Şimdi Ara

Richard Burns Rally (2004) [ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
5
Favori
30.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: DRACON1C

@solaytekin,
    HDR' ı beğenmene sevindim.
    Setup olayına gelirsek, "physics.rbz" adlı dosyayı "salt okunur" yapıp RBR' nin ana klasörüne "Program Files\SCi Games\Richard Burns Rally" atıyorsun.

Bu dosyayı salt okunur tutmamızın nedeni de, RSRBR 2009 gibi modlara girince ayarların sıfırlanması.. "salt okunur" yapınca koruyoruz bir nevi.

.rbz uzantılı dosyalar Winrar ile açılabiliyor, "physics.rbz" nin içeriğini winrar ile açıp görebilirsin, daha önce winrar kullanarak elle değiştirmiştim zaten.

Winrar ile açınca "Physics\[herhangi bir araç]\setups" içersindeki "d_gravel.lsp - d_snow.lsp - d_tarmac.lsp" dosyaları normalde 9 kb gibi değerlerdeydi fakat modlu halde 23 kb larda oluyor.

İndirdiğim kaynakta araçların gerçek setuplarına çok yakın olduğundan bahsediyordu.
    Eğitimin son bölümünde 1-2 saniye daha iyi olabiliyorum bu ayarlarla. Bu Setup' ları yarışa başlamadan önce "Load Setup" ile kullanıyorsun. [ "Load Setup" ya da benzeri bir şey olabilir, RBR' ye girmem mümkün değil yeterli donanım yok şu anda.]
    Hem ıslak hem de kuru zemin için seçebiliyorsun, her ikisinde farklı ayarlar mevcut.

@venomtrk,
    Mutlaka manuel vites kullan, virajlarda çok fazla yavaşlamadan yanlamasına girmen gerek, onun için de çok iyi bir ayarlama yapmalısın, bol bol pratik yap, virajlarda önceden kaymaya başlamalısın.
    Ve bahsettiğim Araç Setup' larını kullanırsan, biraz daha iyi zamanlar yapabilirsin.

hocam verdiğin setuplar bende zaten mevcutmuş.

citroen toyotaya göre çok daha iyi yol tutuyor ve hakimiyet daha iyi.bu belkide setuptan kaynaklanıyor bilmiyorum.birde oynadıkça insan alışıyor ve virajları daha iyi dönmeye başlıyor çalışmak şart

• quote:

Orjinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

dış gorunuş bayaga iyi

bncede güzel..
  • su hdr işini tam nasıl yapıyoruz..vistada da aynı sekildemi olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hozes

su hdr işini tam nasıl yapıyoruz..vistada da aynı sekildemi olur...

arkadaşın linkini verdği hdr yi indir ve içindekileri direk oyunun kurulou olduğu klasörün içine at başkada bir şey yapmana gerek yok.oyun başlayınca otomatik görüyor.vista vs. farketmez çalışır...
  • @hozes
    Rbr ps2 de var mıydı ya??Kaç sene ps2 ile oyun oynadım ama hiç duymadım rbr nin olduğunu,bilsem oynardım.Wrc oynuyordum paso
  • quote:

@venomtrk,
    Hocam valla bilemiyorum sorunun neden kaynaklandığını, diğer oyunlarda FF sorunsuz çalışıyor mu?
    Yazılım uyuşmazlığı olabilir, sürücü güncellediniz mi? - ya da eski sürücüleri denediniz mi?
    Ayrıca işletim sistemi de olabilir sorun, Win7 ya da Vista kullanıyor musunuz?

sadece bu oyunda titreşim olmuyor , diğer oyunlarda sorun yok yazılımı en son windows 7 kullanıyorum, daha önce xp de de aynı sorun vardı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: galganus12

@hozes
    Rbr ps2 de var mıydı ya??Kaç sene ps2 ile oyun oynadım ama hiç duymadım rbr nin olduğunu,bilsem oynardım.Wrc oynuyordum paso

olmamı yaa sen ne diyon..ps2 mi sırf rbr için satmadım zaten..arada acıp ondada oynarım..şimdi bi laptop aldım, masaüstü pc im cok iyi degildi,gerci laptopda oyun oynamak için almadım ama yaklasık 8 aydır evden ( ps3 den ps2 den ) uzaktayım, bu süre zarfında gtr2 ve rbr yüklemiştim laptopa,onunla geciriyordum, gtr2yi sildim ama rbr yi silmem...gtr2 in bnm için muadili oyunlar var, forza2, ferrari challenge ve gt5...ama rbr nin muadili yoktur bnm için....
  • Gt yi kafadan geç,forza yı da bizim gtr cı arkadaşlar hiç beğenmemişler ama şu ferrari challenge adlı oyunu merak ediyorum,fizikler gtr2 ye benziyor falan dediler.O oyun sadece ps3 e mi çıktı??
  • Rbr PS2 'de var fakat dinamikleri PC 'dekiylen aynı değil PC 'de daha gerçekçi.
  • Shepherd shield etabı

Citroen ile dereceyi 6 saniye iyileştirdim,dünya rekoruna 29 saniye kaldı

• quote:

Orjinalden alıntı: galganus12

Gt yi kafadan geç,forza yı da bizim gtr cı arkadaşlar hiç beğenmemişler ama şu ferrari challenge adlı oyunu merak ediyorum,fizikler gtr2 ye benziyor falan dediler.O oyun sadece ps3 e mi çıktı??

evet sadece ps3 exc...ben bayadır oynayamıyorum...bir link vereyim izle bunu bence süper bir oyun...fizik acısından, yoksa pit, hasar ıvır zıvır yok..tak yarış oyunu ama fizikler bence süper dedigim gibi..hani oyunlar vardır yaa, driving racing diye, buda gtr lar gibi racing tarzı bir oyundur..ayrıca g25 destegi şimdiye kadarki en iyisi ( cok ufak deadzone u saymazsak ) weight trasferı sahane hissettiyor, franleme anında direksiyon birden agırlasıyor, tekerler kaymaya baslıyınca birden direksiyon hafifliyor falan gercekten sahanedir...adamın kollarını öldürüyor o ayrı..rbr gibi :)

gtr2 cok güzel bir oyun ama ben modlama işinle pek ugrasmak istemiyorum acıkcası ondan sildim..ama rbr her türlü modlarım o ayrı...

ps2 deki rbr sadece daha az duyarlıdır..yanı pc de direksiyonu daha hızlı cevirince oyuna daha cabuk yansıyor..yoksa aynı fizik etmenleri var ps2 de..

http://www.youtube.com/watch?v=WvMwHORDLzI&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eyoutube%2Ecom%2Fv%2FWvMwHORDLzI%26hl%3Den%26fs%3D1%26color1%3D0x5d1719%26color2%3D0xcd311b&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=G_w0f_lDKsY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=BOHtQ355LT8

http://www.youtube.com/watch?v=2qgeSmsC7u8&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=Z5jGGwRRPwk&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=xqiBPstbtPE&feature=channel

yukardaki link ferrari challenge..konuyla alaksı yok ama kusura bakmazsınız umarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hozes -- 24 Haziran 2009; 18:47:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: solaytekin

Shepherd shield etabı

Citroen ile dereceyi 6 saniye iyileştirdim,dünya rekoruna 29 saniye kaldı

Rekor da ne rekormuş arkadaş, nasıl kullanıyor bu adamlar?! , vallaha çok acayip..

Şunlar da baya iyimiş:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 24 Haziran 2009; 18:57:07 >

• Çoraplar facia ama eleman süper gidiyor

• @DRACONİC

hocam verdiğin ilk linkteki aracın direksiyon hareketlerine ve virajlardaki çok rahat dönüşlerine dikkat ettinmi?direksiyonu çok hafif bir çevirme ile araç o süratteyken hiç sarsılmadan ve kayma yaşamadan çok rahat viraj dönüyor olacak iş değil bu.sanki rbr değilde nfs grid seyrediyorum

ben momo ile kendimi kırıyorum viraj dönerkenaraç yinede dönmemekte inat ediyor ve buz pistindeymiş gibi kayıyor bu nasıl iş anlamadım
  • @galganus12,
    Hocam eleman dehşet gidiyor ya, gerçekten biliyor işi.

@solaytekin,
    Evet benim de dikkatimi çekti, dışarıdan aracın fizik ayarları ile oynamış olabilir.
  • 3.28 e dikkat,manyak dönüyor eleman.
  • Evet çok feci dönüyor.
    Scandinavian Flick.

• quote:

@galganus12,
    Hocam eleman dehşet gidiyor ya, gerçekten biliyor işi.

@solaytekin,
    Evet benim de dikkatimi çekti, dışarıdan aracın fizik ayarları ile oynamış olabilir.

modlanmış araba olduğu için fiziklerlede oynanmış olabilirmi acaba
  • Olabilir tabi, bilemeyiz.
    Fizikler verdiğim 2. video' da da garip geldi bana ama bilemiyorum. Günahını almayalım kimsenin de.
    Biz virajı alırken [afedersin] g*tümüz çıksın, adamlar nfs oynar gibi gitsinler.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.