Şimdi Ara

RESMİ OLARAK YENİ ÖTV ZAMLARI (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
24
Favori
45.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadasim anlatamiyoe muyum ben? Arac alamayan insanlari devlet yaratiyor zaten, ne alakasiz seyler soyluyorsun? Istanbulda yeterli yolda, calismasida yok.
    Bu vergiler yuzunden millet 20 yasindaki guvenliksiz araclara biniyor. Bu mu halkinin yaninda olan devlet?
    Devlet vergi toplamak zorunda ama bunuda adaletli yaymak zorundadir. Turkiye'de sigara, alkol, yakit ve arac uzerinde dagilmis durumda vergiler.
    Devlet kolay yolu seciyor, serbest piyasadan vergi almaya calisacagina kesin yol olan bu yolu seciyor.
    Ayrica bu duzenleme oncesinde de ucuz arac almiyorduk zaten sen hangi ulkede yasiyorsun?Sen daha ne anlatiyorsun, ne ucuz araci?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 7 Kasım 2016; 12:47:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturmbannführer

Bu zamların anlamı ne?

Kısıklı da taksim'de ücretsiz pilav meyve suyu yerken hiç düşünmedin mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _OlguN_

quote:

Orijinalden alıntı: Sturmbannführer

Bu zamların anlamı ne?

Kısıklı da taksim'de ücretsiz pilav meyve suyu yerken hiç düşünmedin mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

Arkadasim anlatamiyoe muyum ben? Arac alamayan insanlari devlet yaratiyor zaten, ne alakasiz seyler soyluyorsun? Istanbulda yeterli yolda, calismasida yok.
    Bu vergiler yuzunden millet 20 yasindaki guvenliksiz araclara biniyor. Bu mu halkinin yaninda olan devlet?
    Devlet vergi toplamak zorunda ama bunuda adaletli yaymak zorundadir. Turkiye'de sigara, alkol, yakit ve arac uzerinde dagilmis durumda vergiler.
    Devlet kolay yolu seciyor, serbest piyasadan vergi almaya calisacagina kesin yol olan bu yolu seciyor.
    Ayrica bu duzenleme oncesinde de ucuz arac almiyorduk zaten sen hangi ulkede yasiyorsun?Sen daha ne anlatiyorsun, ne ucuz araci?

çok uzak olmamakla beraber düne kadar birçok yer sigortasız işçi çalıştırıyordu. şimdi bu oran inanılmaz azaldı. cezalar arttı, neredeyse herkes sigortalı.
    herkes elden kirasını alıyordu. şimdi devlet bunda da cezayı arttırmış, kesinlikle banka vasıtasıyla ödeme yapılacak diyor. daha bugün okudum haberi.

yani bir şeyler oluyor aslında, kesinlikle her şeyin daha iyi olacağını yine söylüyorum.
    en önemli konu büyük firmaların, kobilerin vergi kaçırması. devletin bunların önüne geçmesi lazım. ben neredeyse her ay bir kobinin vermiş olduğu vergi kadar vergi veriyorum maaşımdan. bu adil değil. ama biliyorum ki düzelecek. vah vah demenin bi manası yok. olabildiğince sesimi duyurmaya çalışıyorum sıkıntılarla alakalı.
    ki şu an bahsi geçen vergi dilimiyle alakalı bir kesinlik yok. delinin biri taşı attı bakalım altından neler çıktı.

insanımız hemen birilerini suçlamaya hazır olduğu için devlete saydırıyor. ötv'nin detayını okumanızı tavsiye ederim.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96zel_t%C3%BCketim_vergisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antrepocu -- 7 Kasım 2016; 12:56:32 >

• Fiesta ve Skoda Fabia ne kadar olur arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: antrepocu

quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

quote:

Arac ile ilgili ne olursa olsun alinan vergilerin hepsi hayatin normal sartlarda devam edebilmesi icin mecburidir. Bugun istanbulu geciyorum, ankara, izmir kayseri bir cok sehirde trafik sikintisi var.
    Ozellikle istanbuldan bir yerden bir yere gitmek inanin mumkun degil. İsten cikiyorum tam 2 saatte evime gidebiliyorum. Bu olayin mantikli hic bir aciklamasi olamaz. Devlet mecburen herkesin araba almamasini saglamaya calisiyor. Su anki donemde maasi geliri iyi olsun olmasin herkes araba alma pesinde. Devlet bunu kisa donemde sadece bu sekilde cozebilir. Uzun vadede ise anadoluya doguya yatirimlar yaparak insanlara istihdam saglayarak en onemlisi gocu onleyerek cozum bulabilir. Daha sonra benzininde verginin de normal seyirlerde olacagini goreceksiniz. Ben acikcasi turkiyeye inaniyorum.
    Goreceksiniz 2050 lilerde dunyada turkiyenin sozu gececek. Turkiyeye japonya ve polanya eslik edecek.
    Sadece inanin.

Yahu saçma salak konuşma. Sen kıçına bez üretemiyorken adamlar tank uçak araba üretiyor. Onlar nereye hükmedecek ? Uzaya mı ? Türkiye sadece dünyaya diğer ülkeler diğer gezegenlere göç edince hükmedecektir.

Böyle fukaralar bu ülkede oy veriyor. Çıldırmamak elde değil. Sövsen kabahatli sen olursun sonra.

sevgili arkadaşım tankta üretiyoruz silahta. türkiyenin üretim konusundaki yerini araştır istiyorsan.
    evde babalarınızın konuşmalarından bir şeyler kapıp gelil burda ahkam kesmek kendini üstün görüp karşındaki insanı ve düşüncelerini küçümsemek hem fiziksel hem de eğitimsel ezikliğin göstergesidir. Bunu yapma.

Kalkıp kendimi anlatacak bir insan değilim, umrumda değilsin. bu özgür platformda dşüncelerimi gayet dile getirebilirim.
    dediğim gibi buna katılman zerre umrumda değil.

çoğu arkadaşa okumayı tavsiye ederim. örneğin; George Friedman'ın Gelecek yüzyıl adlı kitabını okursanız bir çok ihtimali görebilirsiniz.

Hiçbirşey üretmiyorsun. Gelip burda işkembeden sallama. Anasından babasından duyup sen mi sallıyorsun ben mi ortada. Siparişi yurt dışından verip üstüne kasa koyup tank görünümlü şahin yapıyorsanız bu işlem hakkında bilgim Yok.

Boş boş konuşma.

• antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Siz gercekten ötv'nin Turkiye'deki amacinin wikideki gibi olduguna inaniyorsaniz, kendinizi kandiriyorsunuz. Yani ne diyim bilemedim, devlet tam boyle bir zamanda sosyal yarar icin zam getiriyor oyle mi, buna kargalar bile guler:)
    Ayrica madem sosyal fayda on planda, neden motor hacmi, neden arac fiyatina gore vergi aliniyorda emisyona gore alinmiyor arkadasim? Geciniz bu hikayeleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 7 Kasım 2016; 13:04:14 >
  • Lan ben ülkemde araba alabilmek için kendimi mi sakat bırakayım illa çıldırtmayın adamı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

çok uzak olmamakla beraber düne kadar birçok yer sigortasız işçi çalıştırıyordu. şimdi bu oran inanılmaz azaldı. cezalar arttı, neredeyse herkes sigortalı.
    herkes elden kirasını alıyordu. şimdi devlet bunda da cezayı arttırmış, kesinlikle banka vasıtasıyla ödeme yapılacak diyor. daha bugün okudum haberi.

yani bir şeyler oluyor aslında, kesinlikle her şeyin daha iyi olacağını yine söylüyorum.
    en önemli konu büyük firmaların, kobilerin vergi kaçırması. devletin bunların önüne geçmesi lazım. ben neredeyse her ay bir kobinin vermiş olduğu vergi kadar vergi veriyorum maaşımdan. bu adil değil. ama biliyorum ki düzelecek. vah vah demenin bi manası yok. olabildiğince sesimi duyurmaya çalışıyorum sıkıntılarla alakalı.
    ki şu an bahsi geçen vergi dilimiyle alakalı bir kesinlik yok. delinin biri taşı attı bakalım altından neler çıktı.

insanımız hemen birilerini suçlamaya hazır olduğu için devlete saydırıyor. ötv'nin detayını okumanızı tavsiye ederim.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96zel_t%C3%BCketim_vergisi

Türkiye dünyanın Çin den sonra en büyük fason üreticisi sanırım. Ama katma değeri yüksek hiç bir üretimimiz yok.

Koca Mercedes in üretip belki 10bin euro kar edebildiği (rakamı sallıyorum) arabadan bizim devletimiz oturduğu yerdrn yüzde 145 kar ediyor. Üreten ülke fiyatları değil bunlar kusura bakmayın. Sanki Singapur'uz anasını satayım. Hoş Bursa da ürettiğimiz araba Türkiye'de 17.5k euro ya satılıyor aynı araba 12.5k euro. Kendi vatandaşını duduklemekten büyük zevk alan bir devletimiz var. İnsanlar mutlu.Kafalar karışık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsserhat -- 7 Kasım 2016; 13:10:25 >

• Az bile az
    Yapıştır reis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ötv zamlarının nedeni belli değil mi? daha neyi sorguluyorsunuz? ilk mesajımdaki haberdeki masrafların ve devletin bütçe açığının bir şekilde kapatılması lazım. zengin iş adamlarına dokunamadıklarına göre bunu biz halkın sırtından çıkaracaklar. gayet normal. pırlantanın vergisinin arttığını gördünüz mü hiç? pırlanta denen saçmalığın vatandaşa ne faydası var?
    İlk dediklerin tamam ama elini vicdanına koyup bir söyle, benim maaşlı çalışan olarak alın terimin %35'i zaten elime geçmeden kesiliyor. Sonra en ucuz aracı almak istediğimde, devlete %71 (kdv+ötv) vergi veriyorum. Aldığım her ürün ve hizmette en az %8 vergi veriyorum ki telefon, internet, su, elektrik gibi temel ihtiyaçlarda vergi dışında başka hırsızlık kalemlerine de devlet seyirci kalıyor (Sayaç okuma vs.)

Yani özetle, benim yıllık çalışmama için X firması bana 100.000 TL veriyor olsun; elime 65.000 TL geçiyor; Tam da 65.000 TL'ye araç aldığımı varsayalım (27.000 TL vergi). Benim 100.000 TLlik helal alınteri karşılığımın, 62.000 TL'sini devlet aldı. Fabrika/galeri/üretici 38.000 aldı.
    Bu adaletsizliktir, ne dinen, ne vicdanen ne de hukuken tutulur bir dayanağı da yoktur.

İkinci bahsettiğin konu zaten beni de çok rahatsız ediyor. Mahalle bakkalımız asmış tabelasını 2015 Yılı matrahı 5.000 TL'dir diye. 700 tl de vergi vermiş. Bak 700 TL diyorum. Ben 62.000 TL verdi vermişken, o 700 Tl vermiş.

Şimdi istediğin kadar ÖTV'nin detayını okuyayım, neye yarar.

Herkese vergi dolu günler.

• Neden bu kadar az yapılmış ki? Zenginle fakiri ayırmak gerekir, bence 2 katı olsun.

Araba alamayan krediye asılıp hem kendini yormaz hem de trafik bir nebze olsun rahatlar, hatta sigorta ve kaskolar %200 zam almalı.

Benzin de mazotta aşırı ucuz gereksiz şekilde herkes kullanıyor.

Kendi memleketimde Suriyeli gibi yaşayamıyorum ya yazık bana.
  • Aslında şimdiden bir fiyat listesi yapmalı. Önce sonra şeklinde fiyatları görebilelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: engins

Aslında şimdiden bir fiyat listesi yapmalı. Önce sonra şeklinde fiyatları görebilelim.

Şimdiki fiyatı 1.22yle carpın görursunüz

• Sosyal Devlet ilkesi maalesef yok artık, her geçen gün daha kötüye gidiyoruz, vergiler belimizi fazlasıyla büktü. Sigorta ve yakıt zamlarından dolayı zaten sancılı bir dönem geçiriyorduk, en iyisi arabayı satmak, inanın kısacak yerim kalmadı.
  • 1.6 altındaki , %45 olan zamn %74 mü yazıo yanlış mı görüyorum? yani 1,6 bir dizel araç alsak 70 binse şimdi 100 bin oldu nerdeyse demek değilmi yanlış mı yorumluyorum.

Merhaba
    Türkiye evet tank,top,tufek her ne sey ise üretiyor! Ve bunu onlarca yildir yapıyor, lakin urettigimiz hemen hemen hiçbir şeyin %100 yerlisini yapamiyoruz cunku dunya da nerdeyse hicbir ulke kendi malını %100 uretmez ki. Turkiye fasoncu bir ülkedir ve kendine ait bagimisiz hicbir uretimi yoktur.egemen ülkeler sana ambargoyu koydumu ,sen o uretiyoruz dedigin hicbir seyi uretemezssin ne yazik ki!
    Bugun oyle bir algi yaratiliyor ki biz olmadaydik s..cak tuvaletiniz bile olmazdi durumuna getiriliyor!! 45 yasindayim bu ülke 80lerde f16 lar uretiyordu,tanklar,cnrs ler uretiyordu tabi ki yerli değil. Ozal zamanin da heryere elektrik ,su gitmişti,demirel zamanında turkiyenin her yerine barajlar yapılmıştı,kopruler acilmisti vs vsvs.
    İnternet olmadigindan bunlarin.propogandasi yapılamıyordu.
    Her neyse konumuzun özü şudur; siyasetciler kurnazdir, biri milliyetcilik der,biri ataturkculuk der,biri din iman der soyar götürür ama birimiz halk cok salak deyince agzimiz salyalar saçarak linc ederiz!
    Bi ne özgür,ne egeitimli ne de uretici bir ulkeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Sosyal Devlet ilkesi maalesef yok artık, her geçen gün daha kötüye gidiyoruz, vergiler belimizi fazlasıyla büktü. Sigorta ve yakıt zamlarından dolayı zaten sancılı bir dönem geçiriyorduk, en iyisi arabayı satmak, inanın kısacak yerim kalmadı.

hocam toplu taşıma diyen arkadaşlar belli ki avrupaya gitmemiş, toplu taşıma görmemiş. 24 saat kesintisiz ulaşım, 3-5 dakikada bir gelen otobüs, metro. nereye gideceksen, indiğin duraktan en fazla 2-3 dakika yürüme mesafesi, düzenli işleyen dakik bir sistem.

bizde de böyle olsun, araba fiyatı 10bine bile inse almam, kullanmam. ihtiyacım olursa 2-3 günlük kiralarım ya da taksiye binerim.

anlatamıyoruz bizim insanımıza. et pahalıysa tavuk ye, araba pahalıysa metrobüse bin diyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

quote:

Arac ile ilgili ne olursa olsun alinan vergilerin hepsi hayatin normal sartlarda devam edebilmesi icin mecburidir. Bugun istanbulu geciyorum, ankara, izmir kayseri bir cok sehirde trafik sikintisi var.
    Ozellikle istanbuldan bir yerden bir yere gitmek inanin mumkun degil. İsten cikiyorum tam 2 saatte evime gidebiliyorum. Bu olayin mantikli hic bir aciklamasi olamaz. Devlet mecburen herkesin araba almamasini saglamaya calisiyor. Su anki donemde maasi geliri iyi olsun olmasin herkes araba alma pesinde. Devlet bunu kisa donemde sadece bu sekilde cozebilir. Uzun vadede ise anadoluya doguya yatirimlar yaparak insanlara istihdam saglayarak en onemlisi gocu onleyerek cozum bulabilir. Daha sonra benzininde verginin de normal seyirlerde olacagini goreceksiniz. Ben acikcasi turkiyeye inaniyorum.
    Goreceksiniz 2050 lilerde dunyada turkiyenin sozu gececek. Turkiyeye japonya ve polanya eslik edecek.
    Sadece inanin.

Yahu saçma salak konuşma. Sen kıçına bez üretemiyorken adamlar tank uçak araba üretiyor. Onlar nereye hükmedecek ? Uzaya mı ? Türkiye sadece dünyaya diğer ülkeler diğer gezegenlere göç edince hükmedecektir.

Böyle fukaralar bu ülkede oy veriyor. Çıldırmamak elde değil. Sövsen kabahatli sen olursun sonra.

sevgili arkadaşım tankta üretiyoruz silahta. türkiyenin üretim konusundaki yerini araştır istiyorsan.
    evde babalarınızın konuşmalarından bir şeyler kapıp gelil burda ahkam kesmek kendini üstün görüp karşındaki insanı ve düşüncelerini küçümsemek hem fiziksel hem de eğitimsel ezikliğin göstergesidir. Bunu yapma.

Kalkıp kendimi anlatacak bir insan değilim, umrumda değilsin. bu özgür platformda dşüncelerimi gayet dile getirebilirim.
    dediğim gibi buna katılman zerre umrumda değil.

çoğu arkadaşa okumayı tavsiye ederim. örneğin; George Friedman'ın Gelecek yüzyıl adlı kitabını okursanız bir çok ihtimali görebilirsiniz.

Tank mı üretiyorsun ?
    Tank üretmek için ne gerekiyor
    1- Enerji = İthal
    2- Makina = İthal
    3- Elektronik Aksam = İthal
    4- Plastik hammade= İthal
    5- Metal = Büyük kısmı yerli ama onun da üretiminde kullanılan enerji ithal

Sen 1000 liraya tank mal ediyorsan bunun 800 lirası yurt dışına gidiyor. Kalan 200 lirası işçilik ve yerli malzemeler. Bunun adı üretmek değil montaj. Kaldı ki işçiliğe verdiğin 100 lira da yani işçiye verdiğin 100 lira da o veya bu şekilde yurt dışına gidiyor. Ya gidiyor araba alıyor ya gidiyor telefon alıyor ya gidiyor televizyon alıyor.

Ülke olarak %100 yerli üretim toplu iğnen bile yok.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.