Şimdi Ara

RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
48
Favori
27.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aslimdayok

sp150 icin boyle 100grtozlarla isimiz hallolur mu?

tam emin değilim ama 100 gr yeterli. çünkü bu tonerdeki hazne bayagı buyuk. ama yukarıdaki mesajda yazdıgım gibi agzına kadar doldurmayın.
  • demek istedigim ucuz 15-20lirayla halledebilir miyiz? anlamiyorum bu islerden de. bi brother bi de bunu gordum forumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

demek istedigim ucuz 15-20lirayla halledebilir miyiz? anlamiyorum bu islerden de. bi brother bi de bunu gordum forumda.

evet hocam halledebilirsiniz ama ben ricoh kullanmıyorum, konu içinde buna dair bilgiler var dolum oluyor. sizi yanlıs yonlendirmeyim konuyu okuyun.
  • wallace_son kullanıcısına yanıt
    Ricoh 212W buldum, 280 TL. Toneri tıpalı dolum yapılabiliyor sanırım ama çipli aynı zamanda. Toz alıp defalarca doldurup kullanılabilir mi?

Bir de cihaz nasıl fiyatı uygun gibi geldi bana.
  • celutska kullanıcısına yanıt
    sp210 nasil? tekrar dolum icin?

cipli olup olmadigini nasil anlariz?

• aslimdayok kullanıcısına yanıt
    Mağazaya gidip toneri çıkarıp bakın. Çip varsa görürsünüz, dolum tipasi varsa o da görünüyor. Ben öyle yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Ricoh 212W buldum, 280 TL. Toneri tıpalı dolum yapılabiliyor sanırım ama çipli aynı zamanda. Toz alıp defalarca doldurup kullanılabilir mi?

Bir de cihaz nasıl fiyatı uygun gibi geldi bana.

ricoh sp111 sahibiyim benim yazıcımda çip var ama bu çip sadece çıktı miktarını göstermeye yarıyor , ama bazı ricoh modellerinde youtube da görmüştüm toner yüzdesi sıfırlanınca çipini değiştiriyorlar benim yazıcının özellklerine bakınca toner yüzdesi sayılmıyor hep *** şu işaret var eğer sizdede aşağıdaki gösterdiğim fotoğraftada resimdeki gibi *** şu işaret yazıyorsa tonerinizde çipin baskı almaya bir engeli olmayacağı manası gelir fakat %80 gibi bir oran varsa bitince tonerin çipininde değişmesi gerekir, yazıcının özelliklerine gelip smart organizing monitor kısmına gelip oradan bakabilirsiniz
     RICOH SP111-SP100 Refill Lazer Printer Ana Konu

• Metro markette de gordum ricoh yazici, modelini unuttum ama bakmak isteyenler icin bilgi.

• Arkadaşlar yazicimin isigi surekli yaniyor kağıt sıkışmıştı, ic ruloya sarmisti. Actim cikardim hala sonmuyor isik. Ne yapabilirim, bir fikir verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tiglat Pileser -- 2 Mart 2017; 15:56:35 >
  • Baristatales B kullanıcısına yanıt
    o kadar teknik konudan anlamıyorum hocam. ricoh 210 ,brother var ama 100tl daha pahali, almis olsam tekrar doldurma olayini kendim yapabilir miyim diye arastiriyorum.

ama bimden alanlar sp111 tekrar dolum icin dezavantaj yokmus gibi yazismislar konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslimdayok -- 2 Mart 2017; 19:4:14 >
  • Baristatales B kullanıcısına yanıt
    Şansımıza yani. Bu çipi değişmek zorunda kalırsak yapabilir miyiz ya da tonerciye mi gitmek gerekir. Şimdi bu durum kafamda soru işareti bıraktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Şansımıza yani. Bu çipi değişmek zorunda kalırsak yapabilir miyiz ya da tonerciye mi gitmek gerekir. Şimdi bu durum kafamda soru işareti bıraktı.

bende olmadığı için sizdeki model youtube baktım sp200 modelinin çipine reset atılan video gördüm yani bu markanın bazı modellerinde çip bitme olayı var aşağıda sp200 modelinin çipine yazılım atılması var kartuş dolum yapanlar bu yazının çipine yazılım atabilirlermi bilmem ama aşağıda satılıyor

çiphttp://www.poyrazkartus.com/Ricoh-SP-201-SP-203-SP-204-Toner-Chip__UD91589

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baristatales -- 2 Mart 2017; 22:58:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

sp150 icin boyle 100grtozlarla isimiz hallolur mu?

tam emin değilim ama 100 gr yeterli. çünkü bu tonerdeki hazne bayagı buyuk. ama yukarıdaki mesajda yazdıgım gibi agzına kadar doldurmayın.

merhaba ben de n11 deki 100 gr tozu almayı düşünüyorum. 100gr tozla ortalama kaç yazı sayfası alınır? teşekkürler..
  • Yoğunluğa bağlı ortalama 3 bin sayfa alirsiniz

• sp 111 modeli var kendi toneri ile 170 sayfa çıktı almışım.daha ne kadar çıktı alabilirim bilgisi olan var mı ?
    ona göre toz alıcam
  • tugberk16 kullanıcısına yanıt
    Yazıcı ile gelen doner ile 700 alırsınız biz 1000 almıştık sonra dolum yaptık bitmeyen kartuşta 1kg fiyatı 70-90 tl civarı onunlada 11-13 sefer dolum yapabiliyorsunuz.

1 dolumda 2600 net kaliteli baskı alırsınız.3300'e kadar dayanır çıkaracağınız dosyaya bağlı olmak üzere.

• celutska kullanıcısına yanıt
    Tonerde sadace çıktı sayısını öğrenmek için bir çip var.

Çip problemi yok bu modelde.

Yakıtı koy devam et modeli.

• Arkadaşlar yazıcım artık lekeli çıktı vermeye başladı toner sanki fazla ısıdan yanmış gibi çıkıyor sebebi ne olabilir? kartuşumu değiştirmem gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal@

Arkadaşlar yazıcım artık lekeli çıktı vermeye başladı toner sanki fazla ısıdan yanmış gibi çıkıyor sebebi ne olabilir? kartuşumu değiştirmem gerekir?

Doldurmadan önce komple toneri söküp atık kutusunu temizlemek gerekiyor ancak yayları takması vs benim için epey uğraştırıcı olduğundan drumu çıktı almadan bir siliyorum. Bu şekilde temiz çıktı alınıyor.

• Bu toner diğer tonerlere göre söküp takması oldukça zor bir model. Neden Peki; Çünkü Toner ve Drum bir arada yaylarla sıkıştırılmış. Ben söktüm taktım temizledim yeniden topladım ama toner düzgün çalışmadı, leke bıraktı.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.