Şimdi Ara

RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
48
Favori
27.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen buyuk ve agir gorende onlu arkali yazdirack zannediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1134 sayfa aynı kalitede bastı ancak, 1135 de soluklaşmaya başladı yazılar. 109 lira yazıcıya , 15 lira A4 e verdim. Toplamda 116 liraya 1134 cıktı aldım. 116/1134=10 kuruş. Evet, verdiğim parayı hakketti.
  • TuRkiShCowboy kullanıcısına yanıt
    ne kadar güzel maşallah diyelimde bozulmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfzcn

Hesaplama için öncelikle sağol dostum. Fakat drum ömürlerini hesaba katmak lazım. Zira 4 dolumdan sonra drumu ya da komple toneri değiştirmek gerekiyor. Bende bir Rıcoh kullanıcısı olarak aradaki fiyat farkının drum ve toner fiyatlarıyla kapanacağını düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: day_dreamer

Boyut olarak ricoh, brother hl1111'in iki katıymış. Brother'ı görünce anladım.

quote:

Orijinalden alıntı: ronxmax

ornek aldigim hl1111 drum ve toneri ayri satiliyor galiba toneri 30 drumda 20 tl civari yani 50tlye ikisinide degistirebiliriz.

sp111 drum ve toner birarada diye biliyorum onunda 80tl gibi bir ucret ile suan alınabilir.Sp111 60tl ye alindigi takdirde uygun bence yoksa tabikide brother hl1111 modeli daha cazip ve ileriye yonelik

4 dolumdan sonra sp111 tonerini degistirsek bile soyle birsey var 4×2400+1200=10800 sayfa cikti yapiyor.10800/730(2yıl)=14 sayfa hergun cikti alinmasi lazim.

RICOH SP111 YAZICI DAHIL 1SAYFA MALIYETI(10800 sayfada)
    5/2400=0.002
    7.5/500=0.015
    60/10800=0.005
    toplam:0.002+0.015+0.005=0.022tl

disarida 7krsdan cikti alsak 10800×0.07tl=756TL

10800sayfanin bizlere maliyeti
    sp111 ile 242tl
    hl111 ile 342 tl
    arada 100 tl fark var drum ve toner maliyetine bakarak karar verebilirsiniz.

quote:

60TL 1kg refill toner (12 dolumluk)

1dolum 5TL ye geliyor.(1 dolum ile 2400 sayfa yazdırılıyor.)

Ricoh demo toneri ile 1200 sayfa yazdırıldı.

7,5tl 500adet A4 kağıt fiyatı

60Tl RİCOH SP111 YAZICI

-----------------------------------
    60TL diyelim 1kg refill tonere (12 dolum diyelim)
    1dolum 5tl (1 dolum ile 2400 sayfa yazdırıldığını varsayalım.)
    Brother demo toneri ile 1200 sayfa yazdırıldığını varsayalım.
    7,5tl 500adet A4 kağıt fiyatı

BROTHER HL1111 EN UCUZ 160TL
    ----------------------------------
    RİCOH İÇİN HESAP (Yazıcı dahil fiyat)

5TL(1dolum ücreti)/ 2400 (1dolumda çıkarılan sayfa )= 5/2400=0,002tl
    7,5TL(1 top kağıt tutarı) / 500(1 topta bulunan kağıt) = 7,5/500=0,015
    60tl (yazıcının ücreti) / 1200(demo toneri)+2400(1dolumda çıkarılan sayfa )= 60/1200+2400=0,016

RİCOH YAZICI DAHİL SAYFA BAŞI MALİYET (3600sayfada):0,002+0,015+0,016=0,033TL

BROTHER İÇİN HESAP (Yazıcı dahil fiyat)

5TL(1dolum ücreti)/ 2400 (1dolumda çıkarılan sayfa )= 5/2400=0,002tl
    7,5TL(1 top kağıt tutarı) / 500(1 topta bulunan kağıt) = 7,5/500=0,015tl
    160tl (yazıcının ücreti) / 1200(demo toneri)+2400(1dolumda çıkarılan sayfa )= 160/1200+2400=0,044tl

BROTHER YAZICI DAHİL SAYFA BAŞI MALİYET (3600sayfada):0,002+0,015+0,044=0,061TL

Brother 1211w ve 1111 de drum bug var. Drum kolay kolay bozulan bir parça değil. Aynı drumu istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Sabah akşam çıktı alıyorum. 10.ooo i geçtim drum sayacını sıfırladım sorunsuz çıktı almaya devam ediyorum. ricohta drum değişikliği şart

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    ricohta belli bir süre sonra drum hatası mı veriyor.
    Ayni drumi istediginiz kadar kullanamazsiniz. Fiziksel bir parcadir ve zamanla asinir. Brother garanti icin 10 bin demis ama bendeki 2 brother yazicida 23 ve 30 bindeyim. Omru kisa da olabilir uzun da. Kullanilan tonertozu, kagit ortamdaki nem sicaklik hersey etken.

Ricoh yazici yeni. Drum olayi belli degil. Cok uzun omurlu de olabilir. Ricohundrum omrunu gormeden yorum yspakdogru olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok fazla hesaba girecek kadar baskı yapanlar için Ricoh pahalıya gelebilir.
    Biz topicinde zaten öğrenci kullanımı(arada bir ödevini basar vs.) için uygun görmüştük.
    Ben o şekilde kullanıyorum ve demo toneri ve bir top kağıdı bitirebilmiş değilim.
    Bu paraya mürekkep püskürtme alsam her tarafı kirletecektim, kartuş kurumasıyla doldurmasıyla reseti ile uğraşacaktım.
    Brother gibi bir makine alsam da 100 lira fazladan para verecektim.

Ne alırsanız alın, kendi ihtiyacınıza uygun olanı alın. Fazla para vermenin bazen faydası verdiğiniz paraya değmeyebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

Ayni drumi istediginiz kadar kullanamazsiniz. Fiziksel bir parcadir ve zamanla asinir. Brother garanti icin 10 bin demis ama bendeki 2 brother yazicida 23 ve 30 bindeyim. Omru kisa da olabilir uzun da. Kullanilan tonertozu, kagit ortamdaki nem sicaklik hersey etken.

Ricoh yazici yeni. Drum olayi belli degil. Cok uzun omurlu de olabilir. Ricohundrum omrunu gormeden yorum yspakdogru olmaz

Hocam 30k bile gitse iyidir. Zaten muadil drum 20 25 lira birşey, her türlü gene kardasın
    İste muadil alinan drum rulosunu ne kadar kalitesi orasini bilmiyorym. Hp lerde kulkanilan muadil drum 2 - 3 dolumda bozuluyirdu. Ortalama 5 bin sayfa ediyiedu hp de.

Bir de drum sans isi dedigim gibi hersey etken. Sizin dolum icin kullandiginiz toz, dolum surasinda drumi silmek, temizlemek, yazici nemli bir yerde mi cok mu sicak cok mu saguk bir yer vs vs...

• toner alıp kullanan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: zokur

Bende bu yazıcıyı 35tl gibi cuzi bir paraya alarak aranıza katıldım gerçi yazıcı arızlıydı (kağıt almıyordu) oyüzden ucuza alabildim ve 1000 -1500 sayfalık pdf çıkartacağım kısa süre içinde yani iyi denk geldi benim içim kartuş bitince de elimde samsung muadil tozlarından var onu dolduracam eğer toz uyarsa bedavaya 2-3 dolum yapmış olurum , yazıcının içini açtığımda fatk ettim içi demir yığını aynı bilşgisayar kasaları gibi çok sağlam yapısı var oyüzden çok ağır olmuş 6.5kg çekiyor

Tonerini verseler bile bedava bence. Bedavaya gelmiş size. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederm hocam güzel temenniz için, bende bu yazıcıyı arıyordum 2-3 ay kadar önce ist- çemberlitaş bimde 89tl ye denk geldim açılmamış kutu tam alacaktım kasiyer bu yazıcı geçen hafta 49tl fiyatı vardı kimse almadı demek size kısmetmiş dedi bende nedense kendimi zararda hissettim almaktan vazgeçtim , sonradan pişman oldum,
    sahibinden.com da dolaşırken denk geldi istanbulda esenyurtta satan arkadaşa ulaştım oda zaten 49tl ye alanlardan ama yazıcı arıza yapmış elinden çıkartmak isteyip satıyordu bende aldım ama yazıcıdan foto çıkartınca bazı yerlerinde iz yapıyor bunun sebebi drumdaki bıçaklardan mıdır acaba görüntü tamburunu temizledim ama birşey değişmedi, test sayfasında sıkıntı yok yazı yazdırıncada sıkıntı yok ama resim basınca dediğim sorun çıkıyor gerçi önemli değil fotoyla işim yok ama bir sorun varsada düzeltmek isterim tonere zarar gelsin istemem
     RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-kagit-alma-sorunu-toner-10-sayfa-cikardim-sifir-sayilir-266203340/pasif-ilan

• zokur kullanıcısına yanıt
    merhaba
    pek anlamam ama tonerin saginda ve solunda 2 adet yay var onlar duz sekilde duruyor mu uzun yay bu simge ) gibi olmussa onu duzeltip deneyiniz.

• quote:

merhaba
    pek anlamam ama tonerin saginda ve solunda 2 adet yay var onlar duz sekilde duruyor mu uzun yay bu simge ) gibi olmussa onu duzeltip deneyiniz.

ilginize teşekkür ederim hocam bu gün tekrar baktım güneşli havada drumda toplu iğne ucu kadar bir delik var o yüzden kağıda iz bırakıyor ona yapacak birşey yok ama resmin ortasındaki kesik kesik görüntüyü düzelttim onunda sorunu bu drumun önünde süngerli bir rulo var onunda ortas kısımlarında toner tozları birikip yapışmış kulak çöpüyle temizledim artık iz bırakmıyor

• Bu çöp yazıcıyı kullanmayı bırakın arkadaşlar. brother 1111 her derdinize deva olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

• Yakında tonerim bitecek. Ancak doldurma videolarında sol üst köşede bulunan çöp haznesi yerine bende çip var. Yani içinde atığı boşaltabileceğim hazne yok sadece doldurulacak kısım var. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Yakında tonerim bitecek. Ancak doldurma videolarında sol üst köşede bulunan çöp haznesi yerine bende çip var. Yani içinde atığı boşaltabileceğim hazne yok sadece doldurulacak kısım var. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

bizdekinin atık bölümünün kapağı yok ama atık haznesi var ve atık bölümü komple sökülüp açılıp temizleniyormuş.
  • quote:

quote:

Yakında tonerim bitecek. Ancak doldurma videolarında sol üst köşede bulunan çöp haznesi yerine bende çip var. Yani içinde atığı boşaltabileceğim hazne yok sadece doldurulacak kısım var. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

bizdekinin atık bölümünün kapağı yok ama atık haznesi var ve atık bölümü komple sökülüp açılıp temizleniyormuş.

Hocam atık haznesini nasıl açıyoruz internette hep kapağı olanların videoları var.

• quote:

quote:

quote:

Hocam atık haznesini nasıl açıyoruz internette hep kapağı olanların videoları var.

VİDYOYA gerek hocam tonerin yanlarında sağ ve sol 1 er adet vida var onları sökünce toneri yanlarından aralayabiliyoruz ayrıca yanlarda hem sol hem sağ tarafında beyaz plastik tıkaçlardan var onlarıda tırnağınızla çekince çıkıyor yani toplamda tonerin yanlarında 2 adet vida ve 2 adet beyaz plastik tıkaç gibi birşey var onları çıkarınca yanlarından aralanıyor burada dikkat edilmesi gereken kısım tonerin yanlarında büyük yaylardan var ve bu yaylar fırlaya biliyor ben sökerken fırladı ve bu yaylardan biri uzun diğeri biraz daha kısa bunuda dikkat ederek söktükten sonra yayların oturduğu yuvavaya bakarak anlaya bilirsiniz yuvası uzun olan uzun yay oturuyor kısa olanada kısa yay oturuyor

fotoğrafta sökülmüş halini gösterdim en üstteki fotoda kırmızı ile işaretlediğim yer delinirse atık toner haznesi tam buraya denk geliyor sökerkende özellikle baktım orası delinip birde tıpa uydurulusa daha kolay olurtoneri sökmeden hem doldurup hem boşaltmış oluruz bu arada bu atık toner baya birikmiş benim yazıcı şuan 250 civarı çıktı aldım ama baya atık toner çıktı , birde şu var bu yazıcı ve diğer lazer yazıcılarıda olduğu gibi yazıcıyı açınca atık toner haznesine bir miktar toz gönderiyor galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zokur -- 9 Mart 2016; 12:33:01 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.