Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.545
Cevap
24
Favori
104.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecrasniann

belirttiğiniz anfiyi daha önce duymadım, muhtemelen çin malı bir anfi, 4x60w rms gücünde olabilir. fikrimi sormuşsunuz madem cevaplayım, sistem olarak arkaya 4 tane oval koyulması taraftarı değilimdir. sizin planladığınız sistemde sesin tamamı arkadan geleceği için akustik, stereo vs gibi sese ait kavramlar olmayacaktır, oval hoparlörlerin karakteristiği olan yüksek mid sesi ve birazda bass ağırlıklı bir ses verecektir. ucuz yoldan yüksek ses ama kalite olarak düşük ses almak için en kolay çözüm budur.

Alıntıları Göster
    Amfi bu;

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-4-kanal-amfi-twogo-2400-wats-guclu-ve-kaliteli-sifir-garantili-592448372/detay

Şuan 16cm mid bass takımı var elimde jbl arızalı,tamir ettirince onuda koymayı düşünüyorum ve öne ek bi takım tweeter koyacağım.Tavsiye edeceğiniz kablo seti var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: .Rigby

Amfi bu;

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-4-kanal-amfi-twogo-2400-wats-guclu-ve-kaliteli-sifir-garantili-592448372/detay

Şuan 16cm mid bass takımı var elimde jbl arızalı,tamir ettirince onuda koymayı düşünüyorum ve öne ek bi takım tweeter koyacağım.Tavsiye edeceğiniz kablo seti var mı?

Alıntıları Göster
    cadence 4awg set

• Selam yeni araç aldım. İlk is android ana Ünite takmak oldu. Sanırım 4x45w mis beslemesi.

Şimdi sırada ses sistemi var.

Elimde arka kapılar için kullanacağım Alpine 17spg koaksiyel var, direkt ana Ünite den beslemeyi düşünüyorum. Sorun olmaz değil mi?

On kapılara, infinity pr6500 komponent takım düşünuyorum.

Bagaj ufak, subwoofer olarak xetec 20cm lik kabinli subwoofer I gözüme kestirdim.

Tek sorun anfi kaldı, anfiyi ne yapmam lazım sizce? Fiyat performans ürünü bakıyorum açıkçası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creepiest -- 1 Ekim 2018; 0:55:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: creepiest

Selam yeni araç aldım. İlk is android ana Ünite takmak oldu. Sanırım 4x45w mis beslemesi.

Şimdi sırada ses sistemi var.

Elimde arka kapılar için kullanacağım Alpine 17spg koaksiyel var, direkt ana Ünite den beslemeyi düşünüyorum. Sorun olmaz değil mi?

On kapılara, infinity pr6500 komponent takım düşünuyorum.

Bagaj ufak, subwoofer olarak xetec 20cm lik kabinli subwoofer I gözüme kestirdim.

Tek sorun anfi kaldı, anfiyi ne yapmam lazım sizce? Fiyat performans ürünü bakıyorum açıkçası...
    araç marka model, sedah , hb vs. 20cm bass az gelmesin sonra, anfi için bütçe?

• quote:

araç marka model, sedah , hb vs. 20cm bass az gelmesin sonra, anfi için bütçe?

Alıntıları Göster
    Araç focus HB.

Anfi icin 500 den fazla harcamadan kurtarsam iyi olur tabi ama, olmuyorsa 700 - 800 de harcayabilirim. Bu yüzden fiyat performans dedim aslında.

İlk defa ses sistemim olacak arabamda, muhtemelen boş bir vakitte kapıları ve bagaji da kendim bituself ve firex le yalitacam. Giriş seviye temiz bir sistem olacak gibi duruyor. Eğer sub xetec 20 lik yetmezse, yine tercihim slim olmak kaydıyla 25-30 luk tavsiyenizi de alabilirim.

Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: creepiest

Araç focus HB.

Anfi icin 500 den fazla harcamadan kurtarsam iyi olur tabi ama, olmuyorsa 700 - 800 de harcayabilirim. Bu yüzden fiyat performans dedim aslında.

İlk defa ses sistemim olacak arabamda, muhtemelen boş bir vakitte kapıları ve bagaji da kendim bituself ve firex le yalitacam. Giriş seviye temiz bir sistem olacak gibi duruyor. Eğer sub xetec 20 lik yetmezse, yine tercihim slim olmak kaydıyla 25-30 luk tavsiyenizi de alabilirim.

Tesekkurler

Alıntıları Göster
    ön kapılara kesinlikle jbl gto 609c

subwoofer madem az yer kaplasın diyorsun Sony xs 1202e modeli, 30cm ama kabini dar olması nedeniyle, bagajda çok iş görüyor. bu subun sıfırını bulamayabilirsin. bunlara bakacaksın

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-sikintisiz-cok-temiz-sifir-ayarinda-605663703/detay

anfi 2. el Pioneer 6704 ya da Qline 80.4

• üstad

Hertz CPK-165 Pro 16 Cm 315 W

ve

Hertz Sub DBX 25

besleyecek amfi tavsiyesi istiyorum ben FOCAL R-4280 düşündüm ama uygunmudur bilmiyorum bide bass yerine

Hertz Hi-Energy HSK 165XL arkaya taksak aynı verimi alabilirmiyiz sedan araçdan bagaj benim için önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonoyuncu

üstad

Hertz CPK-165 Pro 16 Cm 315 W

ve

Hertz Sub DBX 25

besleyecek amfi tavsiyesi istiyorum ben FOCAL R-4280 düşündüm ama uygunmudur bilmiyorum bide bass yerine

Hertz Hi-Energy HSK 165XL arkaya taksak aynı verimi alabilirmiyiz sedan araçdan bagaj benim için önemli.
    subwoofer öneririm, belirttiğiniz mid ler subun yerini tutmaz. belirttiğiniz anfi 4ohmda 4x70w rms ve köprülendiğinde 4ohm 170w rms güç veriyor. bu sistemi tam verimli beslemez. sizin belirttiğiniz hoparlörler için bütçenize göre daha güçlü bir 4 kanal anfi öneririm.

• quote:

subwoofer öneririm, belirttiğiniz mid ler subun yerini tutmaz. belirttiğiniz anfi 4ohmda 4x70w rms ve köprülendiğinde 4ohm 170w rms güç veriyor. bu sistemi tam verimli beslemez. sizin belirttiğiniz hoparlörler için bütçenize göre daha güçlü bir 4 kanal anfi öneririm.

Alıntıları Göster
    Peki bu sistem için bir anfi önerebilirmisiniz anfi için bütçe 1500 cıvarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonoyuncu

Peki bu sistem için bir anfi önerebilirmisiniz anfi için bütçe 1500 cıvarı

Alıntıları Göster
    Powerbass 600.4

http://shop.baykalelektronik.com.tr/Arac-Ses-Sistemleri/Amplifikator/ASA3-600.4?sort=p.price&order=ASC

köprülendiğinde 4 ohm 400rms güç verdiği için bağlayacağınız herhangi bir subu yakma ihtimali olması nedeniyle rear gaini mümkün olduğunca kısık tutulmalı.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    ilgin için sağol
  • Merhaba. Clio 4 aracıma ucuz müzik tesisatı yapmak istiyorum. İstediğim şey 4 lü pandizot oval. Önde 13cm kapı hoparlörü. Bagajda aktif kullandığım için slim bass. Bu işten neredeyse hiç anlamıyorum ve param yok. Oval olarak 1 takım jameson ve bi takım roadstar dusunuyorum. Ön kapıya 13 cm tweeterli bi hoparlör. Mümkünse bass olmasın net bi orta seviye muzik zevkim var gumbur gumbur degil. Su an kendi kapi hoparlòrü bile bni mutlu ediyor. Sadece bi tık arttırmak amacım. Sanırım amfi ile beslemem lazım teyip orjinal. Dönüştürücü falan duydum. Anlayanlar varsa bana yardimci olabilir mi. Amfi konusunda hic bi nitelige sahip degilim ve fiyatlar uçuk vaziyette. O yüzden tesisatim max 1000tl yi gecmemesi gerekiyor. Muzik zevkim ses net olsun bass arka planda kalsin yeter. Subwofer olmasa da olabilir. simdiden emegi gecenlere tesekkurler. Özelden yazabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birde bu isten hic anlamıyorum basa kontrollü jameson amfi sifir 300 tl. 250 de basa versem bana panzot ve oval icin para butcesi dusecek. 4 jameson 900w oval ile harika ses alirim diye dusunuyorum da ön kapıları napacaz? Birde bu 4 kanallı amfi hem 4 kolonu hem bası besler mi. Kapasitöre gerek duyarmiyiz. Veya bagaji aktif kullaniyorum basa hic mi girmesem. 4 kolon la is gorurmuyum. Basi ben 2.planda seviyorum muzik net olcak. On kapilara hoparloru direkt teyipten mi baglamali. Teyip orjinal teyip clio 4 donusturucu gircez.

• Arka kapılarda ask marka 13 cmlik 40 rms hoparlör var. Ben bu hoparlörleri iptal edip yerine oval hoparlör 6x9 bağlayabilir miyim? Amfi yok teypten beslenecek. Soru saçma-gülünç gelebilir.
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Usta altta benim mesaj da var yazma sansin var mi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sayaga

Hocam bu kablo işi kafamı karıştırdı.Bu yapacağım sisteme sonradan bass bağlarsam 8awg kablo yetecek mi?Yoksa şimdi almışken 4awg kablo mu alsam?

ileriye yönelik sisteme ek mono anfi ekleyecekseniz 4 awg alın. şuank anfiye subwoofer takacaksanız kaliteli 8 awg yeterlidir.

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba,sistemi oluştururken bana çok yardımcı olmuştun.Tekrar teşekkür ediyorum.Şöyle bir sorunum var aküden anfiye giden 12v kablom ısınıyor.İleride daha kötü sonuçlara yol açmasın diye kabloyu değiştirmek istiyorum.Kablo olarak 8awg'lik cadance'nin setini almıştım.Kabloyu 4awg bir kabloyla değiştirsem sorunum çözülür mü?( Kaynak kablosu alsam 25mm kesitli )Sistem bileşenlerim şöyle,
    Not:Gain ayarlarını yaptım,

Ana ünite:JVC kd-x350 bts
    Ön Hop:İnfinty 6500 cx
    Arka Hop:Sony xs-gs6921
    Anfi:Qline qs5
    Akü:75Amper
    Kablo:Cadance
    Hop.Kablosu:Kabel Direkt Pro Serisi 2x2.5mm2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaga -- 17 Ekim 2018; 10:34:28 >

• quote:

Hocam merhaba,sistemi oluştururken bana çok yardımcı olmuştun.Tekrar teşekkür ediyorum.Şöyle bir sorunum var aküden anfiye giden 12v kablom ısınıyor.İleride daha kötü sonuçlara yol açmasın diye kabloyu değiştirmek istiyorum.Kablo olarak 8awg'lik cadance'nin setini almıştım.Kabloyu 4awg bir kabloyla değiştirsem sorunum çözülür mü?( Kaynak kablosu alsam 25mm kesitli )Sistem bileşenlerim şöyle,
    Not:Gain ayarlarını yaptım,

Ana ünite:JVC kd-x350 bts
    Ön Hop:İnfinty 6500 cx
    Arka Hop:Sony xs-gs6921
    Anfi:Qline qs5
    Akü:75Amper
    Kablo:Cadance
    Hop.Kablosu:Kabel Direkt Pro Serisi 2x2.5mm2

Alıntıları Göster
    mrb, bişey değil, sisteminizde şuan subwoofer olmadığı için çok güç çekecek bir parça yok. ısınma derken el değmeyecek kadar bir ısınmamı mevcut? diğer ısınma durumları normaldir. sesi çok açtığınızda anfide ses kesme vs bir durum yoksa herhangi bir müdahaleye gerek yok şuanda.

• quote:

mrb, bişey değil, sisteminizde şuan subwoofer olmadığı için çok güç çekecek bir parça yok. ısınma derken el değmeyecek kadar bir ısınmamı mevcut? diğer ısınma durumları normaldir. sesi çok açtığınızda anfide ses kesme vs bir durum yoksa herhangi bir müdahaleye gerek yok şuanda.

Alıntıları Göster
    yok o kadar ısınma yok.sadece elimle değdigim de kablonun ısınmış olduğunu hissediyorum.Anfide ses kesme kesinlikle yok.Hatta zorlasam da olmuyor.
  • quote:

yok o kadar ısınma yok.sadece elimle değdigim de kablonun ısınmış olduğunu hissediyorum.Anfide ses kesme kesinlikle yok.Hatta zorlasam da olmuyor.

Alıntıları Göster
    boşa zaman ve para harcama, böyle devam.

• quote:

boşa zaman ve para harcama, böyle devam.

Alıntıları Göster
    Anladım,sağdan soldan bu aralar kablo ısınmasıyla oluşan sigortaların yanmasını duyunca insan biraz tereddüt ediyor.Kablo ısınınca bende biraz korktum açıkcası.Teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.