Şimdi Ara

Resmi TARTARINI Destek Forumu (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.051
Cevap
3
Favori
88.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hulusi

Sönmez Bey,
    İlgi ve alakalı bir servis önerirmisiniz Ankarada?
    Hatta sizin tanıyor ve referans olabileceğiniz selamınızı ileteceğim :) biri olursa oraya gideyim.

Allah yardımcınız olsun, ben Ankara'da kullanıcılar tarafından tavsiye edilen tek yer bulamadığım için sistemi değiştirmeyi bile göze almış durumdayım. Hatta kalkıp İzmit'e gitsem mi diye bile düşünüyorum..
  • @sönmez yıldız
    Hocam alakanız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

@Emre
    Hadi ya.. Ankara'da durum o kadar vahimmi. Bende Cumartesi gidecektim herhangi bir bayiye.
    Tartariniyi forumda kullanan çok kalabalık kişi yok heralde ağırlık BRC, Prins, atiker heralde.

İnanırmısınız aracaı İstanbul'dan almıştım. Aracı alırken satıcı demişti ankara'da doğru dürüst bir bayi yok diye. o zaman gülmüştüm içimden çok bilmiş diye :) Şimdi burada yazılanı görünce garip bir tesadüf oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

@sönmez yıldız
    Hocam alakanız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

@Emre
    Hadi ya.. Ankara'da durum o kadar vahimmi. Bende Cumartesi gidecektim herhangi bir bayiye.
    Tartariniyi forumda kullanan çok kalabalık kişi yok heralde ağırlık BRC, Prins, atiker heralde.

İnanırmısınız aracaı İstanbul'dan almıştım. Aracı alırken satıcı demişti ankara'da doğru dürüst bir bayi yok diye. o zaman gülmüştüm içimden çok bilmiş diye :) Şimdi burada yazılanı görünce garip bir tesadüf oldu :)

Hocam yabancı forumlarda bakıyorum, tüm kullanıcılar memnun. Ben de servise ihtiyacım olana kadar memnundum, ama gel gör ki forumda Prins, BRC ve Atiker için Ankara'da ün yapmış, forumlarda kullanıcılara destek olan yerler varken Ankara'da Tartarini dedin mi hayat duruyor. Diyorum ya durduk yere 3000TL masrafa girmekle Ankara'dan gidip Sönmez Yıldız'ı ziyaret etmek arasında kaldım resmen. Bir yanda kitin sorunsuzluğu, diğer yanda usta eksikliği.. Ben Şaşmaz'da ayar yaptırdım, sonrasında sensör hataları haricinde sorun yaşamadım ama öğrendiğim kadarıyla montaj da orada yapılmış. Kablolar felaketti, sensör hataları mevcuttu ve ayıklayana kadar işçilik ve parça belki 1000TL üzerinde para harcadım, her yere ek yapılmış, derme çatma bir kurulum vardı.

Şu an tüm tesisat aracımdan söküldü, hatalar temizlendi, tank ve gösterge hariç LPG ile ilgili parça kalmadı, oldukça kararsızım.
  • Öceki Accordumda Prins vardı.. Adapazarında yapılmıştı montajı..
    motor kapağını açınca ne kablo ne enjektör hiç bişey görünmüyordu yapan usta çok iyi yapmıştı.. bindiğim sürede sıkıntıda yaşamadım..

Ama Taratarini montajını yapan (kimse artık) direk motorun üstünde apaçık ortada.. estetik durmuyor yani :)

@Emre

Hocam ne yaplım olmazsa bigün buluşup İzmite ustanın yanınamı gitsek yada Ankara'da ustamı bulsak..
  • TARTARİNİ OTOGAZ SİSTEMELERİ HAKKINDAKİ PAYLAŞIMLARA ARTIK BU ;http://forum.donanimhaber.com/m_64233779/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64233779 BAŞLIKTAN DEvAM EDİCEM
  • Merhaba arkadaslar, bu hafta ici lpg kitimin periyodik bakimini yaptirmak icin Uludag Motorlu Araclara gittim ayni zaman da bosch servisi. Ama hic mi hic memnun kalmadim. LPG kiti takiyorsun ama lpg kitinin filtresini degistirdikten sonra gaz kacak kontrolu yapmiyorsun. Bu nasil is ben anlamadim.

Daha sonra uyarinca gidip bulasik sungeriyle kacak kontrolu yaptilar. Bulasik sungeriyle kacak kontrolu mu olur? Resmen dalga geciyorlar insanla. 70 tl de para istediler utanmadan, 45tl filtre 25tl de ayar icinmis. Adam gibi isini yapan bir tartarini servisi yok mu su ankarada? Kacak olsa perisan olduk. Neyse artik baska yerde kacak kontrolu yaptiracagim.

Bu bakim islerini baska lpg servislerin de yaptirsak olmaz mi arkadaslar illa servisinde yaptirmak zorunda miyiz?
  • merhaba kolay gelsin.Arabam 1995 opel vectra a 2000 motor.
    Benim şikayetim araba şehir içinde hiçbir problem yokken uzun yolda tekleme problemi yapıyor.Buji,ateşle bobini ve buji kobloları orj. gm olarak değiştirildi 1 ay önce.
    Sanki gece yolculuklarında tekleme problemi daha çok oluyor,motor suyu sıçaklığı ile alakalı bir problem olabilir mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CELLO147 -- 7 Ekim 2012; 0:03:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CELLO147

merhaba kolay gelsin.Arabam 1995 opel vectra a 2000 motor.
    Benim şikayetim araba şehir içinde hiçbir problem yokken uzun yolda tekleme problemi yapıyor.Buji,ateşle bobini ve buji kobloları orj. gm olarak değiştirildi 1 ay önce.
    Sanki gece yolculuklarında tekleme problemi daha çok oluyor,motor suyu sıçaklığı ile alakalı bir problem olabilir mi.

evet uzun yolda verimli ısınmayan regülatör (buharlaştırıcı) bahsettiğiniz teklemelere neden olabilir .ama en doğrusu yetkili bir tartarini servisine gidip genel sistem kontrolü yaptırmanız olacaktır.
  • teşekkürler verdiğiniz cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CELLO147

teşekkürler verdiğiniz cevap için.

ben teşekkür ederim
  • 2007 corolla sol sedan aldım. Lovato taktırdım. İstikrar yok. Söktürüp Tartarini taktırmak istiyorum Tavsiyeniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umith35

2007 corolla sol sedan aldım. Lovato taktırdım. İstikrar yok. Söktürüp Tartarini taktırmak istiyorum Tavsiyeniz?

tartarini yi bu araçta sorunsuz bir şekilde kullanırsınız .servis seçimine dikkat etmeniz yeterli olacaktır .
  • tartarini şamandıra fiyatı nedir, pahalı bir şey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

tartarini şamandıra fiyatı nedir, pahalı bir şey mi?

orjinal tartarini şamandırası işçilik dahil ortalama 200 tl dir .
  • Opel Vectra 2001 comfort 1.6 16 valf Tartarini lpg takılı sabahları soğukken gaza geçtiğinde tekleyerek gaz yiyo özellikle gaza yuklenildiğinde çok yapıyo, baya bi ısınınca sorun yok, birde enjektörler traktör gibi ses yapıyo, lpg göstergesi kırmızıdan çıkmıyo ustanın sölediğine göre tankın üstündeki küçük ibreli gösterge tartariniye uyumlu değil dedi, Galiba bu söylediklerim tartarininin kronik sorunları gösterge hariç. uşakta tartariniye bakan yok yazılımı yokmuş eksoz emisyonunda araba çiğ gaz attığını lpgye baktırmamı söylediler imkan uşakta yok yaptıramıyoruz, lpg yi komple değiştirmeyi bile düşünüyorum tartarininin çok iyi marka olduğunu duydum biliyorum ne yapsam bilmiyorum gidişi çok iyi yakıtta normal gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahan16

Opel Vectra 2001 comfort 1.6 16 valf Tartarini lpg takılı sabahları soğukken gaza geçtiğinde tekleyerek gaz yiyo özellikle gaza yuklenildiğinde çok yapıyo, baya bi ısınınca sorun yok, birde enjektörler traktör gibi ses yapıyo, lpg göstergesi kırmızıdan çıkmıyo ustanın sölediğine göre tankın üstündeki küçük ibreli gösterge tartariniye uyumlu değil dedi, Galiba bu söylediklerim tartarininin kronik sorunları gösterge hariç. uşakta tartariniye bakan yok yazılımı yokmuş eksoz emisyonunda araba çiğ gaz attığını lpgye baktırmamı söylediler imkan uşakta yok yaptıramıyoruz, lpg yi komple değiştirmeyi bile düşünüyorum tartarininin çok iyi marka olduğunu duydum biliyorum ne yapsam bilmiyorum gidişi çok iyi yakıtta normal gibi

bahsettiklerinizden enjektörlerinizle ilgili bir sorun yaşadığınız belli oluyor .yetkili bir tartarini servisine gidip enjektörlerinizi kontrol ettirin gerekiyorsa değiştirin . enjektörler değişip iyide bir ayar yapıldı mı ,sorunsuz bir şekilde kullanırsınız .ayrıca tartarinin böyle kronik sorunları yok bundan emin olabilirsiniz .

tek yapmanız gereken yetkili bir tartarini servisini ziyaret etmek .

selamlar
  • Nissan almera aldığımda taratarini vardı sizce uyumlumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2005almera

Nissan almera aldığımda taratarini vardı sizce uyumlumu?

uyum sorunu yaşamzsınız ,sorunsuz kullanablirisniz
  • Merhabalar benimde lpg sistemim sıralı tartarini. bir sorum olacak aracı ilk çalıştırmamda yada yarım kontak yaptığımda gaz göstergesi ne kadar gaz olduğunu doğru bir şekilde gösteriyor. ama hemen kademe kadem alçalıyor gösterge araç gaza gectiğinde ise sadece kırmızı işık yanıyor sizce sorun nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: richezza

Merhabalar benimde lpg sistemim sıralı tartarini. bir sorum olacak aracı ilk çalıştırmamda yada yarım kontak yaptığımda gaz göstergesi ne kadar gaz olduğunu doğru bir şekilde gösteriyor. ama hemen kademe kadem alçalıyor gösterge araç gaza gectiğinde ise sadece kırmızı işık yanıyor sizce sorun nedir acaba

seviye sensörünüz de problem var .tartarini servisine uğrarsanız 5 dk ka da çözülecektir
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.