Şimdi Ara

Returnal [PS5 ANA KONU] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
936
Cevap
18
Favori
36.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyuna yeni başladım. İlk boss'a kadar mis gibi geldim, item'larımı bile kullanmamıştım, boss'un 3.fazında oyun crash yedi PS5 dondu... (Bu arada böyle bir durumda biraz bekleyin, ana menüye dönmüyorsa sakın fişi çekmeyin, kapatma tuşuna 20 saniye kadar basın konsol kendini resetliyor.)

Son 1 aydır saatlerce Final Fantasy Remake, Resident Evil Village oynadım, bana mısın demedi cihaz ama Returnal gibi bir oyunda pat diye dondu. Gel de çıldırma :) Neyse yarın tekrar başlarım artık.

Oyun baya güzel olmuş bu arada, tek sevmediğim yanı oyunda şans faktörünün gereğinden fazla önemli olması... Oyunu bitirebilir miyim, o kadar sabrı ve zamanı harcar mıyım bilmiyorum ama şimdilik gayet iştahlıyım!

EDIT: Son yorumlara baktım da oyunda benim gibi crash yiyen bir sürü kişi olmuş, yeni güncelleme gelene kadar beklemek mi gerek acaba? Bir önceki sayfalarda böyle sorunlarla karşılaşan kişiler olmamış. Son güncellemeden sonra olmuş her ne olduysa! Hayır oyunda save de yok kafayı yer insan :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaKo -- 15 Mayıs 2021; 5:22:1 >

• Hocam sen yine başlarda yemişsin Ben 6 biyomda Crash yedim güncelleme gelene kadar da bir daha açmam Gerçi her güncelleme yeni bir sorun getiriyor yani bulmuşlar Beceriksiz bir firmaya oyun yaptırmışlar...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oyunu az önce bitirdim. Oynanış ve hikaye gerçekten muazzam. Zorluk da gözünüzü korkutmasın ben o kadar da zor olduğunu düşünmüyorum. Oyunun mantığını kavrayıp sakin oynadıktan sonra halloluyor. Öyle ki 3,4 ve 5. bossu ilk denemelerimde geçebildim. Hatta boss fightların rogue tarzı oynadığım diğer oyunlara kıyasla kolay bile olduğunu söyleyebilirim.

Son bossta da sanırım düzeltilmesi gereken bir sorun var. Crash verecek gibi oldu makine ama Allahtan ucuz atlattım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu birkac gun once bitirdim,gercekten dualsense ile uyumu harika guzel bir oyundu, bu arada hallowseker ile oynarken 4-6 arasi biomlarda yuksek ses olayi cok defa oldu ancak oyun donmadi sansliyim ancak diger silahlarda boyle bir sorun olmadı bilginize, sanirim silahla ilgili bir sorun.

• nopnog kullanıcısına yanıt

Hocam şans faktörü çok yüksek. Her şey tamamen random olduğu için iyi güçlendirmelere denk gelirseniz kartopu etkisiyle 3. Biomdan itibaren çok kolaylaşıyor oyun. Ben 3. Biomdan sonra hiç ölmeden oyunu bitirdim

ilk gün ilk bossu kestim, ikinci bossta öldüm. Ertesi gün ikinci bossu kestim 3. Bioma geçtim hiç ölmeden oyunun sonuna geldim. Ama gelen güçlendirmeler hep yüzde 10 protection yüzde 10 hasar yüzde 10 protection yüzdr 10 hasar. Bir süre sonra zaten hasar bilr almadım :D

toplamda da 14 kere ölerek oyunu bitirdim ilk başlarda alışma süresince epey öldüm

• formw3 F kullanıcısına yanıt

Evet ben de 3. ve 4. bossu üst üste kesip geçtim. Dediğiniz gibi ilk iki bossta alışma evresini atlattıktan sonra çorap söküğü gibi gidiyor.

Ama benim bahsettiğim şey boss yapıları genel olarak çok zor değil. Ben son bossa consumable olmadan yarı can barıyla gidip çok zorlanmadan geçebildim. Yapı olarak benzer oyunlar diyebileceğim Hades, Dead Cells tarzı oyunlarda çok daha fazla zorlandığımı hatırlıyorum boss savaşlarında.

• Yeni güncelleme geldi sanırım ondan sonra tekrar başlayacağım.

• Ben oyunu sattım arkadaslar, oyunu bitirdiğim donemde 8.5/10 verirdim ama soyle bir geri dönünce 8/10 veririm su noktada. Bence, maalesef oyunun rasgele bolum yaratma sistemi bozuk. Bazi oynanıs döngülerinde oyle malzemelere denk geliyorsunuz ki resmen ölümsüz oluyorsunuz. Baska oyun döngülerinde o kadar şanssız oluyorsunuz ki ilerlemenin imkanı yok. Keske oyundaki döngüleri biraz daha dengeli yapsalardı. Şimdi platinlemek için başlayayım desem rasgele sistem belli dökümanları 1 saatte mi çıkaracak 30 saatte mi belli değil. Kupa kasmak için hiç çekici bir şey değil bence. Yine de ileride indirime girdiğinde tekrar alip yeni icerik gelirse oynayacagimi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Kolesne -- 20 Mayıs 2021; 19:40:20 >
  • Mızmızlanmaya geldim çekilin!

İlk 2 biom’da karakteri bir güzel geliştirip 3.biom’a geçtim veeee saatlerce uğraşıp geliştirdiğim karakteri 3.biom’daki şanssızlığım yüzünden 2 dakikada aldılar.

Tamam oyunun cezalandırma sisteminden şikayetçi değilim, hatta hızlıca kabullenip benimsedim ama şans faktörü gerçekten abartılı bir şekilde etkili, yani bu kadar da şansa dayalı bir sistemi olmamalıydı. Mesela 3.biom’a kadar öyle bi şans(sızlık) dalgası denk geldi ki; her sandıktan pistol çıktı, her parazit canımı azalttı, sadece melee arttıran boostlar çıkıp durdu, bir de yetmezmiş gibi 3.biom'da çevresi uçurum olan ufacık bir alanda üzerime ordu yağdı, kaçmaya dahi fırsat bulamadım ve sela...

Şansımın yaver gitmesini beklemek için zamanım ve sabrım yok maalesef, save olmaması da cabası. Bitiren arkadaşların alınlarından öpüyorum valla :) Oyunu satmaya karar verdim ama alıcı bulana kadar birkaç kez daha bakarım sanırım. Oyun hem gıcık ediyor hem de kendine inanılmaz bir şekilde bağlıyor, keşke bazı konularda daha tutarlı ve dengeli davranılsaymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaKo -- 21 Mayıs 2021; 2:22:15 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• TaKo kullanıcısına yanıt

Hocam 3. biom sonrasına geçtikten sonra karar verin bence. Oyunun o kadar da zor olmadığını anlayacaksınız :) Zaten 3. biom sonrası tekrar ilk biom'dan başlamanıza gerek kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nopnog

Hocam 3. biom sonrasına geçtikten sonra karar verin bence. Oyunun o kadar da zor olmadığını anlayacaksınız :) Zaten 3. biom sonrası tekrar ilk biom'dan başlamanıza gerek kalmıyor.

3.bio bossu çok zormuş sanırım

• console-master kullanıcısına yanıt

O biraz göreceli bence. Ben ilk bossu ikinci denemede, ikinci bossu üçüncü denemede diğer bossları ilk seferde geçebildim.

• 3. Bio da ben hiç zorlanmadım aksine kolay geçtim 4 çok zorladı beni 6 da zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

3. Bio da ben hiç zorlanmadım aksine kolay geçtim 4 çok zorladı beni 6 da zor.

en zor boss hangisi peki? 6 mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: nopnog

O zaman ben sizi kırmiyim, bir de sizin için dayak yiyim hocam  tekrar deneyeyim bakalım...

Oyunun böyle de garip bi büyüsü var; arka arkaya oynadığınızda enerjinizi emiyor ama araya birkaç saat girince hiç üşenmeden en baştan başlayabiliyorsunuz.

• console-master kullanıcısına yanıt

Hocam bence oyundaki en zor boss ilk boss. Çünkü oyunu öğreten boss bu. Diğer bosslar hep aynı ki? Işık atıp duruyorlar yürüyerek ateş edecen arada zıplayacan. Valla bu oyunun bosslarına zor diyen insan souls serisine falan hiç bulaşmasın bence. Çünkü bariz bir şekilde bosslar çok çok kolay.

Eğer sabırsız olup kendinizi geliştirmeden giderseniz zor, ama yeteri kadar gelişirseniz aşırı kolaylar

• quote:

Orijinalden alıntı: formw3

Hocam bence oyundaki en zor boss ilk boss. Çünkü oyunu öğreten boss bu. Diğer bosslar hep aynı ki? Işık atıp duruyorlar yürüyerek ateş edecen arada zıplayacan. Valla bu oyunun bosslarına zor diyen insan souls serisine falan hiç bulaşmasın bence. Çünkü bariz bir şekilde bosslar çok çok kolay.

Eğer sabırsız olup kendinizi geliştirmeden giderseniz zor, ama yeteri kadar gelişirseniz aşırı kolaylar

3 teyim bakalım onuda geçebilirsem iyi

• formw3 F kullanıcısına yanıt
    Oyunun sıkıntısı bosslar değil zaten, bosstan daha güçlü sıradan düşmanlar var ve bunlar ordu misali üzerinize gelip sizi köşe bucak sıkıştırıyorlar. Boss’un bir vuruşu %20 can götürüyorsa o düşmanların bir vuruşu %60-70 götürüyor… Esas dengesizlik burada zaten, yoksa boss’lar tam olması gerektiği hatta kolay bile sayılabilir. İkinci boss’u da tekte geçtim mesela…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: formw3

Hocam ben bosslari Sekiro ile kıyaslayan gordum  

• Returnal - The Cycle | PS5

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.