Şimdi Ara

RETAIL KEY ve ANAKART DEGISIKLIGI SONRASI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde kutulu windows 10 home var. Kutu içinde key ve usb mevcut.

Key i aktif ettiğim ilk anakarti iade ettim.

Yeni bir anakart aldım. Aslında iade ettiğim anakartin aynısı. Yani sifirini aldım tekrar.

Soru şu. Windows lisansımi tekrar nasıl aktif edip sorunsuz şekilde aktif edebilirim?

Dipnot: Microsoft ile dün görüştüm. Durumu anlattım ve şu cevabı aldım. Eğer oem değilse retail perakende ürün ise yeni bir sistemde aktif edebilirsiniz. Windows kurulum esnasında key istenecektir ve elinizdeki key i girerek lisansını tekrar aktif edebilirsiniz ve eski anakartinizdaki lisans iptal olur yani silinir. Aldığım cevap bu. Ama vatan bilgisayardaki çalışan daha farklı şeyler söyledi kafam karıştı. Yok Microsoft sizden ürünün faturasını ister seri numarasını falan ister dedi. E haftasonu Microsoft çalışmıyor sanırım. Nasıl olacak bu iş tecrübe eden var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepBlue_ -- 2 Temmuz 2022; 3:17:9 >

• Merhaba,

Elinizdeki ürün, firmaların toplu lisanslama ile Microsoft ile anlaşarak anakartlara gömdükleri türden bir lisans türü olmadığı için aldığınız her yeni cihaza tek seferde 1 cihaz kullanımı olmak üzere kurulum yapabilirsiniz.

Maalesef Vatan Bilgisayardaki arkadaş yanlış bilgi vermiş.

• R0ME kullanıcısına yanıt

Eski anakarti onlara iade ettim.yani eski anakartimla alakalı herhangi bir işlem yapabilecek durumda değilim. Outlet olarak satışa çıkaracaklarını söylediler. Peki bu kartta benim lisansim var bu ne olacak silinmesi gerek dedim silecegiz falan dediler.

Ben yeni anakartima elimdeki lisansi tekrar nasıl kurabilecegim? Microsoft ile de görüşemiyorum haftasonlari çalışmiyorlsrmis sanırım:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepBlue_ -- 2 Temmuz 2022; 3:54:59 >
  • Eski anakart ile ilgili bir işiniz yok.

Siz yeni anakartınızı aldıktan sonra sisteminizi montajlayıp normal bir şekilde ilk defa kuruyormuş gibi Windows'unuzu yükleyeceksiniz.

• Merhaba anakarti aldığınızda Windowsu kurup lisansınızı girip aktif edeceksin online olmaz ise telefonla aktif edersiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.