Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.545
Cevap
24
Favori
104.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2012

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

2012

orjinal teybin görseline baktım, alpine ut72bt yi uydurmanız görsellik açısından mümkün değil. ancak aracınıza uygun bluetoothlu double din ürün alıp uygulatacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba öncelikle böyle bir konu açıp,biz bilgisi ve tecrübesi olmayan arkadaşlara yardım ettiğiniz için teşekkürler.

Araç 2013 Renault Fluence.Aile aracı çoğunlukla ben kullanırım arada peder beyde kullanır.Daha önce kısa bi dönem biraderim subwoofer ve amfi taktırdı araca.Hoperlörleri değiştirdimi emin olmamakla beraber.Aracın elektrik aksamında sorunlar çıkardı bu sistem aküyü de çok çabuk bitiriyodu.Bazen bas vurmuyo,önde ki hoperlörlerden ses gelmiyodu(bu sorun ara ara oluyodu).Sorularınıza sıra ile cevap vercek olursam eğer;

1.Orjinal teybi var üstünde.
    2.2013 fluence yeni kasa.
    3.maksimum bütçem 2 bin tl.Tatmin edecek ve arıza vermicek bi sistem olursa 2500 zorlayabilirim.
    4.Ürünler sıfır olsun ömürlük olsun düşüncesindeyim.
    5.Sesten beklentim şu şekilde,böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum ama cızırtısız parazitsiz net kaliteli ve çok yüksek bi ses istiyorum.Hem böyle bi ses hem de şarkı ritmine göre bass vuracak öyle kuru gürültü yapmayacak güçlü bi subwoofer istiyorum.Yaşım 24 kanım deli akıyor kimseyi rahatsız etmek istemem ama sesi de bassı da yüksek ve en önemlisi kaliteli performans versin istiyorum :) Ha bide şu mümkün mü bilmiyorum ama araç içinde tesisata bağlı tuş koymak istiyorum.Aracı babam kullandığında [bass başımı ağrıtıyor diyo :)] tek düğme ile bass'ı kapatabilsin o da müzik dinlemeyi çok sever sadece kaliteli hoperlörden kaliteli ses ile müzik dinlesin istiyorum.
    6.Anfi:Eğer isteklerimi karşılayacaksa neden olmasın hatta bi ara subwoofer ıcın ayrı anfi hoperlörler ıcın ayrı amfi takılırsa daha iyi olur diye bi öneri duydum onun hakkında yorumunuzu merak ediyorum.
    Subwoofer:Anfi için yazdıklarım bunun için de geçerli.Slim kabin portlu-portsuz ne demek bilmiyorum :)

Temennim bunlar umarım derdimi anlatabilmişimdir :) Cevabınızı merakla bekliyorum verdiğiniz cevaba göre direk malzemeleri toplamaya başlayabilirim.Sistem toplayan mağazalara hep önyargılıyımdır.İlla ki işini ahlakıyla yapan insanlar var onları tenzih ederek,en ufak sorumda bilmediğimi belirttiğim halde küçümseyen bakışlara maruz kalmaktan,fiyatı belli olan marka modelin 3 katı fiyat isteyipte 2.elini satmaya çalışan insanlardan bıktım :) şimdiden teşekkürler.İyi forumlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Saxebluee

Merhaba öncelikle böyle bir konu açıp,biz bilgisi ve tecrübesi olmayan arkadaşlara yardım ettiğiniz için teşekkürler.

Araç 2013 Renault Fluence.Aile aracı çoğunlukla ben kullanırım arada peder beyde kullanır.Daha önce kısa bi dönem biraderim subwoofer ve amfi taktırdı araca.Hoperlörleri değiştirdimi emin olmamakla beraber.Aracın elektrik aksamında sorunlar çıkardı bu sistem aküyü de çok çabuk bitiriyodu.Bazen bas vurmuyo,önde ki hoperlörlerden ses gelmiyodu(bu sorun ara ara oluyodu).Sorularınıza sıra ile cevap vercek olursam eğer;

1.Orjinal teybi var üstünde.
    2.2013 fluence yeni kasa.
    3.maksimum bütçem 2 bin tl.Tatmin edecek ve arıza vermicek bi sistem olursa 2500 zorlayabilirim.
    4.Ürünler sıfır olsun ömürlük olsun düşüncesindeyim.
    5.Sesten beklentim şu şekilde,böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum ama cızırtısız parazitsiz net kaliteli ve çok yüksek bi ses istiyorum.Hem böyle bi ses hem de şarkı ritmine göre bass vuracak öyle kuru gürültü yapmayacak güçlü bi subwoofer istiyorum.Yaşım 24 kanım deli akıyor kimseyi rahatsız etmek istemem ama sesi de bassı da yüksek ve en önemlisi kaliteli performans versin istiyorum :) Ha bide şu mümkün mü bilmiyorum ama araç içinde tesisata bağlı tuş koymak istiyorum.Aracı babam kullandığında [bass başımı ağrıtıyor diyo :)] tek düğme ile bass'ı kapatabilsin o da müzik dinlemeyi çok sever sadece kaliteli hoperlörden kaliteli ses ile müzik dinlesin istiyorum.
    6.Anfi:Eğer isteklerimi karşılayacaksa neden olmasın hatta bi ara subwoofer ıcın ayrı anfi hoperlörler ıcın ayrı amfi takılırsa daha iyi olur diye bi öneri duydum onun hakkında yorumunuzu merak ediyorum.
    Subwoofer:Anfi için yazdıklarım bunun için de geçerli.Slim kabin portlu-portsuz ne demek bilmiyorum :)

Temennim bunlar umarım derdimi anlatabilmişimdir :) Cevabınızı merakla bekliyorum verdiğiniz cevaba göre direk malzemeleri toplamaya başlayabilirim.Sistem toplayan mağazalara hep önyargılıyımdır.İlla ki işini ahlakıyla yapan insanlar var onları tenzih ederek,en ufak sorumda bilmediğimi belirttiğim halde küçümseyen bakışlara maruz kalmaktan,fiyatı belli olan marka modelin 3 katı fiyat isteyipte 2.elini satmaya çalışan insanlardan bıktım :) şimdiden teşekkürler.İyi forumlar :)

öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

orjinal teybi değiştirme imkanımız yok sanırım. çünkü direksiyon kumandası falan ona bağlı. bütçemizde teybi değiştirmek için pek yeterli değil zaten. isterseniz teybi ilerde de değiştirebilirsiniz. 3 çift rca çıkışlı alpine 183bt gibi prof bir teybi de ilerde sisteme ekleyebilirsiniz. orjinal teybin anfi çıkışı olmadığı için deck dönüştürücü takılacak. fluence lerin kapı hoparlörleri 13cm dir. internette 16cm takanları okudum. ama orjinal olsun derseniz 13 takın. ama kasnak ile 16cm sığar ise 16cm takın. tabi buna karar vermek için kapıların döşemeleri sökülüp 16cm hoparlörlerin mıknatısının cama değip değmediğine bakmak lazım. ama bunlarla uğraşamam derseniz 13cm hoparlör direk uyacaktır. tabi kapılara takılacak hoparlör ne olursa olsun mutlaka öncelik mdf kasnak, mdf yoksa plastik kasnak ile kapıya takılması gerekir. ustalık, işçilik burada devreye giriyor. kapıların trim sesi yapmaması için bu kasnaklar yüzeye tam oturması gerekiyor. malesef renault kapıları hoparlör bass vurdukça trim ses yapmaya çok müsait, herşeyden önce işini hakkıyla yapan bir usta bulun. daha öncede sorun yaşamışsınız, muhtemelen montaj hatası gibi duruyor. bütçeniz, beklentiniz dahilinde ve akü ömrü açısından 5 kanallı bir anfi işinizi görecektir. slim kabin subwoofer daha ince kabinli olur, bagajda az yer kaplar. bagaj sizin için önemli ise slim kabinde önerebilirim. ama maşallah fluence bagajları büyüktür. aile araçlarında bagaj ihtiyacından dolayı genelde slim kabin kullanılır. isterseniz parçalara geçelim, linkler temsilidir, fikir vermesi açısından paylaşılmıştır.

tüm kapılara beklentinizi karşılayacak Hertz Esk 130.5, bundan 2 kutu. nakit alımda fiyat baya uygun.

https://www.splhifi.com/urun/hertz-esk-130_5-13-cm-mit-takimi-madein-italya-225-watt-115-rms/29

subwoofer alpine sbg 1244bp, 30cm, kabibli, ışıklı, daha çok kalite ve performans odaklı, tonlu bir subwooferdır.

http://www.hepsiburada.com/alpine-sbg-1244bp-subwoofer-p-OTALPSBG-1244BP?magaza=Ekonomik%20Reyon&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=CPq1_KPQi9QCFSIL0wodzHYApw

anfi bütçeniz dahilnde ve sisteminizi kaldıracak, beklentilerinize yetecek güçte, mutlaka sıfır istediğiniz için Xetec 172.5 5 kanal anfi. bass kontrol düğmesi kutudan çıkar. bu düğmeyi şoför koltuğuna yakın biryere montajlattırıyorsunuz, babanız arabaya binince bası bu düğme yardımı ile tamamen kapatabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-xetec-xi-172.5-5-kanal-profesyonel-tesisat-amfisi-dev-kampanya-361124987/detay

teybinizin rca çıkışı olmadığı için Massive ms h01 5kanal deck dönüştürücü bağlanacak, mükemmel bir üründür. 3 çift rca çıkışı verir. ben letgo da buldum, başka yerlerdende bulunur. 100tl 2. elleri için uygun fiyattır.

https://tr.letgo.com/tr/i/massive-deck-cevirici-3-amfi-cikisi-prof_1959440c-45af-4df3-8dd1-e3eba754b8ba

Cadence 4ga kablo seti. 5 kanal anfi olduğu için 4awg kablo alacaksınız unutmayın.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/cadence-kit4-profesyonel-anfi-kablo-seti-270437486?mkwid=sFjSZMhxX_dm&pcrid=98648318847&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*634605280*35250000927*98648318847*pla**pla-79002696327&rfcr=98648318847&gclid=CIqjwMPQi9QCFQ0R0wodVuwOyg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

yukardaki kablo setinden 1çift rca kablosu çıkar, size 2 çift rca kablosu daha gerekli, bundan 2 tane daha alınacak

http://www.hepsiburada.com/soundlink-5-metre-rca-amfi-kablosu-poset-pm-otavgosdslwbr5

hocam totalde 2500tl gibi birşey oluyor. artık kaliteli bir usta bulup bunları montajlattıracaksınız.

• Üstad merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim

Teyp markası: orjinal

Araç: Mercedes Viano 2008

Bütçe:1500-2000

Durumu:sıfır veya 2.nci el olabilir

Beklenti:Araç içindekiler dinlesin

Anfi:farketmez

Subwofer:olmasa daha iyi

Not:

Aracın orjinal sisteminden bir sıkıntım yok fakat daha iyiyi bilmediğimden olabilir maksadım araç içinde temiz tok bir ses elde etmek yüksek sesle müzik dinlemem genelde TSM ve Türk halk müziği dinlerim teybi dobble istiyorum teyp araştırırken iPhone ekranını yansıtan sistem yaptıklarını gördüm bu çok işime yarar İphone yoğun kullanıyorum tv üyeliğim ve fizy üyeliğim var Online müzik dinlemeyi seviyorum yansıtma mümkün değilse Bluetooth'da çözüm olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Candarby -- 25 Mayıs 2017; 23:5:35 >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Merhabalar tekrar

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler üstad yalnız takıldığım konular var yardım ederseniz sevinirim gerçekten dediğiniz ürünleri alıp sizin önerceğiniz bir ustaya montajlattırcam vaktinizi boşa harcamayacağıma emin olabilirsiniz hatta montajdan sonra buraya video atabilirim benim gibi arkadaşları tatmin etmesi açısından..

Amfiyi kurduktan sonra pek işe yaramıyo sanırım göz önünde olması şartmı ? Ona göre arka koltukların altına almayı planlıyorum ya da en kötü ihtimalle arka koltukların arkasına.Bir tane amfi önermişsiniz ama bi amfiyi hoperlör ve midlere bi amfi de subwoffer için alsak kötü mü olur ? Yoksa gerek yok mudur böyle bi işleme ?

Araç aile aracı ve bazen dükkan için çeşitli eşyalar taşınıyor slim kabin dedikleriniz daha uygun sanırım yer için.standart kabinle aynı performansı vercekse slim kabinlerden önerir misiniz ? Görsel olarak beğendim lakin bu subwooferı :) mavi en sevdiğim renk :))

İlk paylaştığınız hoperlörler kapılara olcak sanırım ufaklar için torpido köşelerinde var yer ama arka kapıda göremedim o ufakları takacağım bi yer [çook cahilim keşke ölsem :)] bir de o kare şeklinde olanlar nereye takılıyo onu sorabilir miyim ?

Teybi değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü diper performans teybleri çook afedersiniz apaçi görüntüsü veriyo konsola şart mıdır değiştirmek ? Deck ile beraber orjinal teybin prof teybden farkı var mıdır ? Varsa ne kadardır yani prof teyb olmadan sistem bi işe yaramaz mı ?

Kapılarda ki hoperlörü 16 cm olarak takın demişsiniz 13 cm den farkı olur mu ? olcaksa eğer yapmışken ustasını bulup kasnak yaptırabilirim.Bazı arkadaşlar arka pandizota da fazladan hoperlör koymuş ben de yaptırmak istersem bana yararı ve zararları neler olur ?

Son olarak kablo olarak cadence ve soudlink önermişsiniz hepsini cadenceden alsam sorun olur mu acaba ?

Ve gerçekten son sorum bu ürünler bu bütçe ile alacağım son ve en iyi ürünler mi yani kaliteli ve yüksek ses ve yüksek bass oranınj yakalayabilir miyim bu sistemle :)

Kusura bakmayın uzun oldu ama tam bi beyin yanmasj bu ses sistemi ustasını bulmuşken sorup içim rahatlayarak almak istiyorum ama şüpheniz olmasın bütçem hazır ve sök-tak bir sistem ise 3 binide zorlayabilirim.Teşekkürler şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum cevabınızı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Candarby

Üstad merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim

Not:

Aracın orjinal sisteminden bir sıkıntım yok fakat daha iyiyi bilmediğimden olabilir maksadım araç içinde temiz tok bir ses elde etmek yüksek sesle müzik dinlemem genelde TSM ve Türk halk müziği dinlerim teybi dobble istiyorum teyp araştırırken iPhone ekranını yansıtan sistem yaptıklarını gördüm bu çok işime yarar İphone yoğun kullanıyorum tv üyeliğim ve fizy üyeliğim var Online müzik dinlemeyi seviyorum yansıtma mümkün değilse Bluetooth'da çözüm olabilir

hocam bişey değil. double din ekranlar da çok seçenek çok olduğu için ve piyasa da oem çin malı malzeme çok olduğu için açıkçası tavsiye veresim gelmiyor. ama ekran yansıtma olayı android tabanlı ve wifi özellikli double larda mümkün diye biliyorum. beklentiniz kalite odaklı bir sistem. kaliteli ses için ana ünitenin kaliteli olması gerekir herşeyden önce. double din ürünlerde de kaliteli ses verebilecek ürünler alpinenin 3bin tl den başlıyor. oem olan double lar da ses verir ama saf kalite ses alpinenin, pioneerın, clarionun prof teypleri ile mümkündür. tabi teybi almakla yetmiyor bu iş. compenant hoparlör, ve bunları besleyecek kaliteli anfi gerekli. yani sonuç olarak illa double teyp olsun derseniz o bütçe ile ancak sadece orta seviye bir double alınır. ama ben teyp çerçevesi ile single din teyp takarım derseniz, 900tl ye alpine 183bt teybi alıp, 4 kolonu compenant ile değiştirirseniz anfisiz de olsa kaliteli bir ses alırsınız. siz şartları değerlendirip geri dönüş yapın, önerileri netleştirelim.

• quote:

Merhabalar tekrar

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler üstad yalnız takıldığım konular var yardım ederseniz sevinirim gerçekten dediğiniz ürünleri alıp sizin önerceğiniz bir ustaya montajlattırcam vaktinizi boşa harcamayacağıma emin olabilirsiniz hatta montajdan sonra buraya video atabilirim benim gibi arkadaşları tatmin etmesi açısından..

Amfiyi kurduktan sonra pek işe yaramıyo sanırım göz önünde olması şartmı ? Ona göre arka koltukların altına almayı planlıyorum ya da en kötü ihtimalle arka koltukların arkasına.Bir tane amfi önermişsiniz ama bi amfiyi hoperlör ve midlere bi amfi de subwoffer için alsak kötü mü olur ? Yoksa gerek yok mudur böyle bi işleme ?

Araç aile aracı ve bazen dükkan için çeşitli eşyalar taşınıyor slim kabin dedikleriniz daha uygun sanırım yer için.standart kabinle aynı performansı vercekse slim kabinlerden önerir misiniz ? Görsel olarak beğendim lakin bu subwooferı :) mavi en sevdiğim renk :))

İlk paylaştığınız hoperlörler kapılara olcak sanırım ufaklar için torpido köşelerinde var yer ama arka kapıda göremedim o ufakları takacağım bi yer [çook cahilim keşke ölsem :)] bir de o kare şeklinde olanlar nereye takılıyo onu sorabilir miyim ?

Teybi değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü diper performans teybleri çook afedersiniz apaçi görüntüsü veriyo konsola şart mıdır değiştirmek ? Deck ile beraber orjinal teybin prof teybden farkı var mıdır ? Varsa ne kadardır yani prof teyb olmadan sistem bi işe yaramaz mı ?

Kapılarda ki hoperlörü 16 cm olarak takın demişsiniz 13 cm den farkı olur mu ? olcaksa eğer yapmışken ustasını bulup kasnak yaptırabilirim.Bazı arkadaşlar arka pandizota da fazladan hoperlör koymuş ben de yaptırmak istersem bana yararı ve zararları neler olur ?

Son olarak kablo olarak cadence ve soudlink önermişsiniz hepsini cadenceden alsam sorun olur mu acaba ?

Ve gerçekten son sorum bu ürünler bu bütçe ile alacağım son ve en iyi ürünler mi yani kaliteli ve yüksek ses ve yüksek bass oranınj yakalayabilir miyim bu sistemle :)

Kusura bakmayın uzun oldu ama tam bi beyin yanmasj bu ses sistemi ustasını bulmuşken sorup içim rahatlayarak almak istiyorum ama şüpheniz olmasın bütçem hazır ve sök-tak bir sistem ise 3 binide zorlayabilirim.Teşekkürler şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum cevabınızı.

bişey değil kardeşim, anfi için en uygun yer arka koltuğun arkasıdır. bu işler bütçe işi, çift anfi işlemi içinde maliyet haliyle yükseliyor. mono anfi daha güçlü subwooferları beslemek için kullanılır. sesi araç dışına dinletmek istiyorsanız, bütçenizde el veriyorsa çift anfi iş görüyor.
    Xetec 172.5 Anfinin sub çıkışı 4ohmda 300w rms diyor. kağıt üstünde tabi bu değerler. gerçekte araç aküsü ile 250w rms civarı verebilir diye düşünüyorum. Alpinenin belirttiğim Subwooferıda 4 ohmda 250w rms dir dikkat ederseniz. önerdiğimiz ürünler birbirine dengelidir. Mono anfiye geçtiğinizde Subwooferıda güçlendirmek gerekecek bilginiz olsun, tabi bu da ek bütçe demek.
    4 kanal anfi olarak Soundmagus VS90.4
    http://www.hepsiburada.com/soundmagus-vs-90-4-4-kanal-amplifikator-p-OTAKTVS904?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CMP1j77qjNQCFUMo0wod7mcAzA

Mono anfi Soundmagus Dk600 4ohmda 400w rms diyor. Az bir güç değildir. Alpinenin Subwooferına fazla gelmez, gaini oldukça kısarsınız, daha tatlı ses verir bu şekilde. gaini sonuna kadar açıp, son seste çok fazla yüklenmezseniz yakacağını sanmıyorum 1244bp yi.
    http://urun.n11.com/amplifikator/soundmagus-dk600-mono-amplifikator-P169116187

subwooferı beğenmişsiniz, bende beğeniyorum, birde yakından ışığı yanıkken görün derimsubwoofer işi kişiden kişiye değişir. her müziğer her subwoofer gitmez. müzik tarzınıza göre subwoofer seçmek gerekli. eğer bagaj lazım oluyorsa subwooferın 2 tane kablosu vardır arkasında, onları elle sök, subwooferı at depoya, işin bitince subu geri bağla, en fazla 1 dkklık işlemdir. aktif olarak bagajı kullanmıyorsanız subwoofer kabinini küçültmeyin. dediğim gibi fluencein bagajı baya büyük. Slim kabin olarak Sony Xs Nw 1202 mevcut. ama ben yine bütçeniz dahilinde Alpine öneriyorum.
    http://urun.n11.com/subwoofer/sony-xs-nw1202e-1800-watt-slim-ince-kasa-kabinli-subwoofer-P167472957?cid=604001&gclid=CKyR5a_3jNQCFVdAGwodygUKjg&gclsrc=aw.ds

tweeter lar ön de yeri vardır, onların içine takılacak. arkalarda yuvası yok ise arka kapıların üst kısımlarına uygun biryere ustası takar onları. kutu dedikleriniz crossoverdır. yani filitredir. crosoverlar kapıların içinde, gözükmeyecek şekilde uygun yerlere ustası sabitleyerek takar.

prof teyp ses kalitesi için gereklidir. sisteminiz bu şekilde baya iş yapan bir sistem oluyor. daha net ses duymak için teybinde değişmesi gerekli. bunu anlayabilmek için prof teypli, kaliteli hoparlörlü ve kaliteli işçilikle montajlanmış bir sistemi dinlemenizi öneririm. artı 1000tl daha yük demek tabi bu durum bütçeye. prof teyp olmadan sistem yine iş görür, bu işlem ilerde de yapılabilir, acelesi yoktur. önemli olan anfi ses tesisat kablolarının ve hoparlörlerin düzgün monatajlanması, teybi değiştirmek arabasına göre 20dkka-30dkka arası bir işlemdir.

benim tercihim 16cm hoparlörden yana. 13cm e göre ses şiddeti daha fazladır. ama orjinali 13 olduğu için , kesin olarak sisze diyemiyorum alın 16lığı takın diye. ustasını bulursanız o hoparlörü oraya uğraşır, yapar eder sığdırır. belkide benim araç gibi çok kolay olur montaj. benimde stepwayde arkalar 13lüktü, öne ve arkaya 16lık aldım, biraz sacın kenarlarını büktük, mdf ile montaj yaptık, mıknatıs cama falanda çarpmadı. 16lık Hertz ESK 165 öneririrm.
    https://www.ozenhifi.com/hertz/hoparlorler/energy/177-hertz-energy-esk-1655.html?search_query=esk+165&results=2

eğer arka pandizotu keserim benim için sorun oluşturmaz derseniz Sony 6921 öneririrm. arka kapıya hoparlör takmanıza gerek yok bu ovalleri takarsanız. arka kapıların hacmi az olduğu için genelde hoparlörün çalışabilmesi için gerekli basıncı oluşturmasına engel oluyor. sizin yerinizde olsam Ön kapılara Hertz ESK 165, arka pandizota Sony 6921 takardım.
    http://www.hepsiburada.com/sony-xs-gs6921-premium-ust-seviye-gs-serisi-6-x-9-120-watt-2-yollu-oval-hoparlor-pm-otblcxsgs6921

tüm kabloları cadence alabilirsiniz. ama 4ga olacak unutmayın.

bass ses ten beklentiniz eğer daha da fazla ise, araç dışından çok dinletmek istiyorsanz 38cm Kicker Es 15 tercih edilebilir. tabi bu ürünün kabinide ayrıca alınacak ve bagajın yarısını kapatır bilginiz olsun. her isteğin bir götürüsü oluyor haliyle. Kicker Es 15 i soundmagus dk 600 besleyebilir.
    http://www.hepsiburada.com/kicker-es-15-38cm-subwoofer-7494-p-OTELF7494?magaza=AksesuarBurada&wt_gl=cpc.nelk.bahce.pla&gclid=CPbR1__8jNQCFSEz0wod1VgFEw
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Çok çok sağolun.Sanırım linkler temsili ona göre ben not alıp ürünlerin aynısını internetten uygun sıfır olanları bulmaya çalışacağım.hoperlörlerin orjinali 13 ise o kalsın o zaman ama ben yine de bi sorar bakarım eğer aracı kesip biçmezlerse sadece kasnak yerleştirilcekse bende yaparım öyle :).

Çift amfi baya maliyetliymiş bi de bişey sorcam üstad önce ki sistemden kalan cadence marka modeli xa125.4 olan bi amfi var bu sistemde yararlandırabilir miyiz onu mesela çift amfi yapmak istersek uygun mudur yoksa sadece xeteci hem hoperlörler hem sub için mi kullansam daha iyi ? xetecin amfisi görsel olarak daha çok hoşuma gitti o kalsın diğerleri spotan görünüyor :) aynı şey subwoofer için de geçerli rengi ve görüntüsü çok hooş bu kadar masraf yapcaksam beni çok çok tatmin eder bu sistem eminim.Eğer kısa sürede subwoofer cıkarılıp takılıyosa tamamdır pek aktif kullanmıyoruz bagajı zaten sadece tatile giderken çıkarıyoruz ama bassız kaliteli tok ve yüksek ses alcaksam sorun değil o da :)

Eğer arka kapılarda ki hoperlörleri iptal ediceksem arka pandizota gerek yok aracın orjinalliğini bozmak istemiyorum.Arka pandizot kalsın o zaman.
    Teyb işini de ilerde eğer kendi aracım olursa ve görsel olarak değiştirirlerse prof teybleri o zaman alabilirim :)

cadence kablo linki atmıştınız bir önce ki yazıda o linkte ki kablodan toplamda 3 adet sipariş edeceğim değil mi ?

Gerçekten son sorum hocam daha önce belirttiğim gibi istanbulda tanıdığım güvenilir işini ahlakıyla yapacak tanıdık bi ustam yok.Sizin önerdiğiniz sistemi araç içine bassı kapatıp sadece hoperlörleri çalıştırmak için tuş koymak ve uygunsa kapılara 16 lık hoperlörleri ayarlamak yalıtım vs işleri yapabilcek işinin ehli referans olabilceğiniz güleryüzlü tanıdık biri varsa önerebilir misiniz acaba ?

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum yazdığınız cevaba göre hemen malzemeleri sipariş vereceğim netten.Değerli vaktinizi çaldım hakkınızı helal edin.İyi forumlar.

• quote:

Çok çok sağolun.Sanırım linkler temsili ona göre ben not alıp ürünlerin aynısını internetten uygun sıfır olanları bulmaya çalışacağım.hoperlörlerin orjinali 13 ise o kalsın o zaman ama ben yine de bi sorar bakarım eğer aracı kesip biçmezlerse sadece kasnak yerleştirilcekse bende yaparım öyle :).

Çift amfi baya maliyetliymiş bi de bişey sorcam üstad önce ki sistemden kalan cadence marka modeli xa125.4 olan bi amfi var bu sistemde yararlandırabilir miyiz onu mesela çift amfi yapmak istersek uygun mudur yoksa sadece xeteci hem hoperlörler hem sub için mi kullansam daha iyi ? xetecin amfisi görsel olarak daha çok hoşuma gitti o kalsın diğerleri spotan görünüyor :) aynı şey subwoofer için de geçerli rengi ve görüntüsü çok hooş bu kadar masraf yapcaksam beni çok çok tatmin eder bu sistem eminim.Eğer kısa sürede subwoofer cıkarılıp takılıyosa tamamdır pek aktif kullanmıyoruz bagajı zaten sadece tatile giderken çıkarıyoruz ama bassız kaliteli tok ve yüksek ses alcaksam sorun değil o da :)

Eğer arka kapılarda ki hoperlörleri iptal ediceksem arka pandizota gerek yok aracın orjinalliğini bozmak istemiyorum.Arka pandizot kalsın o zaman.
    Teyb işini de ilerde eğer kendi aracım olursa ve görsel olarak değiştirirlerse prof teybleri o zaman alabilirim :)

cadence kablo linki atmıştınız bir önce ki yazıda o linkte ki kablodan toplamda 3 adet sipariş edeceğim değil mi ?

Gerçekten son sorum hocam daha önce belirttiğim gibi istanbulda tanıdığım güvenilir işini ahlakıyla yapacak tanıdık bi ustam yok.Sizin önerdiğiniz sistemi araç içine bassı kapatıp sadece hoperlörleri çalıştırmak için tuş koymak ve uygunsa kapılara 16 lık hoperlörleri ayarlamak yalıtım vs işleri yapabilcek işinin ehli referans olabilceğiniz güleryüzlü tanıdık biri varsa önerebilir misiniz acaba ?

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum yazdığınız cevaba göre hemen malzemeleri sipariş vereceğim netten.Değerli vaktinizi çaldım hakkınızı helal edin.İyi forumlar.

hocam linkler temsili demek reklam yapmamak adına paylaşılması gerekli bir durumdur. kullanıcıya bilgi vermek amaçlı linkler paylaşılmaktadır. yoksa forumumuzda direk reklam yapmak yasaktır. ister benim verdiğim linklerden direk sipariş verin, ister araştırın size daha uygun başka yer bulursanız ordan sipariş verin.
    cadence anfi 4ohm 4x80w rms dir. eğer önceki aracınızda işinizi görüyordu ise, herhangi bir arızası yoktuysa bu anfi ile 4 kapı hertz esk 130 hoparlörlerini besleyebilirsiniz. yanına da soundmagusun dk600 mono anfisini alabilirsiniz. 13cm yada 16cm olup olmayacağını audiocu nikli arkadaşa bir soralım. belki daha önce fluence montaj yapmıştır. eğer 16cm hertz esk 165 uyarsa 2 takım hertz 16cmlik alırsınız. cadence kablo kitinden 1 tane sipariş vereceksiniz. içinden 1 çift rca kablosu çıkar, 2 çift rca kablosu daha gerklidir. 2 tane cadence 5mt rca kablosu daha alacaksınız.
    http://www.atakantuning.com/Cadence-RCA-C1-Amfi-Dek-Kablo-5-Metre,PR-1424.html
    cevap için bişey değil.

Allah razı olsun.O zaman @audiocu nickli üstadın cevabını bekleyeyim hatta montaj yapıyorsa eğer ve istanbulda ise bu forumun bi ferdi olduğu için onunla da görüşebilirim.İyi forumlar.
  • Selamlar ses sistemleri hakkinda bilgim yok tavsiyelere ihtiyacım var.Arabam 2011 model Chevrolet yeni Aveo Ltz

4 kapida orjinal hoporlorler var ama ses benim icin yeterli değil Orjinal teybi kullanicam. Amacım net ses ve sesi 15-20 arasinda dinlemek su an 40 a geldiginde dahi yetersiz tabi bana göre bu arada mahalleye de
    Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.
    Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. d
    Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. inletmek degil düsük bütçeyle biseyler yapmak.

elimde

Kenwood KAC M646 anfi

Jvc cs-v626 210w 16 cm hoporlor

Jbl 30 cm 1000w bas var

Kapilardaki orjinal hoporlorler 16 cm olarak biliyorum gucu hakkinda bilgim yok kapilarda ki hoporlorlerim anfi ile uyum saglar mi.

Ön Kapilara 100-200 tl arasinda mid takimi alsam arka kapidakiler orjinal hoporlor veya elimdeki jvc leri mi taksam sizce ne yapayim ? kablo takimi ve muhtemel anfi icin cevricide almam gerekiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FarukMersin -- 26 Mayıs 2017; 19:31:22 >

• selamlar

pilippo po-1080 5 kanallı amfi 550tl fiyatına bakarak yeterli iş görür mü?

masrafım arttı, biraz amfiden kısmak istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar iyi forumlar.

Aracım Hundai Acccent 1.5 gls (98)

4 hoparlör ve 1 teyp koymak istiyorum açıkçası ayrıntılı pek bilgim yok bu konuda. Ses olarak kaliteli ses almak istiyorum öyle dışarı bangır bangır çıkmasın ses son ses açıldığında cızırtı vs yapmayacak dışarıdan çok az da olsa bass ın vurduğu anlaşılsın isterim sonuçta bi anfi yok tadını bile veremez 4 hoparlör ama inceden vurması yeterli.

Sonuç olarak

Kaliteli ses ve azda olsa bass tadını veren güzel bi sistem kurmak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir ortalama olarak ne kadara kurabilirim böyle bi tesisatı ?

• Selamın aleykum hocam . 1 haftadir kafam acayip karisti azcik inceledim surekli baska bisey cikiyor watt, rms , ohm ... vb. Senden bi akil aliyimda onu yapayim . Oncelikle aracım ford focus 2009 model . Teyp orjinal . Ama degistirmek istiyorum yeni bir teyp almak istiyorum onuda onerirsen sevinirim . Butcem 1.300 tl enfazla . Teyp haric urunler 0 olsun istiyorum eğer oluyorsa teypte 0 olabilir tabi . Sistemin işlevi ise temiz ve güclü bass yani biraz saglam vurursa bas memnun kalirim sesi bozmadan . 1200 - 1300 tlye bana bir liste cikartirsan memnun kalirim . Tesekkur ederim

Birde aklima takildi . Sony xs-nw1200 1800w (420 rms) 265 tl bu uygun mu nasil . Sub olarak kullanabilir miyiz yoksa baska mi onerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bono54 -- 27 Mayıs 2017; 5:23:23 >
  • ramazan ve iş yoğunluğum dolayısıyla mesajlara geç döneceğim, açken hiç çekilmiyor malesef. inşallah müsait olurum, birde şöyle karnım doyar o zaman bakacaz, kusura bakmayın artık.

• açken müzik bile dinleyesim gelmiyor yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: Candarby

Üstad merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim

Not:

hocam bişey değil. double din ekranlar da çok seçenek çok olduğu için ve piyasa da oem çin malı malzeme çok olduğu için açıkçası tavsiye veresim gelmiyor. ama ekran yansıtma olayı android tabanlı ve wifi özellikli double larda mümkün diye biliyorum. beklentiniz kalite odaklı bir sistem. kaliteli ses için ana ünitenin kaliteli olması gerekir herşeyden önce. double din ürünlerde de kaliteli ses verebilecek ürünler alpinenin 3bin tl den başlıyor. oem olan double lar da ses verir ama saf kalite ses alpinenin, pioneerın, clarionun prof teypleri ile mümkündür. tabi teybi almakla yetmiyor bu iş. compenant hoparlör, ve bunları besleyecek kaliteli anfi gerekli. yani sonuç olarak illa double teyp olsun derseniz o bütçe ile ancak sadece orta seviye bir double alınır. ama ben teyp çerçevesi ile single din teyp takarım derseniz, 900tl ye alpine 183bt teybi alıp, 4 kolonu compenant ile değiştirirseniz anfisiz de olsa kaliteli bir ses alırsınız. siz şartları değerlendirip geri dönüş yapın, önerileri netleştirelim.

Üstad tekrar merhaba

Teyp çözümü için şu seçenekler olabilir mi

1- kaliteli bir dubble yurtdışından getirmek (sizin söylediğiniz bir model) veya -ikinci el almak

2- mevcut teyb eğer yeterli ise Bluetooth takarak kullanmak veya torpidoya uygun vianonun Yen'i modeldeki Bluetooth lu teybini almak

(Çünkü orjinal görüntüyü bozmak istemiyorum)

Ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Candarby -- 1 Temmuz 2017; 23:27:0 >

• 1- alpin anfisi üstünde woofer taktırsam
    o anfi,arabanın içindeki kendi hoparlör sesinide yukseltırmı..yoksa sadece woofera gıden sesımı yukseltıyor

2-evde sony ev tıpı woofer groowe hoparlorler var ıkı kabin

sadece anfı alıp bunları taksam işe yararmı

3- kabinsiz woofer,arka koltuk üstüne takılıyordu neden kimse öyle yaptırmıyor hep bagaja kabinli koyuyorlar

oysaki arka koltuk üstünde pandizota takınca içeriye daha ıyı ses vermezmı

4-sadece anfi taksak,arac kendi hoparlörü iyi ses vermezmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 28 Mayıs 2017; 14:19:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

açken müzik bile dinleyesim gelmiyor yaa
    ben woofer taktırsammı,taktırmasammı diyordum
    il içinde acsak cezası var,il dısı yada bosyerlerde bıraz dınlemek ıcın gerek yok gıbı mp3 kulaklıkta yetıyor
    hem bagajda yer kaplıyor,almıcam galıba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 28 Mayıs 2017; 21:9:39 >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.