Şimdi Ara

Reza Zarrab New Yorkta Hakim Karşısında [İLK HAFTA VİDEOLARIYLA TÜM DETAYLARI]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.452
Cevap
17
Favori
79.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
479 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ELİMDEN GELDİĞİNCE YAZMAYA ÇALIŞTIM BAŞLIK ALTINDA YAZILANLARA BAKAMADIM ÇOK FAZLA OLDUĞUNDAN HERHANGİ BİR SİYASİ AMAÇLA YAZMADIM SADECE BİLGİ AMACIYLA YAZDIM ÇEŞİTLİ MUHABİRLERDEN ALDIM İNGİLİZCE TWEETLERİ ONLAR NE YAZDIYSALAR ÇEVİRMEYE ÇALIŞTIM.

REZA ZARRAB DURUŞMASINI NEW YORKTA TAKİP EDEN CÜNEYT ÖZDEMİR VE ZEYNEP ERKANIN İLK HAFTAYA YAYINLADIĞI VİDEOLAR

VİDEOLAR 2.GÜN ŞEKLİNDE BAŞLIYOR ÇÜNKÜ REZA ZARRAB 2. GÜN İFADE VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 2. Gün 1. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 2. Gün 2. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 2. Gün 3. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 2. Gün 4. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 2. Gün 5. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 6. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 7. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 8. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 9. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 10. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 11. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 12. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 13. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 14. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 4. Gün 15. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 4. Gün 16. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 4. Gün 17. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 4. Gün 18. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 4. Gün 19. Bölüm

Cüneyt Özdemirin Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 4. Gün 20. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 1. Gün 1. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 1. Gün 2. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 2. Gün 1. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 2. Gün 2. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 1. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 3. Gün 2. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 4. Gün 1. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 4. Gün 2. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 5. Gün 1. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 5. Gün 2. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 5. Gün 3. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 5. Gün 4. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 5. Gün 5. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 5. Gün 6. Bölüm

Zeynep Erkanın Reza Zarrab Duruşmasını Anlattığı 5. Gün 7. Bölüm

18:24 Sarraf mahkeme salonuna gelip yerini aldı. Birazdan ifade vermeye başlaması bekleniyor.

18:40: Sarraf kürsüde yerini alıp yemin etti. Mahkum kıyafeti giymiş. Sakin görünüyor.

18:41 Sarraf’ın yanında tercümanı duruyor. İngilizce mi Türkçe mi konuşacağı belli değil.

SARRAF KONUŞMAYA BAŞLADI

18:45 Sarraf konuşmaya başladı: “Mart 2016’da tutuklandığımda FBI’ya doğruları söylemedim. Neyle karşı karşıya olduğumu bilmiyordum. Uzun bir yolculuktan sonra şoka girmiştim. Doğru yanıtları veremedim. Korkmuştum.”

18:50 Sarraf: “Üç yükümlülüğüm var savcılığa. Gerçekleri söylemek. ABD hükümetiyle işbirliği yapmak ve bundan sonra asla suç işlememek.”

19.00 Sarrafa işlediği suçlar söylendi ve hapishanedeyken kadın , alkol ve cep telefonu için rüşvet verdiğini kabul etti

"Zarrab on his bribery count from prison: "I bribed the prison guard to bring me alcohol and to let me use his cell phone." He does not mention the defense attorney's other allegations from yesterday. That he also bribed for access to drugs and women."

19.02 Hakim katılımcılar arasında sarrafa tanıdık birinin olup olmadığını sordu ve gri takım elbiseli koyu kırmızı kravat takanı tanıdığını söyledi o kişi MR. Atilla

"Q: Paraphrase: (Do you see another participant in the scheme?) A: "He's at the defense table. ... He's wearing a grey suit. He has a dark red tie." Judge: The record will reflect that [Zarrab] has identified Mr. Atilla?""

19.05 Sarraf: "Türkiye'ye iade edilmem için avukatlar tuttum. Olmayınca suçumu itiraf etmeye karar verdim."

19.09 Sarraf İranın petrol ve gazdan gelen parayı kullanamadığını yaptırımlar konusunda halkbank sorumlusu Atillanın bilgi sahibi olduğunu aktardı.

"Reza Zarrab says sanctions scheme hatched b/c "the Iranians could not use the income they developed from oil and gas sales. They could not use the money for international payments." Calls Mehmet Hakan Atilla "the most knowledgeable person about the sanctions rules" at Halkbank"

19.12 Reza Zarrab ilk Aktif Bankta hesap açmaya çalıştığında Eski AB Bakanı Egemen Bağış'ın Aktif Bank'ta hesap açması için kendisine yardım ettiğini ancak hesap açamadığından bahsediyor niçin hesap açamadığını sorduğunda özel izin alınması gerektiğinden söz edilmiş.
    (Egemen Bağışın Fotoğrafı Gösterilerek soru yöneltilmiş.)

"Zarrab now testifying about trying to open an account at Aktif Bank in Turkey. His first attempt was unsuccessful. Q: Why? Zarrab: "In my first attempt, Aktif Bank told me that customers that work with Iran need a special permission to open an account.""

19.15 Reza Zarrab Aktif Bank Genel Müdürü ile görüştükten sonra banka hesabı açabildiğini söylüyor.

"After meeting with the general manager, Zarrab testifies, he was able to get an Aktif Bank account."

19.17 Hesap açılışı 5 ile 10 milyon dolarla başlamış. Günlük işlem başı olduğundan söz ediyor.

19.19 Zarrab İran Merkez Bankası İle İlgili Konuşacak..

19.22 Hakim İran Merkez Bankasına hizmet vermek için anlaşıp anlaşmadığını sordu. Reza Zarrabın cevabı aşağıda.

"Q: Were you able to ultimately reach an agreement to provide financial services to the Central Bank of Iran?
    Zarrab: Yes, sir.

19.25 Reza Zarrab, İran Merkez Bankası eski Başkanı Mahmud Bahmani'yle 2010 ve 2011 yıllarında toplantılar yaptığını söyledi. Zarrab, bankaya 'nakit teslimatına yardım için' daha iyi bir 'fiyat' önerdiğini, daha sonra bu ilişkinin sona erdiğini söyledi.

19.29 Zarrab Eski İran Cumhurbaşkanı Hakkında Konuşacak

Zarrab is now testifying about his connection to former Iranian President Mahmoud Ahmedinejad.

19.34 Aşağıda yazan kişilerin tanınıp tanınmadığı soruldu ?

"Anyone recognize the name Sharouf Najev Sadeh (sp?) - CEO of Melat Exchange?"

19.56 Zarrab - Aktif Bank konusuna geri dönüldü ve Zarrab İranlılarla çalıştığından daha sonra bıraktığından söz etti. Hakim gelirinizin büyük kısmını Aktif Bank ile mi sağlıyordunuz dediğinde. Kesinlikle evet diyor.

"Zarrab describes his falling out with Aktifbank. Zarrab: “Aktifbank was working directly with the Iranians and I was eliminated.” Q: Was Aktifbank as a significant part of your income? A: Absolutely, yes.

19.59 Halk Bank Konusuna geri dönülerek sorular soruluyor. Sorular arasında Halk Bank İle ne zaman çalışılmaya başlandığı var , bağlantıların 2012 öncesinden olduğunu ama 2012 de çalışmaya başladığından söz ediyor.

20.01 Türk kuyumcu ismini söylerken yardım istiyor daha sonra söylüyor. Zarrab, bu adamın İran gelirlerini Halkbank'a koymak için altın ihracatı sistemi önerdiğini söylüyor.

"I need more help with the name: This time of a Turkish jeweler: Ahmed Alajaji (Can anyone confirm the spelling?). Zarrab says this man proposed the gold-exportation system of putting Iranian proceeds in Halkbank."

20.04 Zarrab EBRU Gündeşten sözediyor. Eşim Türkiyede ünlü biri ve göz önünde olan biriydim diyor.

Zarrab: “Because my wife was a famous artist in Turkey, I was a person who was in the public eye all the time.”

20.09 “Başta Halkbank benimle çalışmak istemedi. Türkiye’deki şöhretimden ötürü. Genel Müdür Süleyman Aslan, ‘Altın ihracatı yapmak için fazla popülersin’ dedi. Çünkü benim karım çok ünlü bir şarkıcıydı. Sürekli göz önünde bulunan biriydim. Yine de bastırdım işi kotarmak için.”

20.18 (İNTERNET YAVAŞLATILDIĞI İÇİN GEÇ YAZIYORUM K.BAKMAYIN VPN İLE GİRİYORUM)

ZARRAB-ZAFER ÇAĞLAYAN İLİŞKİSİNE KONU GELDİ

Süleyman Aslanın Kendisini iş yapmak için red etmesinden sonra Zafer Çağlayana gittiğini beyan etti. Neden Zafer Çağlayana Gitti diye soran hakime çünkü Türkiye Cumhuriyetinin Ekonomi Bakanıydı dedi.

So Zarrab says he reached out to Turkish economic minister Zafer Çağlayan:

Q: Why did you contact [Zafer Çağlayan] after Aslan turned you down?

A: Because he was the economy minister of the Republic of Turkey.

Zarrab'ın Çağlayana yaptığı ödemeler ile ilgili bilgiler verilecekmiş.

20.28 : "Reza Zarrab, Halkbank'ı işe almaya çalışırken, o zamanki ekonomik bakan Mehmet Zafer Çağlayan'a rüşvet vermeye başladığını söyledi. Zarrab, Çağlayan'a "45 ila 50 milyon avroluk bir bedel ödediğimi düşünüyorum" dedi. Bu, diğer para birimlerini içermediğini söyledi."

ÖĞLE ARASI VERİLDİ DEVAM EDECEĞİM.

REZA ZARRAB TEKRAR SALONDA DURUŞMANIN BAŞLAMASI BEKLENİYOR.

21.52 Yemekten Atilla' nın geldiği Reza Zarrabın beklediği görüldü.Jüri salonun soğuk olmasından yakınıyor jürilerin arasında eldiven ve atkı takanlar var. Hakim bunları dikkate aldı.

"The criminal trial of Mehmet Hakan Atilla is back after a lunch break, with Reza Zarrab on the stand. The jury complained that the courtroom was too cold. "I saw one juror wearing gloves and a scarf and a hat," Judge Berman said"

21.58 Hakim Zarrana Zafer Çağlayanın Rüşveti ne şekilde aldığını sordu ve Zarrab : Nakit para, değerli eşyalar ve banka havaleleri şeklinde olduğunu söyledi. Ailesinden olan var mı diye sorduğunda olduğunu söyledi.

"Q: What form did those payments [to Caglayan] take?
    A: In cash, in valuable items, and in bank-wire transfers.

Q: Any to Caglayan’s family?
    A: There were sir."

22.03 Ve Zarrab'dan Zafer Çağlayan'ın kardeşine 2.4 milyon Türk Lirası verdiğini söyledi.

23.30 Sıra tapelere geldi arada yazılanlar ülkemizle ilgili olmadığı için yazmıyorum arkadaşlar.

23.31 Süleyman Aslan'ın sekreteriyle gerçekleştirilen telefon görüşmesinden söz ediliyor.

23.36 Hakim Duruşmanın 1 saat daha devam edeceğini söyledi.

23.37 Süleyman Aslan, HalkBank'ın genel müdürü, aynı zamanda dosyanın bir diğer sanığı ancak şu an duruşmada hazır bulunmadığından bahsediliyor.

23.42 Reza Zarrab : "Dolandırıcılığın merkezinde Halk Bankası vardı. İran Ulusal Petrol Şirketi petrolün satışını Tüpraş'a, gazınkini Botaş'a
    yapardı. Tüpraş, Botaş ve bu şirketin Halkbank'ta hesapları var."

23.52 : Reza Zarrab, Halk Bank ve Süleyman Aslan'ı suçluyor. Onun bu işlemlerin ihlal oluşturacağını ve yasayı ihlal etmenin sonuçlarını bildiğini söylüyor.

00.07 : Zarrab : Yalan söylediğini ve gerçekte altının İran'a gitmediğini söylüyor..

00.17 : Savcı Zarraba Ne kadar Halk Bankasından çektiği soruyor cevap Bir kaç Milyar EURO

PROSECUTOR: How much did you withdraw from Halkbank?
    ZARRAB: A few billion.

JUDGE: In what?
    A: Euros.

00.21 : Bir kaç milyar euro para transferi Altın alırmış gibi yaparak İranlıların söylediği şekilde yapılan para transferlerinden söz ediyor.

"Q: The few billion you talked about, was that used to purchase gold?
    A: The few billion euros was the money that we fulfilled the int’l money orders that we received from Iranians that we disguised as gold trade."

00.23 : Bu durumu Aslan, Atilla ve diğerleriyle tartışmışlar.

"He said that he discussed this with Aslan, Atilla and others."

00.27 Jüri evine gönderildi. Yarın sabah 09.15 te duruşmaya devam edilecek.

"Jury sent home for the day. Zarrab resumes testimony tomorrow morning 9:15 NYC time."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeBeyiniz -- 2 Aralık 2017; 16:35:56 >

• Hayırsever işadamına bak rüşvet vermediği akpli kalmamış

Allah kimseyi hırsızları ve onları ödüllere, plaketlere boğup türk bayrağının önünde konuşturarak, şanlı bayramığızı pis kirli işlerine alet eden işbirlikçileri savunacak kadar haysiyetten şereften ahlaktan yoksun bırakmasın...
    17-25 aralık olaylarında adamı şanlı türk bayrağımızın önünde televizyona çıkartıp ben türkiye için şunu yaptım bunu yaptım bukadar vergi verdim diyip kahraman ilan edildi suçsuz denildi. Devlet yetkilileri adama ödül verdi. Peki şimdi ne oldu ? Adam amerikada bülbül gibi ötüyor hanı savunduğunuz zarrab var ya işte o konuşuyor herşeyi. Halen de bir çıt çıkarmıyorsunuz itiraz etmiyorsunuz. La adamın kendisi itiraf ediyor daha halen inanmıyorum diyolar bide.
  • Troller buraya bekleniyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıyor maşallah.

Reza Zarrab New Yorkta Hakim Karşısında [İLK HAFTA VİDEOLARIYLA TÜM DETAYLARI]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Kasım 2017; 19:8:18 >
  • sonuç?

• Soslu fıstığımı aldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam hapiste bile rüşvet vermeye çalışmış, gardiyanlara😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci kez atıyorum tam gidiyor konuya

• Dünyada eşi benzeri yoktur şu olayın. Elin Yunanına yapsan hepsi birlik olur abd bayrakları yakar sokaklara çıkar

Bizde ise tam tersi hükümeti suçlayıp bir hükümet aleyhine sokağa çıkmadıkları kaldı. Gerçi o da olursa şaşırmam

• quote:

Orijinalden alıntı: amacsızpanda

quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

Troller buraya bekleniyorsunuz.

Kınamı aldım geldim qnq neremize yakıyoruz?

Nerene yakacağına sen karar ver ama en azından insanın kendini bilmesi güzel birşey.

• quote:

Dünyada eşi benzeri yoktur şu olayın. Elin Yunanına yapsan hepsi birlik olur abd bayrakları yakar sokaklara çıkar

Bizde ise tam tersi hükümeti suçlayıp bir hükümet aleyhine sokağa çıkmadıkları kaldı. Gerçi o da olursa şaşırmam

Adamın arkasına türk bayrağı koyup, ahaberde vatansever yapmadılar mı?

• quote:

quote:

quote:

Nerene yakacağına sen karar ver ama en azından insanın kendini bilmesi güzel birşey.

Çok şükür

Türk olduğumu biliyorum

Ülkemi içeride ve dışarıda kim sever kim söver biliyorum

Dinimi biliyorum

Müslüman için en büyük tehlike nedir biliyorum

Ülkemin düşmanını biliyorum

Ülkeme düşmanlık edenlerin yaptıkları her şeyin ülkemin zararı için olduğunu biliyorum

Fikrimi biliyorum

Fikri olarak hapsedilmiş beynin en büyük tehlike olduğunu da biliyorum

Ahireti biliyorum

Bu dünyada yapılan her şeyin elbet hesabının verileceğini biliyorum ve onun için korkuyorum

Ceddimi biliyorum

Onların yakın zamanda neler yaşadığını ve başlarına ne geldiğini biliyorum

Evet ben kendimi biliyorum ve çok şükür ahirette yüzümün kızaracağı hesabını veremeyeceğim düşüncelerden, fikirlerden, ideolojilerden, hareketlerden v.s hepsinden kendimi uzak tutmaya çalışıyorum.

Peki sen kendini biliyor musun?

• Reuters: Zarrab, jüriye Eski AB Bakanı Egemen Bağış'ın Aktif Bank'ta hesap açması için kendisine yardım ettiğini söyledi.
  • Yunanistan’da olsa o listede yer alanların kıçına teneke bağlayıp postalarlar ondan sonra ülkelerini savunurlar

• Egemen bağışı ispiyonladı. Ah ulan reza

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok şükür

Türk olduğumu biliyorum

Ülkemi içeride ve dışarıda kim sever kim söver biliyorum

Dinimi biliyorum

Müslüman için en büyük tehlike nedir biliyorum

Ülkemin düşmanını biliyorum

Ülkeme düşmanlık edenlerin yaptıkları her şeyin ülkemin zararı için olduğunu biliyorum

Fikrimi biliyorum

Fikri olarak hapsedilmiş beynin en büyük tehlike olduğunu da biliyorum

Ahireti biliyorum

Bu dünyada yapılan her şeyin elbet hesabının verileceğini biliyorum ve onun için korkuyorum

Ceddimi biliyorum

Onların yakın zamanda neler yaşadığını ve başlarına ne geldiğini biliyorum

Evet ben kendimi biliyorum ve çok şükür ahirette yüzümün kızaracağı hesabını veremeyeceğim düşüncelerden, fikirlerden, ideolojilerden, hareketlerden v.s hepsinden kendimi uzak tutmaya çalışıyorum.

Peki sen kendini biliyor musun?

boş yapma uzahayat hikayesini anlatmış üşenmemiş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: savkar

quote:

Dünyada eşi benzeri yoktur şu olayın. Elin Yunanına yapsan hepsi birlik olur abd bayrakları yakar sokaklara çıkar

Siz olaya hep kıçından bakmaya bayılıyorsunuz. Gördüğünüz şeyde hep hoşunuza gidiyor

Vereceğin cevap bu mu?😁 adam vatansever mi vatan haini mi şimdi? Ona göre bizde bilelim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Siz olaya hep kıçından bakmaya bayılıyorsunuz. Gördüğünüz şeyde hep hoşunuza gidiyor

Vereceğin cevap bu mu?😁 adam vatansever mi vatan haini mi şimdi? Ona göre bizde bilelim?

Anlayana 10 numara cevap

Anlamayan içinse gülünüp geçilecek bir şey. Boş ver sen gül geç

• quote:

Alla alla rüşvet yiyenler gitsin birlik olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam mahkemeyi nerden izliyorsunuz veya bu yazdıklarınızı nerden alıyorsunuz?
  • Zarrab bu dedikleriyle ''bilerek gitti,paçayı ancak böyle yırtar'' görüşünü yok etmek istemiş yada öyle akıl almış gibi duruyor.

ABD'de bu herifin üzerinde baskımız yada iş birliğimiz yok kendisi en doğru kararın ötmek olduğunu anladı diyor ama bakalım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.