Şimdi Ara

Reuters: Türkiye’de 'az al çok öde' dönemi yaşanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
13.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Slogan az al çok öde değilde harca harca bitmez değilmiydi kafam karıştı

O insan hayatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sut fiyatlarını gordunuzmu?O nedir oyle.Hic utanmiyorlar ne erk nede hayasizca onlari destekleyen oy atanlar.

• Boşuna buralarda dert yanmayın.Ak parti aldığı tüm oyların hepsi yandaş kendi zengin çevresi olmadığına göre demekki fakir tabaka dahil herkes halinden son derece memnun.Markette fiyatlar artık günlük değişiyor.Gözümle görmesem inanmam.Reisi sonuna kadar destekliyorum.

• Kazanmadan harcama milletin genine işlemiş artık, o yüzden özelinden devletine, en altından en üst makamlara kadar kafa bu. Herkes başkası hatasını düzeltsin derdinde. Herkes ben makam, mevki, refaha ulaşayım derdinde. Boşuna dil dökmeyin. Bu işin hilesi yok. Öyle seçimde onu bunu seçmeyle de sadece morfin alıyor acılardan bir süre kaçıyorsunuz o kadar. Körler sağırlar birbirini ağırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serafon -- 16 Ocak 2021; 0:8:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8D2D94CAE

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Torunlarımız, tarih kitaplarında bu milletin tarihte yaptığı en büyük hatalar sıralamasında erdoğanı başkan yapmak maddesini de göreceklerdir, bundan emin olabilirsin.. Şimdi bu hatanın bedelini açlık, sefalet, işsizlik olarak ödemeye başladılar bile

• quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

En fazla 3-4 yıl diş sıkmak ve sabretmek gerekiyor.. Kurunun yanın da yaş da yanar sözünün tecelli ettiği ülkemizde ülkenin bu duruma gelmesinin başlıca 1 numaralı sebebi olan %51 kesimin, 2 sene önce, 1 yaz ayında yaptıkları bir icraatın hayatlarının en büyük hatası olduğunu anlamaları için bu tür ekonomik sıkıntıların olması gerekiyor ki, burunları sürtsün ve akılları başlarına gelsin...

Geçenlerde kameralar önümde 15 sene akp ye oy verdim, battım ben battım diye isyan eden çiftçi buna güzel bir örnek.

Ekonomi ne iyi, ne kötü ... Kendi rayında düz gitse bile gene 2023 de aynı şahsın seçilme olasılığı yüksekti.. Ekonomi çok kötü, geriye kalan %49 luk kesim de yaş misali yanıyor ama en azından aynı şahıs 2023'de ağzıyla kuş tutsa bir daha asla seçilemeyecek...

İşte 2018 de çok büyük hata yapanları ancak böyle bir ekonomik buhran paklar... Paklar ki bir daha aynı hatayı 2023'de de tekrarlamasınlar...

Bu ekonomik buhran akp liler için "kendi etti kendi buldu" veya "kendi düşen ağlamaz" atasözlerine çok güzel bir örnek teşkil ediyor.

Ağzıyla kuş tutsa seçilemeyecek, işte itirafın kendisi, ağzıyla kuş tutma deyimi ondan daha iyisinin olmaması manasına gelirken üstüne yine de seçilmiyorsa, ben burada CHP 'deki milletvekillerinin akp Dünya 'nın en iyi şeyini yapsa bile desteklemeyiz sözünün yine vücut bulduğu haline şahit oluyoruz olarak görüyorum, bu işin akp si chp si yok ama kalkıpta ağzıyla kuş tutsa seçilemez diyen biri de bana tarafsızım demesin, ağzıyla kuş tutamayan biri seçilsinde ne olursa olsun kafasıdır bu o yüzden bir şey yazarken bir şey eleştirirken abartmayın derim erdoğan ağzıyla. :)

• Evet ve bu sadece 2020'den beri değil, son 3 senedir filan çok yaşanıyor. Çok can sıkıcı bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 16 Ocak 2021; 2:56:24 >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt

Kredisini tüketmiş, iflas bayrağını çekmeye ramak kalmış birine, kim ne umut bağlayabilir ki.. Millet bir daha buna asla kredi vermez manasına geliyor anlatamaya çalıştıklarım.

• son süt ürünleri zamlarıyla artık iyice musluğun suyu kısıldı. 2017 sonbaharında de private label süt 2 lira iken şu an 4.75. Benim gelirim %20 belki arttı. KYK kredisi eridi, burs zaten artmıyor. Bu arada en dandik UHT süt 4.75, doğru düzgün süt içecekseniz markette sek 10tl, torku çiftçi sütü de 9 tl olmuştur, 7.75 idi. Gıda hilesi de artıyor, örneğin peynirde %45 süt yağı diye %20- 25 kullanıyorlar, esnaf da bol koyuyoruz diye milleti yiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuksws_99 -- 16 Ocak 2021; 18:30:29 >
  • doğru söze ne denir "az al çok öde"

• Bize bitaraflarıyla gülüyorlar hala bizim %51 halk akıllanmadı bizi kıskanıyorlarmış...Malum kişi 2023 te yine başkan olacak acı ama gerçek sonuç. Ülke bu şekilde batmaya devam edecektir.Bunlar daha iyi günlerimiz daha kötü günler kapıda.

• Reuters: Türkiye’de 'az al çok öde' dönemi yaşanıyor
    Reuters: Türkiye’de 'az al çok öde' dönemi yaşanıyor

1999 model eski püskü bir golfmu yoksa 18 kilocuk 0 km uzun ömürlü ayçiçek yağımı seçim sizin Reuters: Türkiye’de 'az al çok öde' dönemi yaşanıyor 

• Daha beter olalım inşaallah. Ben artık kimseye acımıyorum zaten kendini kurtarmış adamım her şeyim var en bitti olmadı tarım hayvancılık yapar kendime bakarım. Herkesin tuttuğu kendine
  • Ağlnacak halimiz var , sabır çeke çeke ne hale geldik
  • Slim Charles kullanıcısına yanıt
    Kardeş siyasetten anlamam yalnız bir ingiliz bizim memleketin her şehrindeki her lokantada tüm yemekleri bizden 10 kat ucuza yemez mi. Yanlış mı düşünüyorum.
  • Bugün röportajda gördüm, kadın diyor herkesin elinde iphone, evlerde üç çamaşır makinesi, arabalar!!

Bir de diyor eskiden hamur kızartır patates kızartır, peynir reçel ile yerdik...

O yüzden beyin yetmezliği çekiyorsun zaten. Bir de yağın kilosu olmuş 23 lira..

Yemeğe katmaya sıvı zeytin yağı 35 liradan başlıyor ... yerinde zeytin ülkesiyiz ne bu hal awk?

fındık desen en ucuz kilosu 70 lira.

Lan ülke tam bi muz cumhuriyeti, resmen vidaları fırlamış gitmiş ayar tutmuyor. Bu ülkenin dikiş tutmayacağı, bölüneceği falan da belli.

Kimse kızmasın ama insanlar hala doğmalar ile yaşıyor, kendilerine 2021 itibarı ile standart araç gereçten sayılacak şeyleri bile lüks görüyorlar.

Eskiden Ne mutlu Türk'üm diyene derdik, şimdi mümkün değil. Halk da tam bir beyin yetmezliği çekiyor, bu insanlar ne ya hala mağarada mı yaşıyor?

• "Türk halkına ekmek vericen angus gibi beslenecek yeğenim" zamanın da biri demişti.Yanlışı var angus bile 3 kere düşmez aynı deliğe.Çin sitelerin de bile kendi parlarından pahalı alıyoruz.Yani çin =1 dolar = 1 gün çalışma buna rağmen bizden alım gü-cü yüksek kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

En fazla 3-4 yıl diş sıkmak ve sabretmek gerekiyor.. Kurunun yanın da yaş da yanar sözünün tecelli ettiği ülkemizde ülkenin bu duruma gelmesinin başlıca 1 numaralı sebebi olan %51 kesimin, 2 sene önce, 1 yaz ayında yaptıkları bir icraatın hayatlarının en büyük hatası olduğunu anlamaları için bu tür ekonomik sıkıntıların olması gerekiyor ki, burunları sürtsün ve akılları başlarına gelsin...

Geçenlerde kameralar önümde 15 sene akp ye oy verdim, battım ben battım diye isyan eden çiftçi buna güzel bir örnek.

Ekonomi ne iyi, ne kötü ... Kendi rayında düz gitse bile gene 2023 de aynı şahsın seçilme olasılığı yüksekti.. Ekonomi çok kötü, geriye kalan %49 luk kesim de yaş misali yanıyor ama en azından aynı şahıs 2023'de ağzıyla kuş tutsa bir daha asla seçilemeyecek...

İşte 2018 de çok büyük hata yapanları ancak böyle bir ekonomik buhran paklar... Paklar ki bir daha aynı hatayı 2023'de de tekrarlamasınlar...

Bu ekonomik buhran akp liler için "kendi etti kendi buldu" veya "kendi düşen ağlamaz" atasözlerine çok güzel bir örnek teşkil ediyor.

çok romantiksiniz hocam. o dediğiniz kesim gazete kağıdı yer yinede oy verir.

ki bunu yapıyor zaten.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.