.

• Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt

Aynen Amazon olmayan yurtiçi garantili temiz rtx3070 5000-6000 civarına alınabilir.

• Almayın arkadaşlar almayın. Hele bu mining furyası çakılınca öyle uyguna verilen her ilana atlamayın sakın. Öncelikle garantili ve TR mallarına yönelin. Eğer forumdan veya başka siteden satıcının alış-satış kaydını izleyebilceğiniz yer varsa inceleyin. Adam bu kartı kimden ne fiyata ne için almış az da olsa anlaşılıyor profilinde - İlk sahibimi ? kendi adına faturalımı ?. Tabi miningli öyle pat diye anlaşılmaz. Bu dediklerime dikkat edip alırsanız miningli kartı alma durumunuz % 25 azalır. Gerisi Allah a kalmış. He imkanınız varsa sabredin sıfır kart alın en garantisi. Ben bile gözüm gibi baktıgım kartımı ilana koydum isteyen var inanılmaz. Zaten troll bir ilan.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolhearts -- 28 Şubat 2021; 17:25:53 >
  • Aynı almayın lafları 3080ler 9bine cıkınca da söylenmişti :))

• Etherium 1280 desteğini test edip kirarsa aşağı şelale soluğu 700 desteğinde alirki kırılma anıdır şuan düşüş trendi sürüyor takibe devam.

• Bu mininge vergi ekleyin diyenler ekran kartlarına ötv gelipte fiyatları artınca ne istediğinin farkına o zaman varır. Mining işinin bitmesine daha çok var.

Mining bitmesi için en azından birkaç ay var. O kartların piyasaya çıkması yıl sonunu bulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 28 Şubat 2021; 18:5:26 >
  • kyrie2 kullanıcısına yanıt

Boşver kanka saçma sapan bir şey. Madencilik "sözde". Emeksiz yemek peşinde koşanlar furyası. Salla.

• Uzun sürmeyecek! Kartsız kalan arkadaşlar az daha sabretsin. Karşılığı olmayan bu para birimleri tamamen kumardı, oynayan kazandı ancak kaybedeni daha fazla oldu/olacak. 2 bilemedin 3 ay sonra piyasada kart kaynayacak hemi de şuanın 3'te bir fiyatına, o gün geldiğinde çalsın sazlar oynansın oyunlar! :D

• Devletin 3 den fazla Ekran Kartı alana Ticari Muamelesi uygulayıp vergiye tabi tutması lazım, 40 tane 100 tane 400 tane kart alıp ben tuketiciyim,bireyselim diye birsey olamaz.

• Maşallah herkes kripto piyasası uzmanı olmuş. Vergi isteyen ceza isteyen. İsterseniz meydanlardan 2-3 madenciyi sallandıralım olay toptan çözülsün?

• quote:

Orijinalden alıntı: VolkanCOO

Etherium 1280 desteğini test edip kirarsa aşağı şelale soluğu 700 desteğinde alirki kırılma anıdır şuan düşüş trendi sürüyor takibe devam.

Sene sonu gelmeden 5000$ ı geçince görüşürüz :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomancer -- 28 Şubat 2021; 20:45:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Maşallah herkes kripto piyasası uzmanı olmuş. Vergi isteyen ceza isteyen. İsterseniz meydanlardan 2-3 madenciyi sallandıralım olay toptan çözülsün?

Evet Vergi istiyorum ne var bunda?

10 tane,40 tane,100 tane,400 tane kart ile bireysel kullanıcı mı olunur?Madem ticari faaliyette bulunuyorsun,bukunmasan bile gidip 40 tane Ekran kartı kartı alıyorsun Devletin buna mudahale etmesini istiyor ve bekliyorum bireysel bir tuketici olarak...

• Bilmiyorum ama miningden devletin vergi almaması abes olur zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Devletin 3 den fazla Ekran Kartı alana Ticari Muamelesi uygulayıp vergiye tabi tutması lazım, 40 tane 100 tane 400 tane kart alıp ben tuketiciyim,bireyselim diye birsey olamaz.

Arkadaşa yüzde yüz katılıyorum bu kadar kartla mining yapıp ben tüketiciyim demek mantıksız, bu işlere el atılmalı ama ondan önce ETH gerekeni yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoartgame -- 28 Şubat 2021; 21:54:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Evet Vergi istiyorum ne var bunda?

10 tane,40 tane,100 tane,400 tane kart ile bireysel kullanıcı mı olunur?Madem ticari faaliyette bulunuyorsun,bukunmasan bile gidip 40 tane Ekran kartı kartı alıyorsun Devletin buna mudahale etmesini istiyor ve bekliyorum bireysel bir tuketici olarak...

Alıntıları Göster

Nasıl takip edeceksin? Adam yurtdışı serverda kazıyor. Bunu her türlü aktarabilir. Kimin nerden ne kadar kar ettiği zarar ettiği belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Nasıl takip edeceksin? Adam yurtdışı serverda kazıyor. Bunu her türlü aktarabilir. Kimin nerden ne kadar kar ettiği zarar ettiği belli değil.

Alıntıları Göster

İstersen edersin.Adam tuketici mi degil, bireysel mi degil, Evde yatarak para kazanmak icin Devletin dısardan ithal ettigi elektirigi harcıyor ve acıgı arttırıyor, yetmiyor Dukkana kuruyor yetmiyor belki Sanayi Elektirigi ile Ciftlikler yapıyor.

Stopaj oduyor mu yok,Gelir Vergisi var mı yok,Kurumlşar vergisi var mı yok,sadece aldıgı kartlara KDV oduyor.

İhtiyacından fazla alıyor mu alıyor?Tuketicinin ulasmasını engelliyor mu engelliyor.Stokculuk var mı var.Karaborsa ya neden oluyor mu oluyor.Defter tutuyor mu?Tutmuyor.

Git 40 tane araba al sat bakalım Devlet buna izin veriyor mu?Ya da bireysel olarak bu isi yapabiliyor musun?

Enistem 40 tane kart aldı mining yapıyor,Arkadasım 400 kart aldı minig yapıyor, Dayımda 100 kart var minig yapıyor.Arkadasım ciftlik kurdu mining yapıyor.Teyze Oglu Evin Balkonuna ring kurdu minig yapıyor.

Her sekilde tuketici aleyhine,son kullanıcı aleyhine ve toptan alım var.Ayrıca Vergilendirilmemis bir kazanc var.ustune Yuksek Enerji tuketimi ile ithal ettigimiz enerji acıgını arttırıyor.Denetim,Vergilendirme sart ayrıca dedigim gibi bu kisiler Bireysel degil,Son Kullanıcı Degil Ticari Statusune sokulmalı...

• Bunca işlem gücünü ne yapıyorlar acaba çok merak ediyorum. Bazı yerlerde bahsedildiği gibi yapay zeka veritabanlarını genişletmek için mi kullanılıyor acaba  

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomancer

Sene sonu gelmeden 5000$ ı geçince görüşürüz :))

Alıntıları Göster

Rig satanların birisi tanis çıktı fiyatının çok arttığını yakın zamanda düşeceğini söylüyor.Birtek sen bu kadar emin konuşuyorsun ama araştıracağım dediğin gibiyse deli ekmek var bu işte trade ederim etheriumu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.