Şimdi Ara

resme bakarak yorum yazın lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar ben bilgisayarımın fanından çok ses geldiği için çok rahatsız oluyorum yani msn birde internet üzerinde çalışırken sadece fan hiç durmaksızın dönüyor ve fanda anlayamadığım bir durum gördüm pc de anakart ve işlemci olmak üzere 2 soğutucu çıkarılmış egzost olarak fan da bu soğutuculara üflüyor ama nedense anlamadığım bi problem gördüm resimde bahssettim yorumlarınız için teşekkür ederim sizlerinki nasıl acaba bunun hakkında da bilgi verecek arkadaşlar da olursa sevinirim bu arada bu ilk gelen orginal fan diil bi kere değişildi serviste

resme bakarak yorum yazın lütfen

• laptopunuzun modeli nedir anlayamadım ama, fanı sökmeden önce bazı yardımcı programlar kullanarak işlemci ısısı ve fanın devir hızını kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca fan niye değişti onun da detayını vermemişsiniz. Eğer işlemci ısısı olduğundan fazla yükseliyorsa (her şey yolunda iken temiz sistem de) madem o kadar söktünüz işlemci soğutucu arasındaki termal macunu da değiştirin derim.
    saygılarımla...
  • fan çok çalışıyordu yani hiç durmuyordu soğuttuğu halde durmuyordu test programlarını nereden bulabilirim işlemcinin soğutucusunu hiç sökmedim sadece fanı söktümm
  • İşlemci falan ne bilmiyorum ama genellikle laptoplarda powermanagement programları işlemciyi gerektiği kadar çalıştırır yani ne kadar güç gerektiriyorsa o kadar çalışır işlemci ve fan da buna göre döner sizde power managemet programı kurulu dğilse hep fullde çalışıp fanda tam gaz dönüyor olabilir,ayrıca fan çipsete heat pipe ile bağlı olabililir ( 300 n 500 de öyle) ısı transferini heat pipe yaptığı için fanın çipset soğutucusuna direk üflemesine gerek kalmayabilir
  • aşağıda bazı linkler verdim , "TP fancontrol " hakkında ingilizcedir ayrıca o sayfada yazılanları iyice okumadan herhangi bir program yüklemeyin derim. çünkü bu tip programları kullanmak risklidir ve o risk size aittir.

TP (thinkpad) fan control programı

http://www.staff.uni-marburg.de/~schmitzr/donate.html

Speed fan için anlatımlı Türkçe

http://www.fulloyun.com/f32/speedfan-kurulum-ve-anlatimi-resimli-anlatim-7697/

saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdsecuriter -- 4 Ocak 2009; 15:24:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rdsecuriter

aşağıda bazı linkler verdim , "TP fancontrol " hakkında ingilizcedir ayrıca o sayfada yazılanları iyice okumadan herhangi bir program yüklemeyin derim. çünkü bu tip programları kullanmak risklidir ve o risk size aittir.

TP (thinkpad) fan control programı

http://www.staff.uni-marburg.de/~schmitzr/donate.html

Speed fan için anlatımlı Türkçe

http://www.fulloyun.com/f32/speedfan-kurulum-ve-anlatimi-resimli-anlatim-7697/

saygılarımla....

çok sağol ya benim zannettğim kadarıyla yazılım eksikliğinden yapıyor bu agresif çalışmayı yani notebook a format attım vista kullanmadım ama şimdi cd leri bekliyorum gelince vista yapıcam tekrar

• quote:

Orjinalden alıntı: rdsecuriter

laptopunuzun modeli nedir anlayamadım ama, fanı sökmeden önce bazı yardımcı programlar kullanarak işlemci ısısı ve fanın devir hızını kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca fan niye değişti onun da detayını vermemişsiniz. Eğer işlemci ısısı olduğundan fazla yükseliyorsa (her şey yolunda iken temiz sistem de) madem o kadar söktünüz işlemci soğutucu arasındaki termal macunu da değiştirin derim.
    saygılarımla...

Evet bende aynen katılıyorum..
  • n200 769 bwg xp daha iyi çalışıyor. Vista dvdleri bekelediğinize dair mesaj üzerine.....

imzanıza binaen n200 kullandığınızı varsayıyorum. yazılımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin olmak istiyorsanız.

1_windows kurulum 2_wifi-ethernet driveri 3_framework 4_system update 5_system update çalıştır. ( hem vista hem xp için 3000 n200 en stabil kurulum yolu)
  • arkadaşlar konuya biraz uzakk kaldım ama servis sonunda halletti şimdi o kadar fazla girmiyor devreye işlemci soğutucusunu değiştiler şimdi biraz kasa ısınıyor onunda soğutucunun çok kaliteli olmsına bağlıyorum yanii işlemci ısısını emip dışarı aktardığını düşüünüyorum ne kasa o sıcaklığına sağmen işlemci üzerindeki ısı
    43 falan oluyor yani hiç fan devreye girmeden kendini soğutabiliyor 17 19 derecelerden açılıyor makina bu arada :D inanmayabilirsiniz ama öyle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.