Şimdi Ara

RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
331
Cevap
44
Favori
20.219
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    221 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Merhaba hocam, öncelikle bu yazıcılardaki çip sadece sayaç olarak görev yapıyor o yüzden çip sıfırlama vs bir şeye ihtiyaç yok diye biliyorum. Ben daha önce 4-5 defa toner tozunu bu attığınız linkteki gibi ürünlerle doldurdum ve sorunsuz kullandım ancak yaklaşık 7-8 bin çıktı aldığımdan yazılar sorunsuz da olsa resimler silik çıkıyor tabi bunun sebebi sanırım toner üzerindeki drum un ömrünü doldurması ve tabi bu tozlar asla orijinal kadar kaliteli değiller. Her neyse sizin sorunuzun cevabı olarak eğer 2-3 dolumda bir toneri söküp atık kutusunu temizlerim diyorsanız sadece linkteki toner tozu ile benim kadar rahatlıkla çıktı alırsınız. 90 tl lik muadil toneri drum gibi parçalar ayrıca satılmadığından ancak o zaman zorunda kalınca alırsınız.

Alıntıları Göster
    Tamamdır o zaman yukarıdaki tozu alayım Bir de yine de her ihtimale karşı çipte sıkıntı çıkarsa diye

AliExpress deki çipi de alayım. Eyvallah çok teşekkür ederim. Çok fazla yazıcı kullanmıyorum ben zaten. O yüzden atık kutusunu temizlemekle uğraşmam diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dalgic2005 -- 14 Şubat 2019; 20:37:59 >
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    Benimde yazıcım ricoh sp111 . Ben yazıcıyı doldurduğumda çipide değiştirmem gerekiyor mu ?

Orijinalden alıntı: mero_21

Benimde yazıcım ricoh sp111 . Ben yazıcıyı doldurduğumda çipide değiştirmem gerekiyor mu ?
    hayır
    |
    |

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Merhaba hocam, öncelikle bu yazıcılardaki çip sadece sayaç olarak görev yapıyor o yüzden çip sıfırlama vs bir şeye ihtiyaç yok diye biliyorum. Ben daha önce 4-5 defa toner tozunu bu attığınız linkteki gibi ürünlerle doldurdum ve sorunsuz kullandım ancak yaklaşık 7-8 bin çıktı aldığımdan yazılar sorunsuz da olsa resimler silik çıkıyor tabi bunun sebebi sanırım toner üzerindeki drum un ömrünü doldurması ve tabi bu tozlar asla orijinal kadar kaliteli değiller. Her neyse sizin sorunuzun cevabı olarak eğer 2-3 dolumda bir toneri söküp atık kutusunu temizlerim diyorsanız sadece linkteki toner tozu ile benim kadar rahatlıkla çıktı alırsınız. 90 tl lik muadil toneri drum gibi parçalar ayrıca satılmadığından ancak o zaman zorunda kalınca alırsınız.

Alıntıları Göster
    Hocam evde toz doldurmanın bir zararı var mı? Solunum vs.

• Yarbay
    2979 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Hocam evde toz doldurmanın bir zararı var mı? Solunum vs.

Alıntıları Göster
    Tozu solursanız kesinlikle zararlı. Ancak açık havada balkon vs. maske takarak doldurursanız bence zarar minimuma inmiş olur. Ben bu şekilde yapıyorum.
    |
    |

Dolumdan sonra resimdeki gibi çıkmaya başladı. Sanırım druma zarar verdim değil mi?
    Öneriniz var mı?
    Direkt yeni muadil toner mi alayım?
    |
    spondane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: spondane

Merhaba.

Dolumdan sonra resimdeki gibi çıkmaya başladı. Sanırım druma zarar verdim değil mi?
    Öneriniz var mı?
    Direkt yeni muadil toner mi alayım?
    Muadil toner sorunu cozer buyuk ihrimalle drumdan boyle cikmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

kağıt sıkışması yok.
    eğer toner bittiği için yapıyorsa alacağım da tonerden değilse alacağım tonerde elimde kalacak.
    acaba sizde toner bittiğinde kırmızı ışık sürekli yanıyor mu ?

bir fikri olan varsa çok sevineceğim.
    Lütfen evinizde yediğiniz tavuk,balık,kırmızı et gibi gıdaların artıklarını bir poşette apartmanın çöp konteynerinin içine değil YANINA ağzı açık bir şekilde bırakın. Bırakın ki kediler, köpekler kolaylıkla doysunlar. Çöp konteynerinin içine attığınızda özellikle köpekler bıraktığınız artığı alamıyorlar ya da alırken sakatlanabiliyorlar. Eziyet değil merhamet edelim !
  • Çavuş
    83 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mario gomeeeeeez

ricoh sp150 modeli var. yazıcıyla beraber gelen toner var. toplasam maksimum 400 sayfa almışımdır. yazıcıyı açıyorum kırmızı ışık sürekli yanıyor.

kağıt sıkışması yok.
    eğer toner bittiği için yapıyorsa alacağım da tonerden değilse alacağım tonerde elimde kalacak.
    acaba sizde toner bittiğinde kırmızı ışık sürekli yanıyor mu ?

bir fikri olan varsa çok sevineceğim.
    yeni toner almanıza gerek yok eski toneri ömrü bitinceye kadar doldurabilirsiniz burada dolum seti var misal olarak verdim daha avantajlı setleride vardır elbet toner tozunu tonerin ilgili kısımlarını delip içini doldurabilirsiniz atık toneri boşaltabilirsiniz set içeriğinde çipde var bu çipi değiştirdinizmi yazıcınız yeni toner takmış gibi olur https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asyaink-ricoh-sp150-yazici-ile-uyumlu-toner-dolum-seti-200gr-cip_pdp_519217792#icerik-satici-aciklamasi

bu videoda nasıl doldurulduğu gösteriliyor,

|
    |

• Er
    1 Mesaj
    Sp210 sf modelini kullanıyorum.yazıcılardan hiç anlamadığım ve garantisi de bittiği için internetten toner aldım.Doldurduk fakat çipin de değişmesi gerekiyormuş.Yine internetten sp201 210 filan yazan bir çip alıp taktım ama şimdi ise "yazdırma kartuşu takma hatası" diye uyarı geliyor.Nasıl halledeğiz bu konuyu yardım edebilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
SEO
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.