Şimdi Ara

RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
48
Favori
27.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Red Smurf

http://www.hepsiburada.com/ricoh-sp100-mono-laser-yazici-p-BD802009

Arkdaşlar ne dersiniz alınır mı ?

Hepsiburada çeki alın, onunla daha ucuza gelir. Binin 60 tlye sattığı yerler çok sınırlı yerlerdi. Normal fiyat olarak 109 tlye sattı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronxmax

yaziciya ihtiyaciniz varsa 70 tl paranin bi onemi yoksa tabikide alin , bimde 60 tlye satildi bu yazicilar ama bulabilirmisiniz orasida ayri bir sorun.

Hmm peki sizce bu fiyata değer mi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: day_dreamer

quote:

Orijinalden alıntı: Red Smurf

http://www.hepsiburada.com/ricoh-sp100-mono-laser-yazici-p-BD802009

Arkdaşlar ne dersiniz alınır mı ?

Hepsiburada çeki alın, onunla daha ucuza gelir. Binin 60 tlye sattığı yerler çok sınırlı yerlerdi. Normal fiyat olarak 109 tlye sattı.

Çek yokda hocam bulmaya çalışacağım peki sizce bu fiyata değer mi ?

• Red Smurf R kullanıcısına yanıt
    Ben 109'a aldım, bu fiyata değer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: day_dreamer

Ben 109'a aldım, bu fiyata değer.

Peki hocam sağ olun :)
  • 130 liraya alınır.
    Ama kişinin kendi baskı ihtiyacını bilmesi lazım.
    Ben hala çok memnunum.
  • Red Smurf R kullanıcısına yanıt
    Tabikide değer iyi bir yazıcı kullananlar çok memnun.

Muadil toneride 100 tl kadar zaten ilerleyen zamanda dahada ucuzlayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki sağ olun .tavsiyeleriniz için teşekkürler :)
  • Normal çıktı almaya kalkınca sağ tarafa kaydırıp çıkartıyor bende.
    Fotoğraf tarzı bir şeyde sorun olmuyor ama sadece yazılarda oluyor.
    Çözümü nedir bilen var mı?
    Reset yaptıktan sonra çıkardığı ilk çıktı düzgün ama ondan sonrada sağ üst köşeye yakın çıkartıyor hepsini.

Düzelttim , yazı formatı farklı olmuş . a4 e çevirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isviçreli bilim adamı -- 12 Şubat 2016; 8:51:18 >
  • Arkadaşlar merhaba siyah beyaz çıktı için yazıcı alacağım en fazla 5000 çıktı alacağım(tüm ömrü boyunca)Bu yazıcı nasıldır daha önce hiç yazıcı almadım ve kullanmadım toneri veya kartuşu bitince ne yapıyoruz bilmiyorum.Kenarlıksız çıktı özelliği var mı yoksa kaç cm boşluk kalıyor kenarda?Sayfa başı maliyeti en ucuz olan yazıcı sizce bu mudur?(renksiz)Bu değilse bana maliyeti en az olan siyah beyaz çıktı için yazıcı önerir misiniz 300 üst limit

• quote:

Orijinalden alıntı: 280xbench

Arkadaşlar merhaba siyah beyaz çıktı için yazıcı alacağım en fazla 5000 çıktı alacağım(tüm ömrü boyunca)Bu yazıcı nasıldır daha önce hiç yazıcı almadım ve kullanmadım toneri veya kartuşu bitince ne yapıyoruz bilmiyorum.Kenarlıksız çıktı özelliği var mı yoksa kaç cm boşluk kalıyor kenarda?Sayfa başı maliyeti en ucuz olan yazıcı sizce bu mudur?(renksiz)Bu değilse bana maliyeti en az olan siyah beyaz çıktı için yazıcı önerir misiniz 300 üst limit

Bu yazıcının ilk alım maliyeti ucuz.
    Ama 5-6 binden sonra daha pahalı rakipleri bunu sayfa başı maliyette geçebilir.
    Ben az basacağım için bunu tercih ettim.
    Kendi içinden çıkan toner 500 basıyor(1000 üstü bastım diyen arkadaşlar var ama ben resmi rakamı vereyim.)
    Sonra 2000 baskı için 50 liraya orijinal tozunu alıyorsunuz. Toner doldurulmaya müsait. 4-5 kere doldurulabiliyor. Muadil toz da var ama denedim ben sıkıntı yok diyen henüz okumadık.

Diğer yazıcılar pahalı ama onlarda da muadil tozlar ve muadil tonerler ucuz.
    Ömrü boyu 4-5k için bu avantajlı gelebilir ama yılda 4-5k ise başka marka bakılmalı mesela.
    Sizin ihtiyacınıza göre karar vermelisiniz.

Kenarlıklı çıktı konusuna şu an bakamadım ama o konuda ayarları vardı diye hatırlıyorum.
    Bu yazıcının tek handikapı var bence, biraz boyutları büyük. Onun dışında ben pek eksisini göremiyorum kendim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Arkadaşlar merhaba siyah beyaz çıktı için yazıcı alacağım en fazla 5000 çıktı alacağım(tüm ömrü boyunca)Bu yazıcı nasıldır daha önce hiç yazıcı almadım ve kullanmadım toneri veya kartuşu bitince ne yapıyoruz bilmiyorum.Kenarlıksız çıktı özelliği var mı yoksa kaç cm boşluk kalıyor kenarda?Sayfa başı maliyeti en ucuz olan yazıcı sizce bu mudur?(renksiz)Bu değilse bana maliyeti en az olan siyah beyaz çıktı için yazıcı önerir misiniz 300 üst limit

Kendi içinden çıkan toner 500 basıyor(1000 üstü bastım diyen arkadaşlar var ama ben resmi rakamı vereyim.)
    Sonra 2000 baskı için 50 liraya orijinal tozunu alıyorsunuz. Toner doldurulmaya müsait. 4-5 kere doldurulabiliyor. Muadil toz da var ama denedim ben sıkıntı yok diyen henüz okumadık.

Ömrü boyu 4-5k için bu avantajlı gelebilir ama yılda 4-5k ise başka marka bakılmalı mesela.

Kenarlıklı çıktı konusuna şu an bakamadım ama o konuda ayarları vardı diye hatırlıyorum.
    Bu yazıcının tek handikapı var bence, biraz boyutları büyük. Onun dışında ben pek eksisini göremiyorum kendim için.

Ben ömür boyu max 6-7 bin çıktı alırım sizce bunu mu alayım başka önderin z var mı?Ayrıca çok merak ettim muadil toz 1 kg kaç kere dolum yapar yani orijinal toz kaç gram?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Ben ömür boyu max 6-7 bin çıktı alırım sizce bunu mu alayım başka önderin z var mı?Ayrıca çok merak ettim muadil toz 1 kg kaç kere dolum yapar yani orijinal toz kaç gram?

Orijinal tozu 80 gr.
    6-7 binde diğerleri daha ucuza gelebiliyor ama onlarda paranın fazlasını şimdi ödüyorsunuz.
    Bunda da önceden az ödüyorsunuz.
    4-5 bine kadar kafa kafaya gelir.
    Oradan sonra diğeri farkı açmaya başlar diyeyim.
    Brother'in bir modeli çok övülüyordu bölümdeki yazılara bakabilirsiniz. Güncel durumu ve fiyatları bilmiyorum.

• Bende bu yazıcıyı 35tl gibi cuzi bir paraya alarak aranıza katıldım gerçi yazıcı arızlıydı (kağıt almıyordu) oyüzden ucuza alabildim ve 1000 -1500 sayfalık pdf çıkartacağım kısa süre içinde yani iyi denk geldi benim içim kartuş bitince de elimde samsung muadil tozlarından var onu dolduracam eğer toz uyarsa bedavaya 2-3 dolum yapmış olurum , yazıcının içini açtığımda fatk ettim içi demir yığını aynı bilşgisayar kasaları gibi çok sağlam yapısı var oyüzden çok ağır olmuş 6.5kg çekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zokur

Bende bu yazıcıyı 35tl gibi cuzi bir paraya alarak aranıza katıldım gerçi yazıcı arızlıydı (kağıt almıyordu) oyüzden ucuza alabildim ve 1000 -1500 sayfalık pdf çıkartacağım kısa süre içinde yani iyi denk geldi benim içim kartuş bitince de elimde samsung muadil tozlarından var onu dolduracam eğer toz uyarsa bedavaya 2-3 dolum yapmış olurum , yazıcının içini açtığımda fatk ettim içi demir yığını aynı bilşgisayar kasaları gibi çok sağlam yapısı var oyüzden çok ağır olmuş 6.5kg çekiyor

Tonerini verseler bile bedava bence. Bedavaya gelmiş size. Hayırlı olsun.
  • 1 kere alayım deli gibi çıktı alayım, toner bitince doldurayım kafam rahat olsun diyen varsa brother 1111 ve brother 1211w ye baksın. Bende bu yazıcı vardı sattım brother aldım çok memnunum
  • 60TL 1kg refill toner (12 dolumluk)

1dolum 5TL ye geliyor.(1 dolum ile 2400 sayfa yazdırılıyor.)

Ricoh demo toneri ile 1200 sayfa yazdırıldı.

7,5tl 500adet A4 kağıt fiyatı

60Tl RİCOH SP111 YAZICI

-----------------------------------
    60TL diyelim 1kg refill tonere (12 dolum diyelim)
    1dolum 5tl (1 dolum ile 2400 sayfa yazdırıldığını varsayalım.)
    Brother demo toneri ile 1200 sayfa yazdırıldığını varsayalım.
    7,5tl 500adet A4 kağıt fiyatı

BROTHER HL1111 EN UCUZ 160TL
    ----------------------------------
    RİCOH İÇİN HESAP (Yazıcı dahil fiyat)

5TL(1dolum ücreti)/ 2400 (1dolumda çıkarılan sayfa )= 5/2400=0,002tl
    7,5TL(1 top kağıt tutarı) / 500(1 topta bulunan kağıt) = 7,5/500=0,015
    60tl (yazıcının ücreti) / 1200(demo toneri)+2400(1dolumda çıkarılan sayfa )= 60/1200+2400=0,016

RİCOH YAZICI DAHİL SAYFA BAŞI MALİYET (3600sayfada):0,002+0,015+0,016=0,033TL

BROTHER İÇİN HESAP (Yazıcı dahil fiyat)

5TL(1dolum ücreti)/ 2400 (1dolumda çıkarılan sayfa )= 5/2400=0,002tl
    7,5TL(1 top kağıt tutarı) / 500(1 topta bulunan kağıt) = 7,5/500=0,015tl
    160tl (yazıcının ücreti) / 1200(demo toneri)+2400(1dolumda çıkarılan sayfa )= 160/1200+2400=0,044tl

BROTHER YAZICI DAHİL SAYFA BAŞI MALİYET (3600sayfada):0,002+0,015+0,044=0,061TL

• ronxmax R kullanıcısına yanıt
    Hesaplama için öncelikle sağol dostum. Fakat drum ömürlerini hesaba katmak lazım. Zira 4 dolumdan sonra drumu ya da komple toneri değiştirmek gerekiyor. Bende bir Rıcoh kullanıcısı olarak aradaki fiyat farkının drum ve toner fiyatlarıyla kapanacağını düşünüyorum.
  • mstfzcn kullanıcısına yanıt
    ornek aldigim hl1111 drum ve toneri ayri satiliyor galiba toneri 30 drumda 20 tl civari yani 50tlye ikisinide degistirebiliriz.

sp111 drum ve toner birarada diye biliyorum onunda 80tl gibi bir ucret ile suan alınabilir.Sp111 60tl ye alindigi takdirde uygun bence yoksa tabikide brother hl1111 modeli daha cazip ve ileriye yonelik

4 dolumdan sonra sp111 tonerini degistirsek bile soyle birsey var 4×2400+1200=10800 sayfa cikti yapiyor.10800/730(2yıl)=14 sayfa hergun cikti alinmasi lazim.

RICOH SP111 YAZICI DAHIL 1SAYFA MALIYETI(10800 sayfada)
    5/2400=0.002
    7.5/500=0.015
    60/10800=0.005
    toplam:0.002+0.015+0.005=0.022tl

disarida 7krsdan cikti alsak 10800×0.07tl=756TL

10800sayfanin bizlere maliyeti
    sp111 ile 242tl
    hl111 ile 342 tl
    arada 100 tl fark var drum ve toner maliyetine bakarak karar verebilirsiniz.

• Boyut olarak ricoh, brother hl1111'in iki katıymış. Brother'ı görünce anladım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.