Şimdi Ara

Rgb ledlerde ton farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aldığım 5mlik 4 rgb ledde beyaz renkte birbirlerine göre ton farkı oluyor. Güç yetersizliğinden değil, sıralarını degistirsemde aynı sekilde.

Aldıklarınızda da bu durumla karşılasiyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dead-ly -- 1 Ekim 2016; 13:23:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazı rgb ledlerde beyaz ışık yoktur gün ışığı vardır aldığınız ledde beyaz ışık olduğundan eminmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut.tekci

Bazı rgb ledlerde beyaz ışık yoktur gün ışığı vardır aldığınız ledde beyaz ışık olduğundan eminmisiniz?

Hepsi ayni yerden alindi. biri soguk beyazken digeri sicak beyaz tonlarinda. Renk sicakligi farkli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dead-ly -- 1 Ekim 2016; 19:47:37 >
  • Rgb ledlerin çalışma mantığı rgb led driver ile belirli ledlerin aynı anda yanarak farklı renk bir ışık hüzmesi görüntüsü vermesi ile olur yani Red Green Blue renklerinin karışımı ile.Bunun karışımınıda rgb led driver kutusu ayarlar. Doğru rengi verdiğini düşündüğünüz ledin kontrol kutusunu farklı olan lede bağlayıp deneyiniz lakin kontrol kartı sıkıntılı olup, olması gereken oranda akım vermiyor doğru renk karışımını tam olarak yapmıyor olabilir.

• Sorunu nasıl çözdünüz?Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum.beyaz renk ve sarı renkte ton farkı var.ben de aynı yerden aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: obsesoz

Sorunu nasıl çözdünüz?Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum.beyaz renk ve sarı renkte ton farkı var.ben de aynı yerden aldım.

Besleme sırasını degistirdiginizde de aynı sorun devam ediyor mu?

Bende her şekilde aynı renk sıcaklıklarını veriyordu. malesef çözememiştim, ledin üretiminden kaynaklı. Satıcıyla konuşup anlaşmak gerekiyor. Değişim yada yeniden siparişte satıcı renkleri ne kadar ayırt edebilecek, edebilecek mi orası ayrı sorun.

• benim gelen şeritler de farklı.üç çipten birinin üzerindeki rakamlar farklı.sanırım ondan kaynaklanıyor.olmazsa değiştirecem.sıralama değişse de aynı ton farkı var.akımdan kaynaklansa öyle olmazdı.

•  Rgb ledlerde ton farkı

Rgb ledlerde ton farkı

Rgb ledlerde ton farkı

• obsesoz kullanıcısına yanıt
    Bende hepsi aynı olmasına rağmen renk sıcaklık farkı vardı, ledlere dikkat edildiğinde farkediliyor ama sizdeki kadar belirgin durmuyordu. Sizde tamamen farklı bir seriden gönderilmiş heralde.
  • dead-ly kullanıcısına yanıt
    Galiba farklı rgb ler.Satıcı rgb ler henelde aynı dedi ben de öyle biliyorum ama bakalım.yarın görüşecem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.