Şimdi Ara

Resmi Bosch Yetkili Servisi yan sanayi takabilir mi? (Buzdolabı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Buzdolabımın dondurucu kısmı çalışmasına rağmen alt kısmı çalışmıyordu. Yetkili servisi çağırdım. Isıtıcısı bozulmuş 400 lira masrafı olur dedi.
    Fiyat fazla gelince bende neyse şimdi yaptırmayı düşünmüyorum o zaman dedim. Adam eşyalarını topladı vs... Tam evden çıkacakken şimdi baktımda 250 liraymış parça pardon ben yanlış biliyormuşum dedi....
    bende iyi gel tak yarın o zaman dedim.

Benim anlamadığım nokta şu şimdi ben bu adama 50 tl ödedim. Adam 250 lira deyince tamam gel değiştir dedim. Acaba yan sanayi mi takacak? Baktım adam resmi bosch servisi. Özel ipad tarzı cihazlarla vesaire geldi. Adam resmi yani.

1- Adam 400 liradan 250 liraya neden düştü?
    2- Resmi Bosch bayisi yan sanayi ürünü takabilir mi?
    3- Kıllanmakta haksız mıyım?
    4- Orjinal Bosch ısıtıcısı olduğunu nasıl kontrol edebilirim? (Adam yarın gelecek parçayı takmaya)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyrklaunavan -- 8 Şubat 2018; 16:28:42 >

• Merhaba,

Firmanın servis elemanı öyle bir şey yapamaz.
    Parça kodu ile sipariş geçip evdeki eskisi ile birebir değişim yapacağından çıkan parça ile yeni gelen parçanın görsel ve üzerindeki kodu ile kıyaslamada yapabilirsiniz.

Servislerin yedek parçalarda kar marjı oluyor, mesela 20 tl olan bulaşık makinesi sepetini 50 tl ye satabilirken siz internette 25 tl derseniz e tamam ozaman bende de 25 diyebilirler. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Merhaba,

Firmanın servis elemanı öyle bir şey yapamaz.
    Parça kodu ile sipariş geçip evdeki eskisi ile birebir değişim yapacağından çıkan parça ile yeni gelen parçanın görsel ve üzerindeki kodu ile kıyaslamada yapabilirsiniz.

Servislerin yedek parçalarda kar marjı oluyor, mesela 20 tl olan bulaşık makinesi sepetini 50 tl ye satabilirken siz internette 25 tl derseniz e tamam ozaman bende de 25 diyebilirler. :)

Anladım teşekkürler cevap için ama nasıl orijinal olup olmadığını kontrol edeceğimi anlamadım. Parçaları yan yana getirip seri numaralarına mı bakayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyrklaunavan -- 8 Şubat 2018; 19:23:0 >
  • lyrklaunavan L kullanıcısına yanıt
    Tabi en kolayı o :) Çünkü başka türlü içiniz rahat etmez.

Fakat yetkili servis o riske giripte öyle bir parça takmaz; niçin öyle bir riske girsin, yerel kendisine ait dükkanı olan bile olsa bir sonraki arıza ihtimalinde bu ortaya çıkar ve servisliğini iptal ederler öyle basit değil açıkcası yapmaya cesaret edeceklerini zannetmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şüphelenmekte haklısınız yan sanayi parça takabilirler, hatta daha da öteye gidip çıkma parça da takabilirler. ancak bsh servisi genelde gerçek parça fiyatının çok üzerinde rakamlar söyleyerek adeta kullanıcıyı kazıklamaya çalışır. oltaya gelmezseniz fiyat böyle düşerek gerçek fiyata düşer. çamaşır makinelerinde de en sık bozulan inverter ünitesi yaklaşık 250 lira ancak bu parçanın da değişimine başta 400-600tl gibi rakamlar söyleniyor. daha kolay bir kontrol için parça numarası ile başka bir bsh servisine fiyat sorabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.