Şimdi Ara

RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
48
Favori
27.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş günde 1000 tane çıktı alan bu yazıcıyı almıyor zaten. Kimse de böyle bir tavsiyede bulunmuyor. Şu misyonunuzu bir bırakın artık.
  • Bana laf atıp durmayın arkadaşlar ben 3 ayda 3000e yakın çıktı alan biriyim. Benim gibi profilden olanlara bu yazıcı uygun değil daha nesini tartışıyorsunuz. Ayrıca toner bitince yurtdışından parça beklersin artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugursimsek_03 -- 22 Mart 2016; 10:39:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok büyük zarar ettik evi arabayı tüm arazileri sattık ucu ucuna karşıladı zararı.

3000 sayfa çıktı aldım bir sorunla karşılaşmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım,

yayların yerini değiştirirsen sorunun çözülecektir.

• ronxmax R kullanıcısına yanıt
    Tonerin iç aksamındaki malzemeler eskiyince görürüm ben seni. O zaman da gel buraya tamam mı?
  • taaaamaaaaaam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronxmax -- 22 Mart 2016; 14:44:27 >
  • ronxmax R kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronxmax

Merhaba arkadaşım,

yayların yerini değiştirirsen sorunun çözülecektir.

Dediginizi yapmaya çalıştım ancak zaten kısa yay o geniş olan yere uymuyor kısa geliyor. Sanırım camlı bölümün yeri kısa yay idi. Tornavidayla zor bela siyah bölüme sıkıştırıp yine taktım 2 saatte tekrar da açmam artık. Tıpa o bölümün oynamamasını sağlıyor ama koli bandıyla iyice tutturmama rağmen sonuç değişmiyor. Kendi kendime tıpa gibi bir şey yapacağım becerebilirsem ama yinede mantıksız geliyor. Adamlar öyle bir yapmış ki toneri profesyonel değilseniz kesinlikle içini açıp toz dolduramıyorsunuz. Tüm yazıcı tonerleri mi böyle bilemiyorum.

yanılıyor olabilirsin tekrardan kontrol et istersen yayları.

• quote:

Orijinalden alıntı: ronxmax

yanılıyor olabilirsin tekrardan kontrol et istersen yayları.

Hocam kendi tonerinizin camlı kısmında hangi yay var kısa mı uzun mu? Oraya uzun olmuyor mesela sıkıştırırken bildiğiniz kırılacak gibi oluyor dik hale geliyor. O yüzden kısayı taktım.

o zaman uzun yayı plastik seffaf olan yere tak. en son hatirladigim kadariyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronxmax -- 25 Mart 2016; 3:49:38 >
  • Arkadaşlar benim yazıcımda kağıt sıkıştı ve sonrasında çekince kağıt içinde kaldı. Vidalarını söküp içindeki kağıdı aldım. Ancak şimdide yazıcı hic çalışmıyor ve kırmızı olan uyarı işareti yanıyor. Bunun için ne yapabilirim
  • kamilyilmaz1394 K kullanıcısına yanıt
    Şimdi adını hatırlayamadım ama ricohun yazıcı durum programını yüklemediyseniz yükleyin. Orada yazıcınızla ilgili bir hata kodu vermesi lazım. O kodla nette araştırma yapın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamilyilmaz1394

Arkadaşlar benim yazıcımda kağıt sıkıştı ve sonrasında çekince kağıt içinde kaldı. Vidalarını söküp içindeki kağıdı aldım. Ancak şimdide yazıcı hic çalışmıyor ve kırmızı olan uyarı işareti yanıyor. Bunun için ne yapabilirim

Çok büyük ihtimal kağıt bitiş sensörü siz kağıdı çekiştirirken yayından kurtulmuş ve görevini yapamıyor vaziyete gelmiş terar yayı gerdirip yerine oturtursanız sensör işlevini yapacaktır sensörede şu kırmızı alanda bulunuyor yandaki vidaları söküp öne tarafı açınca göreceksiniz küçük bir yay ve yaya sarılmış plastik yayı sardıktan sonra parmağınızla test edin
     RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: zokur

quote:

Arkadaşlar benim yazıcımda kağıt sıkıştı ve sonrasında çekince kağıt içinde kaldı. Vidalarını söküp içindeki kağıdı aldım. Ancak şimdide yazıcı hic çalışmıyor ve kırmızı olan uyarı işareti yanıyor. Bunun için ne yapabilirim

Çok büyük ihtimal kağıt bitiş sensörü siz kağıdı çekiştirirken yayından kurtulmuş ve görevini yapamıyor vaziyete gelmiş terar yayı gerdirip yerine oturtursanız sensör işlevini yapacaktır sensörede şu kırmızı alanda bulunuyor yandaki vidaları söküp öne tarafı açınca göreceksiniz küçük bir yay ve yaya sarılmış plastik yayı sardıktan sonra parmağınızla test edin

Hocam benimde yazıcıyla ilgili problemim var daha önce de yazmıştım. Toner tozunu doldurduktan sonra sağ taraftaki tıpayı kaybettim. Ondan sonra çıktılar hep sağ tarafı silik çıkmaya başladı. Oraya uygun tıpa bulmam imkansız sanırım. İyice her yöne sallayınca geçiçi bir süre düzgün çıktı veriyor. Ancak kesin bir çözüm bulmam gerek acaba bir fikriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

quote:

Hocam benimde yazıcıyla ilgili problemim var daha önce de yazmıştım. Toner tozunu doldurduktan sonra sağ taraftaki tıpayı kaybettim. Ondan sonra çıktılar hep sağ tarafı silik çıkmaya başladı. Oraya uygun tıpa bulmam imkansız sanırım. İyice her yöne sallayınca geçiçi bir süre düzgün çıktı veriyor. Ancak kesin bir çözüm bulmam gerek acaba bir fikriniz var mı?

hocam üst tıpayı söküp iç kısımdaki kaybolan yere takın sonra üst tıpanın bulunduğu deliğide alttKİ ALİMİNYUM Bantl ile kapatın yada koli bandı ile ama bence sizin sorununuz yaylar yenlış yerde oladuğu için bir tarafı tam sıkışmadığında kağıtta boşluk meydana geliyor olabilir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam üst tıpayı söküp iç kısımdaki kaybolan yere takın sonra üst tıpanın bulunduğu deliğide alttKİ ALİMİNYUM Bantl ile kapatın yada koli bandı ile ama bence sizin sorununuz yaylar yenlış yerde oladuğu için bir tarafı tam sıkışmadığında kağıtta boşluk meydana geliyor olabilir

Hocam bu büyük olan tıpa değil kaybolan. Yanlarda beyaz küçük tıpalar var tam vidanın takıldığı yerin üzerinde onlardan sağ tarafta olan kayıp eve gidince fotoğrafı paylaşayım. Yaylar konusunda gerçekten çok uğraştım uzun yay küçük yuvaya zaten bir türlü sığmıyor tornavidayla bastırıp yapmıştım zaten ama tam tersi bir türlü olmuyor. Farklı bir yolla falan mı sıkıştırmalıyım acaba.

•  RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu
    (tıpa yok)
    (tıpa var)

Bu silik çıkma sebebi tıpalardan mıdır? Yayların da bulunduğu yerler resimde belli. Bir türlü çözüm bulamadım tek taraf hepsi silik çıkıyor.
  • Aynı olay benim de başıma geldi, sağ taraf silik çıkıyordu, yayları düzgün oturtamamışsınız. (Resimden de gördüğüm kadarı ile beyaz mika kaplı olan yerin altındaki yay oturmamış.) Alt hazneyi üste takarken yayların birini(açıkta olan yayı) tornavida ile tutmaya çalışın başka türlü ben de beceremedim.
  • quote:

(tıpa var)

Bu silik çıkma sebebi tıpalardan mıdır? Yayların da bulunduğu yerler resimde belli. Bir türlü çözüm bulamadım tek taraf hepsi silik çıkıyor.

yayları yanlış takmışsınız gibi geldi bana bu yaylardan kısa olanının bir ucu mavi boyalı ve bu boyalı yay seffaf mika gibi bölmesi olan yere denk gelecek siz sanki diğer tarafa takmışsınız gibi gördüm fotonuzda , ayrıca o kaybolan beyaz tıpanın yerine ben küçük bir vidayı döndürerek o delikte vidanın ilerleye bileceği yol açabilirsiniz sıkı sıkı tutuyor ama bende o tıpa zaten yazıcıyı ilk aldığımda bende de yoktu ama sorunsuz çıktı alıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zokur -- 7 Nisan 2016; 10:12:08 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.