Şimdi Ara

RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
48
Favori
27.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deepzelan

Kaç kere job reset startını tuşuna bastım,aç kapa yaptım defalarca.en sonunda dediğiniz smart adlı programı kurdum.yazıcı güç kablosunu takın, bağlantı noktası gibi hatalar sıralıyor. Ama yazıcı açık bağlı.yazdır deyince gönderiyor ama yazıcıda hiç hareket yok. Ünlem işareti kırmızı sürekli yanıyor.aç kapa yapınca ışık hemen yanıyor. Sensörden olabilir diye düşündüm. Sensörle ilgili olabilir diye geçmiş mesajlardan birinde söylenen bir işlemi yaptım ama bişey değişmedi. kısaca yazıcıda ses yok hareket yok tık yok. sadece yanan power ve ünlem ışığı var. tamirciye götürdüm geçen anakartının değişmesi lazım dedi ama bende biraz da uğraşmak istemiyor gibi bir intiba bıraktı. O yüzden buradan danışayım dedim. Teşekkürler.
    Bu durumda tabi arıza teknik olduğundan beni aşıyor . Eğer anakart dediyse tamirci masraf çok olabilir. Şuan lazer yazıcı fiyatları eskisi gibi 150-200 tl olsa hurdacıya verir yerine yenisini alırdınız ancak bu durumda bence birkaç yerden fiyat alın daha sonra masrafa göre yaptırır veya yenisini alırsınız. Tabi hali hazırda kaç sayfa bastırdınız o da önemli. Mesela 10.000 e yaklaştıysanız zaten drum ömrü vs bir problem yaşatmaya yakın olacağından atmak daha mantıklı olabilir .

• Arkadaşlar, ricoh yazıcımdan çokk memnundum, öğretmenim, benim ve çocukların evde çıktı ihtiyaçlarını karşılıyordu. Yazıcının giriş kablosu yeri, kablo değil, usb yeri çalışmıyor, telleri eğilmiş, çocuklar zorlamış galiba.yapılabilir mi, yada İstanbul Anadolu yakasında yapabilecek bir yer var mı acaba
  • Recoh sp111 su model yazıcının ekranında c6 hata uyarısı var. Yazıcı kapalı iken onunda bağlı olduğu elektrik kablosunu ihtiyaçtan dolayı prizden çıkardım, sonra tekrar taktım. Elektriği algılayınca makina açıldı ama dediğim gibi c6 hata mesajı çıkıyor ve kırmızı renkli ünlem işareti yanıyor. Acaba benzer bir durumla karşılaşan var mı ya da bir çözüm önerisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyaraziz

Recoh sp111 su model yazıcının ekranında c6 hata uyarısı var. Yazıcı kapalı iken onunda bağlı olduğu elektrik kablosunu ihtiyaçtan dolayı prizden çıkardım, sonra tekrar taktım. Elektriği algılayınca makina açıldı ama dediğim gibi c6 hata mesajı çıkıyor ve kırmızı renkli ünlem işareti yanıyor. Acaba benzer bir durumla karşılaşan var mı ya da bir çözüm önerisi olan?
    servis moduna girip resetleme yapıldığından falan bahsedilmiş burada yöntemleri yazmışlarhttp://www.fixya.com/support/t25281907-ricoh_aficio_sp_100su_error_code_c6

• quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

servis moduna girip resetleme yapıldığından falan bahsedilmiş burada yöntemleri yazmışlarhttp://www.fixya.com/support/t25281907-ricoh_aficio_sp_100su_error_code_c6

Bu sayfaya ben de bakmistim ama bir sey anlamadim. Acaba servis moduna nasil giriliyor, sonra reset nasil yapiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahtiyaraziz -- 16 Mayıs 2018; 17:30:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyaraziz

quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

Bu sayfaya ben de bakmistim ama bir sey anlamadim. Acaba servis moduna nasil giriliyor, sonra reset nasil yapiliyor?

Alıntıları Göster
    Soruna bir türlü çözüm bulamayınca garantisinin bitmesine 10 gün kala teknik servise götürdüm. Cihazın ekranında c6 kodu, smart organizing monitor programındaki ekranda ise sc101 hatası vermekte idi. Teknik servis "cihazın tarayıcı ünitesi hatası giderildi, genel bakımları yapıldı, test ok." teşhisi ile sorunu kolayca çözdü. Kimsenin başına aynı sorunun denk gelmemesi ümidiyle ama gelirse de çok kolay bir çözümü olduğunun bilinmesi dileğiyle.
    İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

3000 sayfa çıkartmışım şimdi biraz silik çıkartmaya başladı. sanırım 750-1000 gibi drum doldurmuştum. şimdi de aynı şeyi mi yapmam lazım yoksa toner mi almalıyım?

• bugün doluma götürdüm. neyse iyi güzel ama sayfların sağ kenar ortaları silik çıkıyor. nedendir dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

bugün doluma götürdüm. neyse iyi güzel ama sayfların sağ kenar ortaları silik çıkıyor. nedendir dersiniz?
    TOneri çıkarıp elinizde ileri geri sallayarak tozun içerde her yere ulaşmasını sağlayıp takın yazdırın bakalım düzelirmi,

bu arada ben Ricoh SP111 Muadil Toner Tozu 1 KG gg satılandan almayı düşünüyorum kullananlar memmunmu, dolumda çip filan gerekmiyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepzelan

Kaç kere job reset startını tuşuna bastım,aç kapa yaptım defalarca.en sonunda dediğiniz smart adlı programı kurdum.yazıcı güç kablosunu takın, bağlantı noktası gibi hatalar sıralıyor. Ama yazıcı açık bağlı.yazdır deyince gönderiyor ama yazıcıda hiç hareket yok. Ünlem işareti kırmızı sürekli yanıyor.aç kapa yapınca ışık hemen yanıyor. Sensörden olabilir diye düşündüm. Sensörle ilgili olabilir diye geçmiş mesajlardan birinde söylenen bir işlemi yaptım ama bişey değişmedi. kısaca yazıcıda ses yok hareket yok tık yok. sadece yanan power ve ünlem ışığı var. tamirciye götürdüm geçen anakartının değişmesi lazım dedi ama bende biraz da uğraşmak istemiyor gibi bir intiba bıraktı. O yüzden buradan danışayım dedim. Teşekkürler.
    yazıcıyı kandırmışın oda kızmış sorun çıkarmış bunu yapmayalım, yani yazdır dedinmi bırakacaksın yazdıracak, bende 3 adet bu cihazdan almıştım biri fazlalıkdı, onun yeni tonerini geçen gün çıkarıp biten tonerle değiştim devam ettim, bitik toneri elimde salladığımda toz döktüğünü gördüm, bu demektirki atık toz o, yeni dolum yaparken atık tozu mutlaka dökmek lazım, bir yerlerini sökemeyen çalkalayarak atık tozun bir kısmını dökebilir, ama bne kesin sökerim, video izleyerek neresini nasıl sökeceğime bakarım yaparım, şimdi 1 kilo satılanlar ucuzlamış bunlardan kullanan varmı memmunmu

Ricoh SP111 Muadil Toner Tozu 1 KG gittigidiyorda 78 TL bununla 30 defa dolum olur her halde

• aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Hahaha, yazıcının hislerine tercüman olmuşsun. Ben de böyle yazıcının... Bir kere yanlış yaptım ilelebet cezalandırmak olur mu? Orantısız güç bu. Ah garantisi olaydı gösterirdim ben ona ama kafası rahat tabi şimdi, çalışmam kimse de bana karışamaz. Allahım ne günlere kaldık, yazıcının duygularını anlama moduna geçtik iyi mi.
  • Ben alırken 8-9 kutu vardı 2 tane almıştım, neden 4 tane almadım diye soruyorum şimdi. Kritik, geçici yerlere mobil yazıcı diye taşıyorum şimdi...

Toneri biterse kendim değilde dolum yapanlara doldurtucam.
  • Ricoh SP111 Muadil Toner Tozu 1 KG gg satılandan aldım,

haliyle bir kişi için fazla, ama uzun vadede maliyeti ucuza getirir,

ihtiyacı olan yer İstanbul Sultanbeyli civarında olan benden dilediği kadar alabilir,

yarım kilo, çeyrek kilo, 100 gram gibi veririz piyasanın yarı fiyatına

Boş kutunuzu getirmeniz tavsiye edilir.

Uzunca zaman iyi yazarken artık silik yazmaya başladıysa toner bitmiştir, başka uğraşlara gerek yok.

Toneri bana doldurmak isteyen sabah bırakır akşam alır, müsait olduğumda itina ile yaparız işciliği zor tonerci kadar ücret alırım.

Bitik Tonerin içi boş değil atık tozunun dökülüp atılması temizlenmesi, açık hava yerde yapılması gerekir sağlığa zararlı,

Tonerin parçalarının tek tek temizliğinin özenle yapılması gerekiyor.

Tonercide doldurttum bazı yeri silik yazıyo filan diyenler, adamlarda üniversal diye bir toz var her tonere nerdeyse onu koyuyorlar ondandır.

RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu

Bu videoda Hintli abimiz toneri boşaltmadan direk koydu bitirdi ve yazdırdı temiz yazdı, toner ilk çeyrek dolu geldiğinden boşaltmadan bir dolum kaldırabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 26 Temmuz 2018; 20:30:46 >

• Ürün geldi , Ben şimdi bu tozu bitik tonere koydum yazıcıdan çıktı yazdırdım temiz iyi yazdı bununla devam ediyorum.
  • 3 sene olmuş ilk defa tonerim bitmiş, 1000 sayfa civarı yazmıştır, hiç sorun çıkarmadı, zamanında Bİmde satılırken bu iyi cihaz alınır dediğimde çoğu inanmıyordu, 3 adet almıştım hemde elimde taşımıştım 1 km, bitik tonere tozda uydu aynı yazıyor, yazıcı işkence olmaktan çıktı, şimdi bunun iyi alet olduğunu herkes kabul ediyor. 59 lara düşen fiyatlar vardı, ben 109 dan almıştım ama şimdi 400 olmuş, 1200 liralık yatırım yapmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 27 Temmuz 2018; 19:49:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

3 sene olmuş ilk defa tonerim bitmiş, 1000 sayfa civarı yazmıştır, hiç sorun çıkarmadı, zamanında Bİmde satılırken bu iyi cihaz alınır dediğimde çoğu inanmıyordu, 3 adet almıştım hemde elimde taşımıştım 1 km, bitik tonere tozda uydu aynı yazıyor, yazıcı işkence olmaktan çıktı, şimdi bunun iyi alet olduğunu herkes kabul ediyor. 59 lara düşen fiyatlar vardı, ben 109 dan almıştım ama şimdi 400 olmuş, 1200 liralık yatırım yapmışım.
    1000 bu cihaz için hiçbir şey değil :).

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    harika, 6 bini geçmişsin, bunu yazarken kaç toner durum ve toz dolumu söküp atık temizleyerek veya temizlemeyerek yapıldı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 28 Temmuz 2018; 22:56:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

harika, 6 bini geçmişsin, bunu yazarken kaç toner durum ve toz dolumu söküp atık temizleyerek veya temizlemeyerek yapıldı ?
    tam doluyken 2000 sayfa çıktı verdiği yazdığı için genelde 1000-1500 arasında toner tozunu doldurdum. Ne zaman silik yazarsa sayaca pek bakmamıştım. Her dolum yaptığımda eski tozu tamamen boşaltıp ayrıca atık kutusunu da temizledim. Drum , bıçaklar vs de siliyordum. Ancak toneri toplaması biraz zor. Özellikle yayları sıkıştırıp takarken 2 kişi gerekebiliyor :). Uğraşmak istemeyen herhangi bir yerde rahatlıkla doldurtabiliir tabi 40-50 tl ye dolum-temizlik yaparlar sanırım.
    Şuana kadar 4 kez dolum yaptım birisi orjinal toz idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 29 Temmuz 2018; 0:30:23 >
  • Arkadaşlar ricoh yazıcıları nerde uygun fiyata bulabiliriz? küçük esnaflar bazen ciddi indirimli satabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Arkadaşlar ricoh yazıcıları nerde uygun fiyata bulabiliriz? küçük esnaflar bazen ciddi indirimli satabiliyor.
    yazıcı herşeydir, yazıcın yoksa bilgisayarın anlamı yok, resmini çektiğim Yanıbaşımda masamın üstünde muhafaza ettiğim, 3 adet yazıcımdan ikisini kurdum kullanıyorum, üç yıldırda hiç sorun çıkarmadılar, 1 ini de kullanmadım, gelir alırsan 350 den verebilirim.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.