Şimdi Ara

RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
328
Cevap
42
Favori
19.474
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    216 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Merhaba hocam, öncelikle bu yazıcılardaki çip sadece sayaç olarak görev yapıyor o yüzden çip sıfırlama vs bir şeye ihtiyaç yok diye biliyorum. Ben daha önce 4-5 defa toner tozunu bu attığınız linkteki gibi ürünlerle doldurdum ve sorunsuz kullandım ancak yaklaşık 7-8 bin çıktı aldığımdan yazılar sorunsuz da olsa resimler silik çıkıyor tabi bunun sebebi sanırım toner üzerindeki drum un ömrünü doldurması ve tabi bu tozlar asla orijinal kadar kaliteli değiller. Her neyse sizin sorunuzun cevabı olarak eğer 2-3 dolumda bir toneri söküp atık kutusunu temizlerim diyorsanız sadece linkteki toner tozu ile benim kadar rahatlıkla çıktı alırsınız. 90 tl lik muadil toneri drum gibi parçalar ayrıca satılmadığından ancak o zaman zorunda kalınca alırsınız.

Alıntıları Göster
    Tamamdır o zaman yukarıdaki tozu alayım Bir de yine de her ihtimale karşı çipte sıkıntı çıkarsa diye

AliExpress deki çipi de alayım. Eyvallah çok teşekkür ederim. Çok fazla yazıcı kullanmıyorum ben zaten. O yüzden atık kutusunu temizlemekle uğraşmam diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dalgic2005 -- 14 Şubat 2019; 20:37:59 >
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    Benimde yazıcım ricoh sp111 . Ben yazıcıyı doldurduğumda çipide değiştirmem gerekiyor mu ?

Orijinalden alıntı: mero_21

Benimde yazıcım ricoh sp111 . Ben yazıcıyı doldurduğumda çipide değiştirmem gerekiyor mu ?
    hayır
    |
    |

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Merhaba hocam, öncelikle bu yazıcılardaki çip sadece sayaç olarak görev yapıyor o yüzden çip sıfırlama vs bir şeye ihtiyaç yok diye biliyorum. Ben daha önce 4-5 defa toner tozunu bu attığınız linkteki gibi ürünlerle doldurdum ve sorunsuz kullandım ancak yaklaşık 7-8 bin çıktı aldığımdan yazılar sorunsuz da olsa resimler silik çıkıyor tabi bunun sebebi sanırım toner üzerindeki drum un ömrünü doldurması ve tabi bu tozlar asla orijinal kadar kaliteli değiller. Her neyse sizin sorunuzun cevabı olarak eğer 2-3 dolumda bir toneri söküp atık kutusunu temizlerim diyorsanız sadece linkteki toner tozu ile benim kadar rahatlıkla çıktı alırsınız. 90 tl lik muadil toneri drum gibi parçalar ayrıca satılmadığından ancak o zaman zorunda kalınca alırsınız.

Alıntıları Göster
    Hocam evde toz doldurmanın bir zararı var mı? Solunum vs.

• Yarbay
    2979 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Hocam evde toz doldurmanın bir zararı var mı? Solunum vs.

Alıntıları Göster
    Tozu solursanız kesinlikle zararlı. Ancak açık havada balkon vs. maske takarak doldurursanız bence zarar minimuma inmiş olur. Ben bu şekilde yapıyorum.
    |
    |

Dolumdan sonra resimdeki gibi çıkmaya başladı. Sanırım druma zarar verdim değil mi?
    Öneriniz var mı?
    Direkt yeni muadil toner mi alayım?
    |
    spondane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: spondane

Merhaba.

Dolumdan sonra resimdeki gibi çıkmaya başladı. Sanırım druma zarar verdim değil mi?
    Öneriniz var mı?
    Direkt yeni muadil toner mi alayım?
    Muadil toner sorunu cozer buyuk ihrimalle drumdan boyle cikmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.