Şimdi Ara

Reza Zarrab New Yorkta Hakim Karşısında [İLK HAFTA VİDEOLARIYLA TÜM DETAYLARI] (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.452
Cevap
17
Favori
79.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
479 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

quote:

Orijinalden alıntı: Spycho_

Beyler ben olayın en başını tam bilmiyorum kısmen öğrenmeye çalışıyorum da şimdi bunlar İran'a hiç para götürmemişler ama beyanname gereği rota olarak İran'ı da eklemişler rotaya ve aslında fiziksel anlamda direk Dubai'ye götürülmüş para İran'a uğramadan ve Reza diyor ki bunların hepsi Halkbank'ın talimatları, onların yönlendirmeleri yüzünden oldu.

Yani şunu soracağım Zarrab ambargoyu delmeyecekken Halkbank'ın bilerek veya bilmeyerek (bunu da söylerseniz) yaptığı yönlendirmeyle mi delmiş oldu?

Olayı net anlatayım sana.

Şimdi ABD İrana ambargo koyuyor. Ve diyor ki İrana. Diğer ülkeler ile ticaret yapabilirsin. Ama sattığının karşılığı dolar alamazsın. Çünkü doları nükleer silah için kullanıyorsun. Onun yerine Ticaret yaptığın ülkelere sattığın petrol ve gaz karşılığı. O ülkede bir Banka hesabı aç ve bu Banka hesabındaki miktar tutarında o ülkeden ilaç ve gıda al.

Buraya kadar şu net. İran sattığı petrol ve gaz karşılığında Türk ekonomisinden gıda ve ilaç ithal ediyor. Para ise Türkiyede kalıyor.

Misal. Türkiye İrandan 10 milyarlık gaz ve Petrol aldı. Bunun parasını İrana vermedi. Onun yerine misal Koç holding İrana 10 milyarlık gıda sattı sonra bu fatura ile gidiyor halk bankasından 10 milyarıni alıyor.

Dananın kuyruğu kopuyor burda. İran Dolar istiyor. Rızanin ortağı aracılığıyla Türkiye ile iletisime geçiyor. Rıza Türkiye kısmını alıyor. İran diyor ki rıza aracılığıyla. Bize o parayı getirin. Gerekenlere komisyon verin. Rıza halk bankasındaki paraları sahte faturalar ile sahte şirketler ile sanki Türk firması İrana ihracat yapmış gibi gösteriyor. Halk bankası parayı rıza nin kuryelerine veriyor. Kuryeler sınırdan, Rusya üzerinden yada altın satın alarak parayı İrana götürüyor .

Bunun karşılığında Siyasilere ve Bilal Erdoğana rüşvet veriyor. Ayrıca Erdoğana da verildiği iddaa ediliyor. Şimdi normal şartlarda Türkiyeden ilaç ve gıda alması gereken İran siyasilere rüşvet vererek ambargoyu deliyor.

Mesela FBI İranı dinliyor. Kasetlerde diyor ki İran lilar: Yunanistan'da 7 milyar dolar da var. Ama Yunanistan parayı vermiyor. Onun yerine gıda ve ilaç alın diyor Yunanistan. İran bu nedenle o parayı orda tutalım diyor...

Reza neden teslim oldu diye soranlara verilen cevaplar şu : İran Reza çok şey biliyor diye Reza yi gözden çıkarabilir. Yani öldürebilir. ABD 2013 de olayı öğreniyor. Sonrasinda öldürülecegini düşünen Reza CIA ile irtibata geçip ABD ye teslim oluyor.

Ayrıca petrol kaçakçılığıda var. Onun da yöntemi farklı. İşin sonunda anlaşılan şu ki. Reza İran adına çalışırken Türk siyasileri rüşvet ile sahte ihracat yapmış gösteriyor. Türk siyasetçiler normalde Türkiyede kalması gereken parayı rüşvet karşılığında İrana gönderiyor.

Gayet iyi anlatmışsın. Rep!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komplooo, montajjjj, iftiraaa

İnternet kesilmedi daha. İlginç şeyler oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

quote:

Orijinalden alıntı: Spycho_

Beyler ben olayın en başını tam bilmiyorum kısmen öğrenmeye çalışıyorum da şimdi bunlar İran'a hiç para götürmemişler ama beyanname gereği rota olarak İran'ı da eklemişler rotaya ve aslında fiziksel anlamda direk Dubai'ye götürülmüş para İran'a uğramadan ve Reza diyor ki bunların hepsi Halkbank'ın talimatları, onların yönlendirmeleri yüzünden oldu.

Yani şunu soracağım Zarrab ambargoyu delmeyecekken Halkbank'ın bilerek veya bilmeyerek (bunu da söylerseniz) yaptığı yönlendirmeyle mi delmiş oldu?

Olayı net anlatayım sana.

Şimdi ABD İrana ambargo koyuyor. Ve diyor ki İrana. Diğer ülkeler ile ticaret yapabilirsin. Ama sattığının karşılığı dolar alamazsın. Çünkü doları nükleer silah için kullanıyorsun. Onun yerine Ticaret yaptığın ülkelere sattığın petrol ve gaz karşılığı. O ülkede bir Banka hesabı aç ve bu Banka hesabındaki miktar tutarında o ülkeden ilaç ve gıda al.

Buraya kadar şu net. İran sattığı petrol ve gaz karşılığında Türk ekonomisinden gıda ve ilaç ithal ediyor. Para ise Türkiyede kalıyor.

Misal. Türkiye İrandan 10 milyarlık gaz ve Petrol aldı. Bunun parasını İrana vermedi. Onun yerine misal Koç holding İrana 10 milyarlık gıda sattı sonra bu fatura ile gidiyor halk bankasından 10 milyarıni alıyor.

Dananın kuyruğu kopuyor burda. İran Dolar istiyor. Rızanin ortağı aracılığıyla Türkiye ile iletisime geçiyor. Rıza Türkiye kısmını alıyor. İran diyor ki rıza aracılığıyla. Bize o parayı getirin. Gerekenlere komisyon verin. Rıza halk bankasındaki paraları sahte faturalar ile sahte şirketler ile sanki Türk firması İrana ihracat yapmış gibi gösteriyor. Halk bankası parayı rıza nin kuryelerine veriyor. Kuryeler sınırdan, Rusya üzerinden yada altın satın alarak parayı İrana götürüyor .

Bunun karşılığında Siyasilere ve Bilal Erdoğana rüşvet veriyor. Ayrıca Erdoğana da verildiği iddaa ediliyor. Şimdi normal şartlarda Türkiyeden ilaç ve gıda alması gereken İran siyasilere rüşvet vererek ambargoyu deliyor.

Mesela FBI İranı dinliyor. Kasetlerde diyor ki İran lilar: Yunanistan'da 7 milyar dolar da var. Ama Yunanistan parayı vermiyor. Onun yerine gıda ve ilaç alın diyor Yunanistan. İran bu nedenle o parayı orda tutalım diyor...

Reza neden teslim oldu diye soranlara verilen cevaplar şu : İran Reza çok şey biliyor diye Reza yi gözden çıkarabilir. Yani öldürebilir. ABD 2013 de olayı öğreniyor. Sonrasinda öldürülecegini düşünen Reza CIA ile irtibata geçip ABD ye teslim oluyor.

Ayrıca petrol kaçakçılığıda var. Onun da yöntemi farklı. İşin sonunda anlaşılan şu ki. Reza İran adına çalışırken Türk siyasileri rüşvet ile sahte ihracat yapmış gösteriyor. Türk siyasetçiler normalde Türkiyede kalması gereken parayı rüşvet karşılığında İrana gönderiyor.

Hocam çok teşekkür ederim baya zahmet etmişsin sayende biraz daha iyi kavradım. Ben yasağı tam bilmiyordum özellikle o konu açıklığa kavuştu şimdi yani ABD, İran'a dolar girmesini istemiyordu ticaretle, ihracatla.

Şu mesajı herkes artılasın da konuyu yeni görenler 1. sayfada üstte görsün mesajı.
  • 34 yaşındaki bir adam ve oynadığı para. Birkaç milyar euro. Verdiği rüşvet 40-50 milyon euro. Yani bu eski bakana hediye edilen saat 600bin lira civarı idi. Yani öyle bir düzen ki sadece Oluru alabilmek için bu kadar rüşvet gerisini düşünün. Ve hâlâ insan içinde gezebilen kişiler bunlar. Allah'ım şu mübarek gecede milletin sırtından haksız bir kazanç sağlayan her kim var ise binbir türlü belasını versin. Yani bu alanlar gider çocukları zengin onlar gider çocukları zengin. Biz de hâlâ meteliğe kurşun. Şimdi patladılar bakalım nasıl toparlayacaklar. Bu işten en karlı ebru gündeş çıktı 😂🤣 hem rezadan kurtuldu hem paralara kondu 😂🤣😂
    Edit: o değil de ben Reza Zarrabı iki kere görmüştüm. İşyeri vardı büyük bir kuyumcu. Beni de almasınlar 😂🤣😂🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paco de Lucia -- 30 Kasım 2017; 0:59:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verdampfer

Atatürk'ün adını çekinerek anımsadım aslında böyle bir ithamda bulunacağınızı tahmin edebiliyordum. Belki üzüleceksiniz ama ben son dönem Atatürkçülerinden değilim kendimi bildim bileli Atamı sevdim saydım ve tam bağımsız Türkiye ye inandım. abd nin modern güç olması bizim onlara "yargılasınlar oh iyi oluyor!" dememizi gerektiren bir durum değil. Maaşallah forumda herkes çok mutlu bu olaydan. Benim derdim bu davada ki konular öncelikle Türkiye Cumhuriyetini ilgilendiriyor versinler bize biz yargılayalım sorumlulara cezalarını keselim sonra ne yaparsa yapsınlar bana ne Allah'ın rezasından. Bu arada söylediklerimi kişisel algılamayın alıntı yaparak/yapmayarak çok fazla tepki veren var bana genel yazdım. Halbuki tek derdim başta bizi ilgilendiren konuların işlendiği bir davanın bizim mahkemelerimizde görülmesi. Biz artık adalet yok diye her önemli davamızı amerikaya mı sevk edeceğiz yoksa ülkemizde adaletin sağlanması için uğraşacak mıyız?

Az önce cümleme şöyle başlayacaktım: İyi niyetli olduğunu görüyorum ama çok safsın.
    Söylemek istediğimi sadece size karşı değil sizin üzerinizden bu argümanla savunmaya geçenlere karşı da söylemiş olmak için söyledim.
    Sizi anlıyorum sadece nasıl düşünüdüğünüzü tahmin ederek. Sizi anlamıyorum çünkü tüm bu pisliğe batmış bir düzende hangi yargı bunu ortaya çıkaracak. Bunun bir şekilde yüzümüze vurulması gerekiyordu. Bu kadarıyla yetinebilirsek yani bunlardan ders alacak kadar bir sonuç çıkarabilirsek emin olun sizin de bahsettiğiniz gibi Atatürk'ün kurduğu bunca badireye rağmen yıkılmayacak kadar sağlam temelleri olan bu Cumhuriyet yıkılmaz. Lütfen olaya duygusal bakmayı bırakın. İnsanların bu olaylardan ders çıkarmasını umut edin yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 30 Kasım 2017; 0:55:56 >
  • Bakanlarda kandırmış
  • Süreci bu içerikle beraber okuyunuz.

https://seyler.eksisozluk.com/reza-zarrab-davasindan-sonra-ucu-turkiyeye-dokunabilecek-michael-flynn-sorusturmasinin-genel-ozeti

Uzun zamandır gündemi takip etmiyordum. Her şeyi bir araya getirince fark ettim ki bütün bu Zarrab, Flynn vs meselesi sadece Türkiye'nin tarihinin değil, aynı zamanda dış politika tarihinin en büyük olayları arasına girecek. Resmen film gibi yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Hetfield -- 30 Kasım 2017; 12:44:59 >
  • konuştukca çember genişliyor mevzu baya büyücek .
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Duygusal yaklaştığım konusunda haklısınız elimde olmadan biraz vatan millet sakaryaya bağlamış gibi oldum. Umarım dediğiniz gibi olur ve hepimizin hayali olan adaletli, tam bağımsız bir ülkeye sahip oluruz. Aslında hepimizin derdi aynı da görüş açılarımız farklı. Umarım ülkemiz için en hayırlısı olur.

• Bu kadar güzel anlatılırdı anca

• Hemen üstte anlattım.

• Türkiyede AKP içinde hiç mi ama hiç mi bir akıllı insan yok. Yıllık bütçesi 78 Milyar dolar.

78.000.000.000 dolar. Yani TL ile 308.000.000.000 TL olan CIA nin bu işleri öğreneceğini hesaba katan. Bu kadar mı aptalca yönetiliyor bu ülke.

Yan komşunuz Tehlikeli bir manyak. Bahçesi Mayın dolu, pitbull köpekleri ile dolu. Heryerde kamera var. Ve eğer ki bahçeme girersen vururum seni diyor. Ama sonra İran li bir velet geliyor. Abeyy sana 50 TL vereyim şu Komşunun bahçesinden elma çalak diyor. Ve Türk siyasiler o kadar salak ki. Komşunun bunu bileceğini bile bile Bahçeye giriyor. Ne için Para için. Sonra mahalleli bunu öğrenince Mahalle için yaptım diyor. Ha s.. Ordan n

• Kusura bakmayın da boş edebiyat yapıyosunuz.

Bu adama plaket verirlerken, bakanların üstünü örterlerken çıkıp diyecektiniz bunları. Bu dakikadan sonra geri dönüşü yok. İtibarımız sıfırlandı.

• 50 milyon euroyu 4.68 ile çarpacak gücüm yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

50 milyon euroyu 4.68 ile çarpacak gücüm yok.

adam canlı canlı montajsız 50milyon € rüşvet verdim dedi arkadaşş gözlerim yaş içinde uyayacam..
  • Vaudeville kullanıcısına yanıt
    Maalesef çok üzülsem de haklısınız. Ama olan olmuş diyerekte bırakmak gelmiyor içimden. O zaman olmadı şimdi olur belki umut biranda terketmiyor bedeni. Benim derdimin özeti ülkemin bu emperyalistlerin elinde oyuncak olmaması umarım en güzel şekilde sonuçlanır ülkemiz adına tüm bu silsileler.

• Nereden nereye be.

Zamanında Reza TÜRK bayrağı önünde, atv denen paçavra kanalda '' akla mantığa sığar mı bu rakamlar. '' diyordu.

Bugün ise tam tersini söylüyor.
  • Şuan canli yayinda zeyno erkan

Facebookta

• Vay be adam 50 milyon € rüşvet veriyor.Bizde forum ahalisiyle Black Fridayde en ucuz PS4&PS4 Proyu nasıl alırızın hesabını yaptık

Neyseki malum partiye 1 kere bile oy vermedim ve vicdanım gerçekten çok rahat

• Bu adamı ABD istediğini almadan bırakmaz. Şu şartlar altında istediğini alsa da bırakmaz. Herkes bizim tehditlerimizin boş olduğunu, bugün ak dediğimize yarın kara dediğimizi biliyor. Bu laflar ülkenin yarısını gaza getirebilir ama diplomatik değeri sıfır olduğu için bizi sallayan kalmadı. Irak bile posta koyar oldu. Türbe kaçırır ada verir olduk.

Buna rağmen daha dibe yaklaşmış bile değiliz. Bunlar iyi günlerimiz. Halk akıllanmadıkça umut etmeyin, halkın da akıllanacağı yok (hele ki bu medyayla).

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.