Şimdi Ara

Rezidanstan daire alacağım bir bakar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba güzel bir rezidans buldum ailemle taşınmak istedim fakat çok yakınından yüksek gerilim hattı geçiyor forumda fizikçi falan varsa zararı nedir alınır mı alınmaz mı bilgi almak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Txrboz -- 19 Ağustos 2020; 23:42:39 >

• Yüksek gerilim hattının kaç KV lık olduğunu öncelikle öğrenin . İnsan gibi elleri aşağıya bakan 20-25 metre civarı direk varsa 380kv dır , üstü 3 katlı bina gibi 15-25 metre bir direk ise 154kv dır , diğer beton ve daha kısa direkler orta gerilim 34kv dır .
    25-30 metre uzaklık 380kv lık bir hatsa sağlık için yeterli bir mesafe değildir . 154kv ya da 34kv lıklardansa bile ben olsam yine oturmam .Evde sürekli yüksek manyetik alana maruz kalırsınız . Bilinen tedavisi olmayan en kötü hastalıklara yakalanma riskiniz artar . Hayatınız boyunca ev alırken dikkat etmeniz gereken 3 şey var , elektromanyetik alan şiddeti yüksek mi ( yakında yüksek gerilim hattı, trafo , cep tel alıcısı- vericisi var mı vb , bina sağlam mı , zemin kat ya da 1. - 2. Kat ise radona karşı binada yalıtım yapılmış mı ( Türkiye daha farkında değil radon tehlikesinin yavaş yavaş gelişeceğiz oda olur ) bu 3 şeye dikkat ederseniz daha uzun ve sağlıklı yaşayacağınıza inanıyorum .
    Yetkinlik konusuna gelince bir kaç lisans diploması var , bir kaç yerde imza falanda atabiliyorum :)
  • Profil fotonu beğendiğim için konuyu up'lıyorum.

Umarım bilgili arkadaşlar görür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sağolun :)

• Hİç bir zararı yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt

Netten araştırdım baktım zararı var diyorlar bazıları yok diyor yetkinliğiniz var mı bu konu hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: Txrboz

Netten araştırdım baktım zararı var diyorlar bazıları yok diyor yetkinliğiniz var mı bu konu hakkında

Hattın dibinde oturmuyorsanız bir problem olmaz bence.
    Yetkinliğim yok ben generalistim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt

hatta çok yakın 25 30 metre

• Oturmayın.

• Oturun bence zaten komşunuzun evinde sinyal yayan tonla şey olacak illaki o dalgalara maruz kalcaniz hiç yoksa mobil sinyaller vs var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüksek gerilim hattının kaç KV lık olduğunu öncelikle öğrenin . İnsan gibi elleri aşağıya bakan 20-25 metre civarı direk varsa 380kv dır , üstü 3 katlı bina gibi 15-25 metre bir direk ise 154kv dır , diğer beton ve daha kısa direkler orta gerilim 34kv dır .
    25-30 metre uzaklık 380kv lık bir hatsa sağlık için yeterli bir mesafe değildir . 154kv ya da 34kv lıklardansa bile ben olsam yine oturmam .Evde sürekli yüksek manyetik alana maruz kalırsınız . Bilinen tedavisi olmayan en kötü hastalıklara yakalanma riskiniz artar . Hayatınız boyunca ev alırken dikkat etmeniz gereken 3 şey var , elektromanyetik alan şiddeti yüksek mi ( yakında yüksek gerilim hattı, trafo , cep tel alıcısı- vericisi var mı vb , bina sağlam mı , zemin kat ya da 1. - 2. Kat ise radona karşı binada yalıtım yapılmış mı ( Türkiye daha farkında değil radon tehlikesinin yavaş yavaş gelişeceğiz oda olur ) bu 3 şeye dikkat ederseniz daha uzun ve sağlıklı yaşayacağınıza inanıyorum .
    Yetkinlik konusuna gelince bir kaç lisans diploması var , bir kaç yerde imza falanda atabiliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 20 Ağustos 2020; 3:33:3 >

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam ben bir öğreneyim hattın güç değerini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Txrboz kullanıcısına yanıt
    Hattı tutan direğe bakarakta anlabilirsiniz .

Hocam bugün yanından geçtim kolları insan gibi aşağı bakıyor

Ben olsam uzak dururum o evden .

Tamam hocam o zaman parayı faize yatırıp birkaç sene bekleyeyim üzerine de biraz daha koyar iyi bir şey alırım

Faizemi arabayamı yatırırsınız borsadan paradan hiç anlamam ama söylediğin 3 şeye sağlığınız için dikkat edin .

Borsayla uğraşıyorum zaten ama ev parasını garanti olarak kenarda faize yatırdım zaten faizler yükselecek getirisi artar birkaç sene daha idare ederim sonra 700 800klık bir yere geçerim artık 500klara düzgün ev yok maalesef

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.